• Ново
Стационарен хидравличен док-рампа 10т 8000кг

Стационарен хидравличен док-рампа 10т 8000кг

BGN 10240.00

Сума
Налично за поръчка

10t 8000kg Стационарни Хидраулични Клупа Рампата
Вовед :
Мобилен Клупа Двор Рампата е дизајниран за корисници кои обично се вчита сад на различни места. Клиентите може да се движи на клупа двор рампата од едно до друго место. Различни со стационарен клупа дворот на рампата, мобилни двор рампата не треба да биде инсталиран. Тоа може да се користи директно. Исто така, мобилни клупа двор рампата имаат два вида на операција. Рачно и electrically. Тоа зависи од клиенти предност и оперативни фреквенција. Мобилен клупа двор рампата е многу подолго од стационарни клупа дворот на рампата, бидејќи мотокар или други вчитување машина треба да се движат од земјата до максимум висината на рампата.
Мобилен Клупа Двор Рампата е опремен со тврда гума тип со голема носат доказ перформанси. Висока јачина хидраулични поддршка нозе ќе проп до целата клупа рампата стабилна. Анти-лизгање гума блок ќе престане мобилни клупа двор рампата движење кога се работи. Висока јачина синџири ќе се поврзете на камион или контејнер на клупа двор рампата кога се работи. Сите овие фактори го гарантира стабилноста и безбедноста.
Структура Состав :
Земјата Врска Платформа
Guardrails
Фарма
Начичкана
Зајакнување На Ребро
Хидраулични Поддршка На Нозе
Гумени Тркала
Усна
Синџири
Слика за Вашиот Преглед
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized режа лифт платформата, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5.Одржување на видео ќе се даде откако режа лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.
6.Делови од режа лифт табела може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Често Поставувани Прашања :
1.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
На режа лифт платформата донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазар или мотокар делови продавница.
2.Како може да се клиент поправка на режа лифт, на маса .
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
3.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Ако тоа breask надолу во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас.

Контакт Информации :
Visen
Qingdao Sinofirst Машини Ко., Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-15192782747 Whatsapp : 008615192782747 Skype : visenxu
Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.liftawp.com

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Автомобилни Крикове
Широчина На Елемента:
1m
специални характеристики:
Въздушна Работна Платформа
Дължина На Продукта:
1m
търговска марка:
ПЪРВАТА САГА
Височина На Продукта:
1m
Вид На Материала:
Стомана
Тегло На Продукта:
1000kg
Името На Модела:
SS
is_customized:
Yes
Марка На Автомобила:
Въздушна Работна Платформа

Подобни продукти в категория

Задвижва Сизър Асансьори (Електрически Двигател)

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 5408.00

mb star c4 за bmw icom next 2 ssd най-новия софтуер с лаптоп Xplore ix104 C5 tablet (I7&4g)MB Star инструмент за диагностика готов за нас

2in1 Дијагностички Алатки MB Ѕвезда C4 SD Поврзете+За BMW ICOM Следната + 2 SSD за BMW Icom / MB Ѕвезда C4 Софтвер инсталиран IX104 Таблета ( 4gb i7 ) Highend професија дијагностички алатка за bmw возило за mb возила...

BGN 2006.00 2112.00

14m изцяло електрически хидравлични задвижва ножничный лифт (AC-DC)

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 6208.00

20 бр медно жило клапан с 4-в-1 гуми стволови клапан инструмент за премахване на ремонт на гуми инструмент за премахване на ядро клапан инструмент за почистване на гу?

20 парчиња бакар вентил core со 4во1 вентилот на гумата матични отстранување алатка гуми поправка алатка вентил core отстранување алатка гуми cleaning toolКомплетот вклучува : 20x бакар вентил core1x 4во1 вентилот на гумата матични отстранување алатка

BGN 2.83

Горещ продаваният мобилен ножничный лифт с одобрен CE

10m хидраулични мобилна платформа лифтВовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност : Опремени со батерија и полнач.2.Едноставна структура, лесен за одржување.3.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.Безбедносни мерки на претпазливост : 1...

BGN 6208.00

Автоматичен инструмент за диагностика MB STAR C5 за bmw icom next+ 2in1 mini SSD + xplore ix104 I7 процесор, 4G лаптоп готов за употреба

Нова MB Ѕвезда C5+За BMW Icom следната +Неколку Мини SSD MB Ѕвезда C5 250gb и icom а2 софтвер 480gb со Xplore i X104 c5 (i7) Оваа група е за bmw icom а2 софтвер и mb ѕвезда c5 софтвер инсталиран во еден лаптоп, подготвени да работат, 2in1 за погодност за васMB SD Поврзете C5 со Xplore IX104 Таблета и icomеден(1)p c x за bmw icom а21pc x А2 Интерфејс1pc x Б Повеќето1pc x 20pin Кабел1pc x USB Кабел1pc x OBD2 Кабел1pc x LAN Кабел1pc x 480gb ssd V2017.09б(2) за mb ѕвезда c51pc x C5 Мултиплексер (новиот C5 случај)1pc x OBDII 16 PIN Кабел1pc x 38 PIN Кабел1pc x 14 PIN Кабел1pc x 8 PIN Кабел1pc x Lan Кабел1pc x 250gb Мини SSD V2017.09c(3)2in1 забавува софтвери што се инсталирани во Xplore i X104 c5 i7 лаптоп1pc x За Xplore IX104 ТаблетаТоп 4 причини да се купи овој ix104 таблета + c5 + icom : 1...

