• Ново
Neewer 3 Pieces DJI Filter Kit for DJI OSMO / Inspire 1 Graduated Color Filter Set:Graduated Nd8+Orange + Blue Filter

Neewer 3 Pieces DJI Filter Kit for DJI OSMO / Inspire 1 Graduated Color Filter Set:Graduated Nd8+Orange + Blue Filter

BGN 11.18
BGN 11.00 -2 %

Сума
Налично за поръчка


-************-
1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во .
2. Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.
3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.
4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2-Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!
5. Сите предмети во овој магазин НИ парк и велика БРИТАНИЈА акции , ако треба, ве молиме контактирајте го сервисот пред да Купите.
6. Ние сме отворени за предлози и идеи за сè друго, ако постои проблеми откако сте го примиле пакетот , ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите , ние ќе се справи со тоа за вас како е можно поскоро. Ако нема комуникација историја, само негативни повратни информации, ние нема да му помогне да се поправи по продажбата на проблеми. И никогаш нема да биде во можност да купуваат сите производи од оваа продавница.
Бесплатен Превозот Neewer за DJI OSMO / Инспирира 1, Дипломирал Боја Филтер Поставени 3 Парчиња : Дипломирани Сива Филтер, Дипломирал Портокал Филтер и Дипломирал Сина Филтер Опис :
Neewer Дипломирал Боја Филтер Леќа Сет е одличен прилог на DJI Инспирира 1 камерата.
Помага да се зголеми камерата е динамички опсег и да им помогне во правилно изложување на сцени кои недостаток совршено осветлување.
Се користат како алатки за да ја изразат својата креативност во фаќањето на еп воздушни фотографии и видеа.
Дипломирал ND8 Филтер :
Го намалува 3 запира на светлината на врвот и да има мека транзиција кон бришење на дното.
Им помага на пилотите правилно да се изложуваат на небото кога земјата е слабо осветлена.
Дизајнирани за специфични фотографии/видеа каде вашиот хоризонтот линија е во близина на средината на рамката.
Дипломирал Портокал Филтер :
Обезбедува боја корекција на небото, додека одржување на терен со иста боја.
Главно се користи за sunrises и зајдисонцето, со што на небото многу потопол боја без менувањето на бојата на теренот.
Портокалова боја на врвот е еквивалент да се искачи до 1,7 f-запира и има мека транзиција во јасна дното.
Дипломирал Сина Филтер :
Интензивира сина во врвот на рамката, додека, исто така, намалување на блендата брзина на врвот од 1,3 запира.
Дизајниран да се излади бојата на небото без менувањето на бојата на теренот.
Слики :
Спецификација :
Компатибилност : DJI Инспирира 1
Материјал : Алуминиум Легура & Оптичко Стакло
Дипломирал ND8 Филтер : 0.15 мл / 4.2 g
Дипломирал Портокал Филтер : 0.15 мл / 4.2 g
Дипломирал Сина Филтер : 0.15 мл / 4.2 g
Пакетот вклучува :
1*Дипломира ND8 Филтер
1*Дипломира Портокал Филтер
1*Дипломира Сина Филтер
Answer : ___________________________ NOTE :
1. Оваа Дипломирал Боја Леќа Филтер Поставени се посебни за DJI Инспирира 1!
2. САМО Филтри, ги Инспирира 1 Камера НЕ се Вклучени! 

Всичко за продукта

Номер На Модела:
10086186 за DJI OSMO / Inspire 1
Пакет:
ДА
търговска марка:
Niver
Тип:
Градуированный Набор От Цветови Филтър 3 Бр.

Подобни продукти в категория

нов и оригинален за niko обектив AF-S Nikkor 70-200mm F / 2.8 G ED VR 70-200 FLEX CONTACT спк стартира строителни 1S705-596

нови и оригинални за нико леќа AFS Nikkor 70200 mm F / 2.8 G ЕД VR КОНТАКТ FPC 1 S705596Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 47.84

нов и оригинален за niko обектив AF-S Zoom Nikkor ED 14-24 мм F / 2.8 G IF винт B2-17025FA (пара-2 елемента)

нови и оригинални за нико леќа AFS Зум, Nikkor ЕД 1424mm F / 2.8 G АКО ЗАВРТКА B217025 FA (пар2 парчиња)Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 25.44

