• Ново
Класически Crystal led монтиран на стената лампа, нощни Сребърен стенен лампа 110V 220V crystal wall sconce 2* 5Watt с прибиращ превключвател

Класически Crystal led монтиран на стената лампа, нощни Сребърен стенен лампа 110V 220V crystal wall sconce 2* 5Watt с прибиращ превключвател

BGN 52.80
BGN 50.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка

Класичен Кристал led ѕид светлина Ноќни Сребро Ѕид Светилка 110 V 220 V кристал ѕид sconce 2* 5 Watt со повлече switch Напон : 100 до 265 V(110 V 120 V 220 V 230 V 240 V може да работи)
W : Зависи од крушка се користи ( Default 5 W*2 )
светилка големина : 1 светло - Висина 20 CM ширина 10 CM 2 светлина - Висина 20 CM ширина 28 CM
Светилки база : E27*2
Примена : студија соба, трпезарија,foyer,спална соба, ресторан, бар, лофт..

Всичко за продукта

Мощност:
without pull switch, with pull switch
Цветна Температура:
Топло бяло (2700-3500K), белота на природата (3500-5500K)
Тип Елемент:
Стенни Лампи
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Номер На Модела:
Стенен лампа светлина стенни Crystal
Източник На Захранване:
AC
Използването на:
Празник
Базов Тип:
E27
търговска марка:
Экси
Приложение:
Спалня С Двойно Легло
Гаранция:
3 години
Зона Осветление:
10-15 квадратни метра
Източник На Светлина:
Led лампи
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Цвета На Купето:
Светло Сив
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Тип На Сянка:
Матирано Стъкло
Тип Инсталация:
Стенен Монтаж
Стил:
Модерен
Напрежение:
90-260V
Материал На Корпуса:
Алуминий
Техника:
позлатени
Характеристики:
Стенен лампа светлина стенни Crystal
Материал:
Crystal
Брой източници на светлина:
2
Дали диммируемым:
No
Посоката На Сянката:
Up
Тип На Ключа:
дръпнете ключа
ключови думи:
Кристална стенен монтаж аплици
Ключови думи 2:
кристален светлина стени
Ключови думи 3:
Кристална стена лампа

Подобни продукти в категория

15W CREE лъч светлина, снимайте супер дистанционно led прожектор водоустойчив открит дистанционно лампа освещайте лампа

15 W КРИ ПРЕДВОДЕНА од проектотсветло светилка проектор светилка КОЧАН центарот на вниманието КРИ потенцира светлина отворено водоотпорен отворен светлината LED параметри : КРИ LED СВЕТЛО Водоотпорен ниво : IP67 Прозрачна агол : 15 степени Стандарден интерфејс : Водоотпорен интерфејс Влезен напон : 110 V 220 V проекција далечина : 50 до 100 метри Моќ : 15 W Школка материјал : школка е направен од алуминиум легура умре кастинг, силиконска гума запечатување прстен, лак мулти аголот на рефракција стакло, водоотпорен, dustproof, против истекување и антикорозија...

BGN 362.00 483.20

jielde lamp Vintage Цинк Alloy Metal Bar 2 Arms lamp Loft Style регулируема черен / червен led, с монтиран на стената лампа/, с монтиран на стената лампа

2016 година Нови Модерна Уметност Оркестарот Гроздобер Бар долго рака Црна Механички Ѕид осветлување Светлина Тела Светилка свадба E14 led ѕид sconcesТехнички ДеталиОбјектот Тежина од 1,5 КИЛОГРАМИПроизвод Димензии КАКО СЛИКАБоја Антички црна / црвенаСтилот на индустрискиЗавршиМатеријал металШемаОбликотИзвор на енергија E14 MAX 1*40 WНапон 110 V / 220 V / 90260vPls забелешка : Lumiled сијалица (не се вклучени) ако сакате e14 lumiled сијалица, ве молиме додадете $3.5 / парче за сијалицапарче ДОЛАРИ 58 / парче

BGN 90.00 124.80

DC 24 в IP68 Водоустойчив градински фенери открит 12 в 1 W 3 W 62 мм прожектор grondspot LED ландшафтен дизайн led погребан светлина

