• Ново
GI-490BK пигментни мастила GI-490C M GI-490Y-това е комплект за пълнене на мастило за Canon PIXMA G1400 G2400 G3400 G4400 ink tank All-In-One printer

GI-490BK пигментни мастила GI-490C M GI-490Y-това е комплект за пълнене на мастило за Canon PIXMA G1400 G2400 G3400 G4400 ink tank All-In-One printer

BGN 44.80
BGN 42.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка

PROCOLOR Најновите GI-490 BK 100 ML*2bottle Пигмент мастило (исто како и оригиналот) GI-490 C GI-490 M GI-490 Y е Боја на мастило, Најдобар Квалитет на боја на мастило, CISS мастило Рефил мастило Фото мастило Погоден За В anon PIXMA G1400 G2400 G3400 G4400 мастило во резервоарот Сите-Во-Едно печатач Карактеристики : 1. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2. Enviromental пријателски мастило 3. Живописни бои и високите сатурација,со голема верност. 4. Најдобро Печатење на слики 5. Вода основната формула,не предизвика затнување. 6. Нема крварење,нема тест,висок квалитет на печатење 7. Брз сува формула,задоволство на висока брзина на печатење 8. Вода основната формула,не токсичност,нема никакви хемиски опасности, нема загадување на животната средина 9. Сите формули мора да помине на 3-месечни долго -20°C до 60°C циклус тест за да се обезбеди стабилност 10. Висока брзина на печатење флуентност е добар, постојано печатење не хоризонтални ленти 11. Јапонски компании назначени добавувачи, се извезуваат во Јапонија, Русија, Америка.. 12. Многу лесно да се рефил ! 13. УВ отпорни мастило 14. Безбедно пакување 15. Пакетот вклучува : (1) GI-490 BK : 2 Шише 100ml Црн Пигмент мастило. (2) GI-490 C : 1 Шише 100ml Синозелена Боја мастило. (3) GI-490 M : 1 Шише 100ml Магента Боја мастило. (4) GI-490 Y : 1 Шише 100ml Жолта Боја мастило.
Топло прашува : АКО ви треба други бои,ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете боја треба,ви Благодариме! Детали Фотографии на CANON GI-490 серија Фото :
Мастило Рефил Печатач Поставување
Она што други слични производи имаме?
Нашите предности? 1.Фабриката за директна продажба,Ние сме една фабрика производство CISS,Refillable Касети,Чип..,Ние имаме свои мастило фабрика! 2.Индустрија и трговија интеграција бизнис 3.Строга контрола на квалитетот и проверка,100% КК инспекција Пред Shippment 4.Ние сме биле прави печатење потрошен материјал, од 1999 година,имаме одличен дизајн тимови,само високо квалитетни производи што се произведуваат. 5.молња-брз испорака 6.Различни дизајни 7.Флексибилен начин на плаќање 8.Нашата добра услуга 9.Ние сме Alibaba Оценува на преку 10 години Злато Снабдувач 10. Ние и ветуваме на слободна замена за било неисправни производи во следната цел.
PROCOLOR
PROCOLOR,твоите најдобри печатач потрошен снабдувач, Доверба бренд Доверба на PROCOLOR.
PROCOLOR, е посветена на правење на првиот бренд на печатач потрошен материјал,
ви овозможува да уживате во пет-ѕвезда шопинг искуство, купи PROCOLOR печатење потрошен материјал,
нека вашиот печатач не е скапо, од сега па натаму! Нормално најчесто поставувани ПРАШАЊА .
Q1.Она што ќе влијае на печатење перформанси?
А1
1. Медиумите видови : Медиуми на различни брендови и материјали ќе добијат очигледно различни перформанси.
2. Дефиниција на оригинални слики : повисока од својата дефиниција е, подобро печатење квалитет ќе биде.
3. Резолуција стапка на печатач : Ако вашиот печатач е резолуција стапка е ниска, печатење квалитет, нема да бидат задоволни дури и на оригиналната слика е дефиниција е висока. Исто така, резолуцијата додека печатење ќе влијаат на печатење квалитетот.
4. Софтвер : истата слика ќе добиете различна боја сатурација при користење на различни софтвер.