ALLOET Camera Lens Adapter Auto Focus AF Macro Extension Tube/Ring Mount for CANON Lens Canon EOS EF EF-S 60D 7D и 5D II 550D Red

Карактеристики : Ова е квалитетот Авто Фокус Продолжување Цевка сет кој вклучува 3 цевки од различни должини 13mm, 21mm, и од 31 mm кој може да се користи индивидуално или во било која комбинација за да се добие саканиот зголемување.Овие продолжување цевки се дизајнирани со сите circuitry и механичко спојување за одржување на авто фокус и TTL авто изложеност со Канон леќи, со оглед да има доволно светлина за да го активирате камери AF систем правилно.АвтоФокусОваа екстензија цевка13mm цевка (Цевка 1)21mm цевка (Цевка 2)31mm цевка (Цевка 3)Боја : ЦрвенаМетал бајонетКомпатибилен со : За сите Канон SLR фото апарати, како што се : за EOS Бунтовнички X, Бунтовник XT, Бунтовник XTi, Rebel XSi, EOS 450 D, EOS 400 D, EOS 350 D, EOS 300 D...за EOS 10 D,EOS20 D,EOS30 D,EOS40 D,EOS5 D...за EOS 1 D,EOS 1 Ds,EOS 1 D mark II,EOS 1 Ds mark II,EOS 1 D mark III,EOS 1 Ds mark III...за EOS 30 / 33 / 30 V...за EOS 50 / 55, EOS kiss III, EOS kiss IIIL, EOS 100...за EOS 10, EOS 300 V, EOS 300 X, 300 VQD...1 x Продолжување Цевка Црвена

BGN 18.00 24.70

Безплатна доставка + номер за проследяване на Едро 28 мм-52мм 28-52 мм 28 до 52 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

ВоведМашки навој : 28mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 2852mm Филтер Прстен Адаптер x1(Оригиналната Manufactory Пакет)Погоден Затема филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе.

BGN 7.00 8.00

GODOX 58mm +4 Макро Close-Up обектив филтър за цифров фотоапарат

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

BGN 14.86

EF/FX EF-FX адаптер за автоматично фокусиране на обектива на Canon EF монтиране на обектив за фотоапарати Fujifilm FX

2018 нови STEELSRING EF / FX авто фокус леќа адаптер за Canon EF леќа планината да Fujifilm FX X серија камери ако не можете да бидете сигурни дека вашата камера и леќа одговара или не, ве молиме контактирајте со нас за поставување Compatiable камера : Fujifilm X сериозни камера Compatiable леќа : canon објектив EF

BGN 558.40

Безплатна доставка + номер за проследяване 86-95 мм 86 мм и 95 мм 86 до 95 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

Вовед : Машки навој : 86mmЖенски навој : 95mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 86mm да 95mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден Зафилтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе..

BGN 7.00 8.00

Ново преходни пръстен на обектива AI-M4/3 за обективи на Nikon F AI AF до креплению камера Micro M4/3 4/3 за G1 G2 G3 G6 G10 GH1 GH2 GF1 GF2

Нови ПИM4 / 3 Леќа Адаптер Прстен за Nikon F ПИ БОЛЕСТ Леќи за Микро M4 / 3 4 / 3 Камера Планината за G1 G2 G3 G6 G10 GH1 GH2 GF1 GF2 Забелешка : Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран" или не можете да се ослободите shutter,ве молиме да ги менувате камера менито поставки...

BGN 10.00 14.40

PULUZ Proffesional HD Тънък MCUV обектив филтър за Xiaomi Xiaoyi Yi II 4K 4K+ Sport Action Camera

1.Сосема нов и висок квалитет!2 На polarizer емора да има оптички филтер за пејзаж фотографи како тоа може да се потемни сино небо, зголемување на боја сатурација и изнесам детали во облаците.3...

BGN 15.00 18.61

GODOX 55 Макро Close-Up +10 филтър на обектива на камерата

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа Камерата Леќи на Филтерот за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери.На Блиску До Камерата Филтер, што е едноставно поставена во предниот дел од нашата нормална преземање на леќа, овозможува преземање на фотографии одблизу и, исто така, прави можно фотографијата на детали што би било невозможно без користење на крупен леќа...

BGN 15.00 15.82