• Ново
3 кг х 0,01 грама, цифрови везни, LCD точност тегло

3 кг х 0,01 грама, цифрови везни, LCD точност тегло

BGN 315.02

Сума
Налично за поръчка


О цел да се направи царинење без проблеми и да добиете вашиот производ без проблеми, ве молиме љубезно забелешка подолу работи.
1. Бразил клиенти. Стр закуп оставете го вашиот CPF или CNPJ број кога ставање на вашата нарачка.
2. Русија клиенти. Ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е вашето полно име и постои SRSP pick-up услугата станица во вашиот град пред ставање на ред.
Внимание : Според најновите RU царинска политика, купувачот може да има потреба да се обезбеди пасош информации, линк на стоки и на Даночните ID при увоз. Превозникот ќе текст купувачот кога стоката да пристигне во RU. Па ве молиме да бидете сигурни дека ќе се обезбеди важечки број на мобилен телефон кога наредил.
3.Тарифа и прописите за даноци . Тарифа или увоз на данок ќе се плаќа од страна на купувачи. Ве молиме контактирајте превозникот да се направи царинење во времето или не може да се одложи !
4. Другите. Ако купувате 2 парчиња или повеќе производи во еден ред, ве молиме НЕ плаќаат пред ние промена на цена за вас, предизвика систем може да miscalculate превозот цена,
Ви благодариме на соработката!
Една Година Гаранција
CE Сертификација
Карактеристики
1. Висока прецизност loadcell.
2. Алуминиум Легура умре фрлија база и електричната мрежа.
3. Нерѓосувачки челик Послужавник.
4. LCD дисплеј.
5. Полн капацитет substraction.
6. Мулти Мерење единица разговор g/ct/мл/lb/ozt.
7. Подолу Рамнотежа Мерење Објект.
8. Стабилизација на времето 1.5 секунди.
9. Заштита Од Преоптоварување.
10. Проверка на Мерење, парче пребројување на функцијата.
11. RS232 Интерфејс.
12. CE Одобрување.
Технички Datas
Капацитет
3000 g / 3 кг
Читливост
0.01 g
Повторливост
± 0.02 g
Линеарноста
± 0.02 g
Пан Големина
170*170 mm
Излезен Интерфејс
RS232
Работна Температура
35 ℃
Единица
g/ct/мл/lb/ozt
Напојување
AC110 V/220-240 V Љубезно забелешка : напон може да биде 110 V/60 Hz или 220 V/50 Hz (опционално). Стандардно, ние ќе брод на производ со напон и фреквенција стандард во примачот на државата. Ако ви треба нешто различно, ве молиме испратете ни порака. Плаќање
1. Ние прифаќаме Alipay (Зачувам Услуга), Кредитна Картичка, Бразил Boleto и други методи на плаќање.
2. Ако се судрите со плаќање проблем, пратете ни порака и ние ќе бидеме среќни да ви помогне. Ве молиме потврдете го вашиот превозот адреса, кога се врши плаќање.
Пратката & Политика На Враќање
Испорака
Ние можеме да брод на нашиот објект со Fedex, ТНТ, DHL, EMS, итн. според тежина и превозот метод ќе го одберете.
Политика На Враќање
Ве молиме имајте во предвид дека ние може само да го прифати замена за предмети кои се во иста состојба како кога сте го добиле. И ние сме единствените одговорни за превозот цена кога објектот е оштетен или не како што е опишано.
Контактирајте со нас & Повратните информации
За Нас
Ние сме компанија со богато искуство во светската трговија.
Основана во 2009 година, ние сме посветени да служи на нашите клиенти со големи производи и одлична услуга, додека одржување на висок квалитет и ниски цени.
Ние, исто така, имаат богата производи повеќе од екранот во продавницата.

Всичко за продукта

Размер:
290 x 185 x 80 mm
Тип:
Лабораторни Везни
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
Обемът на:
3 кг
Номер На Модела:
USS-DBS19-30
източник на захранване:
AC 110V/220V-240V
търговска марка:
Твърдо тяло САЩ
Точност:
0,01 грама
Номинален Товар:
3 кг

Подобни продукти в категория

Полюс, 2,15 м дальнобойный Полюс, WithBipod CSR2, Призма Полюс, алуминий, CLS12=CLS11+сошка CSR2 , за призми, цялата продажба и търговия на дребно

1.Пол и заградата позитивна слика2 Солиден катанец слика3.Пол и заградата сликаПакување : CLS12 / CLS13 / CSR2 / CSR3 / GSR23 Торба и 4 PCS / CTN(Исклучителни за ADS115 / 116, 10 PCS / ЦТН)Прво, на Царинската : 1...

