• Ново
Светодиодна лента 5050 fiexible light 60Led/m, 5m 300Led, DC 12V, бял, топло бяло, червено, зелено, синьо, жълто, водоустойчив, Безплатна доставка

Светодиодна лента 5050 fiexible light 60Led/m, 5m 300Led, DC 12V, бял, топло бяло, червено, зелено, синьо, жълто, водоустойчив, Безплатна доставка

BGN 11.49
BGN 11.00 -4 %

Сума
Налично за поръчка


LED Лента 5050 , Единствена Боја/RGB, 60pcs led диоди SMD5050 по метар, Не-Водоотпорен, Водоотпорен,DC12 V, 5 метри/многу
Добредојдовте на нашата Продавница
Welcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКА
Вашето задоволство е наша извршување
Предност
Па и Висок Квалитет на Контрола
Брза Испорака
Конкурентни Цени
Спецификација
Димензија(mm) : L*10*2
Пакет : Анти-статички пластична кеса
Нето Тежина : 102g
Материјал : FPCB
Водоотпорен : Никој
Надворешноста Боја : Бела
Влезен Напон(V) : DC12 V
Влезна Моќност : за 8w/m
Led Драјвер : Надворешен
Dimmable : Никој
Зрак Агол : 120°
Емитуваат Боја : Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Бела(6000-6500 K), Топло Бела(2800-3200 K), Ладно Бела(7500-8000 K)
Животниот век : 50.000 часови
Извор на светлина : LED SMD 5050 300pcs/5 M
Карактеристики
Бренд LED, гарантира светлината, подолг живот,
Долниот lumens деградација
Добра боја конзистентност.
Типични Апликации
Архитектонски декоративни осветлување, Граница/контурата осветлување, Итен безбедност осветлување, Walkway осветлување/Скалила акцент осветлување, Сокриени осветлување/Чове осветлување, Backlighting за signage писма/Channel писмо осветлување, Морски, Слаба светлина, Градина декорација
Пакет Содржина
5meters/1 Тркалаат Led Лента (овој пакет не вклучува никаква власт suply)
LED Лента 5050 , Единствена Боја/RGB, 60pcs led диоди SMD5050 по метар, Не-Водоотпорен, DC12 V, 5 метри/многу

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Синьо, RGB, зелено, червено, бяло, жълто, топло бяло
Цвят:
Не е водоустойчив, водоустойчив
Тип Елемент:
Стриптийз
Източник На Захранване:
DC
търговска марка:
СЗКДСФ
Номер На Модела:
5050-60-Н
Модел led чип:
SMD5050
Брой Led/M:
60шт/м
Вид на уплътнението:
SMD
Водоустойчив:
No
документ:
RoHS ce, CCC
Марка led чипове:
Эпистар
Случай:
дневна
Производство На Електроенергия:
Ключ
Напрежение:
12V
Средният живот (ч):
50000модель
Цветна Температура(K):
6000-6500К
Консумирана мощност (W/m):
8 W/m
Технически характеристики (светли мъниста / м):
60/м

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка матирана и прозрачна капачка PC корпус алуминиев профил за led ленти 2 м / бр 35 бр. / лот

led алуминиумски профил за led лента спецификација2000mmx25mmx14.5mm1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента2) Должината на Алуминиум LED профил 2 M3) PC покритие на Алуминиум LED профил Млечниот / заоблачено4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 2m со 4 парчиња на крајот капи5) Клипови од Алуминиум LED профил 2 m со 4pcs на клипови6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајнled алуминиумски профил за led лента предноста...

BGN 436.80

От 20 000 лумена фенерче 10 * XML-T6 LED открит водоустойчив прожектор, фенерче, фенер, къмпинг светлина, лампа, лов+4X18650 + зарядно устройство

Опис на производот : Направен од висок квалитет на 6061 T алуминиумска легура, оваа светилка е цврсти и издржливи доволно за долго време секојдневно користењеСветилки база : , висока моќност ПРЕДВОДЕНА...

