• Ново
Черно макро пръстен за удължител Pentax PK Mount K10D K20D K100D K20D K5 K7 KX помещение Безплатна доставка

Черно макро пръстен за удължител Pentax PK Mount K10D K20D K100D K20D K5 K7 KX помещение Безплатна доставка

BGN 20.77
BGN 15.00 -28 %

Сума
Налично за поръчка


Црна Макро Продолжување Цевка Прстен За Pentax PK Планината K10 D K20 D K100 D K20 D K7 K5 KX Камера Бесплатен Превозот
Карактеристики :
3 продолжување цевки : 9mm 16mm 30мм
Исклучително корисно за макро фотографија
Сите-метално тело обезбедува максимална издржливост
Не оптички компонента помеѓу (тоа се осигурува да не сменат вашиот квалитетот на фотографијата.)
Повеќе цевки можете да додадете, поблиску фокус и поголема зголемување
Кога се користи наставката прстен со Pentax тело, камерата треба да се постави во рачен режим.
Ова Макро Продолжување Цевка постави не зачува автоматско дијафрагмата. Што треба да се користи прирачникот се фокусира и прирачник за изложеност додека снимањето.
Направен од метал (не пластични)
Боја : црна
Прилагодлива Должина
Оваа екстензија цевка се состои од 5 дела :
Камерата Тело Планината Адаптер
Леќи На Планината Адаптер
9mm цевка (Цевка 1)
16mm цевка (Цевка 2)
30мм цевка (Цевка 3)
Answer : ___________________________ Note :
Нема електрични контакти во наставката цевки. Изложеност треба да се прилагоди рачно.
Отворот контрола не е достапна ако користите леќи кои не ви дозволуваат рачно да се приспособат на отворот (без отворот прстен).
Погоден За Pentax К Планината dslr фото Објектив
Пакетот вклучува :
1 x Макро Продолжување Цевка За Pentax
Плаќање > Можете да платите by Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички. КУПАТ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ. Толку повеќе ќе ви ги купите, пониска цена ќе добиете. Купувачот МОРА да ги плати во рок од 5 дена. Ако имате проблеми со правење на вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас или .com за помош Превозот > Парцели ќе бидат испратени до вас од страна на Регистрирани Воздухопловната дека обично трае 12 или 25 работни дена (викенд не е вклучена) да ја испорача на вашите раце. Ние сме среќни да се прифати наредби од Европа, Северна Америка, Australasia, и други земји, одредени земја ограничувања може да се применат. Ве молиме овозможи до 48 часа подготовка за превозот, иако обично испратите објектот во рок од 72 часа по исплата потврди. Ние нудиме испорака се комбинираат за да се купувачот кого нареди повеќе од една предмети еднаш време од истиот сајт, за да спаси дел од поштарина. Ние не ќе биде одговорен за објектот загуба поради погрешно или undeliverable адреса. Ние секогаш обидете се најдобри за Законски да се Минимизира вашиот увозни давачки (или GST или V. А Т или други Даноци). Во повеќето случаи на превозот, нема никој должност по кредити. Меѓутоа, ако било дополнителни трошоци генерирани за царинење мора да биде на товар на клиентот Гаранција > 12 месеци Производство е Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети оштетени или злоупотребува по приемот) Неисправни предмети Мора да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и оригиналниот пакет). ние ќе ви даде врати ID.Во меѓувреме ве Молиме да ни кажете што дефектот е,да се елиминира несоодветното користење. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот Услуги на Клиентите > го одржуваме високи стандарди на excellenceand се бори за 100% задоволството на клиентите.

Всичко за продукта

Съвместим Марка:
Пентакс
Номер На Модела:
Пръстен макро удлинительной тръба за Pentax PK
търговска марка:
икача
Модел:
Черен Пръстен Макро Удлинительной Тръба
да се прилага:
За Pentax PK Mount K10D K20D K100D K20D K5 K7

Подобни продукти в категория

GODOX Resin Занаятите 58mm Nd2 филтър на обектива на камерата неутрална плътност

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Неутрален Густина Филтер има неколку користи и нудат можност за постигнување на друг начин невозможно резултати...

