• Ново
Огромен мащаб Skyflight LX Twin 70 ЕФР MIG29 ARF PNP RC самолет пилотажный w / motor сервомашинки ESC без батерии

Огромен мащаб Skyflight LX Twin 70 ЕФР MIG29 ARF PNP RC самолет пилотажный w / motor сервомашинки ESC без батерии

BGN 680.00

Сума
Налично за поръчка


Зошто купи LX RC Модел Авион?
LX RC модел е познат по своите одлични скала изглед на вистински авиони, но неговиот летачки перформанси бара вашите одлични летање вештини. Lanxiang rc модел обично доаѓа со многу канал функции
Зошто купи од нас?
Ние се обидуваме се потрудиме да им обезбедиме на нашите клиенти на производи со разумна цена. Ние сме стручни во РК модели и да се обезбеди по продажба техника поддршка. Кога постои било каков проблем во овој договор, ние сме лесно да се работи со и да се направи нашата најголема да се направи купувачи нагоре, но ние како да се справи со разумна купувачи.
  
Спецификација :
Бренд : LX
Точка име : LX РК Џет 59.6 инчи MIG29 оратор точка ARF/PNP Верзија Авион Модел Близнак 70mm ЕДФ EPS Пена W/O Батеријата & Радио
Wingspan : 1514mm(59.6 инчи)
Должина : 1142mm(45 инчи)
Летање Тежина : 2400g
Активност : повеќе од 2500g
Материјал : EPS Пена
Се Повлече Материјал : Пластика Материјал
ЕДФ Дијаметар : 2 * 70mm
Servos : 14 компјутери 17g дигитални метал серво
Мотор : 2 * 2100 KV Brushless мотор
ESC : 2 * 60 A Hobbywing ESC
Терминологија :
Не постои јасна индустрија стандардна дефиниција за RTF , PNP и КОМПЛЕТ . Секој производител прави до свои дефиниции.
На општо прифатените дефиниции :
КОМПЛЕТ значи дека можете да добиете комплетна пена тело на авионот, prebuilt но не пред насобраните; Не било електроника се вчитува.
ARF/PNP значи дека можете да добиете RTF минус РК систем, како и батеријата.
RTF (Подготвени Да Летаат) значи дека можете да добиете комплетна борци модел кој вклучува сè, вклучувајќи електронски делови—опремени самиот модел и РК систем, батерија и така натаму, со која ќе може да игра по што малку се соберат.

На ARF/PNP Модел Вклучува :
Целосен модел на телото
ЕДФ : 2 * 70mm ЕДФ
Servos : 14 компјутери 17g дигитални метал серво
Мотор : 2 * 2100 KV Brushless мотор
ESC : 2 * 60 A Hobbywing ESC
  
На ARF/PNP Моделот Не ги Вклучува Следниве Делови :
Радио : 12 CH РК
Батерија : 2 * 3 S 22.2 V 25 C 4000m Ah
Полнач
Карактеристики :
EPS пена материјал
Nightflight LED светла
Dual 360 удар vectoring млазници
Способен за алфа маневри
Кабина исфрлање
Контролира airbrake клапи
Со боја на чад функција
Издржливи и висока скала завртка се повлече
Повлечете падобран
Може да се направи сите 3 D активности како вистински авион
Со твин 70mm ЕДФ
Времето за испорака и Трошоците за :
Испорака до НАС велика БРИТАНИЈА АУ CA МОБ FR зема 8-14 работни дена
Испорака на други земји take0s 10-20 дена
Пријатели од Источна Европа, Јужна Америка и Блискиот Исток, ве молиме контактирајте ме за испорака детали пред купување или на друго место може да биде многу проблеми.
  
Гаранција :
Драги пријатели, јас ќе бидам одговорен за договор се додека не победи вашиот голема преглед, било негативни повратни информации е непотребно, ве молиме контактирајте ме ако постои БИЛО каков проблем во врска со превозот и производ. И, јас ви посакувам се разумни купувачот така што ние би можеле да убаво го реши секој проблем.
  
МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД
Увозни Давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.