BGN 58.00 58.30

Выдвиженческие продукти, произведени по поръчка подови стаи на хотела неръждаема стомана стаи Led 3d стаи на дома на дядо стаи главоболие лампа стаи врати

Обичај прозрачна куќа бројматеријал : 304 од не ' Рѓосувачки челик,25мм дебелина Акрил,15mm дебелина Видови на осветлување : Led позадинско осветлување осветлување : 5050 led извор на Енергија : AC110 VAC240 V влезна моќност : DC12 V Сертификат : CE, УЛ, ROHS Интензитет : Водоотпорен Белешки : 1) цената е за 2 компјутери броеви или букви.Ве молиме, известете нè што букви или броеви што треба по ред.Ви благодариме...

BGN 88.00

2PCS 50CM 24V LED Bar Light непрекъсната връзка ультратонкой led лента 42LEDs SMD 2835 Млечния cover Kitchen Cabinet Light

2 ПАРЧИЊА 50 CM 24 V LED Лента Светлина Лесна Поврзување на Ултра тенок LED Прилагодува светлината SMD 2835 Млечниот покрие Кујната Кабинет СветлинаLED : 2 ПАРЧИЊА 2835 SMDБоја : Бела 60006500 K,Топло бела 30003500 KДолжина : 50 CM / еезНапојување : 24 V,8 W / ЕЕЗ ±10%За Должина;1.Лента на Светлина : 50 cm / 1 BUC2.Моќ кабел : 10 см3.i Touch Dimmer Прекинувач : 30cm 2 ПАРЧИЊА Бар Светлина + 1 PCS Моќ кабел+ 1 PCS i Touch Dimmer Switch+ 1 PCS 24 V Адаптер Забелешка : адаптер само може да работи за Макс 2 ПАРЧИЊА бар светлина.

BGN 33.00 47.04

20M 5050 RGB LED strip light IP65 + 18A сензорен контролер + усилвател + 20A мощност

На 20 милиони 5050 RGB LED лента светлина IP65 + 18 A Допир контролер+ Антена+ 20 A моќ100% Сосема Нов12months гаранцијаОпис5050 led Лента, Светлата за : ● Боја:RGB● LED type : 5050● LED кол:300 LED / 5meter● Должина:5meter(500cm)● Водоотпорен: IP65 водоотпорен● Работен Напон:DC 12 V● Работат на струјата:5 A● Големина:L500*W1.00* T0.25(CM)Пакет Содржина : 5 M 5050 RGB 5 M LED Лента светлина

BGN 119.00 124.80

(5 бр./лот) 85-265 3 години гаранция, CE и RoHS 15 W 300*300 300x300 Dimmable LED Panel Light 300x300 mm 30х30 см

Dimmable LED Панел Светлина Спецификација : Dimmable LED Панел Светлина Чип Бренд : Epistar Моќ : 15 W Димензија : 300x300mm Боја : Бела,Топло Бела Прозрачна Флукс : 1350 LM Влезен Напон : 85265 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 целзиусови степени животниот век : 50000 H Сертификат : CE, и Ro HS Гаранција : 3 Години

BGN 145.60

480LEDs/М SMD3528 LED Strip Light 5M 24Vdc 2400LEDs CRI 80+Ra in Quad 4 Lines Rows Nonwaterproof Strip LED Лентата на Light Tape

480 LEDs / M SMD3528 LED Лента Светлина 5 M 24 Vdc 2400 LEDs CRI 80+Ra во Quad 4 Линии Редови Nonwaterproof Лента LED Лента Лента СветлинаКога ќе цел бела боја, pls љубезно ве молиме да проверите на УПТ како што е подолу : Топло Бела : 30003500 KБела : 40004500 KЛадно Бела : 60006500 KАко ви треба ЕКСТРА ТОПЛО БЕЛА 2700 K, ве молиме да ни остават порака "2700 K" ви благодарам.Карактеристики на производот : Superbright флексибилни LED лента со самолепливи поддршкаИдеален за брза инсталација во многу апликации како знаци, прикажува и pelmets480 SMD3528 led диоди по метар во три реда5 метри во текРазлични бои и IP20 / невода доказБели PCB одборПо 24led cuttable for24 V лентаCE & Ro HS согласност2годишна гаранцијаСпецификации на 3 реда dc24v smd3528 led лента, светлата за 1800leds Модел Бр...

