• Ново
11 регулируема фрикционная Артикулирующая Магическа ръка за DSLR Голям LCD Monitor LED Light

11 регулируема фрикционная Артикулирующая Магическа ръка за DSLR Голям LCD Monitor LED Light

BGN 22.22

Сума
Налично за поръчка

11" Инчен Прилагодливи Триење Articulating Магија Рака
Со 1/4" Завртка & Топла Чевли Се Качи
за dslr фото Екипаж LCD Монитор LED Светло за Блиц
Црвена Верзија
Опис : Ова е професионална 11" articulating рака совршен за LED светло, LCD монитор или блиц светлина итн. на камери. Оваа прецизни и трајни дизајниран магија рака со заклучување контрола на копчиња за ослободување или зголемување на тензијата која може да им даде на сите позиција движење. Средината заеднички користи специјално шарени заби кои не се заклучи на своето место спречување на пропаѓање од дури најтешкиот товари. Оваа articulating магија рака поедноставува монтажа, сместување и прилагодување било на камерата за осветлување и други додатоци. Едната страна има 1/4" завртка поврзување на Монитор, LED светло или други додатоци. Друга страна е топла чевли плоштадот планината дека лесно можат да бидат монтирани на вашиот dslr фото Камера. И оваа топла чевли планината е пренослив да стане уште 1/4" завртка, така и на крајот се 1/4" завртка дека можете да се поврзете со различни капацитети. Многу Добро за монтажа следење на dslr фото Камера. Лесно да се инсталира, секоја заедничка е прилагодлив, и сите од нив е заклучен со еден knob. целата рака може да се прилагоди на сите агли. Карактеристики : Оваа магија рака е со Прецизниот Дизајн им овозможува на универзална монтажа опции. Articulating дизајн, со еден knob брави сите позиција. Супериорен квалитет, прецизни и трајни дизајн. Компатибилен со : Flash, LCD монитор, LED светло со 1/4" завртки Топло чевли планината лесно можат да бидат монтирани на вашиот dslr фото Камера Отстранлив топла чевли планината да стане уште 1/4" завртка Спецификација: Max Должина : околу. 285mm/11" Макс. Вчитај : до 2kg/4.4 Lbs Материјал : Алуминиум Нето Тежина : околу. 255g/0.4 Кг Боја : Црвено & Црна Пакет Вклучува : 1* 11" Articulating Магија Рака (Црвено & Црна) Забелешка : топла чевли застане не е вклучена.

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
търговска марка:
ФОТГА
Номер На Модела:
Универсален
is_customized:
Yes
Материал:
Алуминий
Максимално Натоварване:
до 2 кг / 4,4 паунда

Подобни продукти в категория

Памучен Кожа Камера На Рамото На Шийката На Каишка Полиестер Каишка Черен За Olympus, Canon, Nikon

Памук Кожа Камера Рамо Вратот Појас Полиестер Рака Црна За Олимп Канон Nikon100% Сосема Нов и Висок Квалитет! Карактеристики : Удобно да се користи со проширување дизајн ; Прилагодлива должина; се направи прилагодување според автовисина и барање; сигурен во безбедноста фати дизајн; погоден за различни брендови со perforating DV и камерата; Идеален за надворешна употреба снимање и патување...

BGN 6.64

За Olympus TG-5 TG5 TG4 TG-4 Tough TG-3 в tg3 водоустойчив цифров фотоапарат 0.3 mm 9H прозрачно закалено стъкло протектор на екрана LCD филм

За Олимп TG5 TG5 TG4 TG4 Тешки TG3 TG3 Водоотпорен Дигитална Камера 0.3 mm 9 H Јасно Калено Стакло Екран Заштитник LCD Филм

BGN 11.00 14.06

10шт BC-CSK зарядно устройство за батерии NP-BK1 NPBK1 за Sony Camera CyberShot DSC-S750 Bloggie MHS-CM5 PM5 Webbie HD MHS-PM1V PM1D PM1

10 Pcs П.Н.Е.CSK Полнач за Батеријата NPBK1 NPBK1 за Sony Cyber Shot Камера DSCS750 Bloggie МХЗCM5 PM5 Webbie HD МХЗPM1 V PM1 D PM1 Пакет вклучува 10 парчиња NPBK1 Батерија Полнач .Technic Спецификации : Влезен напон : AC 110 V~240 V / Авто 12 V Задолжен : за Sony NPBK1 Тежина : 0.12 kg Карактеристики : 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Власт" и "Полнење Целосна" Универзална влезен напон : 110v240v, Вклучувајќи дополнителен адаптер за во автомобил CE заверена и УЛ наведени Нови висококвалитетни "паметни" батерија полнач поставен вклучувајќи и wall полнач и авто запалка приклучок адаптер (во автомобил полнач)...

