• Ново
Нова технология 2017 ножничный лифт маса подемни съоръжения за стоки

Нова технология 2017 ножничный лифт маса подемни съоръжения за стоки

BGN 3360.00

Сума
Налично за поръчка

Новата технологија 2017 режа лифт табела кревање опрема за стоки
Вовед :
Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.
Инсталиран во јама или на приземјето
Предности :
1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.
2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.
3.Анти-малку режа дизајн; главниот pin-roll место усвојува само-подмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.
4.Опремени со алуминиумска легура мешавина-стоп под платформа
5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.
6.Експлозија-доказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.
7.До Американскиот стандард ANSI/ASME и Европа стандард EN1570
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили
2. Прелевање вентил
3. Итни пад вентил
4. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
5. Итни пад вентил
6. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
Слика за Вашиот Преглед
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized режа лифт платформата, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5.Одржување на видео ќе се даде откако режа лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.
6.Делови од режа лифт табела може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Често Поставувани Прашања :
1.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
На режа лифт платформата донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазар или мотокар делови продавница.
2.Како може да се клиент поправка на режа лифт, на маса .
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
3.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Ако тоа breask надолу во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас.
Фабриката се покаже :
Контакт Информации :
Сара (Продажба Претставник) Qingdao Sinofirst Машини Co., Ltd.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao Кина
Моб : +86-13889928667 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301 Whatsapp : +86-13889928667 Skype : сара.tian1990
URL : www.liftawp.com www.sinolifter.cn

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Автомобилни Крикове
търговска марка:
ПЪРВАТА САГА
Дължина На Продукта:
1m
Височина На Продукта:
1m
Широчина На Елемента:
1m
Вид На Материала:
Стомана
специални характеристики:
Въздушна Работна Платформа
Името На Модела:
SS
Тегло На Продукта:
1000kg
is_customized:
Yes
Марка На Автомобила:
Въздушна Работна Платформа
Име:
ножничный лифт

Подобни продукти в категория

Супер софтуер ICOM A2 B C версия експерт за диагностика на BMW & софтуер инструмент 2017.12 HDD военен компютър CF19

Супер Верзија на Експерт Софтвер ICOM А2 Б В За BMW Дијагностички & Програмирање Алатка Софтвер 2017.12 HDD во CF19 Воена компјутерСП19 лаптоп : Бренд : за PanasonicТип : Лаптоп / ToughbookМеморија (RAM) : 4 GФункција : Допир, 360 степени rotate screenСофтверска Конфигурација : I...

BGN 622.40

Добро качество на 3T малък автомобилен подемник движимо тип ножица изкачване ремонтна платформа за кола

Производ drtails : ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трошоци Секоја земја има различни царина прагот, така што треба да знаат во вашата земја даночната политика.1...

BGN 1568.00

LPG / CNG традиционен двухполюсный преминете K201 за Aston Martin DBS 2009 6.1 Touchtronic Coupe

K201 ЛПГ / CNG Традиционалните Двојно Пол Switch за Aston Martin ДБС 2009 6.1 Touchtronic КупеОпис : K201 ЛПГ / CNG Традиционално се префрлат;Димензија[cm] : 12*10*4;Тежина[kg] : 0.12;За : Aston Мартин ДБС 2009 6.0 Touchtronic купеПакет се вклучени : 2 парчиња Традиционално се префрлитеПлаќање : 1.Прифаќаме само Зачувам, Кредитна картичка, Paypal.2.Плаќањето мора да се плати во рок од 3 дена од денот на нарачката.3.Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторноИспорака : 1.Сите предмети ќе биде предаден на купувачот да обезбеди адреса...

