• Ново
10Sets 433MHz ASK Transiver Module Kit SRX882 + STX882 +Spring Antenna Wireless RF 433mhz Module

10Sets 433MHz ASK Transiver Module Kit SRX882 + STX882 +Spring Antenna Wireless RF 433mhz Module

BGN 28.00
BGN 25.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка


10 Sets 433 MHz ПОБАРА Transceiver Модул за Полнење SRX882 + STX882 +Пролет Антена Безжични RF 433 MHz Модул
10pcs STX882 433 MHz ПОБАРА Безжични RF Предавателот Модул 10pcs SRX882 433 MHz ПОБАРА Безжични RF Приемник Модул) 20pcs SW433-TH32 DN (433 MHz Никел Позлатен Пролет Антена)

SRX882 Приемник модул :
SRX882 е микро моќ силна движечка сила супер heterodyne приемник модул. Тоа можат да го поддржат нашиот предавател модул STX882/STX888. Таа има висока стабилност, анти-мешање и висока цена-ефикасен, исто така, има моќна движечка сила, која е сертифицирана со ROHS, FCC, CE, модулот може да биде поврзан со микро-контролор директно. Па тоа е полесно за корисникот развој на безжични производи.
Карактеристики : Фреквентен Опсег : 433/315 MHZ ПОБАРА /OOK модулација режим Супер анти-енергија пречки Ниско-енергетски спијат помалку од 1u A Низок само зрачење Мали димензии Фреквенција стабилноста и сигурноста на Разни меѓународни стандарди тестирање
Примена : Далечински вратата Безжична безбедност аларм Безжична за индустриска контрола за Безжичен пренос на податоци
SRX882 Спецификација :
SRX882 Pin дефиниција :
SRX882 Machanical Димензија :
STX882 ПОБАРА од Испраќачот Модул :
STX882 е ниска цена, мала големина, ултра-висока моќ, ниска хармонично ПОБАРА од испраќачот модул. Има висока стабилност и висока цена, во 3.6 V моќ за да се постигне 50m W, е во моментов на пазарот под ист напон пренесува моќта ПОБАРА од испраќачот модул. Модулот може да биде поврзан со микро-контролор директно. Па тоа е полесно за корисникот развој на безжични производи.
Карактеристики : Фреквентен Опсег : 433/315 MHZ ASK модулација режим на Мал волумен низок само зрачење со Висока моќ долго-опсег на Фреквенција стабилност Разни меѓународни стандарди тестирање
Примена : Далечински вратата Безжична безбедност аларм Безжична за индустриска контрола за Безжичен пренос на податоци
STX882 Спецификација :
STX882 Pin дефиниција :
STX882 Механички димензија
STX882 Шематски
Ние препорачуваме да се цел ПОБАРА ДЕМО Комплет кога ќе го купите STX882/SRX882 RF Модул,ПОБАРА ДЕМО Комплет вклучува предавател за полнење и примачот за полнење, корисникот може да го користи ПОБАРА ДЕМО за Полнење да се оцени ефикасноста на RF модул. Тоа е лесен за употреба и корисен особено во областа тест.
Предавателот комплет за STX882.
Примачот за полнење има 2 верзии, една за SRX882, друг за SRX887.
Овде е линкот за ПРАШАМ ДЕМО ОДБОР
Преглед
Предавателот :
Примачот :
Операција
Работата Чекори
1) на Моќ
2) Одберете го енкодер и декодер( и предавателот и приемникот треба да биде иста )
3) Започне да Tx и Rx со притискање на копчето за фотографирање или се пренесува автоматски Ние сме технологија водечка компанија, кој има комбинација R&D, производство и продажба. Нашата компанија е фокусирана на развој на апликација на RF и сензор модул е посветен да го обезбеди повеќето одлични перформанси RF и интегрирани дигитални сензор модул за нашите клиенти. Во меѓувреме, може да се прилагодите на RF и сензор класа ODM проектот, како и. Ние ја цениме вашата цел и ние да се потрудиме да ви послужи. Ние нудиме инстант 7 дена политика на враќање (7 дена откако ќе добиете предмети).

