• Ново
11 регулируема триене артикулируя вълшебната ръкохватка за светлина Led монитор LCD камери

11 регулируема триене артикулируя вълшебната ръкохватка за светлина Led монитор LCD камери

BGN 20.62
BGN 18.00 -13 %

Сума
Налично за поръчка


11" Инчен Прилагодливи Триење Articulating Магија Рака Со 1/4" Завртка & Топла Чевли Планината за dslr фото Екипаж LCD Монитор LED Светло за Блиц на Камерата Сребрена Верзија
Висок Квалитет!Новиот Бренд!!!
Опис :
Ова е професионална 11" articulating рака совршен за LED светло, LCD монитор или блиц светлина итн. на камери. Оваа прецизни и трајни дизајниран магија рака со заклучување контрола на копчиња за ослободување или зголемување на тензијата која може да им даде на сите позиција движење. Средината заеднички користи специјално шарени заби кои не се заклучи на своето место спречување на пропаѓање од дури најтешкиот товари. Оваа articulating магија рака поедноставува монтажа, сместување и прилагодување било на камерата за осветлување и други додатоци.
Едната страна има 1/4" завртка поврзување на Монитор, LED светло или други додатоци.
Друга страна е топла чевли плоштадот планината дека лесно можат да бидат монтирани на вашиот dslr фото Камера. И оваа топла чевли планината е пренослив да стане уште 1/4" завртка, така и на крајот се 1/4" завртка дека можете да се поврзете со различни капацитети.
Многу Добро за монтажа следење на dslr фото Камера.
Лесно да се инсталира, секоја заедничка е прилагодлив, и сите од нив е заклучен со еден knob.
целата рака може да се прилагоди на сите агли.
Карактеристики :
- Ова магија рака е со Прецизниот Дизајн им овозможува на универзална монтажа опции. Articulating дизајн, со еден knob брави сите позиција.
Супериорен квалитет, прецизни и трајни дизајн.
Компатибилен со : Flash, LCD монитор, LED светло со 1/4" завртка
Топло чевли планината лесно можат да бидат монтирани на вашиот dslr фото Камера
Отстранлив топла чевли планината да стане уште 1/4" завртка
Спецификација: Max Должина : околу. 285mm/11'" Макс. Вчитај : до 2kg/4.4 Lbs Материјал : Алуминиум Нето Тежина : околу. 255g/0.4 Кг Боја : Сребро & Црна
Пакетот Вклучува :
1* 11" Articulating Магија Рака (Сребрена & Црна)
Answer : ___________________________ Note : топла чевли застане не е вклучен!!!

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
11
търговска марка:
ФОТГА
Материал:
Алуминий
Максимално Натоварване:
до 2 кг / 4,4 паунда

Подобни продукти в категория

NP-90 CNP-90 NP 90 NP90 USB зарядно устройство за Casio Exilim EX-H10 EX-H15 EX-H20G EX-FH100

NP90 CNP90 90 НП NP90 USB Батеријата е Полнач За Casio Exilim EXH10 ЕКСH15 ЕКСH20 G ЕКСFH100 Текст : AC 100240 V 50 / 60 Hz Макс 150 мр DC 4.55.5 V Излез : наизменична СТРУЈА 4.2 / 8.4 V Max 500 m A Тежина : 45g Погоден Батеријата Модел : NP90 CNP90 90 НП NP90 Компатибилен Батеријата Дел Број : За Casio Exilim EXH10 ЕКСH15 ЕКСH20 G ЕКСFH100Пакет Се Вклучени : 1 x Полначот на Батеријата1 x USB КабелПлаќањеМожете да платите со Money bookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички.КУПАТ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ...

BGN 5.00 7.98

Монтиране на адаптера R. ing костюм за обектив canon / eos EF към камерата sam sung NX NX5 NX210 NX20 NX300

На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.

BGN 19.00 29.57

JTZ DP30 Cine Carbon Fiber 4x5. 65 matte скоростна 15 мм/19 мм за Sony ARRI RED CANON

JTZ DP30 450 Cine Карбонски Влакна 4"x 5.65" Замав Далеку Мат Кутија 15mm / 19mm Род СистемОпис : во Денешно време, со брзиот развој на дигиталната кинематографија техника, се повеќе и повеќе моќни дигитални кино камери (видео dslr фото и видео mirrorless камера) излезе...