BGN 2087.00 2196.80

LPG / CNG Bi-fuel ECU Set за бензинови автомобили с последователна система за впръскване V5/V6/V8

ЛПГ / CNG Biгориво ЕКИ Сет за V5 / V6 / V8 Последователни Систем за Вбризгување на Бензинот АвтомобилиВклучени : ECUЕлектронска контролна Единица, Темперамент, Микропрекинувач, Мапата senor, сензор на температура на Вода, Emultor.Одговараат на двете ЛПГ и CNG (Propne систем и mehtane систем).Програмски софтвер : Мах Про.Со автоtriming функција и може да биде рачно калибриран исто така;Квалитетот е одобрен од страна на 67 R01, R110.ЕКИ програмирање кабел За поврзување со КОМПЈУТЕР за да calibrateat да се постигне соодветна климаfue сооднос за различни електричен автомобил, барем 1unit е потребно, треба да се купи еден, ако не мора.Плаќање : 1.Прифаќаме само Зачувам, Кредитна картичка, Paypal.2.Плаќањето мора да се плати во рок од 3 дена од денот на нарачката.3.Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторноИспорака : 1.Сите предмети ќе биде предаден на купувачот да обезбеди адреса...

BGN 383.98

Тежко оборудване 1500кг подвижен маса повдигаща се работна платформа

Тешка опрема 1500kg лифт табела кревање работа платформаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.3.Антималку режа дизајн; главниот pinroll место усвојува самоподмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.4.Опремени со алуминиумска легура мешавинастоп под платформа5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.6.Експлозијадоказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.7.До Американскиот стандард ANSI / ASME и Европа стандард EN1570Безбедносни Мерки На Претпазливост : 1...

BGN 3840.00

Товаро-разгрузочное обзавеждане с евтина цена

Материјал опрема за ракување со евтини ценаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.3.Антималку режа дизајн; главниот pinroll место усвојува самоподмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.4.Опремени со алуминиумска легура мешавинастоп под платформа5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.6.Експлозијадоказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.7.До Американскиот стандард ANSI / ASME и Европа стандард EN1570Безбедносни Мерки На Претпазливост : 1...

BGN 3680.00

Вертикален персонален асансьор от алуминиева сплав повдигане на работната платформа

Хидраулични Вертикална Алуминиум Легура Лични Лифт towable човек лифтЕден Јарболот Алуминиум Лифт Платформата е познат по својата мала тежина и висок лифт...

BGN 4480.00

Добро качество на 3T малък автомобилен подемник движимо тип ножица изкачване ремонтна платформа за кола

Производ drtails : ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трошоци...

BGN 1568.00

Супер софтуер ICOM A2 B C версия експерт за диагностика на BMW & софтуер инструмент 2017.12 HDD военен компютър CF19

Супер Верзија на Експерт Софтвер ICOM А2 Б В За BMW Дијагностички & Програмирање Алатка Софтвер 2017.12 HDD во CF19 Воена компјутерСП19 лаптоп : Бренд : за PanasonicТип : Лаптоп / ToughbookМеморија (RAM) : 4 GФункција : Допир, 360 степени rotate screenСофтверска Конфигурација : I...

BGN 622.40

стационарен регулируема погрузочный док рампа стоманена рампа за продажба

стационарни прилагодливи вчитување клупа рампата челик рампата за продажбаГлавните параметриМоделSDR12Патување висина(до)400mmПатување висина(долу)300ммУсна400mmКапацитет12000kgМоќност0.75 kwДимензија2500*2000*600mmПлатформа големина2500*2000mmНапонСпоред локалните напонНа dvantage : 1...

BGN 4000.00

Система за последователно впръскване на газ пропан, LPG с функция самоадаптации за 3-те или 4-те цилиндрового автомобил с бензинов двигател с впръскване на горивото

Пропан ЛПГ Секвенционално Вбризгување Систем со Автоприлагодување Функција за 3 или 4 Цилиндри Бензин Горивото се Вбризгува Возило : Со овој систем инсталиран, автомобилот ќе се кандидира на било бензински или ЛПГ, тоа е бигориво систем, можете да се префрлате помеѓу двете горива.1...

BGN 383.98

180 градуса светлина разпространението на ръчни led проверки светлина

Механичката Работа Светлината LED Полнење Под Хауба Работат Светлина Продавница Светлина МагнетноКарактеристики : A : Водоотпорен,Капка отпор,заштеда на Енергија,Б : Светилка Мушка живот : 100000 часаC : Со силен магнетизамD : Тоа може да биде отстранет од било каде.E : Широко се користи : Автомобил поправка,Работа осветлување...С : Со 48 PCS Светилка Мушка.Спецификација На Производот1) LED Живот : 100,000 часа2) Светло Опсег : 100 метри3) Батерија : 3*ААА4) Траење : 26 часа5) Прекинувач : копчето префрлате6) Големина : 36x5x2 CM7) Нето тежина : 250gПакување Детали1) Пакување : пластична кеса2) Количеството на Картон : 20pcs3) Картон Големина : 40*30*26cm

BGN 56.00

Mb Star C5 benz за повечето леки и товарни автомобили SD C5 със софтуер за лаптоп IX104 I7 с версия X-entry 2017.09

mb ѕвезда c5 мултиплексер висок квалитет со лаптоп xplore ix104 таблета 2017.09 најнов софтвер ssd целосен сет подготвен за работаПакет Листа1...

BGN 1383.20