• Ново
JTZ DP30 Cine Carbon Fiber 4x5. 65 matte скоростна 15 мм/19 мм за Sony ARRI RED CANON

JTZ DP30 Cine Carbon Fiber 4x5. 65 matte скоростна 15 мм/19 мм за Sony ARRI RED CANON

BGN 824.00

Сума
Налично за поръчка


JTZ DP30 450 Cine Карбонски Влакна 4"x 5.65" Замав Далеку Мат Кутија 15mm/19mm Род Систем
Опис : во Денешно време, со брзиот развој на дигиталната кинематографија техника, се повеќе и повеќе моќни дигитални кино камери (видео dslr фото и видео mirrorless камера) излезе. Во рамките на оваа околности, ние имаме намера да се направи збир на помошни тестови кои се применуваат за сите бренд и модел камери, потоа тука доаѓа од нашите DP30 серија. DP30 зема ALLin One концепт во својата структура дизајн, и ова осигурува сите главни модули на тоа што е компатибилна со речиси сите главни кино камери, видео dslr фото апарати, видео mirrorless камери на пазарот. Со DP30, ти само ќе треба да промени многу неколку камера тело поврзување на делови или кафез, понекогаш дури и треба да нема никакви промени кога ќе го смените вашата камера марка или модел. (Вклучувајќи професионални дигитални кино камери, dslr фото и mirrorless камери на ЦРВЕНО, ARRI, Blackmagic, SONY P серија, SONY ILCE, Канон КИНО EOS, Canon EOS и Panasonic, итн) DP30 усвојува JTZlink протокол кон нејзината електронски перформанси . JTZlink е еден вид на контрола на врска модул дизајниран за дигитални кино камери, и тоа е работен со речиси сите кино камера контролирање на протоколи на пазарот. (вклучувајќи професионални дигитални кино камери, видео dslr фото апарати и видео mirrorless камери на ЦРВЕНО, ARRI, Blackmagic, SONY P серија, SONY ILCE, Канон КИНО EOS, Canon EOS, Panasonic и Nikon, итн.). Со JTZlink, погоре различни бренд и модел камери може да се контролира по еден сет на контролен уред (жичен или безжичен)во исто време. Со JTZlink модул, тоа исто така може да поддржува дигитален зум, фокус, бленда, ISO, зумирање, menu (мени) и други контроли. DP30 серија е збир на сериозно дизајнирани помошни алатки за кино видео фотографирањето. Тој е дизајниран строго базираше на филмската индустрија стандарди и користење модели. DP30 донесува вистински модул дизајн на неговата структура. Тоа се одликува со афинитет за да сите cinematographers на различни нивоа. Замислете дека : 10 години подоцна, си уште можете да ги користите нашите DP30 серија која беше купен од пред 10 години со вашиот бренд новиот дигитален кино камера. Ова би можело да биде возможно за DP30 's добра компатибилност, потенцијалните концепт за дизајн и сигурна производство стандард.
JTZ DP30 Карбонски Влакна 4"x 5.65" Matte Кутија е целосно компатибилен со сите HDSLR камери и широк спектар на HDV камери, содржи како следи :
DP30 Модел 450 4"х5.65" Matte Кутија : 1 x Замав Далеку Мат Кутија 2 x Филтер Коцки
1 x Врвот француски Знаме
2 x Страна Знамиња 4 x Леќа Адаптер ( 80mm /95mm / 104mm /114mm Големина) 1 x Knicker
1 x Пред Sunshade
1 x 19mm Род Лизгачот Блок
Резервни завртки и клуч следново множество е примерок само, не се вклучени!

Всичко за продукта

търговска марка:
JTZ
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
ДП30
Модел:
DP30 4 Х5.65 matte кутия

Подобни продукти в категория

Памучен Кожа Камера На Рамото На Шийката На Каишка Полиестер Каишка Черен За Olympus, Canon, Nikon

Памук Кожа Камера Рамо Вратот Појас Полиестер Рака Црна За Олимп Канон Nikon100% Сосема Нов и Висок Квалитет! Карактеристики : Удобно да се користи со проширување дизајн ; Прилагодлива должина; се направи прилагодување според автовисина и барање; сигурен во безбедноста фати дизајн; погоден за различни брендови со perforating DV и камерата; Идеален за надворешна употреба снимање и патување...

