• Ново
Термометър, влагомер термограф влагомер гидротермограф метеорологичната станция за сауна индуктивен показалеца 0С-120С

Термометър, влагомер термограф влагомер гидротермограф метеорологичната станция за сауна индуктивен показалеца 0С-120С

BGN 15.98
BGN 15.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка


Всичко за продукта

търговска марка:
ЛУХЕН GP
Тип На Дисплея:
Аналог
Стил:
Стенен Подвес
Максимална Измерена Температура:
120°C И По-Висока
Номер На Модела:
120
Размер На Дисплея:
2,0-3,9 инча
Теория:
стъклен термометър
Използването на:
На закрито
Вид Хранене:
no

Подобни продукти в категория

220V / 50hz Vortex-5 завъртете миксер / вихрови миксер / Смесител 50W 2800 r / min, тип купа, плосък тип на преносимото

220 V / 50hz ВИТЕЛ5 Вител Миксер / Whirl Миксер / Миксер 50 W 2800 r / мин, сад тип, рамнитип exchangeableЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : џакузи миксерМодел : ВИТЕЛ5Напон : 220 VМоќност : 50 WБрзина : 2800 r / минWorkbench : сад вид, рамно тип exchangeableРабота : континуирано, допир, брзинаПроизвод Големина : 170 * 120 * 170mmПакување големина : 21 * 15 * 21cmТежина : 4 KGВител миксер има карактеристики на едноставен и сигурен структура, мал инструмент големина, ниска потрошувачка на енергија и ниско ниво на бучава...

BGN 274.00 288.67

Нов прием на многофункционално реле време HG7-RB40 AC220V 3A двухрядное четири светодиода група релейного излизане реле за време, реле време, ключ

Нови Пристигнување Мултифункционален HG7RB40 временско Реле AC220 V 3А Двоен Ред Четири LEDГрупа на Реле Излез на Мерењето Време Реле ПрефрлатеЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : HG7 временско РелеМоќност : AC220 V 3АИнсталација : панел со вчитувањеДисплеј : двоен ред четири LEDИзлез : група на реле излезФункција : ТајминготПоставување метод : ПритиснетеВременски Опсег : 99.99 S 999.9 S 9999 S 99 M59 S 99.99 М 999.9 М 9999 M 99 H59 M 99.99 H 999 H 9999 HГолемина : 130 * 66 * 71mmТежина : 0.3 KG110v и 24v треба да се прилагоди 1 ден време

BGN 53.00 56.00

Ads10sky тотална станция однопризменный група

Тип на производ : ADS10(Жолт)1 Can be360 °Ротација2 Prism може да се горе и долу на теренот за да се олесни вкупно станица за да се идентификуваат целните3, Призмата на квалитетот на сликата , висока прецизност , и далеку кои се движат4 Applicable и е компатибилен со различни брендови на вкупно станици5 Prism ефективни дијаметар : 64mm6, Призмата постојан : 0 / 30мм 7 Модел доаѓа стандард со поместена тешко пластични случај да се заштити призмата group AX02 The црвена / Жолта опционално Опис на Производот : ADS10 Single призмата група, за различни вкупно станици1 Can be360 °Ротација2 Prism може да се горе и долу на теренот за да се олесни вкупно станица за да се идентификуваат целните3, Призмата на квалитетот на сликата , висока прецизност , и далеку кои се движат4 Applicable и е компатибилен со различни брендови на вкупно станици5 Prism ефективни дијаметар : 64mm6, Призмата постојан : 0 / 30мм7 Модел доаѓа стандард со поместена тешко пластични случај да се заштити призмата group AX02 The црвена / Жолта факултативна

BGN 256.00

3.3 V 5.5 V FT232RL FTDI USB to TTL Сериен RS232 Max232 адаптер модул за Arduino Mini Port изтегляне на модул

Користете FT232 RL чип; извлече сите сигнал пристаништето на FT232 RL чип; RXD / TXD transceiver комуникација индикатор; USB напојување со струја, може да се избере 5 V од 3,3 V ,поставени од скокач...

