• Ново
125 khz RFID четец EM4100 USB безконтактен сензор за четец на смарт карти не с выдающее устройство EM ID USB за контрол на достъп

125 khz RFID четец EM4100 USB безконтактен сензор за четец на смарт карти не с выдающее устройство EM ID USB за контрол на достъп

BGN 9.58

Сума
Налично за поръчка

125 Khz RFID Читач EM4100 USB Сензор Smart Card Reader не се вози издавање уред EM ID USB за Контрола на Пристап
Инструкции За Инсталација
Прво : Поврзете го usb кабелот со читач на картички за на компјутер, USB порт.
Второ : читателот ќе 'капе' звук и блиц за тоа дека власта успешно,
и тогаш половина секунда по 'капе' звук и блиц за тој уред за авто-тест успешно, без да Инсталирате никакви драјвери, windows автоматски ќе го признае тоа.
Трето : Отворете една EXCEL или СВЕТОТ ,бројот на картичката ќе биде на текст со себе .
Пакетот вклучува : RFID ID Card Reader x 1 USB кабел х 1 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив! НИЕ ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ !!! Најдобар избор на најдобрите попусти,ви Благодарам за вашите сопствени!

Всичко за продукта

търговска марка:
MLLSE
Номер На Модела:
Четец на rfid карти, 125 khz

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка +100 бр./лот+ TK4100 +125 khz + EM-ID RFID ключодържател с отпечатани номер на карта + гаранция една година

Материјал : ABSФреквенција : 125khzБоја : сиваПакување : залепениТемпература 25 ~ + 50 степенГолемина на : 40.5x32x 4.2 mmTK4100 чип

BGN 56.00 59.18

Голяма разпродажба!!! 10000pcs стандартен размер карти 13.56 Mhz rfid карта FM1108 празна карта с ниска цена

Голема продажба!!! 10000pcs стандард картичка големина 13.56 Mhz смарт картичка FM1108 празно картичка со ниска ценаСпецификации на СМАРТ КартичкаМесто на ПотеклоШенжен Кина (копно )МатеријалПВЦ, ПЕТ или ABSФреквенција13.56 mhzРаботни Т emperature20~80 °CГолемина85.5 мм*54mm*0.9 милиметри (CR80)БојаБелаMOQ10000 ПарчињаСнабдување Способност12, 000,000 Парчиња МесечноПо завршувањетоСјајни / Мат te / матирано површинаНумерирањеСериски броеви , Pin броеви, врежана броеви, ласерско гравирање броеви итн.Достапни Занаети1 : магнетни ленти(L OCO : 300oe, HICO : 2750oe / 4000oe)2 : различни чипови( Fudan 1k / 4k, TK / EM Морски чипови : TK4100, EM4200,EM4305 ....

BGN 1642.00 1727.98

UHF RFID против metal tag 915mhz 868mhz Alien Higgs3 EPC 10 бр. Безплатна доставка 70*22*3.7 mm Материал кутия печатна платка пасивни RFID тагове

UHF RFID анти метална ознака 915mhz 868mhz Туѓо Higgs3 ЕПС 10pcs бесплатен превозот 70*22*3.7 мм Материјал кутија PCB пасивни RFID тагови

BGN 39.20

4 линия LCD RFID устройство, RFID четец, 16 клавиши, поддръжка, настройки, интерфейс RS485

Производ Readme Растојание на читање на ознаките е 510cm DLL API поддржани.За ВОЗВРАТ,VB,Delphi,C++Builder,C#.net звучен сигнал и LED вградување, кои можат да бидат контролирани од страна на API...

