• Ново
Neewer Professinal инфрачервено дистанционно управление акумулаторна дръжка работа с EN-EL14a акумулаторна батерия за Nikon D5500 DSLR фотоапарат

Neewer Professinal инфрачервено дистанционно управление акумулаторна дръжка работа с EN-EL14a акумулаторна батерия за Nikon D5500 DSLR фотоапарат

BGN 36.48
BGN 36.00 -1 %

Сума
Налично за поръчка


-************-
1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во .
2. Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.
3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.
4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2-Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!
5. Сите предмети во овој магазин НИ парк и велика БРИТАНИЈА акции , ако треба, ве молиме контактирајте го сервисот пред да Купите.
6. Ние сме отворени за предлози и идеи за сè друго, ако постои проблеми откако сте го примиле пакетот , ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите , ние ќе се справи со тоа за вас како е можно поскоро. Ако нема комуникација историја, само негативни повратни информации, ние нема да му помогне да се поправи по продажбата на проблеми. И никогаш нема да биде во можност да купуваат сите производи од оваа продавница.
Бесплатен Превозот Neewer Professinal Инфрацрвениот Далечински Управувач Вертикална Батеријата Зафат Работа со EN-EL14a Recgargeable Батеријата за Nikon D5500 dslr фото Камера
Спецификации :
Батеријата Зафат :
Одговара Камери : Nikon D5500
Работна Температура : 0¡ãC - 40¡ãC (32 - 104¡ãF)
Применливи батерија : 1 или 2 NE-EL14a Литиум батерија (НЕ се вклучени)
Димензии(прибл.) : 129 * 75 * 99mm
Тежина : 149.6 g
Инфрацрвениот Далечински Контролер :
Работен Напон : 3 V
Работат на струјата : Помалку Од 50m A
Работна Температура : 0¡ãC - 40¡ãC
Претпазливост
Капак на моќ терминали со точни капа кога не е во употреба.
Ова го спречува електрични шорцеви предизвикани од метални објекти допирање на краевите.
Мемориската картичка за пристап светилка може да светне кога овој зафат е правилно поставени или се отстранети од камерата.
Ова е par на нормалното функционирање.
Контрола заклучување не е прекинувач; користите камерата прекинувач да се сврти на моќ/исклучување.
Нивото на батеријата може да не се прикаже правилно ако батериите се вметнува пред приложување на контрола на камерата.
Слики :
Карактеристики :
Поддршка преземање на слики со Инфраред.
Опремен со shutter копчето за ослободување.
Вертикална шут станува толку лесно како хоризонтална снимање.
Тоа може да се напојува преку или со една или две EN-EL14a батерија Li-ion батерии. (Батерија, не се вклучени).
Во голема мера се обезбедува на власт за континуирано снимање и ја подобрува ефикасноста на работата.
Запечатување на дизајнот да се задржи на вода и прашина продорен.
Пакетот вклучува :
1 * Батеријата Зафат
1 * Батеријата Држачот за EN-EL14a (Батерија, не се вклучени)
1 * Инфрацрвени Далечински Контролер
1 * Упатство
Answer : ___________________________ Note :
Камера и Батерија, НЕ се вклучени

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
Модел:
10086178 за NIKON D5500
търговска марка:
Niver
Съвместим Марка Камери:
Никон

Подобни продукти в категория

JINTU L-пластинчатый скоба ръкохватка за фотоапарат Sony A6000 A6300 Quick Release

Опис : Десен агол брзо ослободување "Lзагради се" вклопи во основата на вашиот дигитален или на филмската камера, овозможувајќи лесен пристап до неговата батерија пакет или I / O порти...

BGN 31.98

Лентата мастило за Fuji Frontier 258/330/340/350/355/370/375/390 лента за принтер, 85C904978/345A9049781/85C904978A / 06090468/430919

Fuji Мастило Панделка за Граница 258 / 330 / 340 / 350 / 355 / 370 / 375 / 390 Печатач лента,85 C904978 / 345 A9049781 / 85 C904978 A / 06090468 / 430919Ви благодариме,Мервин ZhouМобилен / whatapp : +008613631282388Skype : mervynzhou

BGN 12.00 13.28

Защитна рамка от алуминиева сплав граница за Xiaomi Yi Sports Action Camera Case Cover w / Mount Adapter For Xiaomi Yi Accessories

1 x Камера Заштитна Рамка w / Завртка за Xiaomi YiНе се вклучуваат било какви други предмети1.Боја : Сина2.Пакет : Заштитна Рамка w / Завртка3...