BGN 6.64

Софтбокс дифузор бял син оранжев за вътрешна флаш всички камери, DSLR PFD5

Ова е Сосема НОВ portable флеш diffuser за вашиот вграден Блиц.Карактеристики : Лесен : 35g само 3 Бои (Бела, Сина, Портокалова) Филтри, додадете боја на светлина што сакате...

BGN 2.00 3.28

Защитна рамка от алуминиева сплав граница за Xiaomi Yi Sports Action Camera Case Cover w / Mount Adapter For Xiaomi Yi Accessories

1 x Камера Заштитна Рамка w / Завртка за Xiaomi YiНе се вклучуваат било какви други предмети1.Боја : Сина2.Пакет : Заштитна Рамка w / Завртка3...

BGN 14.00 17.58

Godox 5 в 1 фон сгъваема дъска 60*90 см фотография лещи светлина през цялата рефлектор диск

Фотографски Додатоци Godox 5 во 1 позадина одбор Расклопна 60*90cm Фотографија Светлина Diffuser Круг Рефлектор Диск Карактеристики : 5 во 1 : Злато, Сребрена, Бела, Црна и Проѕирна...

BGN 26.00 31.98

Оригиналната група събрание на затвора за Canon EOS 700D / Rebel T5i /Kiss X7i Digital Camera Repair Part

НасловОригиналниот Shutter Собранието Група за Canon EOS 700 D / Бунтовнички T5i / Бакнеж X7i Дигитална Камера Поправка Дел[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

BGN 43.18

CAMVATE Pro DSLR плечевое определяне на подкрепа Rig Комплект ръкохватка за canon / nikon и други

wyприклучокstartЖешка Стока$15$27.6$11.8$14.95$85$31.28$69.9$99wyприклучоккрај CAMVATE Про dslr фото Рамо Планината Поддршка Екипаж Комплет Handgrip fr Канон / Nikon и другиПроизвод Моменти• Преносни Про Екипаж за Мобилни Филм одлуки• Одговара на dslr фото и видео камера (1 / 4"20 Завртка Дупка)• Мала Тежина и Ергономски Дизајн• Стабилен и Лесно да се Соберат• Им овозможува на DIY Конфигурација во Некои Посебни Прилики• Материјал : Алуминиум и ГумаОпис На ПроизводотТоа е видео снимањето платформа со рамнотежата, стабилност и удобност.Dslr фото Рамо Подлога : Направен од сунѓерот гума,многу удобно.ZФорма Заградата : Стандард пречник од 15mm дупки, 60mm проред; Подигната на висина помага да се стави на LCD екранот на камерата право на ниво на око.Камерата основна Плоча со 15mm Railblock : Доаѓа со 1 / 4"20 камера монтажа завртка која што е лесно да се стегне на камерата.Монтажа Плоча со 15mm Род Менгеме е алуминиумска плоча со 15mm род стегач за камерата за монтирање, кој обезбедува сигурна и стабилна монтажа опции за камера уреди.Се справи со Костец : Направен од алуминиум,convered со гума, antiskid безбедност дизајн; Доаѓа со стандарден 15mm еден род се стега.15mm Алуминиумски Прачки : Направен од висок квалитет на алуминиум; М12 навој на секој крај.Пакет Се Вклучени : 1 x Рамо Подлога1 x 15mm ZФорма Заградата1 x Камера основна Плоча1 x Брзо Ослободување Планината База2 x Справи со Притисокот2 x 20cm Долго Алуминиум Легура Род2 x 30cm Долго Алуминиум Легура Род2 x Микро Род (20mm Долго)

BGN 270.40

10шт вольфрамовая осветление лампа лампа 220v 800w 3200K за Червени светлина 10in1 комплект

10pcs Волфрам светилка Осветлување сијалица 800w 220v 3200 K за Црвенокосиот Светлина 10in1 комплетПакетот Вклучува : 10 × 800w 220v Црвенокосиот СијалицаЗа студио, филм и телевизија осветлување...