BGN 168.42

DIYSECUR 2 бр. / лот горещи продажба Push Door Release Exit Switch Button за електрическата система за контрол на достъпа Бял

Топла Продажба им Помогнам на Вратата Ослободување Излез Копчето Switch за Електрична Контрола на Пристап Систем БелаОваа излез копчето широко се користи во вратата за контрола на пристап на системот .Кога ќе сакаат да одат надвор, вие само треба да притиснете на ова Излез Копчето, а потоа можете да одат надвор : Maximun Моќ Оценка : 36 VDC 3А5 A излез Поддршка и КООРДИНАТОР на Владата (не Успеваат Safe Mode) и БЕЗ Чекање (не Успеваат Безбеден Режим) Тестирање : 1000000 пати стареење тест Погоден За : Дрвена Врата, Метална Врата, Стакло од Врата, Огноотпорни Врата, итн.Спецификации : Работен напон : DC12 V Работат на струјата : 3А Faceplate Димензија : 85mm x 85mmПакување листа : 2 x Exit Копчето

BGN 13.00 15.97

4-канален пулт за дистанционно управление на клонирането / Восъчни 433.92 Mhz ключодържател с поща Швеция

4Канален Далечински Управувач Клонирање / Duplicator 433.92 MHZ Копче Фоб со шведска пост на 4Канал RF Безжичниот Далечински Управувач Duplicator за Автомобили, Гаража Врата, Врата на Врати, Алармни Системи итн...

BGN 11.18

UHF RFID ултратънък антиметаллический тагове 915 Mhz 868 м 50 бр. Безплатна доставка че основните средства 95*25*0.8 мм дальнодействующие ПАТ пасивни RFID тагове

UHF RFID ultrathin антиметал ознака 915mhz 868m 50pcs бесплатен превозот ТОА основни средства 95*25*0.8 mm долга низа МИЛЕНИЧЕ пасивни RFID тагови

BGN 97.60

125 khz Rfid-етикет EM4100 дискова етикет за патрулна система черно контролно-пропускателен пункт-20 бр. / лот

ФункцијаИзградена во 64bits Уникатен ID бројФреквенција : 125 KhzEM4100 компатибилен чип во внатрешностаДијаметар : 30ММБез надворешна сила бараМатеријал : ABSВодадоказКиселинадоказАлкалнодоказОперативен температура : 40'C to +85'CПримена : НА БС rfid пластични монета ознака е изработен од ABS материјал,и тоа е широко applicated во Guard Турнеја Систем како контролен Пункт Ознака за адреса идентификација, Access Control&Security,Време Присустволојалност&Членство ManagemenБилет&Плаќање,Клуб / SPAmembership управување,награди и промоција.Детални фотографии Поддржува : Ние може да прифатат плаќање од страна на Зачувам, Pay Pal, Банкарски, Western Union итн.24 часа техничар за поддршка и интернет услуги, се надоврзе на cargos додека не пристигна.Можете може да достигне ми на Skype (thunderled4you),или да се откажат од нас писмо или, едноставно, да ни даде на повик.Превозот : Ракување со Времето : 3~7 работни дена.Даночен Број : Ние не се наплаќаат било данок на промет од вас, но вие може да се побара да плаќаат увоз данок од вашата земја на царинската управа.Фактурата Вредност : Доколку е потребно, ние обично се изјасни за многу пониска вредност.Ако ви треба побрзо испорака (5~7 дена) од DHL, Express, UPS, да се изразат, ве молиме контактирајте со нас за детали.Политика На ВраќањеНие се обидуваме се потрудиме да бидат фер и точни со сите мои аукции и описи...

BGN 14.02

10 бр. / лот безконтактни презаписваем етикети и RFID-карти, 125 khz с чип 5567/T5577/T5557

Спецификација : Чип : T5567 / T5577 / T5557Функција : Читање и ПишувањеКлучни Карактеристики : Оперативен фреквенција : 125 KHZКапацитет на складирање : 330bits, 10 округ, 8 лозинкаЧитањепишување растојание : 310 CMErasable живот : повеќе од 100000 патиГолемина : 37x 30 x8 MMБоја : црвена, сива,сина и портокалова опција , Стандардно СиваМатеријали за пакување : ПВЦ...

