• Ново
Електрическа Пробивна машина за нокти Nail Art Design устройство за маникюр пила за нокти инструмент за педикюр инструмент Мелница маникюрная машина

Електрическа Пробивна машина за нокти Nail Art Design устройство за маникюр пила за нокти инструмент за педикюр инструмент Мелница маникюрная машина

BGN 50.24
BGN 38.00 -24 %

Сума
Налично за поръчка


Спецификација : Влезен напон : 100-240 V AC Излезен напон : 0-17 V DC Максимална потрошувачка на енергија : 10 W-12 W Излез тековната : 1000m A Големина : 130mmx85mmx60mm Тежина : 600g Справи / работен напон : DC1-17 V се Справи со брзина : до 20.000 вртежи во минута во Боја : Сива
Карактеристики : Лесен за употреба брзина контролер. Позитивна и негативна насока контрола switch. Машината работи без проблеми, со мала бучава Секојдневно убавина грижа За нокти и нога третман. Погоден за професионална употреба, салон за убавина или дома. Со користење на овие уреди, можете лесно може да се мелење вашиот рацете и нозете, што го прави совршен и елегантен. Правила за безбедност : Секогаш исклучете го алатка кога ќе се промени додаток не користете го во близина или место во водата. Ако моторни паѓа во вода, отстранете веднаш. не го достигне во вода не се допре малку по употребата. Малку е премногу топла за да се допре со голи раце се Задржи прашина надвор од очите и белите дробови со користење на заштитни eyewear или прашина маска Секогаш отстранете го по употребата Кога машината не е во употреба, сите алатка мора да се чуваат на суво локација abd го задржи надвор од децата.
Пакет се Вклучени : 1x Електрични Помине Вежба Машина 1x се Справи со 1x заградата 6x метал мелење главата 6x Emery крпа мелење главата 1x упатство

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Електрическа Маникюрная Бормашина И Аксесоари
Размер:
1Electric Manicure Drill sets
Номер На Модела:
01-0091
търговска марка:
пинкиу
Материал:
Пластмаса
Тип Штепсельных Вилици:
4 стандарт
Включете стандартен:
EU/US/UK/AU
Напрежение:
100v-240v
Скорост:
3000 об / мин до 20 000 об / мин
силата на:
50-60hz
Размер:
130mm- 85mm - 60mm

Подобни продукти в категория

HYTOOS държавен изпит за Нокти Diamond Пробийте Bit 3/32 ротари разменяйте за маникюр електрическа бормашина с аксесоари за нокти инструменти за красота-BM0307D

HYTOOS Конус Дијамант Нокти Вежба Малку 3 / 32" Ротари Брус Битови За Нокти Електрични Вежба Додатоци Нокти Убавина ToolsBM0307 D Карактеристики : главата Големина : Φ3*7mm материјал : дијамант обликот : конус месо тело со дијаметар : 2.35 mm за боја лента на месо тело, не е потребно, понекогаш нема боја лента,случаен Пакет листи : 1 x дијамант малку[ Пратката ] Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 2 до 5 работни дена по вашата исплата е расчисти...

BGN 3.00 3.18

Тренировка за нокти от волфрамов карбид SpeTool под почистване на нокти средна песъчинки аксесоари за електрическа маникюрной машини (ST-CNB14)

Spe Tool Волфрам Карбид Помине Вежба Малку Под Ноктите Почисти Средни Ронки Додатоци За Електрична Нокти Машина (STCNB14)Ова малку се користи за да се намали и полски дното на ноктот.Глава Дијаметар : Φ2.3мм (0.09 инчи)Глава Должина : 14mm (0.55 инчи)Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (Прибл...

BGN 12.78

HYTOOS държавен изпит за Нокти Diamond Пробийте Bit 3/32 ротари разменяйте за маникюр електрическа бормашина с аксесоари за нокти инструменти за красота-M0307D

HYTOOS Конус Дијамант Нокти Вежба Малку 3 / 32" Ротари Брус Битови За Нокти Електрични Вежба Додатоци Нокти Убавина ToolsM0307 D Карактеристики : главата Големина : Φ3*7mm материјал : дијамант обликот : остар конус месо тело со дијаметар : 2.35 mm за боја лента на месо тело, не е потребно, понекогаш нема боја лента,случаен Пакет листи : 1 x дијамант малку[ Пратката ] Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 2 до 5 работни дена по вашата исплата е расчисти...

BGN 3.00 3.18

1 бр. Диамантени нокти тренировка заусенец слот за маникюр мулти-стил на ноктите Набор от инструменти и електрически аксесоари

Спецификација : Количина : 1pcМатеријал : ДијамантОблик : Тркалезна ГлаваБоја : како на сликите покажуваатПакет Содржина : 1 Компјутер Помине Малку ВежбаФункција : 100% сосема нов.Користење со пескарење бендовиОдлична трајност и врвни перформансиСоздавање на помалку прашина со мало триење и топлинаПогоден за професионални домашна употреба1) Нашата цел е да се обезбеди највисоко Ниво Услугата на Купувачи, и нашата служба за корисници специјалисти се секогаш стои страна да го реши секој на вашиот проблем...