BGN 416.00

Безплатна доставка RTD (resistance temperature detect) Pt1000ohm PT 1/4 резба 7,55 фута(2,3 метра)

Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големоНие обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.100% задоволството на Клиентите е нашата целВе молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.Ако ви треба производи во големи количини,Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!​Модел БР.HYXC21701 / 430Температурата опсегНормално[препорачуваме] 50~250 ℃Терминал за контакт3 EA (применува 3wire : А, Б, В)СтруктураТип без терминал главаМатеријалЗаштита цевка(сонда дел)Не ' рѓосувачки челик 304Одредување на тематаНе ' рѓосувачки челик 304Доведе жицаИзолација : Тефлон (со електромагнетни штит)ГолеминаВкупна должина2030mmЗаштита цевка(сонда дел) должина30ммСондата дел дијаметар6mmДоведе жица2000mmОдредување на тематаPT1 / 4"(коси нишка)НоминалнаОтпорност R0ТолеранцијаDIN EN 60751199607ТолеранцијаDIN EN 60751200905100 Ohm во 0℃Класа CF 0.1Класа АF 0.15Класа BF 0.3Класа DF 0.51000 Ohm во 0℃Класа CF 0.1Класа АF 0.15Класа BF 0.3Класа DF 0.5Сензор чип технологија параметриМерната точка за номинална отпор е дефинирано во 8мм од крајот на светло тело.Температурата опсег : 70℃ на +500℃ (континуирана употреба)(привремена употреба да 550℃е можно)Толеранција Класа B / D : 70℃ на +500℃Толеранција Класа : 50℃ на +300℃Толеранција Класа C : 0℃ до +150℃Температурата коефициент : TC = 3850 ppm / КВибрации отпор : најмалку 40g забрзување на 10 до 2000 Hz, зависи од инсталацијатаШок отпор : најмалку 100g забрзување со 8ms половина синусен облик, зависи од инсталацијатаЕколошките услови : Unhoused за суви средини самоИзолација отпор : >100 MΩ во 20℃; >2 MΩ на 500℃Само греење : 0.6 К / m W во 0℃Време на одговор : Вода, струја (v= 0.4 m / s) : t0.5 = 0.04 st0.9 = 0.12 sВоздушниот проток (v= 2m / s) : t0.5 = 2.2 st0.9 = 7.0 sМерење на струја : 100Ω : 0.3 да 1.0 мр1000Ω : 0.1 до 0.3 мр (авто греење мора да се смета)ПЛАЌАЊЕ : 1...

BGN 17.57

8*5.5 мм десятката акрилни универсален пузырьковый ниво на алкохолна ниво пузырьковый хоризонтален инструмент (50 бр. / лот)

8*5.5 мм Bullseye Акрилик Универзална Меур Ниво Дух Ниво Меур Хоризонтална Инструмент (50 Парчиња / многу)ПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 23.00 24.00

Inkbird ITC-106VL PID термостат регулатори на температура, Фаренгейт и Стоградусный, 12V / 24V с датчик К за Sous Vide, Home Бре

Inkbird ИКТ106 VL ПИД Температура, Термостат Контролори, Фаренхајтови & Centigrade, 12 V / 24 V со К Сензор за Soврски, за да обезбедат, Домашна Подготовка, Фурна, Инкубатор Карактеристики на Производот Поддршка читање со Centigrade или Целзиусови единица Двојна се прикаже прозорецот, се во состојба да ја прикаже мери температура и поставете температура во исто време се Поедностави оперативни процеси и не треба да се работи повеќе чекори, ако сакате да поставите определени вредност Висока точност на прикажување и контролирање...

BGN 43.18

Mayitr AC12V / 24V/110V/220V LCD Power Digital Програмируеми Релейни Time Таймер Превключвател 16A