BGN 45.60

180 градуса светлина разпространението на ръчни led проверки светлина

Механичката Работа Светлината LED Полнење Под Хауба Работат Светлина Продавница Светлина МагнетноКарактеристики : A : Водоотпорен,Капка отпор,заштеда на Енергија,Б : Светилка Мушка живот : 100000 часаC : Со силен магнетизамD : Тоа може да биде отстранет од било каде.E : Широко се користи : Автомобил поправка,Работа осветлување...С : Со 48 PCS Светилка Мушка.Спецификација На Производот1) LED Живот : 100,000 часа2) Светло Опсег : 100 метри3) Батерија : 3*ААА4) Траење : 26 часа5) Прекинувач : копчето префрлате6) Големина : 36x5x2 CM7) Нето тежина : 250gПакување Детали1) Пакување : пластична кеса2) Количеството на Картон : 20pcs3) Картон Големина : 40*30*26cm

BGN 56.00

Разблокированная версия 2008.07 Tacho pro 2008 корекция на километража универсален програмист на арматурното табло, 2008 Tacho Pro

Tacho Про Универзална Цртичка ПрограмерОтклучување На Километражата КорекцијаЦелосна Кабли И АдаптериTacho про U2008+ Универзална Цртичка ПрограмаCa ution : ве Молиме не ажурирање главната единица или притиснете го копчето "ажурирај" копчето за мени.Tacho про U2008 Опис : Верзија : Јули 2008 Година.Tacho Универзал е најпродаваниот програмирањеуредот за дигитални speedometers во светот...

BGN 296.00

14m изцяло електрически хидравлични задвижва ножничный лифт (AC-DC)

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 6208.00

Товар 1000 кг хидравлични фиксирани ролкови сизър повдигане маси

Оптоварување 1000kg Хидраулични Фиксна Ролери Режа Лифт МасиКонтакт Информации : Visen(Продажен Менаџер)Qingdao Sinofirst Машини Ко., LtdAdd : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao КинаSkype:visenxu Whats App:+8615689970251Моб : +8615689996729 Тел : +8653268076300 Факс : +8653268076301URL : www.sinolifter.cn www.liftawp.comВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно...

BGN 1872.00

Автомобилна отвертка Гума клапа прът на прът Отстраняване за отстраняване на инсталацията за ремонт на тръбата, отвертка, инструмент CSL2017

Автомобил Шрафцигер вентилот на Гумата Матични Јадрото на Смена Отстранување Инсталација Цевка Поправка Завртка Возачот Алатка CSL2017 Функција : 100% сосема нов и висок квалитетГолемина на : глава должина 25мм, вкупната должина 95mm, со 45 челик,Материјал : Полипропилен +45 челикУлога : да се користи шраф автомобил / велосипеди / електричен автомобил во внатрешноста на вентил вратата вентил.Answer : ___________________________ Note : Не е погоден за големи камиони1 x ШрафцигерНие Брод на Светот (Освен некои земји и APO / FPO)...

BGN 2.00 2.53

2017 нов издаден автоматично ключова професионален последния Программник V99.99 поколение Ck100 основна версия на актуализация S. BB

2017 Нови Објави Авто Копче Про Најновата Генерација CK100 Копче Програмер V99.99 Ажурирање на Верзија на С ББCK100 Авто Копче Про Алатката, Внесете Програмер новата генерација.Тоа е новата генерација на SBB Копче Програмер, замена на верзија.Алтернатива на функција и функција на С ББ V42.09 Зголеми многу повеќе карактеристики и функции...

BGN 149.00 158.40

Таблица вдигане на стол-Коляскы електрическа Гидровлической стълби 1M 150 килограма на Местната

3m хидраулични дома оневозможи количка лифтВертикална инвалидска Количка Лифт е специјално дизајниран за да се оневозможи, стари лица, и пациентот...

BGN 4464.00

Veconor мотоциклет автомобил, а безкамерни гуми пункция ремонт инструментален комплект, гума включете auto 5 ленти без лепило

Veconor мотоцикл автомобил цевки гуми пункција поправка алатка за полнење, гуми plug auto 5 ленти w / o лепак Оваа алатка е од Суштинско значење за Возила со Цевки Пневматици, Автомобил Гума за Поправка комплет ќе ви овозможи да ги поправа punctures брзо и ефикасно...

