• Ново
50 x 1M комплекти / Лот T-образна анодизиран led профил alluminium profil и al6063 LED линейно осветление за пода или вградени стенни осветителни тела

50 x 1M комплекти / Лот T-образна анодизиран led профил alluminium profil и al6063 LED линейно осветление за пода или вградени стенни осветителни тела

BGN 387.02
BGN 368.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка

50 X 1 M Групи/Многу T тип Елоксирани Led alluminium профил и AL6063 led линеарна осветлување за подот или вдлабнати ѕид светла
LED алуминиумски профил Стилови :
Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., Ltd
Детали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 -T6 Diffuser Стил : бриши/forsted/млечниот Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5/1/2м/други Големина 23.1 X8.9 MM Внатрешна ширина 12.3 MM Додатоци Крајот капи Одговараат на Парчиња SMD 3528/5050/3014 флексибилна лента Водоотпорен N/A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма Т
Апликации :
Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување.
Подот, Таванот и Ѕидот LED осветлување.
Мебел производство осветлување.
Внатрешни работи акцент осветлување
Отворено осветлување(IP67 или повисока)
Предност на EWI anodizing алуминиум led профил истиснување за led лента се прикаже :
1), Дизајниран за лер флексибилни ленти
2), ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил може да прахосвам топлина многу путер.
3), Високо квалитетни LED алуминиумски профил прави flex лента повеќе домот.
4), Обезбедуваме два типа на PC Покритие : Транспарентен Капак & пренесуваат на трети лица
5), Може да се вдлабнати монтирани.
Производот се покаже
Производи апликации :
50 X 1 M Групи/Многу T тип Елоксирани Led alluminium профил и AL6063 led линеарна осветлување за подот или вдлабнати ѕид светла
Инсталација Метод :
Фабриката покажува :
50 X 1 M Групи/Многу T тип Елоксирани Led alluminium профил и AL6063 led линеарна осветлување за подот или вдлабнати ѕид светла
Пакување и Испорака :
Гаранција :
3 години од денот на купувањето, ве молиме посетете ја нашата веб-страница за повеќе гаранција услови!
Повеќе загрижени за anodizing алуминиум led профил истиснување за led дисплеј, ве молиме не двоумете се да не контактирате!
Целосна Поставува Пакување Листа : (Ако одберете профил само, ние ќе ви испратиме без маска или додатоци, ве молиме имајте во предвид ова)
- 50 x 1 M Предводена од алуминиумски профил;
- 50 x 1 M Капак(Незадолжително);
- 50 x 2 парчиња Крајот капи(Незадолжително); Внимание :
1, Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена;
2, Ако имате било какви посебни барања за вредност на ИД за вашиот ги локалните обичаи, како што се помали тоа, ве Молиме ги споделите со нас, тоа
однапред, во спротивно, ние ќе ги направиме вредност на ИД како истото со вашиот вистински платена.
Услуга :
1, имаме проверуваат квалитетот внимателно пред превозот, ве Молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена, ако нешто не е во ред со нашите производи, ве Молиме да не ги достават спорот директно или ни остави Негативни повратни информации без да комуницира со нас, ви благодариме;
2, Бидејќи на Временската разлика, ве Молиме оставете ни го вашето порака на вашиот налог или via e-mail, ако ние се офлајн. Ние ќе ви одговори на вашите прашања, во рок од 24 часа.
Политика На Враќање :
1, Било проблеми со квалитетот или превозот штета, ве молиме да ни покаже на тестниот извештај и фотографии прво, ние ќе ви понуди задоволни одговори;
2, Ако вашиот парцела нема добиено во 35days.