Производ големина : 62 MM Текст напојување : 12 v / 24 v Моќ фреквенција : 50 hz60hz фактор на Моќ : > 8.8 LED боја : бела светлина, бели Црвени жолто и сино зелена LED боја температура : бела светлина, 60006500k Топло бела 30003200 к Број на led диоди : 1 Светлина дистрибуција : LED + заградата + леќа Светлина Агол : 8 ° 15 ° 30 ° 45 ° 60 ° (стандардната 30 °) LED напојување, 1 w Работна температура : 20 ° C + 55 ° C Заштита ниво : IP65 Школка материјал : калено стакло, од не ' рѓосувачки челик LED делница температура се зголеми : LED режим : широк притисок, постојан струја LED живот : над 50000 H

BGN 264.00

Нов фантастичен Иллюзион зъб 3D LED Night Light цветни деца детска спалня атмосфера сензорен маса хладно лампа като подарък за зъболекар

Нова Фантастична Илузија Заб 3 D LED Ноќ Светлина Шарени Деца Бебе Соба Атмосфера Допир Табела Кул Светилка како подарок за стоматологНапомена : Тоа може да биде Три chooice,еден е САМО Префрлање Копчето,Еден е USB Допир Прекинувач,еден е на Допир + ДалечинскиКарактеристики : САМО Вклучете Копчето : имаат само три бои : Црвена ,Сина и Виолетова.и кабел должина е 1 M.Купи 5 компјутери, се 5% попустЗабелешка : Батеријата не е поддржанМетод на работа : on / off / on, бојата не се промени автоматскиПакетот Вклучува : 1x Акрилик Плоча1x ABS База1x Switch КопчетоUSB Допир Прекинувач : 7 Промена на Бојата(Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Цијан, Виолетова, Бела) може да се прилагодливи една боја или шарени тебеДопир копче : Притиснете едно време, една боја светлината нагоре, притиснете го повторно, тоа се исклучи...

BGN 13.00 16.00

Led акрилни WIFI стенни лампи за спалня нощна лампа светлина творчески прост модерен преминаването на коридор на входа стенни лампи CL

Спецификации : ширина 20 CM * висок 20 CMАбажур помошен материјал : ПММА висока светлина абажурСветлината главен материјал : железоСветлината тело помошни материјали : ABS + хардвер шасијаИзвор на светлина тип : LEDЗанает : шупливи врежан цвеќињаБрој на извори на светлина : 1Напон : 111 V ~ 240 V (вклучувајќи)

BGN 89.58

Voice&Light Control LED Rainbow Colorful Night Light Wall Sticker Rainbow Bridge нощна лампа декоративна светлина за деца

Глас&Светлина Контрола на LED Виножито Шарени Ноќ Светлина Ѕид Налепница Виножито Мост Ноќни Ламби Декоративни Светлина за ДецаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет!Направени на животната средина заштитен материјал, Нетоксични,екопријателскиСо Глас Допре СензоротСо Ѕид Налепница, може да се залепи на ѕидотПогодни за употреба во бебе соба, спална соба, бања,дневна собаСпецификации : Материјал : ABS+PSБоја : multicolorНоминална Напон : DC5 VИзвор на светлина : LEDМоќност : Од 1,5 WБатерија тип : 1.5 V AAТип : виножито град / виножито дожд / виножито мостГолемина : 241×52×131mmПакет големина : 246×59×137mmПакет се вклучени : 1 X LED Виножито Ноќ СветлинаМожеби сте заинтересирани во следниве производи :

BGN 19.00 21.06

3D LED Night Light Crab с 7 цветове на светлината, за да украсят дома лампа невероятна визуализация невероятна оптична илюзия

Неверојатни 3 D LED Светилка Рак Форма LED Ноќ Светла со 7 Бои Магичен Панел 3 D оптичка илузија LED светлоКарактеристики : 1...

