• Ново
WTIANYA 77mm HD ТЪНЪК UV Протектор Multi-Coated MCUV филтър за обектив на цифров фотоапарат 77 мм

WTIANYA 77mm HD ТЪНЪК UV Протектор Multi-Coated MCUV филтър за обектив на цифров фотоапарат 77 мм

BGN 28.80

Сума
Налично за поръчка

Опис на производот На WTIANYA 77mm MC УВ Филтер е општа употреба, јасно филтер кој помага да се апсорбираат ултравиолетова светлина. Нема дополнителни колорит или контраст е предвидено, овозможувајќи ви да го спарите овој филтер со другите. УВ филтер е исто така корисно како општи заштитни на филтерот за да се остави на леќи на сите времиња. Филтри помогне да се намали прашина и влага од постигнување на вашата објектив елемент и да се обезбеди дополнителна заштита во случај на капки или ситуации каде гребење може да се случи. Карактеристики на производот Апсорбира Ув Светлина Мулти-Обложени Општи Заштитни Филтер Ултра Тенок 2,5 mm Алуминиум Рамка со Оптичко Стакло Стапка на Пренос 99% Детали за Производот
Филтер Тип : УВ Филтер Фактор : 1 (0 Стоп) Форма : Круг Кружни Големина : 77 mm Пред Додаток Тема / Бајонет : 77 mm Филтер Материјал : K9 L Оптичко Стакло Прстен Материјал : Авијација Алуминиум Премази : 16 Слој Мулти-Слој
Производ Слики

Всичко за продукта

Цвят:
Uv ултравиолетова с почистващ комплект
Калибър:
77мм
Пакет:
ДА
Тип:
UV-филтър
търговска марка:
WTIANYA
Номер На Модела:
DMC-UV-77MM

Подобни продукти в категория

GODOX 49mm Макро Close-Up +10 обективен филтър за цифров камеи

Т неговиот објектив филтер е совршен за макро фотографија! Дали сте во потрага за такви леќи на камерата филтер? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални макро камери филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери.На крупен дигитални камери филтри, што е едноставно поставена на предната страна од нашата нормална преземање на леќа, дозволи донесување на крупен и, исто така, прави можно фотографијата на детали што би било невозможно без користење на крупен леќа...

BGN 12.00 12.46

EF/FX EF-FX адаптер за автоматично фокусиране на обектива на Canon EF монтиране на обектив за фотоапарати Fujifilm FX

2018 нови STEELSRING EF / FX авто фокус леќа адаптер за Canon EF леќа планината да Fujifilm FX X серија камери ако не можете да бидете сигурни дека вашата камера и леќа одговара или не, ве молиме контактирајте со нас за поставување Compatiable камера : Fujifilm X сериозни камера Compatiable леќа : canon објектив EF

BGN 558.40

2 елемента на едро 37-58мм 37 мм - 58мм 37 - 58 стъпка надолу пръстен филтър адаптер за адаптери, обектива, сенник за обектив, капак на обектива и още много други...

Вовед : Машки навој : 37mmЖенски навој : 58mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 37mm да 58mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

BGN 4.77

GODOX 37mm UV Uv филтър на обектива на камерата

W шапка гледате е 37mm УВ Ултравиолетови на камерата Леќи на Камерата Филтер, ако ви се допаѓа се земе слики, овој УВ Филтер Леќа е мора да има за вас! Направени од високо квалитетен материјал, на 37mm УВ Филтер Леќа се издржливи и сигурни за долго време се користи...

BGN 9.10

нов и оригинален за niko 14-24 поименна плоча на обектива 14-24 мм F / 2.8 G IF 1K087-785

нови и оригинални за нико леќа 1424mm F / 2.8 G АКО ИМЕТО ПЛОЧАНие сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 68.64

95% нов багажника на обектива. Цифров огледално багажника. Предната част на ба за Canon EF 50mm 50mm 1: 1.4 USM ремонт на детайл

95% НОВИОТ Објектив барел Дигитални огледало барел Пред ба За Canon EF 50mm 50 mm 1 : 1.4 USM Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

BGN 57.60

GODOX 52mm CPL кръгъл поляризационен филтър на обектива на камерата

Повторно сте во потрага по таква леќи на камерата филтер? Што ви овозможи да ги отстраните несаканите одблесоци од неметални површини како што се вода, стакло итн? Оваа 52mm Кружни Поларизирана CPL на камерата Леќи на Камерата Филтер е идеален избор за вас...

