• Ново
50cm 9W 1800lm алуминиев водоустойчив IP44 SMD 7020 36 LED Bar Light твърда светодиодна лента Cabinet Light DC 12V

50cm 9W 1800lm алуминиев водоустойчив IP44 SMD 7020 36 LED Bar Light твърда светодиодна лента Cabinet Light DC 12V

BGN 7.74
BGN 6.00 -22 %

Сума
Налично за поръчка


50cm 9 W 1800lm 36 СМД 7020 Водоотпорен IP44 LED Цврсти Лента Кабинет Светлина DC 12 V
Спецификации :
Lenght на Лента на Светлина : 50cm
Напон : DC 12 V
Температура на бојата : Чиста Бела 6500-7000 K, Топло Бела 3000-3200 K, Кул Бело 8000-9000 K
Извор на светлина : 36 СМД 7020
Водоотпорен Оценка : IP44
Lumens : 1800lm
Wattage : 9 W
Агол : 120 степен поплава зрак
Материјал : алуминиумски + пластика
Карактеристики :
*Enegry заштеда на
*Долг животен век
*Одржување слободни
*Резултат на заштедата на пари, заштеда на enegry, низок јаглерод диоксид, гасови!
1*Лесно се инсталира било каде со 12v снабдување, тенок, мала тежина, ниска работна температура, само инсталирајте со 2 завртки на страната пластични планината
*Одделение Led чип гаранција, тоа е истата осветленост и боја натпревар за секоја Led чип и со стареење на постапка
Пакет се вклучени :
1 X 50 CM 9 W Цврсти LED лента

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
топло бяло, студена белота, чисто бяло
търговска марка:
Смуси
Воспользуйся:
Вътрешно Осветление
Гаранция:
NO
Дали диммируемым:
No
Източник На Захранване:
DC
Напрежение:
12V
Материал На Корпуса:
Алуминий
Дължина:
50cm
Използването на:
Извънредна ситуация
Номер На Модела:
NO
Място на произход на стоките:
no
Източник На Светлина:
Led лампи
Тип Елемент:
Светлини На Бара
Базов Тип:
NO
Мощност:
other

Подобни продукти в категория

ново постъпването, 4 бр./лот, 28 W правоъгълник DC24v таван led панел светлина 300x600 мм, вградена инсталация

2016 година нови пристигнување,трговија на големо 4pcs / многу, 28w правоаголник DC24v таванот, led панел светлина 300x600,embeded инсталација Параметар на производи : *demension големина : 300*600*16mm*влезен напон : 100240v ac*работен напон : 24v DC (за користење со исти ACDC24 V моќ снабдување)*светилка моќ : 28w*излез осветлување : топла / физичко / кул бело*температура на бојата : 27003300k / 40005000k / 57007000k*светлосен флукс : >1600 lm*степен на хомогеност : >80%*CRI >75*Зрак агол : 105 °*суровина : al6063 + оптички ПММА*led светло извор : 252 компјутери висока светла SMD3528 led диоди*животниот век над 50.000 часа*IP / IK код : IP40 / IK04*пакување : 400*730*80mm / еез*бруто тежина : 4.0 kg*сертификати : CCC ,CE,ROHS*рок на гаранција : 3 години (датум од пратката) Забелешка : 1.осветленост и боја температура се сите би можеле да се прилагоди од страна на далечинскиот dimmer ,ако треба, ве молиме контактирајте прво ,затоа што оваа цена се цитира по се само за нормално unadjustable оние...

BGN 492.80

Безплатна доставка на 10 комплекта 5050 SMD 60 LED / M RGB LED Strip 5M 300LED IP65 водоустойчиви светодиодни ленти + 44 ключ IR-дистанционно управление+5А адаптер за захранване