BGN 121.28

Безплатна доставка по DHL !! добро качество, висока мощност 3 W led прожектор, led проектор светлина, 110-250VAC, DS-06-24-3W, 2 години гаранция

Драги Пријатели,Ви благодариме за посетата на нашата продавница,ние сме фабрика со 9years искуство во ПРЕДВОДЕНА од терен, за сите производи што се продаваат во оваа продавница е со гаранција за квалитет, сите тие се со CE,Ro Hs Сертификација.За превозот цена, ве молиме контактирајте со нас преку email или да ни оставите порака онлајн, ние ќе ги прилагоди превозот цена по receing вашата нарачка онлајн, и најчесто превозот цена е многу пониска отколку што е прикажано онлајн систем.Ви благодариме за вашата поддршка и ви посакувам пријатен шопинг.DARSHAN LIGHTNG ГРУПАВодоотпорен LED светлото на рефлекторите Функција1.Силна Алуминиумско фитинг,добро за надворешна и топлина испрати2.Висока светла 1 W LED,LUMILED Бренд,добар квалитет, 2 Години гаранција.достапни во Warmwhite,Бела,Сина,Зелена,Црвена,Килибар3.Работи во 220 V или AC 110 V директно, лесен за поврзување, исто така, се достапни во 12 V DC / AC4.Достапни во различни зрак агол за различни дизајн барање.Водоотпорен LED светлото на рефлекторите Спецификација1...

BGN 220.80

Led адаптер трансформатори за осветление led драйвер за захранване AC220 в DC12V 60 W 120 W 200 W 240 w 360 W за led ленти

Префрлување Напојување 220 V за 12 V за LED Лента СветлинаКарактеристики : Ниска греење генерација на намалување на потрошувачка на електрична енергија...

BGN 10.00 14.64

Безплатна доставка, 100 бр 5050 SMD 60 LED / M RGB Ивица 5M 300 LED DC12V IP65 водоустойчив SMD фенерче LED Strip Single color Light

Оваа SMD 5050 LED Лента на Светлина е совршен за декорација на вашиот дом, автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Водоотпорен 5050 5 M 300 SMD RGB LED Лента СветлинаКарактеристики : Оваа 5 M SMD 5050 LED Лента на Светлина е за декорација и beautification на различни прилики : дома, во автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Различни светла боја.Со далечински контролер и контрола кутија, ви нуди повеќе изненадени ефекти.Висок квалитет и долг животен век.Мека и еластична.На било која површина и во било која форма.Водоотпорен и издржливи.Еколошки : Ниска употреба на јаглерод, без зрачење, без треперење, и нема загадување на човекот исредина.Сигурна и стабилна.Лесен за инсталација : лепила или ноктите ќе работат.Спецификации : LED type : SMD 5050LED количина : 300 компјутери (60 компјутери / m)Лента должина : 5 MМоќност : 72 W / 5 MБранова должина : R 625±2.5 NM, Б 470±2.5 NM, G 525±2.5 NMПотрошувачка : 14.4 W по 1 метарСветла боја : R G B , Црвена , Зелена , Сина , Жолта , Бела .Влез : DC 12 VВодоотпорен ниво : IP65Производ тежина : 243gЗабелешка : за Напојување Не е вклучен или IRДалечински.Пакетот вклучува : 100 * LED Лента Светлина1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT PP и така натаму...