BGN 14.00 17.58

1500W STROBE STUDIO FLASH LIGHTING KIT 4 LIGHT MOBILE CARRY CASE

СпецификацииФЛЕШ STROBE СВЕТЛИНАБрендFSTМоделP400 AКомпатибилностКанон, Nikon, Pentax, Sony, Олимп dslr фото*Pentax, SONY, Олимп Корисник не треба да имаЖешка Чевли Адаптер*Вентилаторот За ЛадењеYesФлеш предизвикувајќи метод : 1.)Тест копчето2.)СИНХРОНИЗАЦИЈА на кабелот3.) Photocell1.Синхрони Флеш2.0.5 s Одложување SYNC3.Два пати да Предизвика Одложување SYNC4.Три пати да Предизвика Одложување SYNC5.Quartic Предизвика Одложување SYNCФлеш излез400 WВодич број (ISO100°Целост, Моќ)62Рециклирање време0.2 2.2 дик...

BGN 848.00

Vamson за GoPro 6 5 аксесоари дистанционно сърфиране Полюс монопод ръчен нож статив, за Xiaomi за Yi за GoPro Hero 5 4 3+ VP405

Vamson за Go Pro 6 5 Додатоци Далечински Сурфање Пол Monopod Рачни Стап Tripod за Xiaomi за Yi за Go Pro Херој 5 4 3+ VP405Опис : 100% Сосема нов и висок квалитетШироко се користат за сурфање, скијање, скејтбординг, возење велосипед / мотоциклЕдноставно клип вашиот Go Pro Далечински во домување и вие сте подготвени за една рака телескопски се справи со снимањето Тоа може да биде продолжен и пресвртзаклучен на било која должина од 10.75 да 23 инчиВашиот Go Pro камера ќе се закачи за тоа, без било какви дополнителни делови.Dualдијаметар далечинска контрола го задржува пол цврсто во рака, а сепак ви овозможи да го користите далечинскиот се исто време .Боја : ЦрнаКомпатибилен со : Gopro Херој 4 3+ 3 2 1 камерата Xiaomi Xiaoyi SJCM SJ4000 SJ5000 SJ6000 SJ7000Пакет Се Вклучени : 1 x Продолжи Далечински Сурфање Пол1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 30.80

3850H4101A/3850H4101 Konica minilab part

3850 H4101 A / 3850 H4101 Коника minilab дел ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

BGN 281.00 296.00

Пътно зарядно и зарядно за кола dc за Kodak KLIC-7006, KLIC7006 Battery Fit for Kodak M200 M522 M530 M532 M873 M883 Digital Camera

Патување Полначот & DC Автомобил Полнач за Кодак KLIC7006, KLIC7006 Батеријата Одговара за Кодак M200 M522 M530 M532 M873 M883 Дигитална КамераСекој сет во cluding патна полначот & DC автомобил адаптер за полнење.Technic Спецификации : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен за : Кодак Тежина : 0.2 kg Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v, Вклучувајќи дополнителен адаптер за во автомобил CE заверена и УЛ наведениНов висок квалитет на "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 17.60

Оригиналната група събрание на затвора за Canon EOS 700D / Rebel T5i /Kiss X7i Digital Camera Repair Part

НасловОригиналниот Shutter Собранието Група за Canon EOS 700 D / Бунтовнички T5i / Бакнеж X7i Дигитална Камера Поправка Дел[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