Всичко за продукта

търговска марка:
G-NiceRF
Номер На Модела:
882 комплект
Честотен Обхват:
Режим На Модулация:
ASK /OOK

Подобни продукти в категория

100x UHF 350MHz антена за GP3688 CP1660 Motorola Radio дължина 9,5 см

100 X UHF 350 MHz Антена За GP3688 CP1660 за Motorola Радио9.5 СМ ДолжинаОпис : 330390 MHz AtennaКомпатибилен за полнење за Motorola GP68 GP3688 CP1660Spec : Фреквентен опсег : 330390 MHzСтекнат : 1.5 d BiSWR : помалку од 1,5Текст Отпорност : 50ΩМоќност : 10 WДолжина : 9.5 CMПакет : Atenna 100pcsНапомена : 1...

BGN 152.00

1 бр. подмяна на DVD-плеър RF-300F-12350 на шпиндела на двигателя DC 5.9 в пластмаса CD тава притежател на дизайн VCD преносим

1 PC Замена DVD Плеер RF300 F12350 Вретено Мотор DC 5.9 V Пластични CD Фах Носителот Дизајн VCD ПреносниИме на производ : DVD Мотор;Модел : RF300 F12350 Напон : DC 5.9 V;Материјал : Метал, Пластика Моторни Големина : 2.4 x 1.2 см / 0.94" x 0.47"(D*H);Вкупната Големина : 2.8 x 1.7 cm / 1.1" x 0.67"(Max.D*H) Кабел Должина : 7cm / 2.7";Главна Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна Нето Тежина : 21g;Пакет Содржина : 1 x DVD Мотор

BGN 3.66

Чисто нов KW двустранно радио TK3217 UHF FM радиоприемник

Бренд Нови KW TK3217 UHF FM TransceiverТочка Бр.TK3217Објектот СпецификитеФреквентен опсег400470 MHzСкладирање Канал128Излезна моќност4 W / 1 WКанал проред(Се разликува во зависност од верзијата)25.3 k Hz / 12.5, 15k HzФреквенција Стабилност+ / 2.5 ppm(30 C~ +60 C)Канал Фреквенција Се Шири38 MHzТемпературата На Работа Опсег25~+60°C10°C ~ +60°C кога KNB29 N во употребаАнтена Отпорност50ΩOpearting Напон7.5 V DC+ / 20%Лажни Одговор65d BМодулација Широк / Тесен16 KØF3 E / 11 KØF3FM ПОТПЕВНУВАМ & Бучава Широк / Тесен45d B / 40d BАудио Нарушување≤5%Разговор Опсег510 KMSДимензии(W×H×D)54 x 122 x 42mmТежина(прибл.)430gГлавните ФункцииVOX функцијаВграденво CTCSS / DCSDIMF функцијаВграденво гласот за енкрипцијаСигналните повик II,ограничен MDC 1200LCD позадина осветлувањеИтен повикБатерија спасиKenwood уникатен Fleet Sync II дигитален сигналБезжична дуплирање функцијаЕкстра големи течни кристалиFleet Sync PTT ID и Селективно ПовикувањеГи исполнува меѓународните перформанси / еколошки стандарди IP 54 / 55Оператор Избор На ЅвонењеПрилагодлив Се Здобијат Со МикрофонTriLED Боја (Црвена, Портокалова, Зелена)Програмски Податоци ЛозинкаPC Програмирање и ПодесувањеПакетот Вклучува1* TK3217 UHF FM Transceiver1* KNB29 N 1500 NIМЗ Батеријата Пакет1* UHF Антена1* Спојувалка За Каиш1* KSC31 Кратен апарат со АД8116 F Адаптерот (се Точни Адаптер Приклучок за вашата земја)1* ENG Упатството за Корисникот1* HandstrapКомбинираат Набавка : Ние нудиме се комбинираат за купување на попуст, Купи повеќе,Заштедат повеќе...

BGN 144.00

1.4 км 433 Mhz Безжичен предавател на данни и приемник RF модул SV613 с USB порт

1.4 Км 433 MHz USB порт Безжична Податоци Предавателот и Приемникот RF Модул SV613 SV613 е USB интерфејс интегриран, 1.4 километри долга низа rf transceiver, wireless data предавателот и приемникот модул, со користење на високоперформанси Силикон Лабораторија Si4432 RF чип...

BGN 66.00 79.68

Новата версия на преносим брояч честота SF401 плюс 27 Mhz-3 Ghz CTCSS CDCSS тестер, Ръчен брояч на честотата за уоки токи

НОВА Верзија Преносни Фреквенција Контра SF401 Плус 27 Mhz 3 Ghz CTCSS CDCSS ТЕСТЕР рачен Фреквенција Контра за воки токиНовата Функција за Дигитални РадиоВовед : Фреквенцијата метар способен за мерење на параметри на фреквенцијата на континуирана превозникот сигнал вокитоки , со индикаторот за јачина на сигналот...