BGN 807.00 876.77

Hydroponice Deep Red 660nm + Royal Blue 440nm Plant Light Lamp COB Diode Beads for САМ 100W 200W 300W 500W 1000W LED Grow Light

Hydroponice Длабоко Црвена 660nm + Кралска Сина 440nm Растенијата Светлина Светилка КОЧАН Диоди Монистра за DIY 100 W 200 W 300 W 500 W 1000 W LED Расте СветлинаДетали Каталог : 1...

BGN 66.00 66.37

4.5 M x 3M 300 LED Home Outdoor Holiday Коледа Decorative Wedding коледа String Фея Curtain Garlands Strip Party Светлини

4.5 M x 3М 300 LED Дома Отворено Празник Божиќ Декоративни Свадба божиќ String Самовила Завеса Garlands Лента Партија СветлаСпецификации : Големина : 4.5 Mx3 MLED количина : 300pcsLED string : 12pcs жици, 25 светилка светилки по stringБоја : Бела / Топло белаВлезен напон : EU220vВклучете контролор : 8 видови на начини Комбинација inwaves последователни slo glo брка / флеш бавно исчезнат трепкане стабилен наПриклучокот на контролор : 60cmCoppery жица+Пластичен капакКарактеристики : Широко се користи во Случаи : бар, хотел, сала, градина, плоштад, улица, гаража, автомобил, мотоцикл, производ знаци и на фестивалот, осветлување..Лесно да се инсталира на повеќето површини : Стакло, Дрво, Метал и ПластикаВисок квалитет и долг животен век за внатрешна и надворешна употребаНиска потрошувачка на енергија со светли боиЕнергетски ефикасни, речиси без одржувањеPlug and play, едноставни за ракувањеСовршен за Божиќ прозорецот екранот, забава, роденден, свадба и многу други празници и фестивал осветлувањеИзвестувања : 1...

BGN 21.00 36.50

15 бял цвят на 7 сегментен модул, led дисплей стаи led спортен таймер цифров часов модул

15" Бела Боја 7 сегмент модул led број led дисплеј спортски тајмер дигитален часовник модул1екранот гас цена ,време,температура2АНТЕНСКИ далечинска контрола3дигитални модул,е многу популарна47 сегмент1.водоотпорен цифри модул : 1 цифра=7 сегмент на модули.Клиентот може да инсталирате led цифри знак со себе во нивниотсопствено барање...

BGN 75.52

Mokungit WS2812B SK6812 пръстен 32 пръстени SK6812 малко за пръстени RGB LED пръстен 5050 вграден драйвер RGB за Arduino Strip Type Black

Карактеристики : 1.Интелигентни обратна поларитетот заштита, напојување обратна поларитетот нема да ја оштети IC.2.IC контрола коло и моќ LED место светло за комунални услуги.3.Контрола коло чип со RGB компоненти во пакет во 5050, да се формира целосна надворешна контрола пиксели.4.вграденво сигнал обликувањето коло ниту еден пиксел по приемот на сигналот низ бранови обликување и потоа излез за да се обезбеди линија waveform изобличување нема да се акумулира.5.Вграденво сила на ресетирате и кафена и надвор ресетирате коло.6...

BGN 13.73

2835led power plug LED strip 110V120V 220V 230V 240v водоустойчив струнен лента връзка Коледна Коледна лента Лента осветление лампи

Име на производ : LED 2538 приклучокAnswer : ___________________________ Note : 1 приклучок може да се поврзе 100 метри,' лентаМе остави порака за НАС приклучок или ЕУ приклучок1.Ние прифаќаме alipay тука.2.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата processor ESCROW.3.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 7дена за замена или пари назад...