BGN 43.18

CAMVATE Pro DSLR плечевое определяне на подкрепа Rig Комплект ръкохватка за canon / nikon и други

wyприклучокstartЖешка Стока$15$27.6$11.8$14.95$85$31.28$69.9$99wyприклучоккрај CAMVATE Про dslr фото Рамо Планината Поддршка Екипаж Комплет Handgrip fr Канон / Nikon и другиПроизвод Моменти• Преносни Про Екипаж за Мобилни Филм одлуки• Одговара на dslr фото и видео камера (1 / 4"20 Завртка Дупка)• Мала Тежина и Ергономски Дизајн• Стабилен и Лесно да се Соберат• Им овозможува на DIY Конфигурација во Некои Посебни Прилики• Материјал : Алуминиум и ГумаОпис На ПроизводотТоа е видео снимањето платформа со рамнотежата, стабилност и удобност.Dslr фото Рамо Подлога : Направен од сунѓерот гума,многу удобно.ZФорма Заградата : Стандард пречник од 15mm дупки, 60mm проред; Подигната на висина помага да се стави на LCD екранот на камерата право на ниво на око.Камерата основна Плоча со 15mm Railblock : Доаѓа со 1 / 4"20 камера монтажа завртка која што е лесно да се стегне на камерата.Монтажа Плоча со 15mm Род Менгеме е алуминиумска плоча со 15mm род стегач за камерата за монтирање, кој обезбедува сигурна и стабилна монтажа опции за камера уреди.Се справи со Костец : Направен од алуминиум,convered со гума, antiskid безбедност дизајн; Доаѓа со стандарден 15mm еден род се стега.15mm Алуминиумски Прачки : Направен од висок квалитет на алуминиум; М12 навој на секој крај.Пакет Се Вклучени : 1 x Рамо Подлога1 x 15mm ZФорма Заградата1 x Камера основна Плоча1 x Брзо Ослободување Планината База2 x Справи со Притисокот2 x 20cm Долго Алуминиум Легура Род2 x 30cm Долго Алуминиум Легура Род2 x Микро Род (20mm Долго)

BGN 270.40

Быстроразъемная обтегач регулируема каишка за през рамо Ремък за статив фотографско студио, комплекти за статив на рамо

На tripod рамо, рака од MEKING е специјално дизајнирана да се носат tripod На рака карактеристики два циклуси : едно е да се заврши околу нозете и помал циклуси кои придава на колоната на врвот на tripod...

BGN 7.46

Conenset EN-EL14A USB зарядно устройство за Nikon Coolpix P7000 P7100 P7700 P7800 D3100 D3200 D3300 D5100 D5200 D5400 DSLR камера Батерия

Informatiom за Полначот : име на Производ : USB Батеријата Полначот Влезен Напон : DC 5 V Излезен Напон : DC 8.4 V Излезна Моќност : 500m A / h Работа Температура : 40 до +60°C Боја : Црна Димензии : 85×47×15mm Тежина : 30g Состојба : Нова,1 година гаранција! Производ Упатството за : Кога батеријата се наплаќаат,Ќе ве молам потврдете го + и пол на батеријата да се цел на + и на полначот.Полначот има индикатор светлото : 1,индикатор светлото е сино кога батеријата не се инсталира на полначот...

BGN 7.00 7.98

KLIC-8000 DB-50 DB50 зарядно устройство за Kodak Zx1 ZxD Z612 Z712 Z812 Z1012 Z1015 Z1085 is Ricoh Caplio R1 R1s R1V R2 RZ1 камера

KLIC8000 DB50 DB50 Батерија Полнач за Кодак Zx1 Zx D Z612 Z712 Z812 Z1012 Z1015 Z1085 Е Ricoh Caplio R1 R1 S R1 V R2 RZ1 КамераTechnic Спецификации : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен : Кодак KLIC8000, KLIC8000 Батеријата Тежина : 0.1 кг Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v, Вклучувајќи дополнителен адаптер за во автомобил CE заверена и УЛ наведениНов висок квалитет на "паметни" батерија полнач со светски патник влезен напон 110v240v...

BGN 5.76

Conenset EN-EL12 USB зарядно устройство за Nikon Coolpix AW100 AW100s AW110 W110s AW120 AW130 P300 P310 P330 P340 S1200pjv батерия камера

Informatiom за Полначот : име на Производ : USB Батеријата Полначот Влезен Напон : DC 5 V Излезен Напон : DC 4.2 V Излезна Струја : 600m A / h Работа Температура : 40 до +60°C Боја : Црна Димензии : 85×47×15mm Тежина : 30g Состојба : Нова,1 година гаранција! Производ Упатството за : Кога батеријата се наплаќаат,Ќе ве молам потврдете го + и пол на батеријата да се цел на + и на полначот.Полначот има индикатор светлото : 1,индикатор светлото е сино кога батеријата не се инсталира на полначот...

