• Ново
Висок Quliaty до 6m 12m собственн управляван Scissor Lifter дейности Платформа за повдигане

Висок Quliaty до 6m 12m собственн управляван Scissor Lifter дейности Платформа за повдигане

BGN 13600.00

Сума
Налично за поръчка

Опис На Производот
Висок Quliaty 6m да 12m Само Управувано Режа Лифт Платформата Работи Lifter

Вовед :
Тоа се движи и лифтови сите од батеријата. Организаторот може да го контролира кревање, движење, вртење и сите движење на платформата преку систем за контрола.
Контакт Информации :
Visen(Продажен Менаџер)
Qingdao Sinofirst Машини Ко., Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Skype:visenxu Whats App:+8615689970251
Моб : +86-15689996729 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.sinolifter.cn www.liftawp.com Конфигурација :
2-тркала управување
Висок/низок патна брзина
Продолжување на палубата
Свитлива guardrails
Слезе алармот
Безбедност ремонт поддршка
Тајмер
Интелигентни полнач
Замав надвор лента
Pothole уред за заштита
За итни случаи се спушти уред
Итни ослободување кочница
Анти-судир заштита на платформа
Спецификација :
Модел Бр. SP06 SP08 SP10 SP12 Подигање на капацитетот kg 300 300 300 300 Виткање максимална висина(парапет се одвиваат) mm 2150 2275 2400 2525 Виткање максимална висина(парапет отстранета) mm 1190 1315 1440 1565 вкупна Должина mm 2400 2400 2400 2400 вкупна Ширина (mm 1150 1150 1150 1150 Платформа Големина mm 2270×1150 2270×1150 2270×1150 2270×1150 Платформа се прошири големина mm 900 900 900 900 Minimumground царинење(виткање) mm 110 110 110 110 Minimumground царинење(зголемувањето) мм 20 20 20 20 Wheelbase mm 1850 1850 1850 1850 Минимум пак радиус(внатрешното тркало) mm 0 0 0 0 Минимум пак радиус(надворешното тркало) mm 2100 2100 2100 2100 извор на Енергија v/kw 24/3.0 24/3.0 24/3.0 24/3.0 Работи брзина(виткање) km/h 4 4 4 4 Водење брзина(зголемувањето) km/h 0.8 0.8 0.8 0.8 Зголемувањето/паѓање брзина дик 40/50 40/50 70/80 70/80 Батеријата V/Ах 4×6/210 4×6/210 4×6/210 4×6/210 Полначот V/A 24/25 24/25 24/25 24/25 Максимална качување способност % 20 20 20 20 Максимален работен дозволиво агол / 2-3° 2-3° 2-3° 2-3° Начин на контрола / Електро-хидрауличен дел контрола на Возачот / Двоен на предните тркала Хидрауличен диск / Двојни задни тркала големина на Тркало(полнети и без марка) / Φ381×127 Φ381×127 Φ381×127 Φ381×127 Целата тежина кг 1900 2080 2490 2760 Слики за Вашиот Преглед :
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1. Ние можеме да дизајнираме на customerized само движи режа лифт, како на вашите барања.
2. Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3. Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4. Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5. Одржување на видео ќе биде дадена еднаш само ја движи прекине да ви помогне да се поправи.
6. Делови на само издигнал може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Често Поставувани Прашања :
1. Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Само движи режа лифт донесе повеќето од заедничките делови на хардвер. Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.
2. Како може да се клиент поправка на целосно електрични режа лифтови.
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех. Дури се распаѓа, ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
3. Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет. Ако тоа се распаѓа во рок од една година, можеме да испратите делови бесплатно за вас.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Автомобилни Крикове
Височина На Продукта:
1.10m
Тегло На Продукта:
2360kg
Широчина На Елемента:
1.45m
Дължина На Продукта:
2.47m
Вид На Материала:
Стомана
търговска марка:
ПЪРВАТА САГА
Името На Модела:
SP
специални характеристики:
Въздушна Работна Платформа
is_customized:
Yes
Марка На Автомобила:
ПЪРВИЯТ НОЖНИЧНЫЙ ЛИФТ

Подобни продукти в категория

Разблокированная версия 2008.07 Tacho pro 2008 корекция на километража универсален програмист на арматурното табло, 2008 Tacho Pro

Tacho Про Универзална Цртичка ПрограмерОтклучување На Километражата КорекцијаЦелосна Кабли И АдаптериTacho про U2008+ Универзална Цртичка ПрограмаCa ution : ве Молиме не ажурирање главната единица или притиснете го копчето "ажурирај" копчето за мени.Tacho про U2008 Опис : Верзија : Јули 2008 Година.Tacho Универзал е најпродаваниот програмирањеуредот за дигитални speedometers во светот...

BGN 296.00

2017 Гидралическая Платформа Ножничный Подвижен Плот За Повдигане

2017 Hydralic Платформа Режа Лифт Табела За Кревање1000kg хидраулични режа лифт табелаВовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.3.Антималку режа дизајн; главниот pinroll место усвојува самоподмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.4.Опремени со алуминиумска легура мешавинастоп под платформа5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.6.Експлозијадоказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.7.До Американскиот стандард ANSI / ASME и Европа стандард EN1570Безбедносни Мерки На Претпазливост : 1...

BGN 3200.00

ELM327-USB интерфейс OBD2 конектор ELM 327 V 1.5 OBD 2 V1. 5 автоматичен скенер ELM-327 скенер

ELM327 USB Опис : OBDII Софтвер за ELM327 USB е бесплатна програма која ви овозможува да го користите вашиот КОМПЈУТЕР и хардверски интерфејс за да се добие информации од вашиот автомобил компјутер.На програмата е многу userfriendly, и лесно да се научат...