BGN 2.86

BQAN Нов 100 бр./лот маникюр кристали Picker скъпоценни камъни топчета восък Picking Pen tool 2017

BQAN Нови 100 Pcs / Многу Помине Уметност Rhinestones Берач Камења Мушка Восок Подигање Пенкало Алатката 2017Спецификација : Бренд / ИмеBoqian / Восок Камен Берач1)Модел BQDZB12)МатеријалAcrylicl рачка , метал совет, восок совет3)Големина На Четкатание може да се направи големина на клиенти барање4)Пакет1pc / пвц цевка, 10pcs / opp внатрешна кеса, 500pcs / картон5)Количина100pcs6)УслугаOEM / ODM7)праткатаDHL / Федекс / EMS / ТНТ / UPS / Кина Пост Воздух Mail / Сеп / Ер8)ПлаќањеPay Pal,Western Union,T / T,Пари Грам Пакет се Вклучени : 100 X Помине Четка (со пластична цевка)Ноктите Гел Четка Детали За Производот : Помине Уметност Четка Производ Предност : · 9 години искуство фабрика во Кина Број 1 бренд на ноктите уметност четка! ( напреден и сложен процес )· Моќен тим за истражувањето може да се измислуваат нови дизајни и отворен модел за вашите барања!· 100 луѓе професионален тим со долгогодишно искуство· Се комбинираат со Јапонски врвот одмастување технологија· Сите нови дизајни мора да му биде судено од страна на професионални помине уметник пред да се промовираат на пазарот· Мешани (модел,големина,боја) мали цел е, исто така, ОК· Добредојдовте OEM / ODM (премногу клиенти се допаѓа ова)· Примерокот се предвидени слободни· Конкурентна фабрика цена· Добри попродажбата на услугатаНоктите Четка За Апликација : На доградба на акрилни нокти уметничка четка, се користи за да се направи доградба на акрилни нокти, продолжување на нокти со акрил течни и прав...

BGN 380.00

Nail Art Flower Line Съвет Dotting Pen With 5 Пробийте Points Acrylic Drawing Живопис UV Gel Polish САМ ноктите набор от инструменти HJ

Помине Уметност Цвет Линија Совет Dotting Пенкало Со 5 Вежба Поени Акрилик Цртање Сликарство УВ Гел лак DIY Нокти Алатка Поставите HJ Опис : Функција : Тип : Лагер Цртање Dotting ПенМатеријал : Метал + АкриликДолжина : 14cmКоличина : 1 Компјутер Лагер Цртање Dotting Пен5 Компјутери Dotting ГлавиСовршено погодна за УВ Гел помине уметностСоздавање на убави нокти за долготрајни искра помине совети.За цртање линии, фини детали,цвеќиња, обрасци и др.Совршен за двете професионална употреба и лична употреба.Ве молиме мијат внимателно по користете, чувајте го на чиста и безбедна за повторна употреба.Напомена : Поради различни следи и светлосен ефект,вистинската боја можеби мало различни од сликата боја.Ве молиме овозможи 0.51cm се разликува поради прирачник за мерење .Пакетот Вклучува : 1 x Лагер Цртање Dotting Пен5 x Dotting Глави

BGN 6.00 7.01

Кварцов Камък Нокти Тренировка 3/32 Завой Чеп Кожичките Чиста Мелници Маникюр Инструменти 5 Нов Стил

Карактеристики : Ноктите Вежба Малку се користи за да ви преструктуирање на вашите нокти Може да помогне во ноктите полирање Мала големина и круг дизајн совршен за да се отстрани де ад кожата околу ноктите исто Така се користи за да ја избрише секоја солза од ноктите гел Направени од не 'рѓосувачки челик, не е лесно да' рѓа Спецификации : Стил : OM26,OM27,OM28,OM29,OM30(Изборен) Глава Материјал : Кварцен Камен Рачка Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Вкупна должина : 7cm / 2.75(приближно) Глава должина : 4.3 cm / 1.69"(приближно) Главна боја : Портокал, Како слика се прикажува Количеството : 1 компјутер Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

BGN 2.00 2.37

1бр Двуглавият маникюр неръждаема стомана нокти ципа тласкач лъжица за пречистване на нокти Маникюр, Педикюр инструмент за красота Грижи Pro салон

1 Pc Двојнона чело Помине Уметност Нерѓосувачки Челик Помине Cuticle Тласкач Лажица Помине Почиста Нокти Педикир Алатка Убавина Нега Про СалонОпис : Изработени од нерѓосувачки челик...

BGN 1.00 1.57

Biutee 1бр горещ Керамични нокти тренировка педикюр машина за премахване на мазоли нокти малко инструменти ElectricDrill 3/32 джолан нокти инструменти

Biutee 3 / 32" Керамички Помине Вежба Малку Сет ПРЕДНОСТИ : 1 Антибактериски 2 Не затнување 3 Отпор на киселина, алкално и топлина...