BGN 72.00 98.26

Висококачествен видеокодер H. 265 HDMI

H 265 HDMI Видео ЕнкодерМодел : LNKH8 СеријаПрегледLNKH8 серија 3 G & 4 G& WIF I& Литиум батерија HDMI Енкодер, поддржува pushпроток статус светилка, поддржува 1каналот HDMI влез, 1 канал 3,5 ММ независни аудио текст, двоен стриминг H...

BGN 878.40

Нов прием на високо качество на FTTH инструменти fiber оптичен конектор за пречистване на

Нови Пристигнување Висок Квалитет на FTTH Алатки Оптичките Конектори ПочистаОпис : Оптичките конектори средства за чистење се користат специјално формулиран за сува ткаенина за сеопфатно и ефикасно чистење на оптички влакна на крајот се соочува.Тие се елиминира потребата за опасен чистење течности кои може да остават остатоци.На платно е исклучително ефикасна во отстранување на маснотии, прашина и други загадувачи.Овие производи се нудат значителни заштеди на работна над конвенционалната, висока јачина на звук апликации и беа усвоени од страна на производителите и превозниците во светот.Карактеристики : Погоден за чистење на задачи во фабрики и областа апликации...

BGN 56.00

Електроди ELCT2-12 за заваряване FSM-11S FSM-12S FSM-21S FSM-22S

Опис На Производотприменливи за FSM11 S FSM12 S FSM21 S FSM22 S фузија splicer.Пакување ДеталиЕдиница Тип : парПакет Тежина : 0.30 kg (0.07 lb.)Пакет Големина : 10cm x 5cm x 2cm (3.94 во x 1.97 во x 0.79 во)

BGN 40.00

10 бр. / лот 2.4 Ghz антена 3dbi безжичен RP-SMA Мъж за PCI карта USB Wifi Booster+SMA мъжки конектор за ufl. / IPX 1.13 косичка кабел

10pcs / многу 2.4 GHz 3d Bi Антената на Безжичниот RPSMA Машки за PCI Картичка USB Wifi Бустер + SMA Машки Џек да се ufl. / IPX 1.13 Pigtail КабелОписАнтена : 2.4 G WIFI АнтенаSMA конектор 2.4 GHz 3d Bi WLAN Антена за Безжична Антена Тип : 2.4 Ghz количка за антена Фреквенција : 24002500 MHz Стекнат : 3 DBi Отпорност : 50 Ohm Max Моќност : 50 W Должина : 10.511 CM Конектор : SMA машкиКабел : Производ Серија : RPSMA да Ufl. / Ipx кабелСемејство : Коаксијален, RF pigtail кабелПол : RPSMA Џек,машки pin / Ufl. / IpxДолжина : 21cmКабелот Тип : 1.13 кабел Пакет вклучувајќиПакетот вклучува : 10pcs антени + 10pcs кабли

BGN 41.58

Авто ТЕЛЕВИЗИЯ удължителен кабел SMA женски гайка към Fakra E-женски RF кабел RG174 20 см 8 см продажба на Едро на нова

SMA женски џек орев да Fakra E женски џек pigtail кабел RG174 20cm 8"Карактеристики : 1 Отпорност 50 ohm 2 КонекториSMA женски џек нутFakra E Женски зелена боја3кабелRG174 4 Должина20cm 8"Ве молиме да не контактирате доколку ви треба други должинаАпликации : Безжични LAN Уреди WiFi Радија Надворешна Антена Апликации за Безжична ОЕМ Апликации за Безжична ИнфраструктураНие сме мило да ви послужи да ги прилагодите на услугата, како што се промена на приклучок видови, кабел видови, lengthes

BGN 6.18

Superbat Fakra plug D, директно до MMCX съединители прав ъгъл косичка кабел RG174 15 см за GSM безжичен

Fakra plug "D" директно да MMCX plug десен агол pigtail кабел RG174 15cmМодел : ACF03 DSPM01 RA17415Опис : FAKRA Конектори и Кабел Собранија поддршка апликации кои бараат високовршење, сигурен и економичен АНТЕНСКИ приклучок...

