• Ново
AMD Phenom II X6 1055T 95W ПРОЦЕСОР процесор 2.8 GHz AM3 938 Процесор шестиядерный 6m настолен процесор 95W

AMD Phenom II X6 1055T 95W ПРОЦЕСОР процесор 2.8 GHz AM3 938 Процесор шестиядерный 6m настолен процесор 95W

BGN 118.08

Сума
Налично за поръчка


Phenom II X6 1055 T 95 W CPU processor 2.8 GHz НА3 938 Процесор Шест-Core 6 M Десктоп ПРОЦЕСОРОТ

Всичко за продукта

Вид На Интерфейса:
сокет am3
Основна Честота:
2,8 гр
Марка Процесор:
ДРАМИ
Дата На Стартиране:
2010
Обемът На Кеш Паметта L2:
3 MB
търговска марка:
ДРАМИ
Модел на AMD:
Phenom II X6 1055T
Тип Гнездо:
сокет am3
силата на:
125 W
Номер На Модела:
X6 1055T
Капацитет На L3 Кеш:
8 Mb
Пакет:
No
Приложение:
За работния плот
Тип На Процесора:
AMD Phenom
честота на процесора:
2,8 Ghz
64-Битова Поддръжка:
ДА
Тип:
6-ядрен
Процесът На Чип:
45 нанометра
Брой ядра:
Шест Ядра
Състоянието На Продукта:
Използван от

Подобни продукти в категория

Нов вентилатор за охлаждане FORCECON DFS551205ML0T F90Q за LENOVO Y560 Y560A Y560P DFS551205ML0T F90Q

СТЕ имале подобро да се споредат слик wtih вашиот оригиналот,ви благодарам Превозот : 1.Бесплатен Превозот од Пост Воздух Mail, Нормално 1550 дена да бидат испорачани.Брод од страна на објавите се можни на задоцнување, ако треба итно, ве молиме изберете да брод од страна на курирската служба DHL или UPS...

BGN 43.20

Emacro СЕРВО TUDC24Z4C-090 DC 24V 0.08 A 1.8 W 60x60x25mm сървър квадратен фен

СЕРВОБрој на модел : TUDC24 Z4 C090Напон Тековната Доведе Големина24 V DC 0.08 НА 1.8 W 2жица 2pin 60x60x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

BGN 36.99

Дънната платка на лаптопа SHELI / дънна платка за dell vostro 1450 v1450 3D87F 0D87F CN-0D87F за процесора на intel за интегрирана графична карта

лаптоп Плоча / плоча за dell vostro 1450 v1450 3 D87 F 0 D87 F CN0 D87 F за intel процесор за интегрирана графичка картичка 100% тестирани Целосноние се направи следново заложби за нашите производи : 1...

BGN 120.00 127.49

Външен порт USB3. 0 Power eSATA Port вътрешен USB 3.0 9pin USB Header PCIe Карта с конектор за захранване 15pin SATA

Компатибилен со PCIe 1x,4x,8x,16x Интерфејс 2 x USB 3.0 Порт за поддршка на трансфер брзина до 5 Gbps ( 1 надворешна + 1 внатрешни ) 1 x Pe SATA / USB 2.0 Комбо Порта ( Надворешен ) Низок Профил заградата да се вклопи HTPC или тенок PC случај USB 3.0 : Поддршка на Windows 8 UASP Без возач потребни за Windows 8 ( не се инсталира драјверот во Windows 8 ) Целосно во согласност со PCI Express База Спецификација Ревизија 2.0 Една коловозна лента (x1) PCI Express Автопат Стапки До 4.8 Gbps во Согласност со Universal Serial BСпецификација Ревизија 1.0 Целосно компатибилни со USB2.0 , USB 1.1 Трансфер го Оценувате : 5 Gbps 480 Mbps, 12 Mbps NEC u PD720202 Чипсет Изграденаво SATA Моќ Конектор Pe SATA : Ова 2 порти можат да бидат поврзани како e SATA, Pe SATA, или USB 2.0...