BGN 24.00

E17 XML-T6 5000LM алуминиев водоустойчив мащабируем CREE LED фенерче Факел, Светлина за 18650 акумулаторна батерия или AAA

Голема Промоција Ултра Светла КРИ XML T6 LED Светилка 5 Режими на 5000 Lumens Zoomable LED Светилка Слободни S hipping1.Бренд Име : Pocketman2.Име На Модел : E17 / G7003.Количина : 1 BUC4.LED Emitter : XML T65.Режим : 5Mode (high средно ниска сос Strobe)6.Светилка Век : 100,000 Часа7.Боја : црна8.Се Емитуваат Боја : Бела Светлина9.Прекинувач : Опашка Капа Clicky / Clickie10.Леќи На Камерата : Конвексен Леќа11.Случај материјал : Трајни авиониодделение алуминиум12.Батерија : 1 x 18650 / 3 x AAA(не се вклучуваат)Погоден за : Кампување, планинарење, Backpacking, Лов, Риболов, Авто итни случаи, и Дома Поправка итн.Експрес транспорт инструкции и Повратни информации : (1)ве Молиме прочитајте ја нашата објект спецификации над внимателно и потврди дека е она што ви треба.(2) зборувате со нас на линија или оставете порака овде на сите прашања на нашиот објект, превозот термин и цената.(3) Ако некои дополнителни барања на нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од нас.Некои известувања за превозот : (1) HK Пост mail времето за испорака е околу 1522 дена (некои треба околу 30 дена), ве молиме љубезно биде малку трпеливи додека чекате за на вашиот парцели.(2)исто така, се размислува и за други Express (UPSот, DHL, Fed Ex, ТНТ или ЕМС) 2 до 8 дена доставени.(3)ве Молиме контактирајте со нас одеднаш ако има било какви aberrant email пораки.(4) ве Молиме испратете ни ги вашите предлози како што знаете нешто подобро од нас...

BGN 9.00 109.25

20m / roll DC24V GS8206 IC(по подобен начин WS2811 IC) 60LEDs/m (10pixes/m;6leds като един пиксел) led цифрова лента; IP33;неоновите тип

Објектот Карактеристики : Оваа LED лента е опкружено со силика гел црево кои овозможуваат одлична вода и прашина доказНиска потрошувачка на енергија, Суперсветли но работи со ниска температураСите светлината се шири и целосно мазни, светлечки многу дури иLED Type : 1 GS8206 IC контрола 6 LED Чип,Долг животен век >50.000 часаДостапни во различни фиксна бои и RGB (133changing режими може да се реализира)Контролорот е наменета за магија led лента која може да се available133 режимиЗаверена од двете Ro HS / CE / FCCСпецификации : LED Type : 5050 + GS8206 IC(слични на WS2811 S IC)LED Количина : 60leds / mIC Количина / m : 10 IC / mпиксели / m : 10pixels / m(секој 6leds работи како еден пиксел)Работен Напон : DC24 VЗаштита одделение : водоотпорен во млечниот силикон цевкадолжина : 20 милиони ролнаБоја : целосна бои RGB;256gray скалаАгол на гледање : 120°температура на чување : 20°до 50°Големина ( L X W X H ) : 20000 x 20x 2,5 mmЛесна инсталацијаСекој еден LED светилка може да биде произволно отсечени, добра флексибилност, лесна инсталација, може да биде произволно свиткување.Сон боја на осветлувањеНатпреварот го користите контролер може да се појави шарени завесаup / проток на вода / raindrop / скок флеш и така натаму стотици осветлување ефект,Препорачуваме контролори :

BGN 352.00

LED Star Curtain Light 12Stars 2M Коледа Light Curtain Icicle String Светлините на празничното осветление

LED Ѕвезда Завеса Светлина 12 Stars 2 M Божиќ Светлина Завеса Icicle String Светла Празник осветлување Со многоцветни светло, изгледа многу убаво во текот на ноќта...