BGN 3.00 3.26

Висока точност 300gx0. 01g мини джобни цифрови везни преносим 300g 0.01 електронни бижута от злато Лу грам Везни баланс

Висока Прецизност 300gx0.01g Мини Џеб Дигитална Вага Преносни 300g 0.01 Електронски Накит Злато Лабораторија Грам Мерење Скала РамнотежаСпецификации : Ова е висока прецизност електронски скала.Точноста е оценет да 0.01 g.Тоа обезбеди 7 единици на тежина да се трансформира.Тоа може да мерење на минимални работи од иста класа како накит,хемиски агенс.Тоа е многу погоден за jeweler и лабораториска употреба.Максимална скала : 300gМинимална скала : 0.01 g7 Единица Прекинувач : g / мл / ozt / dwt / ct / ti / gnLCD Дисплеј : 5 малку LCD дисплејСветла Осветлување : БелаСлаба Батерија АлармМоќ Контрола : Auto Off функција за да ја зачувате батеријата по 1 минутаСветла Осветлување : БелаНапојува Набавка : 2 x AAA батерија ( не се вклучени)Автоматско исклучување по 1 минути без операцииНиско ниво на батеријата напон алармБроење функцииСедум пондерирање единици : G, КТ, ОЗ, OZT, DWT, TL , GNЕдиница нето тежина : 96gЕдиница пакување бруто тежина : 125gAnswer : ___________________________ Note : 1 : Не користите скала за мерење на повеќе работи опсег,или тоа може да го оштетат скала...

BGN 17.00 18.40

Цифрови джобни везни бижута везни,бижута джобни mg везни 300g x 0.01 g

Дигитални Џеб Скала Накит Скала,накит џеб грам скали 300g x 0.01 gОписи : Ова е висока прецизност електронски скала.Точноста е оценет да 0.01 g.Тоа обезбеди 7 единици на тежиназа да се трансформира.Тоа може да мерење на минимални работи од иста класа како накит,хемиски агенс.Тоа емногу погодна за jeweler и лабораториска употреба.Specifictions : 5 малку LCD diplay(со бели назад светлина)Автоматско исклучување по 1 минути без операцииОперација температура : 1030 степенНиско ниво на батеријата напон алармБроење функцииСедум пондерирање единици : G, КТ, ОЗ, OZT, DWT, TL , GNПолно оптоварување компаративна табела : Режим Капацитет Точноста Грам(g) 300 0.01 Карат(КТ) 1500 0.05 Унца(Оз) 10.582 0.001 Денар тежина(DWT) 192.92 0.01 Tael(TL) и 8000 0.0005 Жито(GN) 4629.6 0.2 Троја Унца(Ozt) 9.6452 0.01Напојување : 2 x AAA батерии (НЕ се вклучени)Големина : 116x64x17mmБоја : црна&сребро.Пакет се вклучени : 1 x Дигитален Скала1 x упатствоЕдиница нето тежина : 125gЕдиница пакување бруто тежина : 140gЗабелешка : Не користите скала за мерење на повеќе работи опсег,или тоа може да го оштетат скала.

BGN 64.00 67.20

20PCS by DHL / FEDEX 50g 0.001 g преносим LCD дисплей със задно осветяване точност бижута диамантени везни Gem Carat цифрови електронни везни

со DHL / ФЕДЕКС 50g 0.001 g Преносни позадинско осветлување на LCD со Висока Прецизност Накит Дијамант скала Гем Карат Дигитални Електронски Ваги Модел : ФК 50 Боја : Бела Максимален капацитет : 50g АБС материјал домување Точност : 0.001 g Единици : g / мл / ozt / ct / dwt / gn Работа tempreture : 10 30°C / 50 86°F Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ : 60тите години Display mode : сини LED екран Придвижуван од 4 x AAA батерии (вклучени)Големина на : 12.5 cm x 8.5 cm x 6cm

BGN 754.00 920.00

Професионален 0.01 g цифров въртяща се маса, стилус сила скала баланс сензор Led Dzr стерлинги сребърни бижута с калибровочным тегло

Дигитални Кертриџ Перо Следење на Сила Скала Мерач 0.01 g Опис : За ММ / MC / МВР и piezoelectric acoustical пикап, nonmagnetic, без магнетно поле adhesivity, читање сигурен...