BGN 25.41

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка, за да GA-H61M-DS2 GA-H81M-S1 просто щит на задната табела на подходящ отражател, входно-изходни Безплатна достав

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

BGN 17.00 18.34

Emacro Y. S. TECH FD128025LB DC 12V 0.10 A 80x80x25mm сървър квадратен фен

Y S ТЕХНИКАБрој на модел : FD128025 LBНапон Тековната Доведе ГолеминаDC 12 V 0.10 2жица 80x80x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

BGN 56.00 61.04

GZEELE нов лаптоп процесор вентилатор за охлаждане на ASUS Eee PC 1215 1215N VX6 1215CT 1215B 1215T лаптоп процесор Cooler 4 pin

*Имајте на ум 1 : ве Молиме внимателно проверете ако вашата ОРИГИНАЛНА објект изгледа иста на нашиот Производ Слика ФОТО зема во вид пред да купите.Ако вашата оригинална / стариот објект не изгледа иста како и нашата слика да покажува, тоа значи дека нашите ставка може да не бидат компатибилни со вашиот.*Имајте на ум 2 : CPU Вентилатор на сликата е едно парче со предната и задната страна, а не 2 парчиња.*Забелешка 3 : Не Стариот и ЛАЖНИ...

BGN 11.00 16.00

NMB 9225 12V 9cm 3610KL-04W-B49 сървър инвертор компютър осови вентилатори за охлаждане на процесора

Бренд : NMBМодел : 3610kl04wb49Големина : 90 * 90 * 25 MMНапон : 12 VАктуелни : 0.28 НаБрзина : 3000 RPMСтруење : 35.3 CFM 1.0 кубни метри / минутаПритисок : 32.3 paБучава : 31 DBAТемпературата ; 20 ~ 75 °Живот ; 50.000 часаNW : 95 G

BGN 25.00 28.78

SHELI оригиналната дънна платка на лаптоп е подходящ за Lenovo G50-80 дънна платка ACLU3/ACLU4 NM-A361 I3 ПРОЦЕСОР 2GB видео карта тествана

Услуга време : од понеделник до сабота,9 : 00 СУМ 19 : 00 ЧАСОТ (Пекинг време,Посебни празници excepted.)оригиналниот Лаптоп Плоча Одговара За Леново G5080 Плоча ACLU3 / ACLU4 NMA361 I3 ПРОЦЕСОР 2 GB графичка картичка 100% тестирано1.Ве молиме внимателно да се провери плоча модел треба пред да ја купите...

BGN 217.00 228.80

1 бр Gdstime лаптоп охлаждащ вентилатор 5V Мини вентилатор вентилатор 40 мм x 10 мм лагери 3D принтер DC бесщеточный охладител 4 см 4010 2 Pin

Gdstime 40mm x 40mm x 10мм DC 5 V 3 D Печатач Компресор ФанПараметри : Димензии : 40mm x 40mm x 10ммНоминална Напон : DC 5 VКонектор : XH2.542 PИмајќи Тип : Dual ТопкаНоминална Струја : 0.18± 10% AmpНоминална Брзина : 6500±10%вртежи во минутаБучава : 22±10%велика британијаПроток на воздух : 2.55 CFM ±10%Живот : 50000 часаКабел Должина : 23cmТежина : 12g / еезПакет се Вклучени : 1 bucКога нарачка,ве молиме пополнете го Целосно Име и презиме,погодно да ги собереш парцела.Ви благодариме.50x40x10mm 50mm 12 V DC Brushless Турбо Центрифугални Компресор Фан Кулер за Ладење за PC Компјутер Случај

BGN 12.00 13.58

Високо качество на CM108 USB Drive Free Sound Card преносим компютър, външен модул звукова карта нова

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Чип модели : CM108 надворешни кристал Излез Текст : 3.5 mm зелена џек за слушалки, 3.5 мм микрофон приклучок USB интерфејс, plug and play, наместо на традиционалните звучни картичка (компјутер звучна картичка е скршен, може да биде директна замена) на Аналогни аудио сигнали може да биде излез директно да се вози слушалки или звучници напојува Без возачи во WIN2000, WINXP, WIN3003 систем Големина : Види слика Бр Мало Пакети Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 5.00 6.45

оригиналът е за 13 9343 9350 CN-0X54KR 0X54KR X54KR 920-002912-03REV1 TM-P3038 тъчпад бутон на мишката, дъска