BGN 13.20

UHF RFID метална етикет 915 Mhz 868 Mhz Alien Higgs3 EPC 5 бр. Безплатна доставка 25*25*2.7 мм малки квадратни керамични интелигентни пасивни RFID тагове

UHF RFID метална ознака 915mhz 868mhz Туѓо Higgs3 ЕПС 5pcs бесплатен превозот 25*25*2.7 мм мал плоштад Керамика smart пасивни RFID тагови

BGN 32.00

DIYSECUR електронно заключване автоматично заключване на вратите охранителна система за Veideo домофон, звънец домофонна система, система за контрол на достъп

Електронско Заклучување На Безбедносен Систем За Veideo Вратата Телефон Врата Спогодба За Контрола На Пристап СистемОва не ' рѓосувачки челик и железо електронски заклучување се вклопува врати whcih се 35mm 50мм дебели ...

BGN 66.00 78.22

Ръчно 125 khz RFID копирна машина писател Восъчни програмист читателят + 5шт EM4305 презаписваем ID ключодържатели Тагове

Прочитајте и да Копирате и дупликат на 125 KHz EM4305 T5557 T5557 5200 картичка / keyfob запис итн Поддршка 125 Khz EM4100 / TK4100 или на компатибилна картичка / keyfob ознака формат 2 копчиња за Едноставни операции!! Самостојни работа, НЕМА потреба да се поврзете со компјутер / PC...

BGN 9.28

DWE CC RF аксесоари за контрол на достъпа, система за сигурност, Контрол на достъпа сбрасываемая бутон за аварийно отваряне на вратата на излизане

DWE CC RF Контрола на Пристап Додатоци sercurity системи за контрола на пристап resetable итни вратата ослободување излез push buttonДимензии : 87.5 Lx87.5 Wx60 H(mm)Стандардна Структура : Огноотпорни Материјали, Лесно да го инсталиратеМоменталната Оценка : 2 [email protected] VDC MaxИзлезниот Контакт : NO / NC / COMПогоден за на Врата : Излезната Врата, Појавата ВратаДополнителна Опрема : МаскаОперативен temp : 30 ~ +70℃Оперативен Влажност : 2090% (релативна влажност)Избор На Материјали : Огноотпорни Материјали, Sandblast ЗавршиТежина : 0.16 kgСтандард Пакување : 50pcs по картонЗабелешки : Дали означени излезот копчето switch боја сакате кога цел, во спротивно ние ќе брод од случаен боја , ви благодариме

BGN 7.00 7.44

DWE CC RF продавачът Шенжен EM4305 USB 125 khz rfid карта програмист читател писател Безплатна доставка

Продавачот Шенжен EM4305 USB 125khz картичка rfid програмер читателот писател Бесплатен превозотСпецификација:125khz RFID читач / писател со USB interfce.Тоа може да го поддржи Напишете / Копија EM4305,ATAT5577, T5557, T5567, или компатибилен картички / ознаки.Тоа може да го поддржи Прочитајте EM 4001,EM4200 или компатибилен картички / ознаки.Би можеле да Читаат и Пишуваат и copy / двојни лични карти и реупотребиПримена : Широко се користи во влезот стража, потрошувачка, хотел заклучување, метар вода, електрична енергија метар и гас метар и серија на IC card управување со апликацијата систем.Производ параметар : Чип тип : ATA5577Капацитет на складирање : 363bitsИздржливост : 100,000Оперативен фреквенција : 125 KHZЗадржување на податоците : 10 годиниКомуникација брзина : 9600bondsЧитај / пишувај на Далечина : 010cmМатеријали за пакување : ABSДимензија : 105 X70 X12mmОперативен Температура : 20 степен ~ 55 степенТежина : 0.09 KGПоддршка на Систем : Windows 2000 / WIN7 / WIN8 / NT / МИ / VistaПоддршка напишете / копија картички / тагови тип : EM4305, ATAT5577, T5557, T5567,или компатибилен картички / таговиПоддршка Прочитајте EM 4001,EM4200 или компатибилен картички / ознаки.Пакетот вклучува : 1 x нови USB ID card reader & Писател ( Ако ви треба екстра rewritable ознака ве молиме контактирајте со нас за да додадете трошоци )3 x Rewritable ознака1 x Оригиналната ознака со бројAnswer : ___________________________ Note : EM4100 / TK4100 не е rewritable или програмабилни ,можете само да го прочитате , Ако сакате да копирате / dupulicate на EM4100 / TK4100 картичка,Овој објект е она што го барате!тоа може да ја копира / дупликат / програма на EM4100 на T5577 Картичка.Употреба : Прочитајте картичка : Прочитајте картичката не треба да кликнете на избор на картичка тип,се стави на картичка, кликнете на "читај" копчетоНа пример : EM4100 бројот на картичката е 0006703889 102,19217, 012 е бројот на верзија, или клиентот број, 0006703889 е 10 број, 10219217number е 8.Напишете картичка : 1...