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Млечни Капака, Прозрачен Капак, Полукръгли На Кутията
Цвят:
комплекти
Източник На Светлина:
Led лампи
Тип Елемент:
Светлини На Бара
Номер На Модела:
EWI-AL001
Източник На Захранване:
DC
документ:
CE
Материал На Корпуса:
Алуминий
Използването на:
Празник
Ширина:
2.31cm
Характеристики:
Висока интензивност, ниско тегло, добра стабилност
Дължина:
500cm
Дали диммируемым:
No
Напрежение:
12V
Гаранция:
3+ години
Воспользуйся:
светодиодна лента
Мощност:
2.4-38.4W/M
Базов Тип:
Тип T
Размери на продукта:
23.1 * 8.9 мм
вътрешна ширина:
12.3 mm
Приети широчина led ленти:
8-12мм
Surface Завърши:
Анодированное Сребро
Капак от ПЛЕКСИГЛАС:
Млечен/прозрачен / прозрачен
Аксесоари:
2 елемента капачки челни
Приложение:
Вътрешно или външно украса осветление пол/кухня/изложби/хотели
Рафтинг Или Не:
Това Е Сплав
Характер:
Т3-Т8
Клас:
Серия 6063

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка на 10 бр. 4*3 W И 12 W Височина на мощност на led тавана лампа / кабинет light / led тавана светлината на прожекторите

Опис На ПроизводотИме на производ : 4*3 W Таванот вградна светилка Моќ : 4*3 W ЛЕР тип : 4pcs X3 W Големина : 90x44mm Дупка големина : 80mm Материјал : алуминиум Lumens флукс : 100lm / W Боја temp : Топло бела : 28003000k бела 50006000 K LED Драјвер : надворешни постојан струја Возачот Напон : AC85265v 50 / 60 HZ Тело боја : БелаФункција : 1...

BGN 180.61

Безплатна доставка на 10 комплекта 5050 SMD 60 LED / M RGB LED Strip 5M 300LED IP65 водоустойчиви светодиодни ленти + 44 ключ IR-дистанционно управление+5А адаптер за захранване

Оваа SMD 5050 LED Лента на Светлина е совршен за декорација на вашиот дом, автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Водоотпорен 5050 5 M 300 SMD LED Лента + 5 A Адаптер +44 Копче за Далечински Контролер (Една боја немаат тоа) .Внимание : Само RGB со IRДалечински управувач,еден боја лента без IRДалечински и контролер.Ние ги доставуваме 5 A адаптер ,некои продавачот снабдување 3А, ако користите 3А адаптер, вашата лента веројатно ќе биде изгорена,поради номинална моќност на 5050 лента е 72 w,па тој мора да биде 5 A адаптер,и 5 A моќ е повеќе посветла отколку 3А.Ние не се споредуваат цените се со другите, ние само го спореди квалитет.Карактеристики : Оваа 5 M SMD 5050 LED Лента на Светлина е за декорација и beautification на различни прилики : дома, во автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Различни светла боја.Со далечински контролер и контрола кутија, ви нуди повеќе изненадени ефекти.Висок квалитет и долг животен век.Мека и еластична.На било која површина и во било која форма.Водоотпорен и издржливи.Еколошки : Ниска употреба на јаглерод, без зрачење, без треперење, и нема загадување на човекот исредина.Сигурна и стабилна.Лесен за инсталација : лепила или ноктите ќе работат.Спецификации : LED type : SMD 5050LED количина : 300 компјутери (60pcs / m)Лента должина : 5 MМоќност : 72 W / 5 MБранова должина : R 625±2.5 NM, Б 470±2.5 NM, G 525±2.5 NMПотрошувачка : 14.4 W по 1 метарСветла боја : R G B , Црвена , Зелена , Сина , Жолта , Бела.Влез : DC 12 VВодоотпорен ниво : IP65Лента тежина : 200gПакет вклучувајќи(R G Б ) : 10 * RGB LED Лента10 * 44 Копче за Далечински Контролер + Мини Контролер (Вклучува батерија)10 * 5 A Адаптер ( Не е мала разликата помеѓу појавата на стоки и сликата е...

BGN 188.00 204.77

Светодиодна лента 5050 DC12V гъвкави led светлина 60LED/m 5 m / Лот бяла / топло бяла / студено бяло / RGB 5050 светодиодна лента

DC12 V LED Лента 5050 60 Led диоди / m 5m / многу Карактеристики на Производот : 1 Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност...