Всичко за продукта

Тип:
комплект за презареждане с мастило
Съвместим Марка:
КАНОН
Номер На Модела:
ДСП-GI-490
търговска марка:
добре дошли!
Цвят:
BK C M Y
количеството мастило:
100 мл/цвят
Код на патрона:
GI-490BK GI-490C GI-490M GI-490Y
Характеристика:
BK мастило пигмент,C/M / Y мастило, боя,като оригинала
Продажба На Точка 1:
Формула вода низкопробная,липсата на закупоривать главата печат
is_customized:
Yes
тип мастило:
На водна основа
Използването На Живот:
2 години
Опаковка:
вакуум
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)

Подобни продукти в категория

Оригинален F192040 за настолен принтер, печатаща глава за Epson TX700 TX800 TX720 TX820 PX700fwd TX700/TX800/TX720/TX820 печатаща глава

Оригиналниот F192040 за десктоп печатач печати ја главата за Epson TX700 TX800 TX720 TX820 PX700fwd TX700 / TX800 / TX720 / TX820 глава за печатење ПРОИЗВОД Детални ШОУ На промоцијата!Производ функција : 1.На глава за печатење е 100% нови и оригинални.2...

BGN 174.00 193.68

SS1 Auto reset чип ARC чип постоянен чип за принтер Mimaki JV3

SS1 Автоматско ресетирање чип ЛАК чип Постојан чип за Mimaki JV3 печатачОпис На Производот : 1)По долго време тестирање,ние имаме развиено стабилна компатибилен производ succesfully...

BGN 96.00

100x dx4 dx5 принтер, печатаща глава голям тъмен регулатор филтър 2-3 мм однорядный за принтери roland mutoh DX4 DX5 тъмен филтър крачета

100pcs dx4 dx5 принтер печати ја главата голема мастило амортизерите филтер 23мм еден ред, за ролан mutoh принтери DX4 DX5 мастило филтри апсорбериПогоден за модели : За роланд,mutoh галакси, духовитостбоја, xenons, skycolor, човечки итн машина со dx5 раководителСертификацијаПоседувате фабрикаКорисникотS подрипнувајќи упатствоПлаќање : Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Moneyи банкарски трансфер.Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.Како да се платат?Pls се однесуваат директно на : Се враќа : 1...

BGN 104.00 109.22

Чип за резервни части за принтер на Lexmark C792 X792

Чип за Lexmark C792 X792Тип Чип ModleC792 X792 Дел Број N / A Состојба Оригинален Бренд NIKDS Нашата ПредностГаранција За Квалитет √ Конкурентна Цена √ Брза Испорака √ 100% Тестирани √Компанијата ServieБренд : Samsung, HP Браќа Канон PanasonicLexmark Epson DellОпис : Formatter Одбор Моќ Одбор Мрежа Одбор Fuser ФилмFuser Assy Скенер Ласерски Скенер Трансфер Филм PanelГорниот Ролери Притисок Ролери Превземање На Ролери Се Вози Мотор Компанија ИнформацииKDS е работено за печатач резервни делови од година од 1995 година ,е еден од најголемите повторно составувајте на печатач,на ситевоедно и факс принтер резервни делови.KDS тим работат напорно,и бизнисот е проширен секој град на Кина.Во исто време,KDS производи е топла продажба во повеќе од 70 земји како што се сад,Русија,Бразил,Мексико,Италија,Германија,Индија,Судан,Малезија,Виетнам.Квалитетот е KDS е лифт и сите производи ќе бидат проверени строго.KDS група инсистираат да биде се повеќе професионални,повисок квалитет,повеќе искрен.Гуангжу Kedi Комуникациска Опрема Продажниот ОдделАдреса : соба 309312.3 Кат.Tian He наука&технологија улица No135...