BGN 27.00 38.83

Палатка канал фабрика 3D етаж акрилни загоренные писма знак за хотели

материјал : не ' Рѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : позадинско осветлување Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

BGN 380.80

50 x 1M комплекти / Лот T-образна анодизиран led профил alluminium profil и al6063 LED линейно осветление за пода или вградени стенни осветителни тела

50 X 1 M Групи / Многу T тип Елоксирани Led alluminium профил и AL6063 led линеарна осветлување за подот или вдлабнати ѕид светлаLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : бриши / forsted / млечниот Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 23.1 X8.9 MM Внатрешна ширина 12.3 MM Додатоци Крајот капи Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма ТАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

BGN 368.00 387.02

50шт SOP8 SSOP8 TSSOP8 SMD до Dip8 адаптер 0.65 / 1.27 mm печатна платка

Име на производ : SMD Да DIP8 PCB Одбор Fiting Пакет : SOP8 SSOP8 TSSOP8 Големина на (Секој) : 11.59 x 11.59 x 1.6 mm(L*W*T) Име на Производ : SMD Да DIP8 PCB ОдборFiting Пакет : SOP8 SSOP8 TSSOP8Големина на (Секој) : 11.59 x 11.59 x 1.6 mm(L*W*T)На PCB одбор има две страни.Едната страна за pin теренот големина 0.65 мм, другата страна за pin теренот големина 1.27 mm.Секој одбор брои 8 пина...

BGN 2.64

На 3 метра (1.5 мм) el тел+ 5V USB инвертор с USB ключ+ разход на поръчка е на разположение

Жица Должина : 3 метри долга 1.5 mm ел жица Инверторот : 5v USB инверторот со USB Преклопник Карактеристики на Производот : Овој производ е нова генерација на меѓународната приказ осветлување технологија, изглед слично на обичните телефонски...

BGN 4.16

5M, 10M smd 3528 2835 RGB Led Strip kit водоустойчив led Гъвкава светодиодна лента DC12V RGB, внасяни диод лента с контролер и адаптер

5 M 10 M smd 3528 / 2835 RGB Led Лента за полнење Водоотпорен led Светло флексибилни DC12 V led Лента RGB диоди лента со Контролер и Адаптер5 M 3528 RGB 60leds / m led лента поставена : 1 x 5m 3528 RGB 60leds / m Неводоотпорен / Водоотпорен led лента1x DC 12 V 2 A адаптер (ЕУ / САД)1x 24key IRдалечински контролер (тоа не вклучува батерија)1x DC IR reciever10 M 3528 RGB 60leds / m led лента поставена : 2x 5m 3528 RGB 60leds / m Неводоотпорен / Водоотпорен led лента1x DC 12 V 3А адаптер ( ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU)1x 24key IRдалечински контролер (тоа не вклучува батерија)1x DC IR приемникДобредојдовте на нашата продавница повторно!

BGN 12.00 16.80

Най-новото конструированное Led 45W*5 225W расте светло адвокатско съсловие за гидропонного закрит здравно фабрика за търговско отглеждане на

СПЕЦИФИКАЦИЈАКАРАКТЕРИСТИКИ на Оваа LED светилка е Сосема нов & висок квалитет Расте центарот на Вниманието нема сенка и да се во одлична состојба, тоа е заштеда на Енергија ниска потрошувачка на енергија, долг животен век и повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво, HPS и повеќето Халоген Светилка Ниска греење, безбедно и издржливи...

BGN 118.00 170.40

ANJOET long Hard flashlight Baseball bat shape LED Flashlight Q5 Факел, 18650 OR 3XAAA For Self-defense lighting

Производ продажба точка: Оваа специјална светилка е направен од алуминиум, што го донесува долго безбол палка форма , тоа изгледа многу тешко...

BGN 21.00 22.56

Безплатна доставка на 10 бр. 4*3 W И 12 W Височина на мощност на led тавана лампа / кабинет light / led тавана светлината на прожекторите

Опис На ПроизводотИме на производ : 4*3 W Таванот вградна светилка Моќ : 4*3 W ЛЕР тип : 4pcs X3 W Големина : 90x44mm Дупка големина : 80mm Материјал : алуминиум Lumens флукс : 100lm / W Боја temp : Топло бела : 28003000k бела 50006000 K LED Драјвер : надворешни постојан струја Возачот Напон : AC85265v 50 / 60 HZ Тело боја : БелаФункција : 1...

BGN 180.61