BGN 42.88

MS. L. Meilyadigital за комплекта аксесоари Gopro за go pro hero 5 4 3 3+ закрепване за камерата SJCAM SJ4000 / xiaomi yi

1*L Големина Торба (32 * 22 * 17cm) 1*Hero3 / 3+ / 4 Frame 1 * База на Планината 1 * 360 степени Рака Појас 1 * Monopod 1 * Tripod Адаптер 1 * Несакани Планината 1 * Велосипед Handlebar 1 *360 Брз Клип 1 * Tethers Ремени 1 * Вшмукување Чаша Планината 1 * Мали Tripod 1 * Леќа Заштита Прстен 1 * J Планината 1 * Градите Планината 1 * Лебди рака зафат 1 * 3 / 3+ / 4 Далечински управувач Силикони Случај 1*Vented Шлем за околу Рака 1*Floaty Масти * 2 и со 2mm дебели ленти

BGN 91.00 95.98

10 компл. / Лот NP-FE1 NPFE1 NP FE1 зарядно устройство BCCS3 BC-CS3 & DC адаптер за кола за цифрови фотоапарати Sony Cyber-shot DSC T7 T7B T7S

10 Sets / Многу NPFE1 NPFE1 НП FE1 Батерија Полнач BCCS3 П.Н.Е.CS3 & DC Адаптер за во Автомобил за Sony Cybershot Дигитални Камери DSC T7 T7 B T7 S Пакет се вклучени 10 групи на NPFE1 батерија за Полнење ...

BGN 106.88

FL-3060 Flex Mat 5500K 480 LED Flexible Moldable LED Video Fabric Light Slim Ultralight Panel with 2.4 G Remote

FL3060 30x60cm Flex Мат CRI≥90 5500 K 480 LED Lumens Max 8000 LM Флексибилни Moldable LED Видео Ткаенина Светлина Тенок Ultralight Панел со 2.4 G ДалечинскиотФункции : Флексибилен, Moldable LED Панел бел ден 5600 K Боја Температура Зрак Агол : 140360° CRI : ≥90 Тенок 16mm Поддршка 2.4 G Безжична Контрола Моќ : 48 W Lumens : 8000 LM LED Количина : 448 Ultralight 480gПакет Вклучувајќи : 4 x Врска Род 1 x Ткаенина Светлина 1 x Пакување крпа 1 x 2.4 G Далечински 1 x Адаптер 1 x рака Зафат

BGN 366.40

PULUZ 3-axis Sports Action Cameras Handheld Stabilizer Gimbal Технологична Mount Jaws w / TF card за GoPro HERO5 4 Session HERO5 4 3

1 Рачен gimbal со 3Оската и интегрирани контроли функција за контрола на Go Pro и gimbal истовремено2 Со Snoppa Одиш, може да се одржи, контрола, и да работат на вашиот Go Pro со една рака...

BGN 361.00 451.76

10 опаковки от 1/4 до 3/8 мъжки женски адаптер на винт за камера, стативи топка корона монопод табела led светлина стойка на стена аксесоари

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ * Место на Потекло : Guangdong Кина Ali G (Копно) * Тежина : 0.042 kg * Материјал : Алуминиум Погоден за : Камера Tripod / Камера Monopod / Топката Главата / Брзо Ослободување Плоча / Блиц Светлина Издржи ..итн...

BGN 33.58

Vamson за GoPro 6 5 аксесоари дистанционно сърфиране Полюс монопод ръчен нож статив, за Xiaomi за Yi за GoPro Hero 5 4 3+ VP405

Vamson за Go Pro 6 5 Додатоци Далечински Сурфање Пол Monopod Рачни Стап Tripod за Xiaomi за Yi за Go Pro Херој 5 4 3+ VP405Опис : 100% Сосема нов и висок квалитетШироко се користат за сурфање, скијање, скејтбординг, возење велосипед / мотоциклЕдноставно клип вашиот Go Pro Далечински во домување и вие сте подготвени за една рака телескопски се справи со снимањето Тоа може да биде продолжен и пресвртзаклучен на било која должина од 10.75 да 23 инчиВашиот Go Pro камера ќе се закачи за тоа, без било какви дополнителни делови.Dualдијаметар далечинска контрола го задржува пол цврсто во рака, а сепак ви овозможи да го користите далечинскиот се исто време .Боја : ЦрнаКомпатибилен со : Gopro Херој 4 3+ 3 2 1 камерата Xiaomi Xiaoyi SJCM SJ4000 SJ5000 SJ6000 SJ7000Пакет Се Вклучени : 1 x Продолжи Далечински Сурфање Пол1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 30.80