BGN 15.82

Fotga Tilt Adapter Ring For Canon Lens to Sony Adapter for Nex-3 И Nex-5 и NEX-7 И NEX-5C brass wholesale offer oem

FOTGA Навалите Адаптер Прстен За Canon Објектив за Sony Адаптер за Nex3 Nex5 месинг трговија на големо Нудиме OEMМожеби не знаете што навалите леќи изгледа, но веројатно сте виделе нивните ефекти...

BGN 62.00 96.00

Висококачествено пръстен за закрепване на статив A (W) за Canon 70-200mm f/4L IS USM

Висок Квалитет Tripod Планината Прстен На(W)за Canon EF 70200mm f / 4 L USMза Canon EF 70200mm f / 4 L IS USMза Canon EF 400mm f / 5.6 L USMВоведсовршена боја како оригиналниот објектив,ние сме само еден на ebay за продажба.Напредни CNC обработка,Висок квалитет на алуминиумпечење насликани површинаТрета страна специјален дизајн за Canon EF 70200mm f / 4 L IS USM,Совршен сообразност во боја и површината квалитети.На tripod планината прстен планината на tripod, тоа ви помага да се поправи и биланс на вашиот теле леќа која е тешка или долго леќа виси надвор пред камерата.СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ : Прстен внатрешниот дијаметар : 65mmПрстен ширина : 18mmПрстен дебелина : 48mmБоја : БелаНа unc завршетоци со (Унифицирани Национални Груб Навој) е 1 / 4" и 3 / 8"Количина : Tripod Планината Прстен x 1Бренд нови, никогаш не се користат воПогоден Заза Canon EF 70200mm f / 4 L USMза Canon EF 70200mm f / 4 L IS USMза Canon EF 400mm f / 5.6 L USM

BGN 24.00 25.58

Godox Glass 77mm неутрална плътност Nd8 филтър на обектива на камерата

Повторно сте во потрага по 77mm Филтер Леќа, кои ќе ви овозможи да ги отстраните несаканите одблесоци од неметални површини како што се вода, стакло итн? Сега овој Филтер Леќи на Камерата е само за вас...

BGN 33.00 35.18

Безплатна доставка + номер за проследяване на Едро 28 мм-52мм 28-52 мм 28 до 52 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

ВоведМашки навој : 28mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 2852mm Филтер Прстен Адаптер x1(Оригиналната Manufactory Пакет)Погоден Затема филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе.

BGN 7.00 8.00

GODOX 67mm +8 Макро-Close-Up обектив филтър за цифров фотоапарат

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитални макро Блиску До Објективот на Филтерот за да се исполнат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

BGN 17.00 19.18

30 бр./много високо качество на 49 52 55 58 62 67 72 77 82 мм center pinch Snap-on cap cover лого за обектива на камерата canon

ВоведВисокквалитет 49 52 55 58 62 67 72 77 82mmцентар за малку Snapна ззп покрие лого за canon Објектив на камератаОваа капа штити вашиот објектив од прашина и вода, и тој има едноставен snap на функција која им овозможува на леснотијата на користење кога се објективот е со или без објектив хауба на...

BGN 38.00 52.00

Ново преходни пръстен на обектива AI-M4/3 за обективи на Nikon F AI AF до креплению камера Micro M4/3 4/3 за G1 G2 G3 G6 G10 GH1 GH2 GF1 GF2

Нови ПИM4 / 3 Леќа Адаптер Прстен за Nikon F ПИ БОЛЕСТ Леќи за Микро M4 / 3 4 / 3 Камера Планината за G1 G2 G3 G6 G10 GH1 GH2 GF1 GF2 Забелешка : Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран" или не можете да се ослободите shutter,ве молиме да ги менувате камера менито поставки...