BGN 26.08

T7891 T7892 T7893 T7894 789XXL T789 Europe Зареждане ink cartridge +Arc Чип за тонер касети Epson workforce Pro WF-5620

T7891 T7892 T7893 T7894 T789 XL мастило Рефил кертриџ За Epson работна сила Про WF5620 Печатач мастило касети со чиповиИме на производ : Refillable мастило кертриџКористете компатибилен за принтер Epson како што е подолу : За Epson работна сила Про WF5690За Epson работна сила Про WF5620За Epson работна сила Про WF5190За Epson работна сила Про WF5110За Epson работна сила Про WF4640За Epson работна сила Про WF4630Кертриџ Број : T7891 T7892 T7893 T7894Чип : ЛАК чиповиMOQ : 1 Sets (1 Pcs x 4colors)Олово време : 24 дена по плаќањеAnswer : ___________________________ Note : 1.Нашите цени не вклучуваат плаќање давачки,царина,ддв цена и оддалечените области такса...

BGN 41.41

(TPOHM-C310) на прах, тонер копирни машини цвят на лазер за OKI C301 C321dn C310dn C330dn C510n C530dn C321 C310 1kg/bag / color free fedex

ласерски claser боја копир тонер прашок за OKI C301 C321dn C310dn C330dn C510n C530dn C321 C310 1kg / торба / боја bkcmy во фолија торбамодел Опис кертриџ модел за употреба во боја, тип на пакување TPOHMC310 тонер прашок 44469803 / TNRC4 JK1 OKI C301 / 321dn / C310dn / C330dn / C510n / C530dn б.к ОЕМво правалуминиумторба 44469806 / TNRC4 JC1 c 44469805 / TNRC4 JM1 м 44469804 / TNRC4 JY1 y100% компатибилен со оригиналниотНие сме производител на тонер касети и мастило касети...

BGN 129.14

8pk Brother LC75 LC73 LC400 Lc1240 касета с мастило съвместима за MFC-J6510DW J6710DW J6910DW J425w мастилено-струен принтер

Детали За Производотпроизвод модел : мастило кертриџБоја : Б.К / C / M / YМастило за Јачина : 30ml за Б.К., 15ml за C / M / Yпогоден за : MFCJ435 W J5910 DW J625 DW J6510 DWЗаштита на квалитетот на прашањето : "две годиничип : даРок на плаќање : ,ЗачувамПакет : белата кутија или неутрална боја кутијаКертриџ Тип : Компатибилни, мастило кертриџВреме на испорака : два денаБренд : CaidiКоличина : 2*Црна 2*Синозелена 2*Магента 2*ЖолтаИспорака : 1...

BGN 24.00 27.15

чип resetter за Еп Stylus Pro 7700 9700 7710 9710 чип касета за принтер

чип resetter за Еп Перо Про 7700 9700 7710 9710 печатач кертриџ чипОпис На Производот : 1)По долго време тестирање,ние имаме развиено стабилна компатибилен производ succesfully...

BGN 21.60

Празна касета за многократна употреба костюм IC80, костюм за Epson ЕП-707A ЕП-977A3 ЕП-807A и т.н., с дуговыми чипове

Празни Refilalble касети За Epson IC80Со ЛАК Чипови6 Парчиња / МногуЉУБЕЗНО ПОТСЕТУВАЊЕ : Почитувани купувачи : на poduct ние се продаваат strickly следи подолу параметар ,пред да се направи исплата , ве молиме осигурете се дека имате прочитате подолу параметар формада aviod одберете погрешен CISS ,повеќето важни информации што треба да се обрне внимание за е кертриџ број ,ве молиме да се обезбеди кертриџ број е иста како и вашата машинаМоделРефил кертриџ одговараат за IC 80 Тип Празен кертриџ, без мастило функција Висок квалитет refillable кертриџ со ЛАК чипови бои Б.К C M Y LC LM пакување заградени Сертификација ISO9001 : ISO14000 SGS Одговараат кертриџIC Б.К 80IC C 80IC 80 MIC Y 80IC LC 80IC LM 80 Потекло Zhuhai ,Guangdong , Кина Волумен 18 ML по боја (ОнПополнети ) Забелешка Отстранете ја и повторно да ја Инсталирате назад на печатач за да го ресетирате Чипови Одговараат на машинаE pson ЕП907 FEpson ЕП977 AEpson ЕП807 AWEpson ЕП807 ABEpson ЕП807 AREpson ЕП777 AEpson ЕП707 A(Јапонија Пазарот )