BGN 42.56

Godox 5 в 1 фон сгъваема дъска 60*90 см фотография лещи светлина през цялата рефлектор диск

Фотографски Додатоци Godox 5 во 1 позадина одбор Расклопна 60*90cm Фотографија Светлина Diffuser Круг Рефлектор Диск Карактеристики : 5 во 1 : Злато, Сребрена, Бела, Црна и Проѕирна...

BGN 26.00 31.98

Камерата е закалено стъкло твърд предни задни LCD екран защитно фолио, защитно фолио на капака 8H 0.55 мм специално за Nikon D750

LCD Екран Заштитник, Антинула Калено Стакло Заштитна Маска за Nikon D7508 H 0.55 mm Калено Стакло Екран Заштитник dslr фото Камера LCD Филм за Nikon D750Карактеристики : 1...

BGN 3.00 3.58

Монтиране на адаптера R. ing костюм за обектив canon / eos EF към камерата sam sung NX NX5 NX210 NX20 NX300

На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.

BGN 19.00 29.57

Защитна рамка от алуминиева сплав граница за Xiaomi Yi Sports Action Camera Case Cover w / Mount Adapter For Xiaomi Yi Accessories

1 x Камера Заштитна Рамка w / Завртка за Xiaomi YiНе се вклучуваат било какви други предмети1.Боја : Сина2.Пакет : Заштитна Рамка w / Завртка3...

BGN 14.00 17.58

Meking Selens M11-083 4 hotshoes Speedlite umbrella holder завъртане светлинна поставка метална скоба

Meking Selens M11083 4 hotshoes Speedlite чадор држач Вртливата Светлина Стојат Заградата МеталПакетот Вклучува : 1 * M11083 Флеш Заградата1 * tripod да lightstand адаптерM11083 4 Hotshoes Флеш ЗаградатаОва е универзален флеш заградата за студиото употреба.Фитинг за било светло стојат или Tripod (1 / 4" завртка или 3 / 8" завртки).Оваа планината може да ви овозможи прилагодување на флеш и чадор во секој агол ви се допаѓа да се земе голем шут на вашите слики.4 Hotshoes desige , можете да ги користите четири флеш во еден заградатаможете исто така да прилагодите растојанието од различни топла чевлиMeterial : висок квалитет на метал.Превозот ЗабелешкаПРЕВОЗОТ : 1.Вашата цел ќе бидат обработени за 13 дневна по вашата исплата е примена или бришат.2.Вашата цел ќе биде предаден преку Холандија Пост Воздух Mail.3.Тоа ќе трае околу 560days во транзит,ве молиме почекајте трпеливо.4.Ако не сте го доби пакет на време, ние може да се прошири испорака датум за вас.5.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви понуди задоволителен одговор.Следново е нормално пристигнување време курс за вашиот референца : ЗемјаРаботни Дена(не вклучувајќи одмор)591015162021252635>35СадНоминална(време пристигна)5.1%50.1%33.6%7.5%3.7%Контактирајте со насЕвропаНоминална(време пристигна)8.6%61.2%19.1%7.0%4.1%Контактирајте со насАвстралијаНоминална(време пристигна)4.7%52.6%30.2%9.6%2.9%Контактирајте со насКанадаНоминална(време пристигна)6.7%50.6%30.4%8.5%3.8%Контактирајте со насРусијаНоминална(време пристигна)1.5%10.3%29.7%41.2%18,8% сеКонтактирајте со насАзијаНоминална(време пристигна)10.5%30.6%43.8%12.1%4.0%Контактирајте со насДруга ЗемјаНоминална(време пристигна)3.5%25.0%47.9%17.9%5.7%Контактирајте со насПЛАЌАЊЕ : 1.Ние прифаќаме Escrew за плаќање.2.Ве молиме да се осигурате вашата адреса,телефонски број се во право кога ќе се плати.3.Ако производот што сте го добиле не е задоволен за вас,можете да контактирате со нас,и тогаш ние ќе ја или наплата.ПОВРАТНИ информации : 1.Ние ќе ја напуштат повратни информации за вас кога ќе се потврди цел,и ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас, ви благодариме.2.Ние ќе ви обезбедиме добри производи и услуги за вас,се надевам да се справи со вас цело време.ЗА НАС : Meking Студио е професионална фотографска опрема фабрика се наоѓа во Гуангжу, Кина.Добредојдовте да биде нашиот дистрибутер.