HG0013165Спецификација : Бренд новиМатеријал : пластикаБоја : бела, како слика покажуваГолемина : прибл 66×60×32милиметриДисплеј Тип : LEDНапон : AC12 V / AC24 V / AC110 V / AC напон 220 V (4 видови)Струја : 16 AБатерија : 1.2 V 40m AВремето опсег : 1min168h.Потрошувачка на енергија : Работна температура : 25 ℃ ~65 ℃Hysteresis : 1sec / денВклучување / исклучување на работата : 16on / 16offКарактеристики : Широко се користи во уличните светилки, неонски светла, ѕвона, радио и телевизиска опрема и производство на опрема, електрична опрема и апарати за домаќинство апарати за автоматска контрола.Вграденво со високи перформанси батерии како резервна енергија во случај на без електрична енергија, се уште може да го задржи време се прикаже и складирање на.Автотајмерот за корекција на грешка.(со електрони)Повторете програми со 16 вклучување / исклучување на поставување.Дигитална електроника општа намена време се префрлите дневни и програми.Оперативен чекор : Притиснете "P" копчето, setting1 НА време(приказ 1 на)Притиснете H+ / M+, поставување на часови и минути.Притиснете D+, да одберете иста секој ден, или различни време секој ден.Притиснете "P", поставување на 1 исклучување време (display1 исклучите)Притиснете H+ / M+, поставување на часови и минути исклучување на време.Притиснете D+, ако сакате иста секој ден, тоа не треба да притиснете на ова копче,Повторете го чекор 26, поставете 216 за вклучување / исклучување на времеПритиснете третиот копчето за КРАЈ.Пакет се вклучени : 1x Дигитални време се префрлитеAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 0.51cm се разликува поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиотEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

BGN 8.00 13.15

10шт CR2032 2032 3V Coin Cell Battery Socket Holder Case ROHS

Пакет се Вклучени : 10 PCS* CR2032 ДО 2032 3 V Мобилен Монета Батеријата Штекер Носителот Случај ROHSПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

BGN 1.00 1.52

DC 12V киселинно полето индикатор за капацитет на батерията Червен цифров led тестер за батерии волтметър

Карактеристики : Со школка, лесен за употреба самостојна или вграден во таблата на производот.Display Mode : Батерија +ПроцентЦрна жица поврзете негативни electrodeЦрвено жица поврзете позитивниУпотреба : се Поврзани дисплеј панел позитивни и негативни терминали на тестирани батеријата позитивна и негативна страна, тогаш дигитални цевка ќе се покаже на ниво на батеријатакапацитетот на батеријата екранот параметар : Батеријата напон >11.2 V, 1 Решетка СветлинаБатеријата напон >12 V, 2 Ребра СветлинаБатеријата напон >12.5 V, 3 Ребра СветлинаБатеријата напон >13.3 V, 4 Мрежи Светлинакога батеријата напонПакет содржи : 1 x Индикатор за капацитетот на Батеријата ТестерПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

BGN 2.00 2.32

Ads10sky тотална станция однопризменный група

Тип на производ : ADS10(Жолт)1 Can be360 °Ротација2 Prism може да се горе и долу на теренот за да се олесни вкупно станица за да се идентификуваат целните3, Призмата на квалитетот на сликата , висока прецизност , и далеку кои се движат4 Applicable и е компатибилен со различни брендови на вкупно станици5 Prism ефективни дијаметар : 64mm6, Призмата постојан : 0 / 30мм 7 Модел доаѓа стандард со поместена тешко пластични случај да се заштити призмата group AX02 The црвена / Жолта опционално Опис на Производот : ADS10 Single призмата група, за различни вкупно станици1 Can be360 °Ротација2 Prism може да се горе и долу на теренот за да се олесни вкупно станица за да се идентификуваат целните3, Призмата на квалитетот на сликата , висока прецизност , и далеку кои се движат4 Applicable и е компатибилен со различни брендови на вкупно станици5 Prism ефективни дијаметар : 64mm6, Призмата постојан : 0 / 30мм7 Модел доаѓа стандард со поместена тешко пластични случај да се заштити призмата group AX02 The црвена / Жолта факултативна

BGN 256.00

Ниво на Вайсмана AL-12A Level / Ниво

Технички параметриSETLAs се користи во сите автоматски Anping Ниво телескоп областа на view1°20 Recent согледувања од the0.65m,Линија на погледот со constant100, Плус постојана линија на sight0,pensator обемот на работа±15, Прецизност кружни level8 / 2mm...