Оваа SMD 5050 LED Лента на Светлина е совршен за декорација на вашиот дом, автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Водоотпорен 5050 5 M 300 SMD LED Лента + 5 A Адаптер +44 Копче за Далечински Контролер (Една боја немаат тоа) .Внимание : Само RGB со IRДалечински управувач,еден боја лента без IRДалечински и контролер.Ние ги доставуваме 5 A адаптер ,некои продавачот снабдување 3А, ако користите 3А адаптер, вашата лента веројатно ќе биде изгорена,поради номинална моќност на 5050 лента е 72 w,па тој мора да биде 5 A адаптер,и 5 A моќ е повеќе посветла отколку 3А.Ние не се споредуваат цените се со другите, ние само го спореди квалитет.Карактеристики : Оваа 5 M SMD 5050 LED Лента на Светлина е за декорација и beautification на различни прилики : дома, во автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Различни светла боја.Со далечински контролер и контрола кутија, ви нуди повеќе изненадени ефекти.Висок квалитет и долг животен век.Мека и еластична.На било која површина и во било која форма.Водоотпорен и издржливи.Еколошки : Ниска употреба на јаглерод, без зрачење, без треперење, и нема загадување на човекот исредина.Сигурна и стабилна.Лесен за инсталација : лепила или ноктите ќе работат.Спецификации : LED type : SMD 5050LED количина : 300 компјутери (60pcs / m)Лента должина : 5 MМоќност : 72 W / 5 MБранова должина : R 625±2.5 NM, Б 470±2.5 NM, G 525±2.5 NMПотрошувачка : 14.4 W по 1 метарСветла боја : R G B , Црвена , Зелена , Сина , Жолта , Бела.Влез : DC 12 VВодоотпорен ниво : IP65Лента тежина : 200gПакет вклучувајќи(R G Б ) : 10 * RGB LED Лента10 * 44 Копче за Далечински Контролер + Мини Контролер (Вклучува батерија)10 * 5 A Адаптер ( Не е мала разликата помеѓу појавата на стоки и сликата е...

BGN 188.00 204.77

SMDT-35-120 50М/лот водоустойчива гъвкав светлина SMD3528 120LED/M led лента

ста1 Ние прифаќаме ЗАЧУВАМ за Кредитна Картичка.2 Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дена.3 Ако имате било какви проблеми околу вашата исплата,контактирајте со нас ПОБРЗО.1...

BGN 116.80

15 бял цвят на 7 сегментен модул, led дисплей стаи led спортен таймер цифров часов модул

15" Бела Боја 7 сегмент модул led број led дисплеј спортски тајмер дигитален часовник модул1екранот гас цена ,време,температура2АНТЕНСКИ далечинска контрола3дигитални модул,е многу популарна47 сегмент1.водоотпорен цифри модул : 1 цифра=7 сегмент на модули.Клиентот може да инсталирате led цифри знак со себе во нивниотсопствено барање...

BGN 75.52

30w Bridgelux muti-чипове high power led module light 3300-3600lm white живот>50,000 часа гаранция 3 г., 20 бр./лот DHL freeshipping

30w Bridgelux mutiчипови, висока моќност предводена модул светлина 33003600lm бела боја животот>50,000 часот 3 годишна гаранција 20pcs / многу промоција на курирската служба DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот Спецификација : 30 W Bridgelux чипови интегрирани висока моќност предводена модул светлинаКоличина : 1 BUC / антистатички кутијаLED Emitter : 30pcs 45mil САД бренд bridgelux LED Чипови,130140lm / wУредување на чипови : 10 тандем x 3 multipledЗрак Агол : 120±5 степенEmiting боја : топло / физичко / кул бело, други бои се исто така достапни.температура на бојата : топло бела27003200k ,природни бело40004500k,чиста бела60006500kDC Напред Тековната(АКО) : 1050m AИнтензитетот Прозрачна(IV) : 33003600lm (чиста бела) ,30003300lm ( топло бела)CRI > 80DC Напред Напон(VF) : 30.036.0 vТежина : 30 gЖивотниот Век Време : >50.000 ЧасаВо согласност : CE & ROHSГаранција време : 3 години Информации : 1.ние ќе ја испорача оваа led диоди секогаш со антистатички поле, за да се заштити повеќе.2.ние ќе го избере најдобар начин(најбезбедните & convinient доволно) од EMS / DHL / ФЕДЕКС да се достави до различни дестинација...