BGN 824.00

10 опаковки от 1/4 до 3/8 мъжки женски адаптер на винт за камера, стативи топка корона монопод табела led светлина стойка на стена аксесоари

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ * Место на Потекло : Guangdong Кина Ali G (Копно) * Тежина : 0.042 kg * Материјал : Алуминиум Погоден за : Камера Tripod / Камера Monopod / Топката Главата / Брзо Ослободување Плоча / Блиц Светлина Издржи ..итн...

BGN 33.58

10шт BC-CSK зарядно устройство за батерии NP-BK1 NPBK1 за Sony Camera CyberShot DSC-S750 Bloggie MHS-CM5 PM5 Webbie HD MHS-PM1V PM1D PM1

10 Pcs П.Н.Е.CSK Полнач за Батеријата NPBK1 NPBK1 за Sony Cyber Shot Камера DSCS750 Bloggie МХЗCM5 PM5 Webbie HD МХЗPM1 V PM1 D PM1 Пакет вклучува 10 парчиња NPBK1 Батерија Полнач .Technic Спецификации : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен : за Sony NPBK1 Тежина : 0.12 kg Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v, Вклучувајќи дополнителен адаптер за во автомобил CE заверена и УЛ наведени Нови висококвалитетни "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 42.56

Лентата мастило за Fuji Frontier 258/330/340/350/355/370/375/390 лента за принтер, 85C904978/345A9049781/85C904978A / 06090468/430919

Fuji Мастило Панделка за Граница 258 / 330 / 340 / 350 / 355 / 370 / 375 / 390 Печатач лента,85 C904978 / 345 A9049781 / 85 C904978 A / 06090468 / 430919Ви благодариме,Мервин ZhouМобилен / whatapp : +008613631282388Skype : mervynzhou

BGN 12.00 13.28

10 бр./лот KLIC7003 KLIC-7003 K7003 зарядно устройство за цифровите фотоапарати на Kodak EasyShare M380 M381 M420 MD81 V1003 V803 Z950

10 Pcs / Многу KLIC7003 KLIC7003 K7003 Батерија Полнач за Кодак Дигитални Камери Easy Share M380 M381 M420 MD81 V1003 V803 Z950Пакет Содржина : 10 парчиња на Патување Полнач за Кодак ;Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v CE заверена и УЛ наведени Technic Specifictions : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен : Кодак KLIC7003, KLIC7003 Батеријата Тежина : 0.1 кгНов висок квалитет на "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 43.04

Mcoplus BG-D5300 Multi-Power оттичане акумулаторен блок заснемане за Nikon D5300 D3300 DSLR камера as EN-EL14 Meike MK-D5300

McoplBGD5300 МултиМоќ Вертикална Батеријата Зафат Пакет за Nikon D5300 D3300 dslr фотоКамерата како MKEL14 Meike МКD5300100% компатибилен за Nikon D5300.Овозможи вертикална shutter и половина притиснете фокусот на вертикална блендата.Ги комбинира функциите на висококапацитет на батеријата пакет со вертикален зафат.Можете да инсталирате два ENEL14 литиум батерии, се врши со вертикална shutter копчето за ослободување, нека вертикалнаПукање има ист ракување чувство како хоризонтална снимање.Пакет Листата : 1 x BGD5300 Батеријата зафат1 x Shutter Далечински Кабел1 x англиски упатство1.Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ...

BGN 44.00 52.00

Conenset EN-EL12 USB зарядно устройство за Nikon Coolpix AW100 AW100s AW110 W110s AW120 AW130 P300 P310 P330 P340 S1200pjv батерия камера

Informatiom за Полначот : име на Производ : USB Батеријата Полначот Влезен Напон : DC 5 V Излезен Напон : DC 4.2 V Излезна Струја : 600m A / h Работа Температура : 40 до +60°C Боја : Црна Димензии : 85×47×15mm Тежина : 30g Состојба : Нова,1 година гаранција! Производ Упатството за : Кога батеријата се наплаќаат,Ќе ве молам потврдете го + и пол на батеријата да се цел на + и на полначот.Полначот има индикатор светлото : 1,индикатор светлото е сино кога батеријата не се инсталира на полначот...