Conenset EN-EL14A USB зарядно устройство за Nikon Coolpix P7000 P7100 P7700 P7800 D3100 D3200 D3300 D5100 D5200 D5400 DSLR камера Батерия

Informatiom за Полначот : име на Производ : USB Батеријата Полначот Влезен Напон : DC 5 V Излезен Напон : DC 8.4 V Излезна Моќност : 500m A / h Работа Температура : 40 до +60°C Боја : Црна Димензии : 85×47×15mm Тежина : 30g Состојба : Нова,1 година гаранција! Производ Упатството за : Кога батеријата се наплаќаат,Ќе ве молам потврдете го + и пол на батеријата да се цел на + и на полначот.Полначот има индикатор светлото : 1,индикатор светлото е сино кога батеријата не се инсталира на полначот...

BGN 7.00 7.98

Направи си САМ лепило цветни камуфлаж Васи тиксо стикер декор камера протектор

DIY Лепило Шарени КаверWashi Маскирање Лента Налепница Оркестарот Камера ЗаштитникОбјектот карактеристики : На мат washi лента, со силна лепило системОтстрани без да остават остатоци и qucik стапВисоко conformable, рака tearable и добра отпорност на триењеОзначување и етикетирање опрема случаиБои diguises вашата опрема од дивиот светМатеријал : washiОбјектот Се Вклучени : 1x Washi Лента1.По плаќањето, ние ќе ја испрати на предмети во рамките 17days откако вашата уплата е завршена2.ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разлики воцаринската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производе прегледано,Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерските провизии,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на Превозоттрошоци за одбиени пратки.3.На shippping цената не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни зацаринските давачки .многу е важно за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди акосе задоволни со нашите предмети и услуги.За било каков проблем со нашиот предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт првпред да остави негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да го реши секојпроблемот и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите .Ако не сте задоволни со производот кога ќе recevied тоа, можете да се вратите на предметиво рок од 15 дена за било каква причина, и купувачи плаќа враќањето на превозот обвиненија.Ако објектот се оштетени или загубени кога клиенти добиле, ние ќе направиме се дел наплата илицелосна наплата или враќање, ве молиме контактирајте со нас firts за оваа suitation.Ако објектот се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе биде одговоренза таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.ние сме фабрика и Веледрогеријата, ние се foucs на Камерата додатоци со висок квалитет.Имаме сопствен бренд со "Selens","Meking".

BGN 9.84

За GoPro HERO5 23 in 1 Сърфирах Accessories Combo Kit (гмуркане калъф + гаф манивела+кораб гъба+Быстроразъемная обтегач+ каишка )

PULUZ 23 во 1 Сурфање Додатоци Комбо Комплет за Go Pro HERO5 (Нуркање Случај + Плувка Рака Зафат + Floaty Сунѓерот + Брзо Ослободување Тока + Сурфање Одбор Планината + Вратот Рака + Безбедност Tethers Рака + Складирање Торба )Карактеристики1...

BGN 30.00 37.23

Монтиране на адаптера R. ing костюм за обектив canon / eos EF към камерата sam sung NX NX5 NX210 NX20 NX300

На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.

BGN 19.00 29.57

1 бр Fujifilm C200 е с цветна 35 mm филм 36 изложение за 135 формат фотоапарат Lomo Holga 135 BC Lomo Camera Dedicated

1 компјутер Fujifilm C200 Боја 35mm Филм 36 Изложеност за 135 Формат Камера Lomo Holga 135 П.Н.Е Lomo Камера Посветен Истекот Датум : Секогаш Најновите! Спецификации : ISO : 200 / 24 36 EXP со 24 36mm x Процес : CN16, C41 Направен во Јапонија Погоден за : Holga 135 BC, 135 BC TLR, 135 TIM или Holga со 120 135 адаптер Дијана Мини 135 Камера Ултра Тенок и Широк Камера Златна Половина Камера Други 35mm филм Камера Пакет се Вклучени : 1pc C200 Fuji FilmНие прифаќаме Aliexpress Зачувам како нашиот начин на плаќање...