BGN 2.00 2.13

SpeTool Advanced Gold Plated Tungsten Carbide Нокти Пробийте Bit Large Barrel Shape Medium Grit Accessories маникюр Tool (STG01)

Spe Tool Напредни Злато Позлатен Волфрам Карбид Помине Вежба Малку Големи Барел Форма Медиум Ронки Додатоци Помине Уметност Алатка (STG01)Се користи за површината работа, скратување и назадпополни сечење.Глава Дијаметар : Φ6.6mm (0.26 инчи)Глава Должина : 13mm (0.51 инчи)Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (Прибл...

BGN 6.00 9.12

5 в 1 компл. лаптоп батерията мини-пирон малко електрическа Пробивна машина, маникюр, инструмент файл, буфер арт-лак електрически аксесоари

5 во 1set Преносни Батеријата Мини Помине Малку Електрична Помине Вежба Машина Нокти Алатка Датотека Бафер Уметност полски Електрични ДодатоциПристоен изглед.Едно копче операција.Компактен и лесен.Напојува со 2 х АА батерија(Не inclue батеријата)Со пет направена помине глави.Нежно доволно да работат на кутикулите и слаби или разделување на ноктите.Висока брзина на ротација, доволно моќни за да го намали и обликот тешки acrylics и ноктите.Функции на Пет Прилози : 1...

BGN 6.00 6.88

EasyNail 1бр супер Сребърна пила за нокти лъжица За премахване на кожичките маникюр машинка за подстригване тласкач на кожичките инструменти за нокти от неръждаема ст?

Материјал : Steelness Пакетот вклучува : 1pcsНајчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Може ли да го промените други express,ние треба стоката ungently? A : Да,Ние исто така да испратите стоки од DHL,Fedex,UPSот и другите, ако може да се плати ни повеќе се изразуваат трошоците или ќе го купите enought стоки.ве молиме контактирајте со нас или оставете ги вашите пораки...

BGN 3.00 3.18

Нови 5 бр маникюр инструменти Marbleizing Dotting Живопис Pen маникюр Paint

Висок квалитет 100% сосема нов Овој објект идеален за професионална употреба На Едниот крај со поголем топката и друг крај со помали еден за различни marbleizing работа...

BGN 3.15

1бр плоска корона керамичен камък ноктите на тренировки, за професионални електрически маникюрных машини педикюр ноктите салон розов камък

Опис ПРЕДНОСТИ : 1 Антибактериски 2 Не затнување 3 Отпор на киселина, алкално и топлина 4 Подобрување на клиенти се чувствуваат...

BGN 2.00 2.66

2 бр. / лот 3 мм размер джолан дръжка във формата на вълна и стомана, четка за дърво / желязо прахосмукачка за въртящи се инструменти Dremel / мини - електрическа бормашина

Количина : 2piece Состојба : Сосема Нов Материјал : Пластични Употреба : Промотивни подароци,сувенири Место на Потекло : Кина (копно) Пакет вклучуваат : 2piece, Индивидуални пакетНајчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Може ли да го промените други express,ние треба стоката ungently? A : Да,Ние исто така да испратите стоки од DHL,Fedex,UPSот и другите, ако може да се плати ни повеќе се изразуваат трошоците или ќе го купите enought стоки.ве молиме контактирајте со нас или оставете ги вашите пораки...

BGN 2.13

SpeTool 3 бр./компл. керамично циркониевое тренировка за нокти лъскав покрив за електрически педикюр тренировка нарязани въртящи заусенец зъби тренировка избледнявам

3 Pcs Керамички Циркони Вежба Помине Битови се Изедначи на Врвот за Електрична Педикир Вежба Намали Ротирачки Брус Заби Вежба Белење Полирач 41Производ Детали : >> Модел : ZNB04 >>Големина : парична Казна + 2 Дополнителни Крупни + 3 Екстра Крупни >> Глава Дијаметар : Φ6.6mm >> Главата Должина : 13.0 mm >> месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (3 / 32 инчи) >> месо тело Должина : 26mm >> вкупна Должина : 51mm >> Matetial : Циркони Керамички + Нерѓосувачки Челик + Пластичен Производ Предности : >> Поголема Цврстина Висок квалитет увезени посебни керамички материјал, поголема цврстина од метал, да се зголеми животниот век на вежба малку...

BGN 38.83

1pcs 2 Way Gold Color Cuticle Pusher Отстраняване маникюр лъжица за кожичките маникюр Dead Skin Remover Pusher Съвет

1pc Злато Нерѓосувачки Челик Cuticle Смена Двојно Двострано Прст Мртвите Кожата Притисни Помине Cuticle Тласкач Помине Нега на Нокти Алатка Спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки челик Боја : Злато Тежина : Стан.14g Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет...

BGN 1.42