Всичко за продукта

търговска марка:
Небето Полет Хоби
Материал:
пяна
дистанционно управление:
No
Източник На Захранване:
Електрически
Състояние събрание:
Почти Готова
Възрастова Група:
> 14 години
Номер На Модела:
LX-MIG29-СИВ-ARF
Тип:
Самолет
Характеристики:
дистанционно управление
Въздушна фотография:
No
Вид Гориво:
Електрически
Необходим Монтаж:
Почти готов за полет / PNP
Състав Клас:
Хоби Клас
Държава / регион на производство:
Китай
Тип:
Радиоуправляеми самолети ЕФР

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка! Седалка за закрепване на крило от сплав с ЦПУ - - - Baja Parts!(TS-95133)търговия на Едро и дребно

Детален Опис На ПроизводотCNC Легура Крило одредување седиште за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиCNC Легура Крило одредување седиште За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : ПластикаКарактеристики : CNC Легура Крило одредување седиште За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 50.56

Метален държач ръкохватка остриета кормилно витло Gartt 500 за хеликоптер Align Trex 500

CNC Метална Опашка Роторот Зафат во Собата За Trex 500 ХеликоптерСпецификација 100% Сосема Нов! Материјал : CNC Метална Боја : Црна Користат За Трекс 500 RC Хеликоптер Пакет Содржина 1 x 500 Метална Опашка Роторот Зафат Сет

BGN 17.00 17.57

Горещо Нов 2 двойки 2030 1.5 мм Дупка 2 инча 3 диска витлото Triblade Bullnose Предложение за двигателя 1102 1104 1105

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~Топла Нови 2 Пар 2030 1.5 mm Дупка 2 Инчен 3Ножеви Пропелер Triblade Bullnose Реквизит За 1102 1104 1105 МоторПакет се Вклучени : 2 x Г.С...

BGN 2.00

30.5 CC 4 дупки детайли на двигателя комплект за 1/5 FG baja hpi 5t, 5b, ss (TS-H85161) на едро и в търговията на дребно

Детален Опис На Производот30.5 CC 4 дупка делови на мотор поставен за 1 / 5 fg baja hpi 5t,5b,скопје1.Одговара за 1 / 5 fg baja автомобили30.5 CC 4 дупка делови на мотор поставен за 1 / 5 fg baja hpi 5t,5b,скопје1 : 5 Т Baja 30.5 cc Мотор За РК Делови.за FG 1 : 5 или 1 : 6 автомобили1 : 5 или 1 : 6 РК автомобили.Спецификација : 30.5 CC 4 дупка делови на мотор поставен за 1 / 5 fg baja hpi 5t,5b,скопјеЗа нас : Нашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 117.00 122.77

CNC-4 дупки на 30,5 cc двигател (внос на въглехидрати и свещи)(TS-H85184)+Безплатна доставка!!!

Детален Опис На Производот4 дупка 30.5 CC мотор За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили4 дупка 30.5 CC мотор За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : 4 дупка 30.5 CC мотор За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!боја 1 : титаниумбоја 2 : сребро.боја 3 : портокал

BGN 562.00 591.84

Безплатна доставка! задни балансир за Baja 5b части (TS-H65102)на едро и в търговията на дребно

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!задните рамнотежа бар За Baja 5 B Делови(ТH65102)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили задните рамнотежа бар 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : задните рамнотежа бар За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 14.22

Jx Серво/PDI-HV6214MG / 15 кг въртящ момент метална волана механизъм цифров стандарт

Карактеристики : висока сексуална голем вртежен момент дигитални стандард за управување опрема висока прецизност опрема, изработени во Тајван CNC алуминиум школка двојно топката имајќиДетални спецификации : Мртви зони : 2 mu sМаксималниот пулс ширина : 9002100 ни (погоден за далечинска контрола)Максималниот Агол : 120 °Работен напон : DC4.8 V до 8.4 VМотор : coreБрзината (v) : 0.18 ДИК / 60 °Брзината (V) 7.4 : 0.16 ДИК / 60 °Torsion (6 v) : 12.8 кг...

BGN 43.17

Електрически колектор пълзяща пръстен 2/4/6 канал 2A дупка пълзяща пръстен с диаметър на отвора. 5 mm диаметър 22 мм завъртане / карданные плъзгащи се халки

Електрични Колекционер се Лизга Прстен 2 / 4 / 6 Канал 2 A Дупка Slipring со Дупка Кол 5мм Од Дијаметар 22mm Turnable / Gimbal Лизга прстени Карактеристики : Модел : SRT0052206 A / 12 A Out Кол...