BGN 9.00 12.67

Mcoplus BG-D5300 Multi-Power оттичане акумулаторен блок заснемане за Nikon D5300 D3300 DSLR камера as EN-EL14 Meike MK-D5300

McoplBGD5300 МултиМоќ Вертикална Батеријата Зафат Пакет за Nikon D5300 D3300 dslr фотоКамерата како MKEL14 Meike МКD5300100% компатибилен за Nikon D5300.Овозможи вертикална shutter и половина притиснете фокусот на вертикална блендата.Ги комбинира функциите на висококапацитет на батеријата пакет со вертикален зафат.Можете да инсталирате два ENEL14 литиум батерии, се врши со вертикална shutter копчето за ослободување, нека вертикалнаПукање има ист ракување чувство како хоризонтална снимање.Пакет Листата : 1 x BGD5300 Батеријата зафат1 x Shutter Далечински Кабел1 x англиски упатство1.Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ...

BGN 44.00 52.00

Pixco suite for Макро M42 Mount Lens to suit for Nikon (D)SLR Camera Adapter

НИ 9.31 / парче НАС 81.1 / парче НАС 11.75 / парче НАС 8.7 / парче НАС 24.28 / парче НАС 6.98 / парче НАС 14.68 / парче НАС 7.02 / парче НАС 4.99 / парче НАС 16.39 / парчеPixco Одговараат за Макро M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon (D) SLR Камера АдаптерКарактеристики : Макро снимање, не поддржуваат фокус бесконечност.Не ROM врска адаптер.Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Автоматско дијафрагмата, автофокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер."Стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело.Изработени од алуминиум.Одговараат заОдговараат за M42 Планината ЛеќаОдговараат за Nikon (D) SLR КамераОдговараат за D7200 D810 A D5500 D750 D810 D4 S D3300 Df D5300 D610 D7100 D5200 D600 D3200 D800 / D800 E D4 D5100 D7000 D3100 D300 S D3000 D3 X D90 D700Пакетот Вклучува : Pixco Одговараат за Макро M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon (D) SLR Камера Адаптер x1pcsНИ 80 / парче НАС 36.46 / парче НАС 43.58 / парче НАС 108 / парче НАС 249 / парче НАС 17.45 / парче НАС 95.48 / парче НАС 57.57 / парче НАС 85 / парче НАС 104 / парче

BGN 7.00 8.29

Камерата е закалено стъкло твърд предни задни LCD екран защитно фолио, защитно фолио на капака 8H 0.55 мм специално за Nikon D750

LCD Екран Заштитник, Антинула Калено Стакло Заштитна Маска за Nikon D7508 H 0.55 mm Калено Стакло Екран Заштитник dslr фото Камера LCD Филм за Nikon D750Карактеристики : 1...

BGN 3.00 3.58

Пътно зарядно и зарядно за кола dc за Kodak KLIC-7006, KLIC7006 Battery Fit for Kodak M200 M522 M530 M532 M873 M883 Digital Camera

Патување Полначот & DC Автомобил Полнач за Кодак KLIC7006, KLIC7006 Батеријата Одговара за Кодак M200 M522 M530 M532 M873 M883 Дигитална КамераСекој сет во cluding патна полначот & DC автомобил адаптер за полнење.Technic Спецификации : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен за : Кодак Тежина : 0.2 kg Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v, Вклучувајќи дополнителен адаптер за во автомобил CE заверена и УЛ наведениНов висок квалитет на "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 17.60

10 бр./лот KLIC7003 KLIC-7003 K7003 зарядно устройство за цифровите фотоапарати на Kodak EasyShare M380 M381 M420 MD81 V1003 V803 Z950

10 Pcs / Многу KLIC7003 KLIC7003 K7003 Батерија Полнач за Кодак Дигитални Камери Easy Share M380 M381 M420 MD81 V1003 V803 Z950Пакет Содржина : 10 парчиња на Патување Полнач за Кодак ;Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v CE заверена и УЛ наведени Technic Specifictions : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен : Кодак KLIC7003, KLIC7003 Батеријата Тежина : 0.1 кгНов висок квалитет на "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 43.04

Лентата мастило за Fuji Frontier 258/330/340/350/355/370/375/390 лента за принтер, 85C904978/345A9049781/85C904978A / 06090468/430919

Fuji Мастило Панделка за Граница 258 / 330 / 340 / 350 / 355 / 370 / 375 / 390 Печатач лента,85 C904978 / 345 A9049781 / 85 C904978 A / 06090468 / 430919Ви благодариме,Мервин ZhouМобилен / whatapp : +008613631282388Skype : mervynzhou

BGN 12.00 13.28