BGN 18.00 27.52

2 елемента точност осцилоскоп В9 директен измервателен проводник с цветен пръстен и двойна глава BNC за свързване на сигнала

ОписКарактеристики : Исклучителна појава, се чувствуваат удобно. Двојно главата за вбризгување на пластични BNC линија. Со Бојата ѕвони, може да се направи разлика секоја линија на канал тест. Подобрување на свиткување ефект, спречување на кабел пауза. Главно се користи за oscilloscope сигнал конекција.Модел : Y102Кабел Core Материја : BNCОбвивка Материјал : ПВЦКоличина : 2Боја : ЦрнаЖица Максимална Oter Дијаметар : 4mmОбвивка Дебелина : 1mmЛинија должина : 1m ПриблКонвертор : BNC Пакетот вклучува2 x Oscilloscope Мерење на Жица

BGN 7.00 8.19

Нов X28 измервателен далекомер, открит преносим GPS локатор географска ширина и дължина координати, височина на измерване далекомер

Нови X28 Мерен Опсег Пронаоѓач Отворено Рачни GPS Локатор координатите на географската Ширина иДолжина Височина Мерен Опсег ПронаоѓачЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : X28 мерен опсег пронаоѓачГолемина : 180 * 120 * 70mmТежина : 300 GПозиционирање време : топло започнете со време од 1 секунда, ладно започнете со време од 30 секундиПрецизноста на позиционирањето : 2 метриКои се движат на точноста : 2 метри или помалкуОсновни функции : мерење на насока координати, далечинско мерење, надморска височина мерење,уредување правци, рефлектори, проверка на пари светилкиНасока : 500Пат : 50Песна чување : 10Навигација : насока за навигацијаПритисок altimetry : за 1 метар, со резолуција од 0.3 метри (бара калибрација)Физички карактеристики : USB интерфејс, HПодатоци за статистика софтвер може да се извезува дестинации, правци,песна податоциМоќ Карактеристики : 3.7 V, 2000mah, 30 часа континуирана работаЕкран карактеристики : 2.0 инчи, отворено highdefinition црн и бел екран

BGN 185.60

VICI TM804 голям LCD дисплей хладилник фризер digital alarm clock температура термометър м -50~70 градуса по Целзий

VICI TM804 Голем LCD дисплеј Фрижидер Фрижидер Замрзнувач Дигитални Аларм Температура Термометар МетарОпис : Мали термометар за соба / надворешен сензор за температура...

BGN 16.00 17.12

Полюс, 2,15 м дальнобойный Полюс, WithBipod CSR2, Призма Полюс, алуминий, CLS12=CLS11+сошка CSR2 , за призми, цялата продажба и търговия на дребно

1.Пол и заградата позитивна слика2 Солиден катанец слика3.Пол и заградата сликаПакување : CLS12 / CLS13 / CSR2 / CSR3 / GSR23 Торба и 4 PCS / CTN(Исклучителни за ADS115 / 116, 10 PCS / ЦТН)Прво, на Царинската : 1...

BGN 416.00

Mini 2 in 1 LCD Digital Auto Car Truck Часовник + термометър с вендузата Temperatural Instruments

Спецификации : Карактеристики : Со вшмукување чаша Лесно да го инсталирате или отстраните Напојува со 1 x LR1130 копчето ќелија (Копчето клетки се вклучени) Точно ви покажува време и температура 2 копчиња за да го прилагодите времето и температурата на владата Спецификации : Материјал : пластични Големина : 90 x x x x 27 x x x x 15mm / 3.5 x 1x 0.6 во Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 3.00 3.89

Електрически Fluke MT-8200-60A IntelliTone 200 Pro тонер и сонда мрежов кабел тестер, DHL / FEDEX бърза и безплатна доставка

Fluke МТ820060 A Intelli Tone 200 Про Тонери и Сонда Мрежен Кабел ТестерКако мрежи се зголемени во комплексност, па премногу се кабелски инсталации, со десетици и понекогаш стотици кабли работи заедно во текот на дом или канцеларија амбиент...