BGN 7.00 7.20

Безплатна доставка!!! Търговия на едро многоцветен 10M 100 LED String Светлини сватбена украса светлини 220 / 110V LED Коледно decor светлини

Многоцветни 100 LED String Светлина 10 M 220 V / 110 V Декорација Светлина за Божиќ Свадба Партија Со 8 Display Modes Бесплатен ПревозотШто Се Вклучени ??? 1 Единица 10 M 100 LEDs String Светлина Една AC Приклучок(Инсталиран) Едно 8 Програми Контролер (Инсталиран)Супер Квалитет !!!Нашите LED String светла се многу повеќе да се подобри квалитетот од другите...

BGN 752.00

Выдвиженческие продукти, произведени по поръчка подови стаи на хотела неръждаема стомана стаи Led 3d стаи на дома на дядо стаи главоболие лампа стаи врати

Обичај прозрачна куќа бројматеријал : 304 од не ' Рѓосувачки челик,25мм дебелина Акрил,15mm дебелина Видови на осветлување : Led позадинско осветлување осветлување : 5050 led извор на Енергија : AC110 VAC240 V влезна моќност : DC12 V Сертификат : CE, УЛ, ROHS Интензитет : Водоотпорен Белешки : 1) цената е за 2 компјутери броеви или букви.Ве молиме, известете нè што букви или броеви што треба по ред.Ви благодариме...

BGN 88.00

480LEDs/М SMD3528 LED Strip Light 5M 24Vdc 2400LEDs CRI 80+Ra in Quad 4 Lines Rows Nonwaterproof Strip LED Лентата на Light Tape

480 LEDs / M SMD3528 LED Лента Светлина 5 M 24 Vdc 2400 LEDs CRI 80+Ra во Quad 4 Линии Редови Nonwaterproof Лента LED Лента Лента СветлинаКога ќе цел бела боја, pls љубезно ве молиме да проверите на УПТ како што е подолу : Топло Бела : 30003500 KБела : 40004500 KЛадно Бела : 60006500 KАко ви треба ЕКСТРА ТОПЛО БЕЛА 2700 K, ве молиме да ни остават порака "2700 K" ви благодарам.Карактеристики на производот : Superbright флексибилни LED лента со самолепливи поддршкаИдеален за брза инсталација во многу апликации како знаци, прикажува и pelmets480 SMD3528 led диоди по метар во три реда5 метри во текРазлични бои и IP20 / невода доказБели PCB одборПо 24led cuttable for24 V лентаCE & Ro HS согласност2годишна гаранцијаСпецификации на 3 реда dc24v smd3528 led лента, светлата за 1800leds Модел Бр...

BGN 121.28

DHL и EMS безплатна доставка 20 м / лот 5 м / макара 24 в 3528 1200 smd led CCT е цветната температура може да се регулира и затемняемая ивица бял+топъл бял

DHL ЕМС бесплатен превозот 20 милиони / многу 5m / ролна 24 V 3528 1200 smd led УПТ боја температура прилагодливи и dimmable лента бели+топло белаБоја Температура Прилагодливи УПТ Прилагодливи LED ЛентаКарактеристики : 1...

BGN 370.94

5M, 10M smd 3528 2835 RGB Led Strip kit водоустойчив led Гъвкава светодиодна лента DC12V RGB, внасяни диод лента с контролер и адаптер

5 M 10 M smd 3528 / 2835 RGB Led Лента за полнење Водоотпорен led Светло флексибилни DC12 V led Лента RGB диоди лента со Контролер и Адаптер5 M 3528 RGB 60leds / m led лента поставена : 1 x 5m 3528 RGB 60leds / m Неводоотпорен / Водоотпорен led лента1x DC 12 V 2 A адаптер (ЕУ / САД)1x 24key IRдалечински контролер (тоа не вклучува батерија)1x DC IR reciever10 M 3528 RGB 60leds / m led лента поставена : 2x 5m 3528 RGB 60leds / m Неводоотпорен / Водоотпорен led лента1x DC 12 V 3А адаптер ( ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU)1x 24key IRдалечински контролер (тоа не вклучува батерија)1x DC IR приемникДобредојдовте на нашата продавница повторно!