BGN 10.00 14.40

GODOX 55 Макро Close-Up +10 филтър на обектива на камерата

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа Камерата Леќи на Филтерот за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери.На Блиску До Камерата Филтер, што е едноставно поставена во предниот дел од нашата нормална преземање на леќа, овозможува преземање на фотографии одблизу и, исто така, прави можно фотографијата на детали што би било невозможно без користење на крупен леќа...

BGN 15.00 15.82

3 1 37 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 mm обектив UV FLD CPL цифров филтър за обектив за canon SLR nikon DSLR фотоапарат с кутия

УВУВ огледало : 1, УВ : двоен слој на кожата, на светлина на 95%; (исто така, повика на еден мембрана на секоја страна на секој позлата слој од подрумот мембрана)2, MC УВ : мултиобложени УВ филтер, на светлина од 98% transmittance на УВ огледало е подобрена до одреден степен; (контрастот е очигледен)3, L37 УВ : Професионалец со УВ филтер, светлина пренос стапка на 99.9%, на transmittance на најдобар;4, L41 УВ : Професионалец со УВ филтер, светлина пренос стапка на 99.9%, transmittance од најдобрите ултраширок агол леќа за да се избегне vignetting; (сега е достапен само во 67 калибар може да се купат најдобрите светски)5, ЗАШТИТНИК ПРО 1 D (W) : мултислој на кожата да се заштити огледало, во светлина на 99%, специјално за ултраширок агол леќа за да се избегне vignetting.6, MCУВ ПРО ПРО 1 D УВ (W) : Дигитална мултиобложени УВ филтер, во светлина на 99% посветен и широк агол леќа за да се избегне vignetting, со соодветни дигитални еден по друг десен агол, може да се апсорбираат големи количини на ултравиолетови да се елиминира магла и зголемување на сликата јасност.7, Ким MC ЗАШТИТНИК : мултислој позлата допир за да се заштити огледало...

BGN 8.00 11.52

Meike 12mm f / 2.8 ултра широкоъгълен фиксиран обектив с подвижна капачка за фотоапарати Olympus/Panasonic M4/3 mount

Meike 12mm f / 2.8 Ултра Широк Агол Фиксен Објектив со Removeable Хауба за Олимп / Panasonic M4 / 3 монтирање на камери за APSC onstructed на 12 стакло елементи во 10 групи со отворот спектар на f2.8 f22 Минимум фокусирајќи се на растојание од само 3.94 инчи Изграден за Огледало помалку камери; зема 72mm филтер големина на Леќа не zoomable Вклучува отстранлив леќа хауба,леќа торбичка

BGN 324.00 367.98

Jjc фотоапарат байонет цвете сенник за обектив обектив за NIKON AF-S DX NIKKOR 18-105mm / 18-140mm f / 3.5-5.6 G ED VR заменя HB-32

JJC Камера Бајонет Цвет Леќа Хауба За NIKON AFS DX NIKKOR 18105mm / 18140mm f / 3.55.6 G ЕД VR заменува HB321) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 12.78

2 елемента 52 52 мм гумена 3в1 3-степенна сгъваем сенник за обектив обектив за Canon, Nikon dslr фотоапарат

Карактеристики : Спречување На Ракети Објектив аспираторот може да се спречи ракети со запирање на светлина што доаѓа во објективот на екстремни агли и се рефлектира во објективот.Заштита на леќите од тоа да биде гребнатини.3 Фази Расклопна & Прилагодливи...

BGN 7.00 8.00

Черно макро пръстен за удължител Pentax PK Mount K10D K20D K100D K20D K5 K7 KX помещение Безплатна доставка

Црна Макро Продолжување Цевка Прстен За Pentax PK Планината K10 D K20 D K100 D K20 D K7 K5 KX Камера Бесплатен ПревозотКарактеристики : 3 продолжување цевки : 9mm 16mm 30ммИсклучително корисно за макро фотографијаСитеметално тело обезбедува максимална издржливостНе оптички компонента помеѓу (тоа се осигурува да не сменат вашиот квалитетот на фотографијата.)Повеќе цевки можете да додадете, поблиску фокус и поголема зголемувањеКога се користи наставката прстен со Pentax тело, камерата треба да се постави во рачен режим.Ова Макро Продолжување Цевка постави не зачува автоматско дијафрагмата...

BGN 15.00 20.77