BGN 11.00 12.00

6шт KSUN X-29TFSI Уоки Токи 5W Handheld Pofung UHF 5W 400-470MHz 16CH двустранно преносимо радио CB

Карактеристики на производот Фреквенција : 400.00470.00 MHz Светло Функција 50 CTCSS и 210 DCS Кодови на Штедење на Батеријата слаба Батерија Предупредување Над Напон или Низок Напон за Заштита на Намалување на Шумот Скенирање Функција Производ конфигурацијаТрупот на авионот * 61800m Ah Батеријата *6Полначот * 6Антена * 6Назад клип * 6Висат јаже*6Answer : ___________________________ Note : 1...

BGN 163.00 171.74

CRC9 включете директен 7dbi 850 1900 900 1800 2100 Mhz GSM UMTS HSPA CDMA 3G антена за Huawei 850-960/1710-2170 Mhz обхват на нова

Кликнете на Повеќе АнтенаCRC9 Машки Приклучок Директно 7dbi 850 и 1900 mhz 900 1800 2100 Mhz GSM, UMTS HSPA CDMA 3 G Антена за Huawei 850960 / 17102170 MHz Спектар на НОВИ100% Сосема НОВ висок квалитет Фреквентен Опсег 850960 MHz / 17102170 MHz GSM GPRS, EDGE 850 900 1800 1900 MHz HSUPA UMTS HSDPA 2100 MHz 900 MHz CDMA 1900 MHz VSWR 7dbiМаксимална влезна моќност : 50Текст Отпорност : 50Поларизација Тип : Вертикална Зрачење : omnidirectional Max дијаметар : 70mm Min дијаметар : 2,5 mmАнтена Должина : 395mmКабел Должина : 3 MКабелот Тип RG58 U / РГ 174 defaultКонектор Тип : CRC9 машки приклучок Директно , факултативна conector : SMA / SSMB / CRC9 / TS9 / MS147 / MCX / MMCX / FME / BNC / TNC / SMB / MCКартичка.и така натаму.,ве молиме да ни даде белешкиМонтажа : МагнетниСместување : ЦрнаТежина : 240gТемпература на чување : 45 до позитивни 75°CТемпературата на работа : 45 да positive75°C

BGN 29.00 31.94

(6 бр)Черен Уоки Токи UHF 400-470 Mhz мини преносим радиоприемник двупосочен радио хям комуникатор

Професионални FM transceiver Фреквентен Опсег : 136.00174.00 MHz / 400.00470.00 MHz Двојно Започне Key DualBand Dual се Види Голема &Ниска Моќност Switchover ВОКС Функција Широк / Тесен појас Избор АвтоНазад Светлина Двојна Бенд Режим на Timeout Тајмер (ОБУЧУВАЧИ) ATUO Заклучување на Тастатурата Зафатен Channel Lock Функција Производ конфигурацијаТрупот на авионот * 6Батеријата * 6Полначот * 6Антена * 6Назад клип * 6Висат јаже*6Слушалките * 6Answer : ___________________________ Note : 1...

BGN 221.00 232.32

Superbat RF коаксиален кабел MCX включете директно към BNC plug 75 ома прав ъгъл RG179 60 см

MCX машки директно да BNC машки 75ohm десен агол кабел RG179Модел : ACB04 RAM03 SP17960 конекториMCX машки праваBNC машки десен агол 75ohm кабелRG179 кабел Факултативна Должина60cm defaultАко барањето други должина, pls контактирајте со нас пред цел на кабел...

BGN 12.00 12.99

Скрита акустична тръба слушалка микрофон 2 PIN за Kenwood TK-208 TH-F6 RETEVIS QUANSHENG TYT BAOFENG UV5R 888S Радио

Сите на нашите предмети се Сосема Нови.Далечински микрофон со притисни за разговор копчето можете да клип насекаде.Скриени микрофонот се наоѓа на страната на PTT switch.Уво bud стил слушалки со вграденво согласност микрофон.Пластични earbud се вклопува удобно на вашето уво канал.Транспарентен цевка SPK има одлична прикривање што ја прави комуникацијата повеќе приватни.Двепински стандарден дијаметар : Уво 3.5 mm стерео (врвот pin)...