BGN 47.68

Pixco suite for Макро M42 Mount Lens to suit for Nikon (D)SLR Camera Adapter

НИ 9.31 / парче НАС 81.1 / парче НАС 11.75 / парче НАС 8.7 / парче НАС 24.28 / парче НАС 6.98 / парче НАС 14.68 / парче НАС 7.02 / парче НАС 4.99 / парче НАС 16.39 / парчеPixco Одговараат за Макро M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon (D) SLR Камера АдаптерКарактеристики : Макро снимање, не поддржуваат фокус бесконечност.Не ROM врска адаптер.Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Автоматско дијафрагмата, автофокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер."Стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело.Изработени од алуминиум.Одговараат заОдговараат за M42 Планината ЛеќаОдговараат за Nikon (D) SLR КамераОдговараат за D7200 D810 A D5500 D750 D810 D4 S D3300 Df D5300 D610 D7100 D5200 D600 D3200 D800 / D800 E D4 D5100 D7000 D3100 D300 S D3000 D3 X D90 D700Пакетот Вклучува : Pixco Одговараат за Макро M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon (D) SLR Камера Адаптер x1pcsНИ 80 / парче НАС 36.46 / парче НАС 43.58 / парче НАС 108 / парче НАС 249 / парче НАС 17.45 / парче НАС 95.48 / парче НАС 57.57 / парче НАС 85 / парче НАС 104 / парче

BGN 7.00 8.29

PULUZ 3-axis Sports Action Cameras Handheld Stabilizer Gimbal Технологична Mount Jaws w / TF card за GoPro HERO5 4 Session HERO5 4 3

1 Рачен gimbal со 3Оската и интегрирани контроли функција за контрола на Go Pro и gimbal истовремено2 Со Snoppa Одиш, може да се одржи, контрола, и да работат на вашиот Go Pro со една рака...

BGN 361.00 451.76

10 компл. / Лот NP-FE1 NPFE1 NP FE1 зарядно устройство BCCS3 BC-CS3 & DC адаптер за кола за цифрови фотоапарати Sony Cyber-shot DSC T7 T7B T7S

10 Sets / Многу NPFE1 NPFE1 НП FE1 Батерија Полнач BCCS3 П.Н.Е.CS3 & DC Адаптер за во Автомобил за Sony Cybershot Дигитални Камери DSC T7 T7 B T7 S Пакет се вклучени 10 групи на NPFE1 батерија за Полнење ...

BGN 106.88

10 опаковки от 1/4 до 3/8 мъжки женски адаптер на винт за камера, стативи топка корона монопод табела led светлина стойка на стена аксесоари

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ * Место на Потекло : Guangdong Кина Ali G (Копно) * Тежина : 0.042 kg * Материјал : Алуминиум Погоден за : Камера Tripod / Камера Monopod / Топката Главата / Брзо Ослободување Плоча / Блиц Светлина Издржи ..итн...

BGN 33.58

Conenset EN-EL14A USB зарядно устройство за Nikon Coolpix P7000 P7100 P7700 P7800 D3100 D3200 D3300 D5100 D5200 D5400 DSLR камера Батерия

Informatiom за Полначот : име на Производ : USB Батеријата Полначот Влезен Напон : DC 5 V Излезен Напон : DC 8.4 V Излезна Моќност : 500m A / h Работа Температура : 40 до +60°C Боја : Црна Димензии : 85×47×15mm Тежина : 30g Состојба : Нова,1 година гаранција! Производ Упатството за : Кога батеријата се наплаќаат,Ќе ве молам потврдете го + и пол на батеријата да се цел на + и на полначот.Полначот има индикатор светлото : 1,индикатор светлото е сино кога батеријата не се инсталира на полначот...

BGN 7.00 7.98

Shadowless Photography Back Light Table Top Photo Booth Background Light Pad Box

ВКЛУЧУВАЈЌИ : 1 PC СВЕТЛИНА ПОДЛОГА (38 X38 CM) Главната ФункцијаLP15 светлина подлога е идеален производ за трговски објект фотографија, со својата 5500 K назад и на дното светлина на максимум 3500 Лукс, тоа во голема мера се изостри работ и преглед на објектот, обезбедува shadowless објект фотографии...

BGN 48.00 54.08

Новост! Пълен кадър, сензор за пречистване на тампон 22шт + сензор за пречистване на течност решение за Nikon Canon цифров огледално-рефлексен фотоапарат

НОВО! Full Frame Сензор за Чистење Брис 22pcs + Сензор за Чистење Течност Решение за Canon Nikon Дигитални SLR КамераТОПЛА ПРОДАЖБА >> ПРЕВОЗОТ>> Ние нудиме бесплатен превозот за светот од страна на Aliexpress Стандард на Превозот.ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ>> Ние нудиме бесплатно вратите за оние наредби кои не одговараат на нивните онлајн описи објавено на Aliexpress...

BGN 46.00 47.98