BGN 28.80

2 комплекта 106R01403 106R01400 106R01401 106R01402 нулиране на чип на тонер касета за цветен лазерен принтер xerox phaser 6280dn

6280 ласерски печатач ресетирање на резервни делови compatitble тонер кертриџ ресетирате тонер чип за xerox phaser 6280dnСпецификација за производ : Кертриџ модел Чип за печатач модел Принос 106 R01403 К Компатибилен Чип за XEROX Phaser 6280 DN К / M / Y / C 7 K 106 R01400 C 5.9 К 106 R01401 M Y 106 R01402Acro Претпријатија Ограничени услови : Shippment1...

BGN 48.00

Оригинална печатаща глава QY6-0034 е съвместима с Canon S500 S520 S530D S600 S630 i6100 i6500 S6300 i650 MP F30 F50 C60 C70 печатаща глава

Оригиналниот QY60034 Печати ја Главата Компатибилен За Canon S500 S520 S530 D S600 S630 i6100 i6500 S6300 i650 ПРАТЕНИК F30 F50 C60 C70 глава за печатењеПакување : НеутраленВреме на испорака : во рок од 3 дена од приемот на плаќање (Зависи од цел Количество )Ние гарантираме за квалитетот и се согласувам : 1 : 1 за замена на неисправни објект (Детективска го оценувате)Плаќање : Тоа е најдобро да се користи Alipay,но исто така може да се користи western union,Банкарски трансфер,Т / Т.Превозот : Општи Изразат начин : Кина Пост Воздух Mail HK пост воздух mail DHL ПРОЗОРЦИ ЕМС FEDEX ТНТ итн.Ако ви треба со други express,ве молиме контактирајте со нас.За попродажба на услуги : (1)Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни ја дадат позитивен фидбек.(2) Ако имате нешто во неволја за нашето производство,ве молиме ги споделите со нас,ние ќе се ослободите од тоа што е можно побрзо.

BGN 55.20

Чистачките чиста стая Беспыльная нетканая плат (10cmx30cm) за принтери, 150шт-91.007.007

Неплетени Крпа заПечатач компатибилност : YSL / СБоја / Liyu / Gongzheng / Infiniti голем формат принтери.Производителот : Ving ДеловиПроизвод Големина : 3.93" x 11,8"(100 x 300мм) / парчеПакет : 150 компјутери / парцела

BGN 40.46

2X Tambor OPC барабана за Canon IR Advance C3325i C3330i C3320 C3320L C3320I IRC 3325i 3330i 3320 цилиндър GPR53-барабан

Производ : Tambor OPC ТапанОЕМPN : GPR53ТапанСе користи во : За Canon i R ОДНАПРЕД C3325i C3330i C3320 C3320 L C3320iДетали За Производот : Превозот : Ние Брод на Светот преку DHL, UPSот, FEDEX, ТНТ, CPAM, ние исто така имаат свои товар на бродот на стоки worldwise со поевтина цена...

BGN 129.41

CT201918 CT201920 за Fuji Xerox Docuprint P255 dw P255dw M255 M255z тонер касета за лазерен патрон

Тонер Касети CT201918 CT201920 За Fuji Калифорнија Docuprint P255 dw P255dw M255 M255zТочка Законик : CT201918 CT201920 Боја : Црна Компатибилен со : за Fuji Xerox P255dw, M255z Страница принос : 2500 страници при 5% покриеност (A4 или Буква на хартија) .Тапан Тип : Тонер Единица Чип : Со чип Пакетот вклучува : 1 x CT201918 или CT201920​Купувачот Известувања : 1...