Проверете слика на производот јасно на линкот ,бидете сигурни дека објектот е иста како и вашата оригинална .За нас : Ние сме една од водечките лаптоп компонента добавувачи во кина,специјализирана во извоз на лаптоп матични плочи,особено се добри во бренд лаптоп плоча ,и во позиција да обезбеди лаптоп со lcd екран ,тастатура за лаптоп ,батерија и полнач,ние си имаме свој професионален инженер тим и поправка на услуги за вас .со висок квалитет ,добар изглед и прифатлива цена, нашите клиенти се од целиот свет , северна Америка ,јужна Америка ,Европа,Австралија,Африка, русија и така натаму .Пакет : Ние ќе пак објект добро .Плаќање : Ние ги поддржува следниве методи на плаќање...

BGN 49.60

(2 елемента) 85 гр Stars CPU Теплопроводная Силиконовата смазка паста лепило LED Light силиконов каучук

детали за производот(2 ПАРЧИЊА) 85g Ѕвезди ПРОЦЕСОРОТ Термички Проводници Силикон Маснотии Нанесете Лепак LED Светло Силиконската ГумаПроизвод вовед : Термички проводници лепило (бела паста телото);Коефициент на топлинска спроводливост > 0.671 W / m.к;Кршење сила 1.5 MPAПовршината лекување на време 10 min / 25Поле на примена : Со голема сила,Брзина лепак ефект,Се применува за силна директно обврзувачки на различни компоненти, led диоди и радијатор, итн.)Пакување спецификација : 85 g / a,Вакуум торба за пакување добра воздух стегање, изолација палто воздух, да се зголеми за да заштедите време.Производ перформанси : За термичка спроводливост и добра изолацијакомпонента РТВ силикони, производот има добра спроводливост, со употреба на пошироката температура опсег (60 ~ 200°c ), на краток рок може да биде 300°c висока температура отпорни...

BGN 52.80

360 мм бял 18 тръби G4 / 1 алуминиев компютърен корпус на радиатора КОМПЮТЪР с водно охлаждане охладител плача топлообменник ПРОЦЕСОР GPU радиатора

Спецификација : Тема : Права G1 / 4Површината Процес : Боја СпрејГолемина : прибл 393 X 120 X 32 mm / 15.47 X 4.72 X 1.26 воТежина : околу...

BGN 46.00 57.97

SHELI original X556UJ дънна платка на лаптоп за X556U X556UV ASUS X556UV X556UB X556UR X556UF X556UJ дънна платка I5-6200U тестван

Услуга време : од понеделник до сабота,9 : 00 СУМ 19 : 00 ЧАСОТ (Пекинг време,Посебни празници excepted.)X556 UJ лаптоп плоча За X556 U X556 UV ASX556 UV X556 UB X556 UR X556 UF X556 UJ Плоча I56200 U тестирани1.Ве молиме внимателно да се провери плоча модел треба пред да ја купите...

BGN 387.20

Оригинален автентичен Ezcap 218 Tape to PC Old Cassette to MP3 Format Converter Audio Recorder Capture Can be Walkman Музикален Плейър

Опис : 1 Едноставно кажано во касета лента, поврзете го на КОМПЈУТЕР и користете го испорачаниот софтвер да се конвертира целиот лента во MP3 формат 2...

BGN 31.92

10шт алуминиев радиатор 35x35x14mm радиатор, охлаждане на плача за електронния чип IC LED компютър с теплопроводящей лента

[xlmodel][производи][43164] Ние се Погоди Ќе Ви се допадне .. Опис на ПроизводотБренд Име : CooltexСостојба : 100% НовиМатеријал : Алуминиум 6063T5Боја : ЦрнаЗавршувањето на : Црна елоксираниExteral Големина : 35x35x14mmПакет : 10pcs / многуОваа heatsink со Топлинска проводници за двострано лента ...

BGN 22.00 24.30

5 бр. лот Gdstime 2Wire 220V 135mm 135mmx38mm сачмен лагер промишлен вентилатор за охлаждане ac

МОЈОТ Драг пријател : ако сакате да го нарачате голема количина, ве молиме контактирајте ме за да добиете попуст, ќе се обиде да ги задоволи вашата целна цена...

BGN 128.94