BGN 7.00 7.98

Godox 5 в 1 фон сгъваема дъска 60*90 см фотография лещи светлина през цялата рефлектор диск

Фотографски Додатоци Godox 5 во 1 позадина одбор Расклопна 60*90cm Фотографија Светлина Diffuser Круг Рефлектор Диск Карактеристики : 5 во 1 : Злато, Сребрена, Бела, Црна и Проѕирна...

BGN 26.00 31.98

За GoPro HERO5 23 in 1 Сърфирах Accessories Combo Kit (гмуркане калъф + гаф манивела+кораб гъба+Быстроразъемная обтегач+ каишка )

PULUZ 23 во 1 Сурфање Додатоци Комбо Комплет за Go Pro HERO5 (Нуркање Случај + Плувка Рака Зафат + Floaty Сунѓерот + Брзо Ослободување Тока + Сурфање Одбор Планината + Вратот Рака + Безбедност Tethers Рака + Складирање Торба )Карактеристики1...

BGN 30.00 37.23

Софтбокс дифузор бял син оранжев за вътрешна флаш всички камери, DSLR PFD5

Ова е Сосема НОВ portable флеш diffuser за вашиот вграден Блиц.Карактеристики : Лесен : 35g само 3 Бои (Бела, Сина, Портокалова) Филтри, додадете боја на светлина што сакате...

BGN 2.00 3.28

За Olympus TG-5 TG5 TG4 TG-4 Tough TG-3 в tg3 водоустойчив цифров фотоапарат 0.3 mm 9H прозрачно закалено стъкло протектор на екрана LCD филм

За Олимп TG5 TG5 TG4 TG4 Тешки TG3 TG3 Водоотпорен Дигитална Камера 0.3 mm 9 H Јасно Калено Стакло Екран Заштитник LCD Филм

BGN 11.00 14.06

10 компл. / Лот камера за пътуване зарядно устройство и DC зарядно устройство, комплект за Kodak KLIC-7004 K7004 Fuji NP-50 NP50 Pentax DL-I68 D-Li68 батерия

10 Sets / Многу Камера Патување Полнач и DC Автомобил Држачи за полнење за Кодак KLIC7004 K7004 Fuji NP50 NP50 Pentax DLI68 ДLi68 БатеријатаПакет Содржина : 10 Групи на NP50 / K7004 / DLi63 Батерија Полнач и DC Автомобил Полнач Адаптер за Полнење...

BGN 63.84

PULUZ 3-axis Sports Action Cameras Handheld Stabilizer Gimbal Технологична Mount Jaws w / TF card за GoPro HERO5 4 Session HERO5 4 3

1 Рачен gimbal со 3Оската и интегрирани контроли функција за контрола на Go Pro и gimbal истовремено2 Со Snoppa Одиш, може да се одржи, контрола, и да работат на вашиот Go Pro со една рака...

BGN 361.00 451.76

1бр висококачествен наглазник EF Eye Cup визьор за Canon 1000D 500D 400D, 450D 350D 300D 550D 50D за EOS Rebel T3 XS T3i T2i T1i

EF Eye Cup за Canon 1000 D 500 D 450 D 400 D 350 D 300 D Rebel XSi XTi XT XS T1iКарактеристики : 1 Таа работи како амортизирање околу камерата е окуларот, која обезбедува заштита за камерата е окуларот.2...

BGN 5.00 5.60

Камерата е закалено стъкло твърд предни задни LCD екран защитно фолио, защитно фолио на капака 8H 0.55 мм специално за Nikon D750

LCD Екран Заштитник, Антинула Калено Стакло Заштитна Маска за Nikon D7508 H 0.55 mm Калено Стакло Екран Заштитник dslr фото Камера LCD Филм за Nikon D750Карактеристики : 1...