BGN 9.10

Тежко оборудване 1500кг подвижен маса повдигаща се работна платформа

Тешка опрема 1500kg лифт табела кревање работа платформаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.3.Антималку режа дизајн; главниот pinroll место усвојува самоподмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.4.Опремени со алуминиумска легура мешавинастоп под платформа5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.6.Експлозијадоказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.7.До Американскиот стандард ANSI / ASME и Европа стандард EN1570Безбедносни Мерки На Претпазливост : 1...

BGN 3840.00

Хидравличен ножничный подвижен плот с евтина цена

Хидраулични режа лифт табела со евтини ценаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.3.Антималку режа дизајн; главниот pinroll место усвојува самоподмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.4.Опремени со алуминиумска легура мешавинастоп под платформа5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.6.Експлозијадоказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.7.До Американскиот стандард ANSI / ASME и Европа стандард EN1570Безбедносни Мерки На Претпазливост : 1...

BGN 3360.00

Motorccyle OBD инструмент за впръскване на гориво за мотоциклети на Honda поддръжка на множество езици

Motorccyle OBD Алатка За Горивото се Вбризгува за Хонда Мотори Поддршка МултијазициOBD Алатка за Горивото се Вбризгува за Хо.nda Мотоцикли Поддршка МултијазициПредности на OBD Алатка за Горивото се Вбризгува за H...

BGN 134.40

Mb Star C5 benz за повечето леки и товарни автомобили SD C5 със софтуер за лаптоп IX104 I7 с версия X-entry 2017.09

mb ѕвезда c5 мултиплексер висок квалитет со лаптоп xplore ix104 таблета 2017.09 најнов софтвер ssd целосен сет подготвен за работаПакет Листа1...

BGN 1383.20

Veconor мотоциклет автомобил, а безкамерни гуми пункция ремонт инструментален комплект, гума включете auto 5 ленти без лепило

Veconor мотоцикл автомобил цевки гуми пункција поправка алатка за полнење, гуми plug auto 5 ленти w / o лепак Оваа алатка е од Суштинско значење за Возила со Цевки Пневматици, Автомобил Гума за Поправка комплет ќе ви овозможи да ги поправа punctures брзо и ефикасно...

BGN 1.36

Изкачване прегради Спайдера добро качество CE 2017 квалифициран ISO Towable

2017 Добар Квалитет CE, ISO Квалификувани Towable Spider Бум ЛифтTowable Бум Лифт е познат по своите широк работен опсег Прво, тоа може да се имиња со трактор , камион или автомобил за долги...

BGN 15200.00

3M електрическа хидравлична инвалидный домашен асансьор за инвалидни колички

3m хидраулични дома оневозможи количка лифтВертикална инвалидска Количка Лифт е специјално дизајниран за да се оневозможи, стари лица, и пациентот...

BGN 4464.00

Товаро-разгрузочное обзавеждане с евтина цена

Материјал опрема за ракување со евтини ценаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.3.Антималку режа дизајн; главниот pinroll место усвојува самоподмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.4.Опремени со алуминиумска легура мешавинастоп под платформа5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.6.Експлозијадоказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.7.До Американскиот стандард ANSI / ASME и Европа стандард EN1570Безбедносни Мерки На Претпазливост : 1...

BGN 3680.00

стационарен регулируема погрузочный док рампа стоманена рампа за продажба

стационарни прилагодливи вчитување клупа рампата челик рампата за продажбаГлавните параметриМоделSDR12Патување висина(до)400mmПатување висина(долу)300ммУсна400mmКапацитет12000kgМоќност0.75 kwДимензија2500*2000*600mmПлатформа големина2500*2000mmНапонСпоред локалните напонНа dvantage : 1...

BGN 4000.00

Задвижва Сизър Асансьори (Електрически Двигател)

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 5408.00

Вертикален персонален асансьор от алуминиева сплав повдигане на работната платформа

Хидраулични Вертикална Алуминиум Легура Лични Лифт towable човек лифтЕден Јарболот Алуминиум Лифт Платформата е познат по својата мала тежина и висок лифт...

BGN 4480.00

Супер софтуер ICOM A2 B C версия експерт за диагностика на BMW & софтуер инструмент 2017.12 HDD военен компютър CF19

Супер Верзија на Експерт Софтвер ICOM А2 Б В За BMW Дијагностички & Програмирање Алатка Софтвер 2017.12 HDD во CF19 Воена компјутерСП19 лаптоп : Бренд : за PanasonicТип : Лаптоп / ToughbookМеморија (RAM) : 4 GФункција : Допир, 360 степени rotate screenСофтверска Конфигурација : I...

BGN 622.40

2014 последна софтуер за ремонт на автомобили ALLDATA 10.53 + 2015 MiT +ESI BOOSI пълен комплект-начало / азия/европейски с 1 TB HDD

2014 ALLDATA 10.53+Mt 2015+ESI BOOSI+ЕЛСА 4.1 Авто поправка софтвер 23 во 1 1 TB HDD хард диск Бесплатен превозотALLDATA 10.53 Целосен сет ,90 DVD,вкупно 576 GB,До 2015 Мт ond5,25 DVD,вкупно 166 GB1...

BGN 158.40

Супер Симетричен Хидравличен Асансьор, Колата Стълб Работилница 2

Вовед : 2 Пост Лифт, Паркинг е еден од најпопуларните автомобили лифт кај нашите клиенти Тоа му припаѓа на камериер паркинг опрема, кој е опремен со електричен систем за контрола...

BGN 2400.00