• Ново
Led осветление стена Дневна Спалня плафониери Indoor LED Wall Lamp Modern Lighting 5W E27 AC110-240V with pull switch

Led осветление стена Дневна Спалня плафониери Indoor LED Wall Lamp Modern Lighting 5W E27 AC110-240V with pull switch

BGN 52.80
BGN 50.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка

Класичен Кристал led ѕид светлина Ноќни Сребро Ѕид Светилка 110 V 220 V кристал ѕид sconce 2* 5 Watt со повлече switch Напон : 100 до 265 V(110 V 120 V 220 V 230 V 240 V може да работи)
W : Зависи од крушка се користи ( Default 5 W )
светилка големина : 1 светло - Висина 28 CM ширина 12 CM
Светилки база : E27
Примена : студија соба, трпезарија,foyer,спална соба, ресторан, бар, лофт..

Всичко за продукта

Мощност:
without pull switch, with pull switch
Цветна Температура:
Топло бяло (2700-3500K), белота на природата (3500-5500K)
Тип Елемент:
Стенни Лампи
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Номер На Модела:
Стенен лампа светлина стенни Crystal
Източник На Захранване:
AC
Използването на:
Празник
Базов Тип:
E27
търговска марка:
Экси
Приложение:
Спалня С Двойно Легло
Гаранция:
3 години
Зона Осветление:
10-15 квадратни метра
Източник На Светлина:
Led лампи
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Цвета На Купето:
Светло Сив
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Тип На Сянка:
Матирано Стъкло
Тип Инсталация:
Стенен Монтаж
Стил:
Модерен
Напрежение:
90-260V
Материал На Корпуса:
Алуминий
Техника:
позлатени
Характеристики:
Стенен лампа светлина стенни Crystal
Материал:
Crystal
Брой източници на светлина:
2
Дали диммируемым:
No
Посоката На Сянката:
Up
Тип На Ключа:
дръпнете ключа
ключови думи:
led монтиран на стената лампа
Ключови думи 2:
кристален светлина стени
Ключови думи 3:
Кристална стена лампа

Подобни продукти в категория

Вградени led 1.5 W малък стенен лампа хотелска стая нощни въртящи се сгъваеми малък стенен лампа проектния лампа, AC:100-265 В.

Вдлабнати ПРЕДВОДЕНА ОД 1,5 W Мал Ѕид Светилка Хотел Опременост на Ноќни Ротари Виткање Мали центарот на Вниманието на Проектот Светилка, AC : 100265 V.големина : L204x W73mm Надворешниот Исечок L190x W60x H60mmМатеријал : железоНапон : 100265 V Моќ : ПРЕДВОДЕНИ ОД 1,5 W Приклучете се префрлите под светлината главата Светилка главата 365 степени ротација Топло бела Површина третман : позлата / песок никел светилка Простор : 35 метри квадратни Погодни места : хотелски соби

BGN 47.00 54.40

Творчески ресторант, магазин за дрехи, Бижута лампи преминаване стълбище кабелна телевизия, лампа на кафе хол фон на стената Crystal монтиран на стената лампа

Материјал : Смола Паун+кристал абажур *Големината на целиот : 1 светла,W35*H50cm *Светлосен извор : Не се вклучени *Светилка носителот & Кол : E27, 1 светла,1*37 W(LED) или 40w ( може да се користи за заштеда на енергија светилка или LED сијалица) Напон : 110 V 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

BGN 304.00

IWHD таванско помещение Стил ретро желязо стъклена бутилка водопровод, с монтиран на стената лампа, стенни промишлени реколта led стенни лампи за вътрешно осветление

Спецификации Светлината Информации Тип на Ѕид Sconces Карактеристики Мини Стил Стил Земја Лофт Заврши Сликарство Светлина Насока вградна светилка Димензии вкупна Висина 52 см вкупна Ширина (7.5 cm Целокупната Длабочина од 12 см Крошна / Backplate Димензија 8.5 cm Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 60 W Сијалица Вклучени Да Материјал Тела Материјал Метал Сенка Материјал Стакло Декорација Материјал Метална Боја Тела Боја Бронзена Нијанса на Боја Кафеава Декорација Сина Боја Тежина Нето Тежина(kg) 1.7 kgПлаќање 1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 158.40