BGN 19.18

8LEDs Mini COB безжичен ключ светлини led осветление стена лека нощ Вкл. / Изкл антре шкаф аварийно осветление лека нощ

Карактеристики : 8 LED е светло осветлена 360 степени.Лесно да се инсталира,само треба завртки.Тоа е многу лесен за употреба, како што е, handsfree, 4 x AAA батерија (не се Вклучени).Безбеден за дете децата соба или бебе бебе соба бидејќи не постои електрични жици.Солиден се изградени да издржат отворено рекреативни користат во сите временски услови Трајни ПВЦ, нема стакло, шок и отпорен на вода IPX4 стандард.Да се задржи на вашиот кревет, во близина на вашиот кревет на страната маси или се држи блиску каде што ќе биде корисна за да се вклучи кога ќе треба да излезат од кревет во темница...

BGN 4.00 7.15

Модерен обикновен текстилен лампа желязна настолна лампа робот нощна лампа Лампа за четене

Модерната Едноставна крпа абажур Железо табела Светилка Робот Ноќни светилка за Читање светилка Параметар 100% сосема нов и висок квалитет...

BGN 112.00

Творчески ресторант, магазин за дрехи, Бижута лампи преминаване стълбище кабелна телевизия, лампа на кафе хол фон на стената Crystal монтиран на стената лампа

Материјал : Смола Паун+кристал абажур *Големината на целиот : 1 светла,W35*H50cm *Светлосен извор : Не се вклучени *Светилка носителот & Кол : E27, 1 светла,1*37 W(LED) или 40w ( може да се користи за заштеда на енергија светилка или LED сијалица) Напон : 110 V 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

BGN 304.00

ФУМАТ витражный лампа настолна лампа европейски стил пеперуда нощна лампа бар на хотела дневна нощна лампа led настолни лампи

Известување Во Aliexpress.com не може да пребарувате клучен збор "тифани" сега Бидејќи вебсајт мора да се заштити Тифани Накит права и интереси...

BGN 103.00 114.08

IWHD Led Iron Wall LampTouch Switch Retro Loft Industrial Water pipe Light Glass Lamp Sconce Wall Светлини For Home Bedroom E27

Спецификации Светлината Информации Тип гроздобер Стил Заврши Бренд IWHD Димензии вкупна Висина (CM) како на слика вкупна Ширина (СМ) како на слика Целокупната Длабочина (CM) како на слика Сијалица Информации Број на Светилки 2 Сијалица База g4 Wattage по Сијалица (W) Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал за Декорација Материјал метал Тежина Нето Тежина(kg) 2.2 kgрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 252.80

Алуминиев водоустойчив модерен 3 Вата на открито led, с монтиран на стената лампа, външно осветление на верандата светлини, с монтиран на стената лампа

Спецификации Светлината Информации Тип Надворешен Ѕид Светла Стил Модерна / Современа Заврши Сликарство Димензии вкупна Висина 22cm вкупна Ширина 16cm Целокупната Длабочина 11cn Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 10 W Сијалица Вклучени ДА Материјал Тела Материјал Метал Сенка акрилик Материјал Тежина Нето Тежина(kg) 0.6 Arandela Модерната LED Ѕид Светилки Светла Со 1 Светло За Спалната соба Дома Осветлување, Ѕид Sconce Цилиндар Бариера Слој Бесплатен Превозот САД$ 40.56 / парчеДаб и Стакло Модерната LED Ѕид Светилки Светла со 1 Светло За Спалната соба Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеМодерната LED Ѕид Светилка Светлина Со 2 Светла За Спалната соба Дома Осветлување Ѕид Sconce Цилиндар Бариера Слој Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеМодерната LED Ѕид Светилка Светла Со 1 Светло За Дома Осветлување Ѕид Sconce НЛО Круг Месечината Бесплатен Превозот САД$ 21.56 / парчеПивски Шишиња Модерната LED Ѕид Светла Светилки Со 1 Светло За Кревет Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеДаб и Стакло Модерната LED Ѕид Светилка Светла Со 1 Светло За Спалната соба Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 45.56 / парчеАлуминиум Модерната LED Ѕид Светлина Светилка Со 2 Светлина За Кревет Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 40.56 / парчеАлуминиум Сликарство Модерната LED Ѕид Светла Светилка Со 1 Светло За Кревет Дома Осветлување,Ѕид Sconce Бесплатен Превозот САД$ 40.56 / парчеПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 47.00 56.90

Американската стъклена бутилка, с монтиран на стената лампа ретро държава таванско помещение Стил led лампи индустриални стари железни стенни лампи за бар Кафене д?