BGN 16.00 24.16

Radioddity скенер антена за Uniden за Motorola два Радио BNC стъкло планина 4 мобилен пълен обхват на Уоки Токи радиоприемник

Почитувани купувачи : Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации,ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата,ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Radioddity Скенер Антена за Uniden за полнење за Motorola Две Радио BNC Стакло Монтирање 4" Мобилен Целосна Бенд Воки Токи TransceiverСкенер Мобилен Антена BNC стакло монтирање 4" 3d B Wideband Скенер Мобилен АнтенаОваа антена доаѓаат со BNC тип конектор, работа со радио или скенер со BNC тип конектор, или ги користат нашите антенски адаптер за да го конвертирате за друг вид радио употреба, се провери мојата други листа за антена адаптери.Клучни Особини И Спецификации : Конектор : BNC МашкиПланината Стил : стакло монтирање (стап со магија лента / за пет lcro лента)Бендот : wideband приматеДобиете Фреквенција : 30 MHz 1200 MHzДобиете Стекнат : 3d BБоја : Црнаантена Должина : 4 "Кабел Должина : околу 5'Пакетот вклучува : 1x АнтенаЗа Плаќање1.Начин на плаќање : Aliexpress прифати Зачувам / Кредитни2...

BGN 12.50

Безплатна доставка!! Тенис на локатор, безжична система за проследяване на седалката, USB предавател кодиране Pocsag, бутон за повикване на 4 комбинации, карта локатор

Бесплатен превозот!! Биро локатор, безжични седиште систем за следење, Pocsag кодирање USB предавател, 4 копчиња повик копче, locater картичкаДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА(Цена и shiping цената може да се промени поради цел количина, ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате некои прашања, ви благодарам.)ФотоСетот вклучува 1pcs GP2015 LS1 повик копче (работа со 1pcs следење картичка), 1pcs табела картичка и 1pc USB уред со софтвер, за повеќе клупи, ве молиме цел повеќе се јавам копчето и табела картички...

BGN 207.98

Superbat антена адаптер RAKU RAST 2 RAST II on FAKRA включете адаптера за AUDI SEAT SKODA VW 20 см

Superbat Антенски адаптер RAKU RAST 2 RAST II на FAKRA машки приклучок адаптер за АУДИ СЕДИШТЕ, "ШКОДА ""ФОЛКСВАГЕН" 20cmАнтенски Адаптер RAST II (м) FAKRA Конектор (м)Детали За Производот : Висок квалитет!Конекција : RAST II (колега на RAKU II) на FAKRA конектор (машки)Кабел : РГ 58Кабел должина : 20cmКомпатибилен со : AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, МИНИ, "ОПЕЛ", ПЕЖО, РЕНО, СЕДИШТЕ, "шкода", ПАМЕТНИ, VOLVO, "ФОЛКСВАГЕН"Обемот на испорака : 1x антенски адаптер (види слика)Компатибилен со : AUDI BMW CITROEN DACIA МИНИ "ОПЕЛ"PEUGEOT "РЕНО" СЕДИШТЕ "ШКОДА" SMART VOLVO "ФОЛКСВАГЕН"Ве молиме проверете ја врската во возило однапред!

BGN 14.00 15.50

2-пинов гърлото микрофон ПР слушалки за KENWOOD BAOFENG BF-888S UV-5R Retevis H777 RT5R TYT Ham Radio Уоки Токи C9026A

2 Pin Грлото Микрофон PTT Слушалки за KENWOOD Retevis H777 BAOFENG BF888 S УВ5 R TYT Шунка Радио Воки Токи C9026 AОпис Сите на нашите предмети се Сосема Нови...

BGN 15.00 21.76

GPS антена удължителен кабел адаптер SMA мъж до Fakra C съединители RF кабел RG174 20 см продажба на Едро на нова

GPS продолжување кабел SMA машки да Fakra C машки pigtail кабел RG174 20cmКарактеристики : 1 Отпорност 50 ohm 2 КонекториSMA машки конекторFakra C машки сина боја3кабелRG174 4 Должина20cm 8"Ве молиме да не контактирате доколку ви треба други должинаАпликации : Безжични LAN Уреди WiFi Радија Надворешна Антена Апликации за Безжична ОЕМ Апликации за Безжична ИнфраструктураНие сме мило да ви послужи да ги прилагодите на услугата, како што се промена на приклучок видови, кабел видови, lengthes

BGN 6.18

UV-5RB 136-174 Mhz (RX/TX) и UHF400-520 Mhz (TX/RX) двойна лента 5W / 1W 128CH FM 65-108 Mhz с безплатен ухо двустранно Радио

Baofeng УВ5 RB 136174 MHz(TX / RX) & UHF400520 MHz(TX / RX) Dual Band 5 W / 1 W 128 CH FM 65108 MHz со Слободни Слушалка Преносни двонасочна РадиоКарактеристики : Dualband рачни transceiver со екранот fucntion мени на екранот"LCD"...