Feimefeiyou лампада led осветление стена AC85-265V модерен прост спалня светлини закрит трапезария, коридор, осветление алуминиев материал

Карактеристики : светилка тело е направен од чист Алуминиум, Сликарство, што го прави поубаво.Познатиот бренд led чип со супер долг живот.Внатрешна LED Ѕид Светилка AC85265 VМоќност : 5 W 24cmБаза : монтира на Ѕидголемина : како фотографија покажуваЕмитуваат боја : Бела / Warm White

BGN 35.00 41.57

Безплатна доставка съвременен творчески led монтиран на стената лампа, таванско помещение Стил Скандинавски стил карикатура стенни лампи детска стая, хол, домашно ?

Бесплатен Превозот Модерна Креативни LED Ѕид Светилка на Лофт Стил Нордиските Стил Цртан филм Ѕид Светла Деца Соба Дневна Соба Дома ОсветлувањеКупи Упатство1...

BGN 106.96

Нов фантастичен Иллюзион зъб 3D LED Night Light цветни деца детска спалня атмосфера сензорен маса хладно лампа като подарък за зъболекар

Нова Фантастична Илузија Заб 3 D LED Ноќ Светлина Шарени Деца Бебе Соба Атмосфера Допир Табела Кул Светилка како подарок за стоматологНапомена : Тоа може да биде Три chooice,еден е САМО Префрлање Копчето,Еден е USB Допир Прекинувач,еден е на Допир + ДалечинскиКарактеристики : САМО Вклучете Копчето : имаат само три бои : Црвена ,Сина и Виолетова.и кабел должина е 1 M.Купи 5 компјутери, се 5% попустЗабелешка : Батеријата не е поддржанМетод на работа : on / off / on, бојата не се промени автоматскиПакетот Вклучува : 1x Акрилик Плоча1x ABS База1x Switch КопчетоUSB Допир Прекинувач : 7 Промена на Бојата(Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Цијан, Виолетова, Бела) може да се прилагодливи една боја или шарени тебеДопир копче : Притиснете едно време, една боја светлината нагоре, притиснете го повторно, тоа се исклучи...

BGN 13.00 16.00

Алуминиев водоустойчив модерен 3 Вата на открито led, с монтиран на стената лампа, външно осветление на верандата светлини, с монтиран на стената лампа

Спецификации Светлината Информации Тип Надворешен Ѕид Светла Стил Модерна / Современа Заврши Сликарство Димензии вкупна Висина 22cm вкупна Ширина 16cm Целокупната Длабочина 11cn Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 10 W Сијалица Вклучени ДА Материјал Тела Материјал Метал Сенка акрилик Материјал Тежина Нето Тежина(kg) 0.6 Arandela Модерната LED Ѕид Светилки Светла Со 1 Светло За Спалната соба Дома Осветлување, Ѕид Sconce Цилиндар Бариера Слој Бесплатен Превозот САД$ 40.56 / парчеДаб и Стакло Модерната LED Ѕид Светилки Светла со 1 Светло За Спалната соба Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеМодерната LED Ѕид Светилка Светлина Со 2 Светла За Спалната соба Дома Осветлување Ѕид Sconce Цилиндар Бариера Слој Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеМодерната LED Ѕид Светилка Светла Со 1 Светло За Дома Осветлување Ѕид Sconce НЛО Круг Месечината Бесплатен Превозот САД$ 21.56 / парчеПивски Шишиња Модерната LED Ѕид Светла Светилки Со 1 Светло За Кревет Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеДаб и Стакло Модерната LED Ѕид Светилка Светла Со 1 Светло За Спалната соба Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеАлуминиум Модерната LED Ѕид Светлина Светилка Со 2 Светлина За Кревет Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 40.56 / парчеАлуминиум Сликарство Модерната LED Ѕид Светла Светилка Со 1 Светло За Кревет Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 40.56 / парчеПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 47.00 56.90

ITimo Creative Gift 3D Print Light Moon Лампа, Акумулаторна батерия лека нощ сензорно управление домашни декори вътрешно осветление

Карактеристики : порт за Полнење и да се префрлате интеграција : едноставна, убава и практичен, лесен за ракување Топли и нежни LED светла : допир на метален прстен за да се префрлите на боја и исклучување на светлина Што може да се одржи на вашата страна...