BGN 7.00 7.98

Оригиналната група събрание на затвора за Canon EOS 700D / Rebel T5i /Kiss X7i Digital Camera Repair Part

НасловОригиналниот Shutter Собранието Група за Canon EOS 700 D / Бунтовнички T5i / Бакнеж X7i Дигитална Камера Поправка Дел[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

BGN 43.18

PULUZ 3-axis Sports Action Cameras Handheld Stabilizer Gimbal Технологична Mount Jaws w / TF card за GoPro HERO5 4 Session HERO5 4 3

1 Рачен gimbal со 3Оската и интегрирани контроли функција за контрола на Go Pro и gimbal истовремено2 Со Snoppa Одиш, може да се одржи, контрола, и да работат на вашиот Go Pro со една рака...

BGN 361.00 451.76

CAMVATE Pro DSLR плечевое определяне на подкрепа Rig Комплект ръкохватка за canon / nikon и други

wyприклучокstartЖешка Стока$15$27.6$11.8$14.95$85$31.28$69.9$99wyприклучоккрај CAMVATE Про dslr фото Рамо Планината Поддршка Екипаж Комплет Handgrip fr Канон / Nikon и другиПроизвод Моменти• Преносни Про Екипаж за Мобилни Филм одлуки• Одговара на dslr фото и видео камера (1 / 4"20 Завртка Дупка)• Мала Тежина и Ергономски Дизајн• Стабилен и Лесно да се Соберат• Им овозможува на DIY Конфигурација во Некои Посебни Прилики• Материјал : Алуминиум и ГумаОпис На ПроизводотТоа е видео снимањето платформа со рамнотежата, стабилност и удобност.Dslr фото Рамо Подлога : Направен од сунѓерот гума,многу удобно.ZФорма Заградата : Стандард пречник од 15mm дупки, 60mm проред; Подигната на висина помага да се стави на LCD екранот на камерата право на ниво на око.Камерата основна Плоча со 15mm Railblock : Доаѓа со 1 / 4"20 камера монтажа завртка која што е лесно да се стегне на камерата.Монтажа Плоча со 15mm Род Менгеме е алуминиумска плоча со 15mm род стегач за камерата за монтирање, кој обезбедува сигурна и стабилна монтажа опции за камера уреди.Се справи со Костец : Направен од алуминиум,convered со гума, antiskid безбедност дизајн; Доаѓа со стандарден 15mm еден род се стега.15mm Алуминиумски Прачки : Направен од висок квалитет на алуминиум; М12 навој на секој крај.Пакет Се Вклучени : 1 x Рамо Подлога1 x 15mm ZФорма Заградата1 x Камера основна Плоча1 x Брзо Ослободување Планината База2 x Справи со Притисокот2 x 20cm Долго Алуминиум Легура Род2 x 30cm Долго Алуминиум Легура Род2 x Микро Род (20mm Долго)

BGN 270.40

10set Digital Battery Charger & Car Adapter Kit за Sony NP-F550 NP-F530 NP-F570 NP-F730 NP-F750 NP-F770 NP-F970 NP-F950 NP-F960

10 Sets / Многу Дигитални Батерија Полнач & Автомобил Адаптер за Полнење за Sony NPF550 NPF530 NPF570 NPF730 NPF750 NPF770 NPF970 NPF950 NPF960 Многу Содржина : 10set на F970 батерија полнач со автомобил полнач...

BGN 60.80

Защитна рамка от алуминиева сплав граница за Xiaomi Yi Sports Action Camera Case Cover w / Mount Adapter For Xiaomi Yi Accessories

1 x Камера Заштитна Рамка w / Завртка за Xiaomi YiНе се вклучуваат било какви други предмети1.Боја : Сина2.Пакет : Заштитна Рамка w / Завртка3...

BGN 14.00 17.58