BGN 23.00 23.98

RFID tag UHF ABS кабелна замазка Alien 9662 915m 868m 860-960MHZ Higgs3 ЕПК 6C 500 бр. Безплатна доставка смарт дальнобойные пасивни RFID етикети

RFID таг UHF ABS кабел вратоврска Туѓо 9662 915m 868m 860960 MHZ Higgs3 ЕПС 6 C 500pcs бесплатен превозот smart долга низа пасивни RFID tags60 MHZ Higgs3 92*28*3.5 mm долги smart картичка пасивни RFID тагови

BGN 713.60

Система за контрол на достъп на цена на цена на производителя вертикални Полуавтоматные врата турникет статив

Контрола на пристап систем Фабрика Цена Вертикална Полуавтоматска Tripod Turnstile ПортатаТопло прашува : 1...

BGN 532.00 560.00

Висококачествен автоматичен паркинг бариера за машинно оборудване за безопасността на движението по пътищата и паркиране на автомобили

Автоматско бум бариераАпликации : паркингот, се портата, стоки двор, железнички премин, деловни простории, станбени го блокира пристапотспецификации : Прирачник за ослободувањеМашина core со компресија пролет, ефикасно да се избегнува несреќи предизвикани од пролетта кршењеУмрекастинг алуминиум легура мотор, прецизност и добри во термички зрачиМотор ладење вентилатор, решавањето на проблемот на топлиназаштитаДвојно безбедност ограничување прекинувачиОбратен на пречкаАвтозатворањеПоддржува инфрацрвена фото ќелија за антиbumping функција (изборен)Поддржува надворешни и внатрешни возило јамка детектор (изборен)Семафори интерфејсЖица контрола (switch сигнал) / далечински управувач (418 MHz)RS485 комуникациски модул (изборен)ПАРАМЕТРИ : Време на извршување : 1, 3, и 6sБум вид : правМаксимална бум должина : 3, 4.5, и 6mБум димензија : 45 x 80mmБум тежина : 3, 4.5, и 6kgНапон : 220 V ±10%, 110 V ±10%Фрекфенција : 50 / 60 HzМоторни напон : 220 VМоќност : 120 WРаботна температура : 40 °c до 75 °c степен целзиусови степени

BGN 78.00 78.21

Безплатна доставка + weigand output EM proximity card reader+125 khz контрол на достъпа до врати + водоустойчив

Wiegand 26 Близина Читач На КартичкиСпецификацијаПомалку од 0.2 вториот Одговор Брзина Помалку од 0,5 секунди Близина Временска Дистанца 215cm Близина Спектар Поддршка EMID 125 Khz картичка или keyfob ВграденАнтена за вградениот LED (Двоен LED Боја) Вграден Гласно Говорник (Ѕвончето) DC 12 V Работен Напон,70m A Работат на струјата 100 Метри Комуникација на Далечина во Реално Време за Пренос на Податоци, Црна Боја, ПВЦ Случај Материјалот (Црна Смола за ВодаДоказ Функција) 115*76mm*23mmКористејќи + тип завртка возачот да се олабави завртка меѓу панел и матичната плоча...

BGN 28.00 29.60