BGN 17.00 17.04

Безплатна доставка! начало на тръбата е настроен сплав за части Baja 5B (TS-H65112)на едро и в търговията на дребно

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! главната легура tuned цевка За Baja 5 B Делови(ТH65112)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили главната легура tuned цевка 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : главни легура tuned цевка За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 184.00 194.13

ДРЕБОЛИЯ Bluetooth/WiFi Control Smart Робот Tank Car е съвместим с Arduino UNO Motor Drive САМ RC Toy Metal Caterpillar шаси

Службен вики : вики.doit.сумUNODoit Bluetooth Wi Fi Автомобил, е дизајниран врз основа на Arduino УНО Р3 развој одбор, и го користите паметна резервоарот автомобил развиена од страна на Arduino IDE...

BGN 147.30

Align T-REX 600PRO Head Linkage Топка Assembly H60224 trex 600 резервни части Безплатна доставка с проследяване

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●Користете за ТРЕКС 600 E ПРО。●Челик топката делови е направен од крути нерѓосувачки челик, карактеристики носатотпор, и антиoxidization...

BGN 25.42

Безплатна доставка!R / C коли найлон Airfilter Set -- Baja 5b части!(85164) за кола rc

Детален Опис На ПроизводотНајлон Airfilter Сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиНајлон Airfilter Сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : ПластикаКарактеристики : Најлон Airfilter Сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 24.16

EBOYU (TM) Syma X8HW + 2 елемента 2000mAh батерия 4-канален 6-ос жироскоп 360-градусова 3D, Wifi FPV RC Drone RTF Quadcopter

EBOYU(TM) Syma X8 HW + 2 парчиња 2000m Ah Батеријата 4 Канал 6 Оската Жиро 360Степен 3 D Wifi FPV РК Летало RTF QuadcopterОбјектот Модел : X8 HWИме на производ : Реално време антенски QuadcopterВреме на полнење : За 180mins (зелено светло ќе светлината на полнењето, и откако целосно наполнета, зелено светло исклучи.)Летање време : Повеќе од 7 минутиЛетање растојание : Повеќе од 50 метри X8 HW димензии : 50 x 50 x 19cm (L*W*H)Пакет големина : 74 x 35 x 12.2 cm(L*W*H)X8 HW батерија : 7.4 V / 2000m AhКамера : 0.2 ПРАТЕНИК (Фотографија : 640*480p, Видео : 640*480p .Снимање на видео течно рок од 30 метри, синхронизирани на екранот на телефонот )Функции : Напред / назад, Свртете лево / десно, Sideward лет, 360Степен Ротирачкото, Камера, Горе / долу, Видео / ФотографијаФункција : Високи се Одржи на владата може да се постави на висина...

BGN 240.00 272.30

1 бр. алуминиев Гъвкав вал скоба T Тип на оста на закрепване на витлото на опашката мост скоби притежателя на горивната да се нагрява накрайника за RC бензиновата лод?

1 PCS Алуминиум Флексибилни Вратило Заградата Т Тип на Оска Планината Пропелер Опашка Оска Загради Носителот со Гориво Млазницата за РК Бензин Метанол ЧамциСпецификација : Бензин танкер 80 MM Твратило заградатаТтип на рамка должина : 80 MMH максимална : 70 MMВратило дупка : 6.35 MM (1 / 4 ')Сите CNC рафинирани од, поставување на млазницата, лесно да се додаде масло за подмачкување.Материјал : 6061 тешко алуминиум.Пакет : 1 PCS x вратило Заградата

BGN 30.27

Пин-кодът за 1/5 HPI Baja 5b части (TS-H66092)+Безплатна доставка!!!

Детален Опис На ПроизводотPinот За 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиPinот За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : Pinот За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 11.57

06043 носеща ступица управление (L/R ) резервни части HSP за кола модел 1/10 R / C 06043

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 06043Дел Име : Истражувачки Центар Превозникот (L / R)Содржи : 2Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : NITRO НАПОЈУВА VIHICLES(94155 / 94166),и така натаму.

BGN 8.00 8.80

5T найлон страничната броня плоча на подкрепа за набиране на персонал за 1/5 HPI Baja 5T части(TS-H85140)+Безплатна доставка!!!

Детален Опис На Производот5 T Најлон Страна Браник Плоча Поддршка во Собата За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили5 T Најлон Страна Браник Плоча Поддршка во Собата За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : 5 T Најлон Страна Браник Плоча Поддршка во Собата За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

BGN 56.00 59.30

CNC Metal сияещ вид на багажника и двойна метална пружина на съединителя възли за части на двигатели 1/5 HPI baja

CNC Метал зрачи тип на решетката и Двојно метал пролет спојки собранието за 1 / 5 hpi baja мотори деловиОбјектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 38.38