BGN 12.00 16.80

20M 5050 RGB LED strip light IP65 + 18A сензорен контролер + усилвател + 20A мощност

На 20 милиони 5050 RGB LED лента светлина IP65 + 18 A Допир контролер+ Антена+ 20 A моќ100% Сосема Нов12months гаранцијаОпис5050 led Лента, Светлата за : ● Боја:RGB● LED type : 5050● LED кол:300 LED / 5meter● Должина:5meter(500cm)● Водоотпорен: IP65 водоотпорен● Работен Напон:DC 12 V● Работат на струјата:5 A● Големина:L500*W1.00* T0.25(CM)Пакет Содржина : 5 M 5050 RGB 5 M LED Лента светлина

BGN 119.00 124.80

25M/лот LED Strip Светлини 3528SMD 5M/reel 360LEDs/M in Three Line Rows LED Светодиод Light Tape Nonwaterproof DHL, EMS Безплатна доставка

25 M / многу LED Лента, Светлата за 3528 SMD 5 M / ролна 360 LEDs / M во Три Линија Редови LED Диоди Лента Светлина Nonwaterproof DHL ЕМС Бесплатен ПревозотКога ќе цел бела боја, pls љубезно ве молиме да проверите на УПТ како што е подолу : Топло Бела : 30003500 KБела : 40004500 KЛадно Бела : 60006500 KАко ви треба ЕКСТРА ТОПЛО БЕЛА 2700 K, ве молиме да ни остават порака "2700 K" ви благодарам.Карактеристики на производот : Superbright флексибилни LED лента со самолепливи поддршкаИдеален за брза инсталација во многу апликации како знаци, прикажува и pelmets360 SMD3528 led диоди по метар во три реда5 метри во текРазлични бои и IP20 / невода доказБела, жолта PCB одборПо 3Led cuttable for12 V лента, по 6led за 24 V лентаCE & Ro HS согласност2годишна гаранцијаСпецификации на 3 реда dc24v smd3528 led лента, светлата за 1800leds Модел Бр...

BGN 480.00

LED Star Curtain Light 12Stars 2M Коледа Light Curtain Icicle String Светлините на празничното осветление

LED Ѕвезда Завеса Светлина 12 Stars 2 M Божиќ Светлина Завеса Icicle String Светла Празник осветлување Со многоцветни светло, изгледа многу убаво во текот на ноќта...

BGN 27.00 38.83

30w Bridgelux muti-чипове high power led module light 3300-3600lm white живот>50,000 часа гаранция 3 г., 20 бр./лот DHL freeshipping

30w Bridgelux mutiчипови, висока моќност предводена модул светлина 33003600lm бела боја животот>50,000 часот 3 годишна гаранција 20pcs / многу промоција на курирската служба DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот Спецификација : 30 W Bridgelux чипови интегрирани висока моќност предводена модул светлинаКоличина : 1 BUC / антистатички кутијаLED Emitter : 30pcs 45mil САД бренд bridgelux LED Чипови,130140lm / wУредување на чипови : 10 тандем x 3 multipledЗрак Агол : 120±5 степенEmiting боја : топло / физичко / кул бело, други бои се исто така достапни.температура на бојата : топло бела27003200k ,природни бело40004500k,чиста бела60006500kDC Напред Тековната(АКО) : 1050m AИнтензитетот Прозрачна(IV) : 33003600lm (чиста бела) ,30003300lm ( топло бела)CRI > 80DC Напред Напон(VF) : 30.036.0 vТежина : 30 gЖивотниот Век Време : >50.000 ЧасаВо согласност : CE & ROHSГаранција време : 3 години Информации : 1.ние ќе ја испорача оваа led диоди секогаш со антистатички поле, за да се заштити повеќе.2.ние ќе го избере најдобар начин(најбезбедните & convinient доволно) од EMS / DHL / ФЕДЕКС да се достави до различни дестинација...