BGN 11.00 11.20

(ARC-E-T1261R) чип автоматично нулиране касета за принтер на Epson T1261-T1264 T126 T 126 Workforce 520 630 635 60 840 V6. 2 free Fedex

печатач кертриџ автоматско ресетирање на чипови за Epson T1261T1264 T126 T 126 работна Сила 520 630 635 60 840 V6.2100% компатибилен со оригиналниоттрајна индивидуална независна чипV6.2 верзијанема потреба од било ресетирањениска ценадобро за заштита на животната срединапогоден за refillable касети , CISS****ние услуга она што ние го продаде со политика на еден на еден замена

BGN 190.85

За Samsung Samsung MLT-D116S MLT-D116L тонер касета с чип за Samsung SL M2625 M2626 M2825 M2826 M2835 M2875 M2876 M2885 Тонер чип

Benzi ColorБОЈАТА ТОНЕР&COLOR КЕРТРИЏ СНАБДУВАЧЗА ЛАСЕРСКИ ПРИНТЕРИ & ДИГИТАЛНИ ПРЕПИШУВАЧ ЧИП ВО КИНА!Benzi Color Нашиов ПазарЛасерски кертриџ чип Копир кертриџ чип Боја тонер во правКОМПАТИБИЛЕН ТОНЕР C ХИП S Погоден заЗА HP SAMSUNG XEROX КАНОН TOSHIBA RICOH ЛЕНОВО КОНИКА MINOLTAЗА OKI LEXMARK EPSON DELL ОСТАР ИЗВЕШТАЈ KYOCERABenzi Color детали за ПроизводотОсновни Детали Тип : Тонер Чип Или Тапан Чип Бренд Име : BENZI Број на Модел : MLTD116 S MLTD116 L , Ласерски Печатач Место на Потекло : GUA,Guangdong, Кина, Кина (Копно) Компатибилен Бренд ЗА Samsung Држава : Нов Тонер Чип Испорака : од страна на море / ер / DHL / Федекс / EMS Компатибилен : 100% Компатибилен Гаранција : во рок од 18 месец Пакување : неутрален или Бренд пакет или прилагодено Стандард : SMTC&ISO9001Компатибилен Тонер Чип Refilling Тонер За Samsung MLTD116 S / L Ласерски Печатач КертриџЗа Samsung MLTD116 S MLTD116 L Тонер Кертриџ Црна (над 1200 / 3000 страници на 5% страница покриеност А4)За Samsung Xpress M2625 D M2825 DW M2835 DW M2875 DW M2875 FD M2875 FW M2885 FW Многу =5 КОМПЈУТЕРИ .........................................................................................

BGN 55.98

PGI-450XL Чип касета resetter PGI-450 CLI-451 за Canon PIXMA ip7240 PIXMA MG5440 MG6340 MG7140

Чип resetter за Canon PGI450 CLI451Кертриџ со ЧИП погоден за пазарот област : Блискиот исток / Африка / РусијаПакет содржина : 1pcs чип resetterСамо ве молиме следете го вашиот оригинален кертриџ модел да се купи чип resetter.

BGN 47.00 56.00

10 компл. за Ricoh Aficio 2075 2060 2051 MP6000 MP7000 MP8000 MP6001 MP7001 MP8001 Fuser Gear Kit AB01-2328 AB01-2318 B140-4194

Производ : Fuser Вози Опрема ПоставувањеДел Број : AB012328 AB012318 AB012062Се користи во : За Ricoh Aficio 2051 2060 2075 MP6000 MP7000 MP8000 MP6001 MP7001 MP8001Детали За Производот : Превозот : Ние Брод на Светот преку DHL, UPSот, FEDEX, ТНТ, CPAM, ние исто така имаат свои товар на бродот на стоки worldwise со поевтина цена...

BGN 107.01

Sb51 постоянен чип SB51 електродъгово чип за принтер Mimaki JV5 JV33

SB51 постојан чип SB51 ЛАК чип за Mimaki JV5 JV33 печатачОпис На Производот : 1)По долго време тестирање,ние имаме развиено стабилна компатибилен производ succesfully...