BGN 458.88

Mokungit 100M WS2811 Magic Dream Color 5050 RGB Addressable Flexible LED Strip Light 12VDC 30LEDs/M водоустойчив IP67 Бял ПХБ

ПараметарМодел : 5m / roll WS2811 сон боја LED лентаСветлосен извор : SMD 5050 RGBБранова должина (NM) : R / 650nm; G / 520nm; Б / 460nmFPCB боја : Бело / ЦрнаЗаштита Стапка : IP67 Водоотпорен (Може да се користи на отворено, но не подводни)LED количина : 30 LEDs / m, 5m 150 Led диоди со вкупнаIC Модел : WS2811 IC, еден IC контроли три Led диодиРаботен Напон : 12 V DCМакс Работат на струјата : 3АМоќност : 7.2 W / M, 36 W / РолнаЗрак агол : 120 степенРаботна температура : 20 до 60 целзиусови СтепениГолемина : L500cm (5 M) x W1.2cm x T0.25cmНето тежина : 240gЖивотен век : >50000 часаВе молиме имајте на ум : LED лента доаѓа без напојување и контролер.ПрименаИдеален декоративни осветлување за партија, свадба, фестивал, празник, Божиќ, ноќта на Вештерките, светлина скулптура, декоративна слика,отворено рекламирање знаци, прикажува, продавница прозорци, storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.Пакет се вклучени20 x 5 M LED лента светлина

BGN 351.98

От 20 000 лумена фенерче 10 * XML-T6 LED открит водоустойчив прожектор, фенерче, фенер, къмпинг светлина, лампа, лов+4X18650 + зарядно устройство

Опис на производот : Направен од висок квалитет на 6061 T алуминиумска легура, оваа светилка е цврсти и издржливи доволно за долго време секојдневно користењеСветилки база : , висока моќност ПРЕДВОДЕНА...

BGN 58.00 58.30

Безплатна доставка на 10 бр. 4*3 W И 12 W Височина на мощност на led тавана лампа / кабинет light / led тавана светлината на прожекторите

Опис На ПроизводотИме на производ : 4*3 W Таванот вградна светилка Моќ : 4*3 W ЛЕР тип : 4pcs X3 W Големина : 90x44mm Дупка големина : 80mm Материјал : алуминиум Lumens флукс : 100lm / W Боја temp : Топло бела : 28003000k бела 50006000 K LED Драјвер : надворешни постојан струја Возачот Напон : AC85265v 50 / 60 HZ Тело боја : БелаФункција : 1...

BGN 180.61

18 X 2 sets / Лот нов разработен led профил alu и супер дълбоко Т-образен канал за монтаж на таван или стена осветление

18 X 2 M Групи / Многу Нови развиена led алу профил и супер длабоко Тshapeled канал за плафон или на ѕид осветлување LED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : млечниот / полубриши / PC дифузен Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 50 X35 MM Внатрешна ширина 24 MM Додатоци Крајот капи, Пролет клипови Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма ТАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

BGN 1286.00 1353.98

Безплатна доставка на 10 бр. 4 W висока мощност led тавана лампа / кабинет светлина / 4*1 W led осветление / led тавана светлината на прожекторите

Опис На ПроизводотИме на производ : 4 W Таванот вградна светилка Моќ : 4 W LED type : 4pcs X1 W Големина : 90x44mm Дупка големина : 80mm Материјал : алуминиум Lumens флукс : 100lm / W Боја temp : Топло бела : 28003000k бела 50006000 K LED Драјвер : надворешни постојан струја Возачот Напон : AC85265v 50 / 60 HZ Тело боја : БелаФункција : 1...

BGN 146.93

Най-новото конструированное Led 45W*5 225W расте светло адвокатско съсловие за гидропонного закрит здравно фабрика за търговско отглеждане на

СПЕЦИФИКАЦИЈАКАРАКТЕРИСТИКИ на Оваа LED светилка е Сосема нов & висок квалитет Расте центарот на Вниманието нема сенка и да се во одлична состојба, тоа е заштеда на Енергија ниска потрошувачка на енергија, долг животен век и повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво, HPS и повеќето Халоген Светилка Ниска греење, безбедно и издржливи...