BGN 638.40

Kingst LA1010 USB Logic Анализатор 100M max sample rate, 16 канала, 10б, samples, MCU, ARM, FPGA debug tool осцилоскопи

Kingst LA1010 USB Логика Аналитичар 100 максимална стапка на примерок,16 Channels,10 B примероци, MCU,РАКА,FPGA грешки алатка Oscilloscopesнад три овој Производ се Индивидуализира и дополнителен попустАко цел износ е еднаков или бело од 1000pc , може да се прилагодите на логото и ревизија на фирмверот компанија информации на овој производ според клиентите барања.Ако цел износ е еднаков или поголем од 5000pc , на ПХБ и куќиште на овој уред се прилагоди според клиентите барања.LA1010 е логиката аналитичар производ со висока цена перформанси...

BGN 80.38

Безплатна доставка RTD Pt1000 ω сонда сензор L 500 мм дълъг тип PT 1/2 NPT 1/2 с подводящим тел

Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големоНие обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.100% задоволството на Клиентите е нашата целВе молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.Ако ви треба производи во големи количини,Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!! Прочитајте Пред да го Купат"Зголемување 1meter жица" не е вклучено во сензор, стандардната сензор линија должина од 2 м, ако ви треба 3 метри, ве молиме изберете тип на сензор на, продолжи да одберете "Зголеми 1meter жица", ние ќе ја испрати на сензор на температура содржи 3 метри, ако Ви треба повеќе кабел, ве молиме да го користите истиот метод за да се купи...

BGN 25.58

Безплатна доставка RTD (resistance temperature detect) Pt1000ohm PT 1/4 резба 7,55 фута(2,3 метра)

Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големоНие обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.100% задоволството на Клиентите е нашата целВе молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.Ако ви треба производи во големи количини,Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!​Модел БР.HYXC21701 / 430Температурата опсегНормално[препорачуваме] 50~250 ℃Терминал за контакт3 EA (применува 3wire : А, Б, В)СтруктураТип без терминал главаМатеријалЗаштита цевка(сонда дел)Не ' рѓосувачки челик 304Одредување на тематаНе ' рѓосувачки челик 304Доведе жицаИзолација : Тефлон (со електромагнетни штит)ГолеминаВкупна должина2030mmЗаштита цевка(сонда дел) должина30ммСондата дел дијаметар6mmДоведе жица2000mmОдредување на тематаPT1 / 4"(коси нишка)НоминалнаОтпорност R0ТолеранцијаDIN EN 60751199607ТолеранцијаDIN EN 60751200905100 Ohm во 0℃Класа CF 0.1Класа АF 0.15Класа BF 0.3Класа DF 0.51000 Ohm во 0℃Класа CF 0.1Класа АF 0.15Класа BF 0.3Класа DF 0.5Сензор чип технологија параметриМерната точка за номинална отпор е дефинирано во 8мм од крајот на светло тело.Температурата опсег : 70℃ на +500℃ (континуирана употреба)(привремена употреба да 550℃е можно)Толеранција Класа B / D : 70℃ на +500℃Толеранција Класа : 50℃ на +300℃Толеранција Класа C : 0℃ до +150℃Температурата коефициент : TC = 3850 ppm / КВибрации отпор : најмалку 40g забрзување на 10 до 2000 Hz, зависи од инсталацијатаШок отпор : најмалку 100g забрзување со 8ms половина синусен облик, зависи од инсталацијатаЕколошките услови : Unhoused за суви средини самоИзолација отпор : >100 MΩ во 20℃; >2 MΩ на 500℃Само греење : 0.6 К / m W во 0℃Време на одговор : Вода, струја (v= 0.4 m / s) : t0.5 = 0.04 st0.9 = 0.12 sВоздушниот проток (v= 2m / s) : t0.5 = 2.2 st0.9 = 7.0 sМерење на струја : 100Ω : 0.3 да 1.0 мр1000Ω : 0.1 до 0.3 мр (авто греење мора да се смета)ПЛАЌАЊЕ : 1...

BGN 17.57

8*5.5 мм десятката акрилни универсален пузырьковый ниво на алкохолна ниво пузырьковый хоризонтален инструмент (50 бр. / лот)

8*5.5 мм Bullseye Акрилик Универзална Меур Ниво Дух Ниво Меур Хоризонтална Инструмент (50 Парчиња / многу)ПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 23.00 24.00

Haccury Level Bubble Inclinometer Spirit Measurement Level Instrument 42*14mm с монтажна резба

HACCURY Ниво Меур Inclinometer Дух Ниво Мерни Инструменти 42*14mm Со Монтажа Нишка За КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

BGN 2.00 3.39