BGN 96.00

(RD-FG3570-2) копирна машина Предпазител определяне на филм буш лубрикант G-8005 G8005 за canon IR ir2020 ir3570 за hp 4250 2 кг / бутилка безплатна доставка DHL

оригиналниот вистински копир fuser одредување на филмот ракав маснотии G8005 за canon IR2016 ir2020 ir3570 за hp 4250 2kg / шишеПАКУВАЊЕ : во оригиналниот шишедоколку е потребно, можеме да посебна и repack тоа во мали шишиња 20g / шише...

BGN 1650.93

Класически стил на новия горен Предпазител валяк AE01-0099 за Ricoh MP 4000 4000B 4001 4002 5000 5000B 5001 5002 копирни детайли

(1) Производ Детали : (2) СпецификацијаИме на производ : Копир Резервни Делови Горниот Fuser РолериКомпатибилен со : За Ricoh ПРАТЕНИК 4000 4000 B 4001 4002 5000 5000 B 5001 5002Вклучувајќи : 1 Парче Горниот Fuser РолериМатеријал : МеталОЕМ PN : AE010099КарактеристикиКомпатибилен Производ(3) Производ Фотографии : ИзвестувањеПочитувани Купувачот : ако сте од Русија, ве Молиме да ни даде целото ваше име...

BGN 63.84

PGI-470 CLI-471 PGI 470 многократна употреба касета за Canon PGI470 CLI471 PIXMA MG5740 MG6840 MG7740 TS5040 TS6040 принтер

PGI470 CLI471 PGI 470 Refillable Мастило Кертриџ за Canon PGI470 CLI471 PIXMA MG5740 MG6840 MG7740 TS5040 TS6040 ПечатачПакет содржи : 1 x за Canon PGI470 BK refillable мастило патрон 1 x за Canon CLI471 BK refillable мастило патрон 1 x за Canon CLI471 C refillable мастило cartrdige 1 x за Canon CLI471 M refillable мастило патрон 1 x за Canon CLI471 Y refillable мастило кертриџКертриџ Информации : кертриџ модел : За Canon pgi470 cli471Површина : Русија, Јужна Африка, АфрикаМастило Тип : Може Да Се Рефил Боја Мастило / Боја На МастилоЧип : со ЛАК ЧипPrinter model : За Canon PIXMA MG5740 MG6840 MG7740 TS5040 TS6040Превозот : 1...

BGN 28.00 31.76

Безплатна доставка на един комплект CT200710~CT200713 тонер чип за Xerox DocuPrint C3200A принтер касета презареждане отменя

Тонер чип за Xerox Docu Print C3200 A печатач кертриџ рефил ресетирате CT200710 9 K / 8 K со пониска попуст Потекло Кина Боја К / C / M / Y Принос 9 K / 8 K Верзијаработа во целиот свет Печатач модел за Xerox Docu Print C3200 A Кертриџ моделCT200710 / CT200711 / CT200712 / CT200713Предност Професионални производител на тонер кертриџ чипови за неколку години Квалитет : Голем обем фабрика силна поддршка Гаранција : 1 : 1 да го замени било неисправни производи предизвикани од нашите произведени Конкурентна цена : Заштеда до 70% Брза испорака : Сите налози ќе бидат брод во рок од 24 часа од DHL / UPS / ФЕДЕКС / EMS итн...

BGN 57.60

(RD-FG3570MH) копирна машина Предпазител определяне на филм буш лубрикант G-8005 за canon IR IR2020 IR3570 за hp 4250 20g/bottle dhl free

копир fuser одредување на филмот ракав маснотии G8005 за canon IR2016 IR2020 IR3570 за hp 4250 20g / шишеПАКУВАЊЕ : во пластични шишиња*** затоа што оригиналниот greae G8005 е 2kg спакувани во голем шише, ние се одделат и да repack тоа во над мали шишиња 20g / шише.

BGN 330.53