BGN 1.36

Електрически Мобилен Ножничный Лифт С Различни Модели

Вовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 4784.00

ELM327-USB интерфейс OBD2 конектор ELM 327 V 1.5 OBD 2 V1. 5 автоматичен скенер ELM-327 скенер

ELM327 USB Опис : OBDII Софтвер за ELM327 USB е бесплатна програма која ви овозможува да го користите вашиот КОМПЈУТЕР и хардверски интерфејс за да се добие информации од вашиот автомобил компјутер.На програмата е многу userfriendly, и лесно да се научат...

BGN 9.10

3M електрическа хидравлична инвалидный домашен асансьор за инвалидни колички

3m хидраулични дома оневозможи количка лифтВертикална инвалидска Количка Лифт е специјално дизајниран за да се оневозможи, стари лица, и пациентот...

BGN 4464.00

mb star c4 за bmw icom next 2 ssd най-новия софтуер с лаптоп Xplore ix104 C5 tablet (I7&4g)MB Star инструмент за диагностика готов за нас

2in1 Дијагностички Алатки MB Ѕвезда C4 SD Поврзете+За BMW ICOM Следната + 2 SSD за BMW Icom / MB Ѕвезда C4 Софтвер инсталиран IX104 Таблета ( 4gb i7 ) Highend професија дијагностички алатка за bmw возило за mb возила...

BGN 2006.00 2112.00

Инструмент за диагностика 2IN1 за bmw icom a2 със софтуер 2017.12 v icom A2 expert mode+ 2017.12 v mb sd c5 connect star c5+ e6320 i5 lap

2 IN1 ДИЈАГНОСТИЧКИ АЛАТКА за bmw icom а2 со 2017.12 v софтвер icom а2 експерт мод+ 2017.12 v mb sd c5 поврзете ѕвезда c5+ e6320 i5 кругЗабелешка : 1...

BGN 1700.00 1848.00

Висока работна мощност 3,0 Т един човек управлява автомобилните ножничными асансьори

3.0 Т Висока Работен Капацитет Еден Човек Управувана автомобилската режа лифтовиВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно...

BGN 4784.00

2014 последна софтуер за ремонт на автомобили ALLDATA 10.53 + 2015 MiT +ESI BOOSI пълен комплект-начало / азия/европейски с 1 TB HDD

2014 ALLDATA 10.53+Mt 2015+ESI BOOSI+ЕЛСА 4.1 Авто поправка софтвер 23 во 1 1 TB HDD хард диск Бесплатен превозотALLDATA 10.53 Целосен сет ,90 DVD,вкупно 576 GB,До 2015 Мт ond5,25 DVD,вкупно 166 GB1...

BGN 158.40

Горещ продаваният мобилен ножничный лифт с одобрен CE

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 6208.00

20 бр медно жило клапан с 4-в-1 гуми стволови клапан инструмент за премахване на ремонт на гуми инструмент за премахване на ядро клапан инструмент за почистване на гу?

20 парчиња бакар вентил core со 4во1 вентилот на гумата матични отстранување алатка гуми поправка алатка вентил core отстранување алатка гуми cleaning toolКомплетот вклучува : 20x бакар вентил core1x 4во1 вентилот на гумата матични отстранување алатка

BGN 2.83

Задвижва Сизър Асансьори (Електрически Двигател)

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 5408.00

Добро Качество На Единния Рангоут Лек Електрически Алуминиев Хидравличен Рангоут Вертикално Изкачване На Човек

Добар Квалитет На Еден Јарболот Мала Тежина Електрични И Хидраулични Алуминиум Јарболот Вертикална Човек ЛифтЕден Јарболот Алу minum Лифт Платформата е познат по својата мала тежина и висок лифт...

BGN 4800.00