Спецификации Светлината Информации Тип гроздобер Стил Заврши Бренд IWHD Димензии вкупна Висина (CM) како на слика вкупна Ширина (СМ) како на слика Целокупната Длабочина (CM) како на слика Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База g4 Wattage по Сијалица (W) Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал за Декорација Материјал метал Тежина Нето Тежина(kg) 1.5 кгрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 148.80

12V 24V 1W LED АВТОМАТИЧНА СТЕННИ ЛАМПА ЗА ЧЕТЕНЕ

автомобил ѕид led читање светлина,ѕид доведоа автомобил читање светилка, предводена ѕид место светло,автомобилски внатрешни работи led ѕид читање светлина,led автоматски ѕид светилка,автомобил led место светло 12v,12v led ѕид место светло, СПЕЦИФИКАЦИИ : ПРЕДМЕТ : 12 V 24 V 1 W LED АВТО ЅИД ЧИТАЊЕ СВЕТИЛКА МОДЕЛ : RGW2153101 ТЕКСТ : 12 V,24 V.AC85265 V МОЌ : 1 W LUMENS : 100 LM CRI : >82 СВЕТЛОСЕН ЗРАК АГОЛ : 30 СТЕПЕН светла БОЈА : ТОПЛО БЕЛА 2900 да 3200 K НЕУТРАЛЕН БЕЛА 4000 да 4300 K БЕЛО ЛЕТНО 5700 да 6300 K ПРЕКИНУВАЧ : КОПЧЕТО за вклучување СВЕТИЛКА ГЛАВАТА...

BGN 10.00 10.40

Eagle or Remote Touch Switch Control 3D Night light Baby LED light Създавам настолна лампа 7 цветни светлини атмосфера спалня светлина

Орел Далечинскиот управувач или на Допир се Префрлите на Контрола 3 D Ноќта светлина Бебе LED светло Созд Маса Светилка 7 Обоени светлини Атмосферата во Спалната соба СветлинаНие сме ( Asmarluxx ) професионални 3 D led светилка со една фабрика во шенжен,Кина.Се фокусира на деко светла, ние снабдување со добар квалитет и висок стандард на услуги...

BGN 22.00 31.66

[DBF]съвременният любител на изкуството от 19 W led стенни аплици лампа на стълба за преминаване led светлина фон кафенета, нощни Спалня и Хол, с монтиран на стената лампа

[DBF]Модерна Уметност Љубовник 19 W LED Ѕид Sconces Светилка Скалите Aisle LED светла Позадина Кафе Кревет во Спалната соба Дневна Соба Ѕид Светлина.Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, а парче од дома подарок...

BGN 78.00 127.86

Nordic Loft Style Industrial Vintage Wall Lamp Edison Wall Sconce регулируемо led осветление стена за домашни вътрешно осветление

Спецификации Светлината Информации Тип на Ѕид Sconces Рустикален Стил / Поднесе Заврши Сликарство Светлина Насока Uplight Димензии вкупна Висина 14 cm вкупна Ширина (22 см Целокупната Длабочина 22cm Сијалица Информации Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица 4 W Сијалица Вклучени Да Материјал Тела Материјал Метал Сенка Материјал Метал Декорација Материјал Метална Боја Тела Боја Бронза.Црна Сенка Боја Бронза.Црна Боја Декорација Бронза Тежина Нето Тежина(kg) за 0,6 KGЗа повеќе богати светилки и фенери, ве молиме внесете мојата продавницаЛофт Стил Индустриски Гроздобер Ѕид Светилка Lumiled Ѕид Sconce се Прилагоди Железо LED Ѕид Светлина Тела Дома Затворен Осветлување LamparaПлаќање1.Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 67.00 67.20

Плат Настолна Лампа Съвременно Изкуство Високо Качество Eyeshield Настолна Лампа За Дома, Спалня, Всекидневна Украса В Нощна Лампа

Ткаенини Табела Светилка Модерна Уметност Висок Степен на Eyeshield Маса Светилка За Дома Спалната соба Дневна Соба Декорација Ноќни Ламби Параметар 100% сосема нов и висок квалитет...

BGN 74.00 92.80