BGN 21.00 26.78

ФУМАТ витражная лампа европейски стил настолна лампа нощна лампа ретро LED луксозни топли светлини за хола настолна лампа LED

Известување Во Aliexpress.com не може да пребарувате клучен збор "тифани" сега Бидејќи вебсајт мора да се заштити Тифани Накит права и интереси...

BGN 495.00 549.89

Модерните стенни аплици акрилни led стенни лампи, нощни лампи за четене кръгла форма топло бяло LED спалня Lightng бял / топло бял

Ако ви треба друг стил,ве молиме кликнете подолу на сликата.ABS Алуминиум АлуминиумскиGT КружниАлуминиумДОЛАРИ 23 ABS СО luminum На luminumGT C ircularА luminumСпецификации(со возач) : 1...

BGN 114.00 119.98

3D LED Night Light Flamingo Unicorn Cactus настолна лампа Love Star Cloud Коледно дърво карикатура LED Children Night Light home decor

НИ 7.28 / парче НАС 10.39 / парче НАС 8.18 / парче НАС 11.89 / парче НАС 13.99 / парче НАС 1.42 / парче НАС 3.99 / парче НАС 4.98 / парче НАС 2.82 / парче НАС 1.99 / парчеБ ранд : YNLИме : Цртан Филм Ноќ СветлинаСветла боја : Топло WihiteНапон : 3 VБатерија : АА ( 2 парчиња )Стил : Цртан ФилмМатеријал : ABSКористете опсег : Дневна и Фестивали

BGN 11.00 12.99

Модерен обикновен текстилен лампа желязна настолна лампа робот нощна лампа Лампа за четене

Модерната Едноставна крпа абажур Железо табела Светилка Робот Ноќни светилка за Читање светилка Параметар 100% сосема нов и висок квалитет...

BGN 112.00

Модерна проста скандинавски хол стълбище преминаване спалня нощна лампа E27, с монтиран на стената лампа Macaroon horn, с монтиран на стената лампа, черен зелен бял цвят

​Спецификации : Извор на светлина : E27 (фабрика не испрати извор на светлина) Големина : Слика, ѕид светилка од ѕидот на растојание од 24cm Боја како што е прикажано Процес : позлата Материјал : Железо Напон : 111 V ~ 240 V (вклучувајќи) е Применливо простор : дневна соба и трпезарија, кујна соба спални бања друг / други Стил : едноставен модерен

BGN 131.00 142.21

Водоустойчив алуминиев led открит на верандата светлина за влизане в градина балкон проход, с монтиран на стената лампа 5 W Ac 80-265 в 1464

Добредојдовте во мојата продавница!1.Ако сте Русија пријател,ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме, така што можете да приматевашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба,ние ќе ви даде најдобар квалитет на Производи,брза испорака брзина,најниската цена,најдобра услуга3.Експрес понекогаш има данок прашање...

BGN 52.00 57.44

Night Light Projector Planet LED Lamp Dimmable Stars Earth Projector 360 градуса въртящ страхотен подарък на детето си за Коледа Нова година

Подарок за 5 групи на филмот : 1*Универзумот ,1*Ѕвезди, 1*Океанот, 1*Роденден, 1*МесечинатаВовед : 6 Промена на Светлина Режими со Копчето На : 1 Притиснете : вклучи и прикажување на бела светлина2 Притиснете : Еден сина светлина3 Притиснете : Еден зелено светло4 Притиснете : 3 бои низа една по една5 Притиснете : 3 бои комбинација6 Притиснете : 3 бои бавно исчезнат7 Притиснете : исклучување3 Светлината Dimmable од Копчето Б : 1 Притиснете : 100% осветленост2 Притиснете : 50% осветленост3 Притиснете : 10% осветленостСпецификации : Абажур Стил : Вселената, Земјата, Констелација СтилПодарок Филм Шема : 1*Универзумот ,1*Ѕвезди, 1*Океанот, 1*Роденден, 1*МесечинатаМатеријал : ABS+КОМПЈУТЕР.Тип На Прекинувач : SwitchПроизвод Големина : 13.5(Ширина)*13(Висина)Напон : 12 V.Карактеристики : 1...

BGN 24.00 31.98