BGN 118.00 170.40

Най-новият оригинален JETBeam TH15 тактически фенер CREE XHP35 E2 1300lm лумена с micro-usb акумулаторна батерия 18650 2600mah

Карактеристики : Макс капацитет до 1300 lumens и фрли растојание од 228 метри, со една батерија 18650 Патентиран тројно опашка прекинувачи и несакани switch за еден раце работа со ергономски switch локации Патентиран JETBeam тројно опашка ќе се овозможи тактички режимот со еден допир strobe и поедноставен излези со високо како стандардни Удобен страна овозможува switch 5 интензитет селекции (со исклучок на турбо и strobe) со мемориска функција Скриени турбо функција е достапна и за двата режими Интелигентна контрола на температурата систем за да се зголеми животниот век на LED Нисконапонски индикатор функција потсетува корисникот на замена на батеријата во време Обратна поларитетот заштита за да се спречи штета предизвикана од несоодветна батерија вметнување Еден бесплатен микроUSB полнење батерија 18650 вклучени за лесно полнење со било 5 V извори на енергија. И двете клип и тактички прстен вклучени во пакетот за различни апликации Зајакнато ултрајасно минерално стакло со антирефлективен слој Изградени од аеро одделение алуминиум легура HAIII воена одделение харделоксирани финиш Водоотпорен оценка : IPX8 (2 метри под вода) Додатоци се Вклучени за слободни : Holster 2600m Ah батерија 18650 Опрстен Lanyard Гумена капа

BGN 160.00 172.26

Hydroponice Deep Red 660nm + Royal Blue 440nm Plant Light Lamp COB Diode Beads for САМ 100W 200W 300W 500W 1000W LED Grow Light

Hydroponice Длабоко Црвена 660nm + Кралска Сина 440nm Растенијата Светлина Светилка КОЧАН Диоди Монистра за DIY 100 W 200 W 300 W 500 W 1000 W LED Расте СветлинаДетали Каталог : 1...

BGN 66.00 66.37

480LEDs/М SMD3528 LED Strip Light 5M 24Vdc 2400LEDs CRI 80+Ra in Quad 4 Lines Rows Nonwaterproof Strip LED Лентата на Light Tape

480 LEDs / M SMD3528 LED Лента Светлина 5 M 24 Vdc 2400 LEDs CRI 80+Ra во Quad 4 Линии Редови Nonwaterproof Лента LED Лента Лента СветлинаКога ќе цел бела боја, pls љубезно ве молиме да проверите на УПТ како што е подолу : Топло Бела : 30003500 KБела : 40004500 KЛадно Бела : 60006500 KАко ви треба ЕКСТРА ТОПЛО БЕЛА 2700 K, ве молиме да ни остават порака "2700 K" ви благодарам.Карактеристики на производот : Superbright флексибилни LED лента со самолепливи поддршкаИдеален за брза инсталација во многу апликации како знаци, прикажува и pelmets480 SMD3528 led диоди по метар во три реда5 метри во текРазлични бои и IP20 / невода доказБели PCB одборПо 24led cuttable for24 V лентаCE & Ro HS согласност2годишна гаранцијаСпецификации на 3 реда dc24v smd3528 led лента, светлата за 1800leds Модел Бр...

BGN 121.28

20M 5050 RGB LED strip light IP65 + 18A сензорен контролер + усилвател + 20A мощност

На 20 милиони 5050 RGB LED лента светлина IP65 + 18 A Допир контролер+ Антена+ 20 A моќ100% Сосема Нов12months гаранцијаОпис5050 led Лента, Светлата за : ● Боја:RGB● LED type : 5050● LED кол:300 LED / 5meter● Должина:5meter(500cm)● Водоотпорен: IP65 водоотпорен● Работен Напон:DC 12 V● Работат на струјата:5 A● Големина:L500*W1.00* T0.25(CM)Пакет Содржина : 5 M 5050 RGB 5 M LED Лента светлина

BGN 119.00 124.80

DHL и EMS безплатна доставка 20 м / лот 5 м / макара 24 в 3528 1200 smd led CCT е цветната температура може да се регулира и затемняемая ивица бял+топъл бял

DHL ЕМС бесплатен превозот 20 милиони / многу 5m / ролна 24 V 3528 1200 smd led УПТ боја температура прилагодливи и dimmable лента бели+топло белаБоја Температура Прилагодливи УПТ Прилагодливи LED ЛентаКарактеристики : 1...

BGN 370.94