BGN 3.00 3.58

MS. L. Meilyadigital за комплекта аксесоари Gopro за go pro hero 5 4 3 3+ закрепване за камерата SJCAM SJ4000 / xiaomi yi

1*L Големина Торба (32 * 22 * 17cm) 1*Hero3 / 3+ / 4 Frame 1 * База на Планината 1 * 360 степени Рака Појас 1 * Monopod 1 * Tripod Адаптер 1 * Несакани Планината 1 * Велосипед Handlebar 1 *360 Брз Клип 1 * Tethers Ремени 1 * Вшмукување Чаша Планината 1 * Мали Tripod 1 * Леќа Заштита Прстен 1 * J Планината 1 * Градите Планината 1 * Лебди рака зафат 1 * 3 / 3+ / 4 Далечински управувач Силикони Случај 1*Vented Шлем за околу Рака 1*Floaty Масти * 2 и со 2mm дебели ленти

BGN 91.00 95.98

10шт BC-CSK зарядно устройство за батерии NP-BK1 NPBK1 за Sony Camera CyberShot DSC-S750 Bloggie MHS-CM5 PM5 Webbie HD MHS-PM1V PM1D PM1

10 Pcs П.Н.Е.CSK Полнач за Батеријата NPBK1 NPBK1 за Sony Cyber Shot Камера DSCS750 Bloggie МХЗCM5 PM5 Webbie HD МХЗPM1 V PM1 D PM1 Пакет вклучува 10 парчиња NPBK1 Батерија Полнач .Technic Спецификации : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен : за Sony NPBK1 Тежина : 0.12 kg Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v, Вклучувајќи дополнителен адаптер за во автомобил CE заверена и УЛ наведени Нови висококвалитетни "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 42.56

11 регулируема триене артикулируя вълшебната ръкохватка за светлина Led монитор LCD камери

11" Инчен Прилагодливи Триење Articulating Магија Рака Со 1 / 4" Завртка & Топла Чевли Планината за dslr фото Екипаж LCD Монитор LED Светло за Блиц на Камерата Сребрена ВерзијаВисок Квалитет!Новиот Бренд!!!Опис : Ова е професионална 11" articulating рака совршен за LED светло, LCD монитор или блиц светлина итн...

BGN 18.00 20.62

Монтиране на адаптера R. ing костюм за обектив canon / eos EF към камерата sam sung NX NX5 NX210 NX20 NX300

На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.

BGN 19.00 29.57

NP-90 CNP-90 NP 90 NP90 USB зарядно устройство за Casio Exilim EX-H10 EX-H15 EX-H20G EX-FH100

NP90 CNP90 90 НП NP90 USB Батеријата е Полнач За Casio Exilim EXH10 ЕКСH15 ЕКСH20 G ЕКСFH100 Текст : AC 100240 V 50 / 60 Hz Макс 150 мр DC 4.55.5 V Излез : наизменична СТРУЈА 4.2 / 8.4 V Max 500 m A Тежина : 45g Погоден Батеријата Модел : NP90 CNP90 90 НП NP90 Компатибилен Батеријата Дел Број : За Casio Exilim EXH10 ЕКСH15 ЕКСH20 G ЕКСFH100Пакет Се Вклучени : 1 x Полначот на Батеријата1 x USB КабелПлаќањеМожете да платите со Money bookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички.КУПАТ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ...

BGN 5.00 7.98

Памучен Кожа Камера На Рамото На Шийката На Каишка Полиестер Каишка Черен За Olympus, Canon, Nikon

Памук Кожа Камера Рамо Вратот Појас Полиестер Рака Црна За Олимп Канон Nikon100% Сосема Нов и Висок Квалитет! Карактеристики : Удобно да се користи со проширување дизајн ; Прилагодлива должина; се направи прилагодување според автовисина и барање; сигурен во безбедноста фати дизајн; погоден за различни брендови со perforating DV и камерата; Идеален за надворешна употреба снимање и патување...

BGN 6.64

10 компл. / Лот NP-FE1 NPFE1 NP FE1 зарядно устройство BCCS3 BC-CS3 & DC адаптер за кола за цифрови фотоапарати Sony Cyber-shot DSC T7 T7B T7S

10 Sets / Многу NPFE1 NPFE1 НП FE1 Батерија Полнач BCCS3 П.Н.Е.CS3 & DC Адаптер за во Автомобил за Sony Cybershot Дигитални Камери DSC T7 T7 B T7 S Пакет се вклучени 10 групи на NPFE1 батерија за Полнење ...

BGN 106.88