BGN 458.88

От 20 000 лумена фенерче 10 * XML-T6 LED открит водоустойчив прожектор, фенерче, фенер, къмпинг светлина, лампа, лов+4X18650 + зарядно устройство

Опис на производот : Направен од висок квалитет на 6061 T алуминиумска легура, оваа светилка е цврсти и издржливи доволно за долго време секојдневно користењеСветилки база : , висока моќност ПРЕДВОДЕНА...

BGN 58.00 58.30

E17 XML-T6 5000LM алуминиев водоустойчив мащабируем CREE LED фенерче Факел, Светлина за 18650 акумулаторна батерия или AAA

Голема Промоција Ултра Светла КРИ XML T6 LED Светилка 5 Режими на 5000 Lumens Zoomable LED Светилка Слободни S hipping1.Бренд Име : Pocketman2.Име На Модел : E17 / G7003.Количина : 1 BUC4.LED Emitter : XML T65.Режим : 5Mode (high средно ниска сос Strobe)6.Светилка Век : 100,000 Часа7.Боја : црна8.Се Емитуваат Боја : Бела Светлина9.Прекинувач : Опашка Капа Clicky / Clickie10.Леќи На Камерата : Конвексен Леќа11.Случај материјал : Трајни авиониодделение алуминиум12.Батерија : 1 x 18650 / 3 x AAA(не се вклучуваат)Погоден за : Кампување, планинарење, Backpacking, Лов, Риболов, Авто итни случаи, и Дома Поправка итн.Експрес транспорт инструкции и Повратни информации : (1)ве Молиме прочитајте ја нашата објект спецификации над внимателно и потврди дека е она што ви треба.(2) зборувате со нас на линија или оставете порака овде на сите прашања на нашиот објект, превозот термин и цената.(3) Ако некои дополнителни барања на нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од нас.Некои известувања за превозот : (1) HK Пост mail времето за испорака е околу 1522 дена (некои треба околу 30 дена), ве молиме љубезно биде малку трпеливи додека чекате за на вашиот парцели.(2)исто така, се размислува и за други Express (UPSот, DHL, Fed Ex, ТНТ или ЕМС) 2 до 8 дена доставени.(3)ве Молиме контактирајте со нас одеднаш ако има било какви aberrant email пораки.(4) ве Молиме испратете ни ги вашите предлози како што знаете нешто подобро од нас...

BGN 9.00 109.25

15 бял цвят на 7 сегментен модул, led дисплей стаи led спортен таймер цифров часов модул

15" Бела Боја 7 сегмент модул led број led дисплеј спортски тајмер дигитален часовник модул1екранот гас цена ,време,температура2АНТЕНСКИ далечинска контрола3дигитални модул,е многу популарна47 сегмент1.водоотпорен цифри модул : 1 цифра=7 сегмент на модули.Клиентот може да инсталирате led цифри знак со себе во нивниотсопствено барање...

BGN 75.52

Безплатна доставка на 10 бр. 4 W висока мощност led тавана лампа / кабинет светлина / 4*1 W led осветление / led тавана светлината на прожекторите

Опис На ПроизводотИме на производ : 4 W Таванот вградна светилка Моќ : 4 W LED type : 4pcs X1 W Големина : 90x44mm Дупка големина : 80mm Материјал : алуминиум Lumens флукс : 100lm / W Боја temp : Топло бела : 28003000k бела 50006000 K LED Драјвер : надворешни постојан струја Возачот Напон : AC85265v 50 / 60 HZ Тело боја : БелаФункција : 1...

BGN 146.93

(5 бр./лот) 85-265 3 години гаранция, CE и RoHS 15 W 300*300 300x300 Dimmable LED Panel Light 300x300 mm 30х30 см

Dimmable LED Панел Светлина Спецификација : Dimmable LED Панел Светлина Чип Бренд : Epistar Моќ : 15 W Димензија : 300x300mm Боја : Бела,Топло Бела Прозрачна Флукс : 1350 LM Влезен Напон : 85265 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 целзиусови степени животниот век : 50000 H Сертификат : CE, и Ro HS Гаранција : 3 Години

BGN 145.60