BGN 176.00

2 елемента точност осцилоскоп В9 директен измервателен проводник с цветен пръстен и двойна глава BNC за свързване на сигнала

ОписКарактеристики : Исклучителна појава, се чувствуваат удобно. Двојно главата за вбризгување на пластични BNC линија. Со Бојата ѕвони, може да се направи разлика секоја линија на канал тест. Подобрување на свиткување ефект, спречување на кабел пауза. Главно се користи за oscilloscope сигнал конекција.Модел : Y102Кабел Core Материја : BNCОбвивка Материјал : ПВЦКоличина : 2Боја : ЦрнаЖица Максимална Oter Дијаметар : 4mmОбвивка Дебелина : 1mmЛинија должина : 1m ПриблКонвертор : BNC Пакетот вклучува2 x Oscilloscope Мерење на Жица

BGN 7.00 8.19

Регулатор на температурата, нагревателен елемент за вода, постоянна система за управление на отопление, 3000вт макс. електрически резервоар

Температурата контролер за систем за греењеМоже да контролирате еден грејач220 V, 01000w или 220 V 07000w .ние може да proivde 110v како опцијаСо сензор на температура наНие исто така, обезбеди сите видови на греење на елемент да се реши што конкретно барање, подолу е повеќето јавни еден за погледнете!Топло Совети Производ Служба : Сите објекти на екранот се availiable за испорака, можете да ни остави ги пораките за било истрага! Превозот Време : 510days (Празници excepted), Изменуваат или тешки машина ќе потрае подолго tiem...

BGN 45.60

Нов прием на многофункционално реле време HG7-RB40 AC220V 3A двухрядное четири светодиода група релейного излизане реле за време, реле време, ключ

Нови Пристигнување Мултифункционален HG7RB40 временско Реле AC220 V 3А Двоен Ред Четири LEDГрупа на Реле Излез на Мерењето Време Реле ПрефрлатеЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : HG7 временско РелеМоќност : AC220 V 3АИнсталација : панел со вчитувањеДисплеј : двоен ред четири LEDИзлез : група на реле излезФункција : ТајминготПоставување метод : ПритиснетеВременски Опсег : 99.99 S 999.9 S 9999 S 99 M59 S 99.99 М 999.9 М 9999 M 99 H59 M 99.99 H 999 H 9999 HГолемина : 130 * 66 * 71mmТежина : 0.3 KG110v и 24v треба да се прилагоди 1 ден време

BGN 53.00 56.00

Безплатна доставка най-ниската цена за опесъчаване STS-752 тотална станция

СУПЕР ШИРОК ЕКРАН СО ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА STS750 / 750 R Серија Вкупно Станица усвојува 8 линии големиот екран со висока дефиниција графички приказ, алфанумеричка тастатура, удобен операција и високо ниво на интелигенција...

BGN 2848.00

Джобни цифрови бижута везна 200 гр / 0,01 грама, грама баланс тегло имейл

Опис : Материјал : Пластични Боја : како што е прикажано 200g / 0.01 g се две вид на копчињата за да изберете 200g / 0.01 g со Лепак копчињата за Автоматско исклучување : 30 секунди исклучете за да се заштеди енергија...

BGN 6.00 7.54

Висока точност 300gx0. 01g мини джобни цифрови везни преносим 300g 0.01 електронни бижута от злато Лу грам Везни баланс

Висока Прецизност 300gx0.01g Мини Џеб Дигитална Вага Преносни 300g 0.01 Електронски Накит Злато Лабораторија Грам Мерење Скала РамнотежаСпецификации : Ова е висока прецизност електронски скала.Точноста е оценет да 0.01 g.Тоа обезбеди 7 единици на тежина да се трансформира.Тоа може да мерење на минимални работи од иста класа како накит,хемиски агенс.Тоа е многу погоден за jeweler и лабораториска употреба.Максимална скала : 300gМинимална скала : 0.01 g7 Единица Прекинувач : g / мл / ozt / dwt / ct / ti / gnLCD Дисплеј : 5 малку LCD дисплејСветла Осветлување : БелаСлаба Батерија АлармМоќ Контрола : Auto Off функција за да ја зачувате батеријата по 1 минутаСветла Осветлување : БелаНапојува Набавка : 2 x AAA батерија ( не се вклучени)Автоматско исклучување по 1 минути без операцииНиско ниво на батеријата напон алармБроење функцииСедум пондерирање единици : G, КТ, ОЗ, OZT, DWT, TL , GNЕдиница нето тежина : 96gЕдиница пакување бруто тежина : 125gAnswer : ___________________________ Note : 1 : Не користите скала за мерење на повеќе работи опсег,или тоа може да го оштетат скала...

BGN 17.00 18.40

3.3 V 5.5 V FT232RL FTDI USB to TTL Сериен RS232 Max232 адаптер модул за Arduino Mini Port изтегляне на модул

Користете FT232 RL чип; извлече сите сигнал пристаништето на FT232 RL чип; RXD / TXD transceiver комуникација индикатор; USB напојување со струја, може да се избере 5 V од 3,3 V ,поставени од скокач...

BGN 3.00 3.26