BGN 83.20

10шт САМ Уоки Токи Repeater Box M Port Радио Ретранслатор за GP68 GP300 GP88 TC-600 TC-2100H TC-510 TC-610 двустранно Радио

10pcs НОВИ DIY Воки Токи Repeater Кутија М Порта Радио Repeater За GP68 GP300 GP88 ТЦ500 ТЦ600 ТЦ2100 H ТЦ510 ТЦ610 двонасочна РадиоОпис : тековната пазарот се користи од страна на рачни воки токи користење на основните го оценувате во 400470mhz , моќ најчесто 5w , овој модел на воки токи отворени во комуникацијата на далечина може да достигне 5 8 km , додека во 's интензивна модерни згради , далечина, но само кратко 1 2 км , на свето канцеларија стотина метри !за да се постигне долго растојание за комуникација редовни методи за зголемување repeater , исто така, повика транзитна станица , редовни производители на repeater висока цена ! малку три 000 ! висок милиони пати ! нека корисникот општи reachless ! особено за некои радио аудиофили да се каже , повеќе е уметносткуќа !по неверојатно во thralled , истражување произведени во правење repeater со 's & ldquo ...

BGN 310.00 344.00

Нов прием на UV-5RC 136-174 Mhz (RX/TX) и UHF400-520 Mhz (TX/RX) двойна лента 5W / 1W 128CH FM 65-108 Mhz с безплатен ухо двустранно Радио

Baofeng УВ5 RC 136174 MHz(TX / RX) & UHF400520 MHz(TX / RX) Dual Band 5 W / 1 W 128 CH FM 65108 MHz со Слободни Слушалка Преносни двонасочна РадиоКарактеристики : Dualband рачни transceiver со екранот fucntion мени на екранот"LCD"...

BGN 83.20

Основен ретранслатор BFDX BF-3000 UHF 430-450 Mhz 10 W 64 канала Уоки Токи Power основен ретранслатор с Дуплексором

BFDX BF3000 UHF 430450 MHz 10 Watts 64 Канал за двонасочна Радио База на Моќ Repeater Единица со DuplexerКарактеристики : 1.Голем LCD Дисплеј2.Зафатен Канал Заклучен3.CTCSS и DCS4.Со Вграденво Duplexer5.PC Програмирање6.10 W Излезна7.TimeoutТајмерот(ОБУЧУВАЧИ)8.Скенирање9.8сса 10 километри Комуникација на ДалечинаСпецификации : МоделBF3000Фреквентен опсег430450 MHz 20 MHz се прошириКанали64Канал простор25 KHz / 12.5 KHzТемпературата на работа опсег30 °C 60 °CМоќ напон220 V / AC 110 VДимензија183* 230 *65mmТежина4.2 kgПредавателотИзлезна моќност10 WФреквенција стабилност±2.5 ппм.Modulated режим16 K F3 E(ширина) 8 K F3 E(кос)Лажни емисии≤ 70dbFM бучава≤40dbАудио нарушување≤5%Max отстапување фреквенција≤±5 KHz(ширина) ≤±2.5 KHz(кос)Канал фреквенција се прошири20 MHzПримачотФреквенција стабилност±2.5 ппм.ЧувствителностПодобро од 0.25 µ V(ширина) Подобро отколку што 0.28 µ V(кос)Примање modulatedпропусниот опсег≥±7 KHz(ширина) ≥±3.5 KHz(кос)Во непосредна близина на каналот чувствителност≥70dbIntermodulation отфрлање≥65dbЛажни одговор отфрлање≥65dbАудио излез poweW(интер) 8 W(надвор)Канал фреквенција се прошири20 MHzНапомена : дизајн на Производот и спецификациите се предмет на промена без претходна најава.Пакет Содржина : 1x BFDX BF3000 UHF 430450 MHz База Repeater Единица1x Моќ КабелКомбинираат Набавка : Ние нудиме се комбинираат за купување на попуст, Купи повеќе,Заштедат повеќе...

BGN 606.40

Летище / автогара/развлекателен център, безжичен пейджинг система на приемника, 3-цветен дигитален дисплей, да се обадя на сигурност / аларма

Аеродром / автобуска станица / рекреација центар безжична paging (пејџер) систем приемник, 3 боја дигитален дисплеј, за безбедност / alarm јавуватеДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА(Цена и shiping цената може да се промени поради цел количина, ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате некои прашања, ви благодарам.)Фото и ОписБезжичен приемник WPE2300 екран 3 боја (зелена, портокалова,црвена) група на две цифри, може да говор емитува операција,со гласовно известување функција...

BGN 479.98