BGN 14.38

Jjc фотоапарат байонет цвете сенник за обектив обектив за NIKON AF-S DX NIKKOR 18-105mm / 18-140mm f / 3.5-5.6 G ED VR заменя HB-32

JJC Камера Бајонет Цвет Леќа Хауба За NIKON AFS DX NIKKOR 18105mm / 18140mm f / 3.55.6 G ЕД VR заменува HB321) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 12.78

нов и оригинален за niko обектив AF-S Zoom Nikkor ED 14-24 мм F / 2.8 G IF винт B2-17025FA (пара-2 елемента)

нови и оригинални за нико леќа AFS Зум, Nikkor ЕД 1424mm F / 2.8 G АКО ЗАВРТКА B217025 FA (пар2 парчиња)Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 25.44

нов и оригинален за niko обектив AF-S Nikkor 70-200mm F / 2.8 G ED VR 70-200 FLEX CONTACT спк стартира строителни 1S705-596

нови и оригинални за нико леќа AFS Nikkor 70200 mm F / 2.8 G ЕД VR КОНТАКТ FPC 1 S705596Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 47.84

Pixco 25mm F1. 4 ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ TV обектив + c планина за за Pentax Q, за Pentax Q-S1 Q10 Q7 Q

парче парче парче парче парчеPixco 25мм Ф1.4 видео надзор ТВ објектив + В Гората за Микро 4 / 3 m4 / 3 Олимп EPL5 EPM3 EPL7 OMD EP1 EP2 EP3 EP6 EPL7 EPL6 EPL3 EM5 EM10Карактеристики : 1.Оваа CC ТВ Објектив карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.2.Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Тоа ви дава најшироката поле на гледање слика на располагање со 16mm В гората леќа.3.Оваа CC ТВ Објектив обезбедува ултрајасна визија за вашата камера.4.Овој објектив е 25мм леќа вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост...

BGN 35.00 40.61

30 бр./много високо качество на 49 52 55 58 62 67 72 77 82 мм center pinch Snap-on cap cover лого за обектива на камерата canon

ВоведВисокквалитет 49 52 55 58 62 67 72 77 82mmцентар за малку Snapна ззп покрие лого за canon Објектив на камератаОваа капа штити вашиот објектив од прашина и вода, и тој има едноставен snap на функција која им овозможува на леснотијата на користење кога се објективот е со или без објектив хауба на...

BGN 38.00 52.00

GODOX 49mm Макро Close-Up +10 обективен филтър за цифров камеи

Т неговиот објектив филтер е совршен за макро фотографија! Дали сте во потрага за такви леќи на камерата филтер? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални макро камери филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери.На крупен дигитални камери филтри, што е едноставно поставена на предната страна од нашата нормална преземање на леќа, дозволи донесување на крупен и, исто така, прави можно фотографијата на детали што би било невозможно без користење на крупен леќа...

BGN 12.00 12.46

GODOX 52mm CPL кръгъл поляризационен филтър на обектива на камерата

Повторно сте во потрага по таква леќи на камерата филтер? Што ви овозможи да ги отстраните несаканите одблесоци од неметални површини како што се вода, стакло итн? Оваа 52mm Кружни Поларизирана CPL на камерата Леќи на Камерата Филтер е идеален избор за вас...

BGN 15.82

PULUZ Proffesional HD Тънък MCUV обектив филтър за Xiaomi Xiaoyi Yi II 4K 4K+ Sport Action Camera

1.Сосема нов и висок квалитет!2 На polarizer емора да има оптички филтер за пејзаж фотографи како тоа може да се потемни сино небо, зголемување на боја сатурација и изнесам детали во облаците.3...

BGN 15.00 18.61

2 елемента 27мм-52мм 27-52 mm 27 до 52 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

ВоведМашки навој : 27mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 2752mm Филтер Прстен Адаптер x2(Оригиналната Manufactory Пакет)Погоден Затема филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе.

BGN 4.00 4.78

2 елемента на едро 37-58мм 37 мм - 58мм 37 - 58 стъпка надолу пръстен филтър адаптер за адаптери, обектива, сенник за обектив, капак на обектива и още много други...

Вовед : Машки навој : 37mmЖенски навој : 58mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 37mm да 58mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

BGN 4.77

Ново преходни пръстен на обектива AI-M4/3 за обективи на Nikon F AI AF до креплению камера Micro M4/3 4/3 за G1 G2 G3 G6 G10 GH1 GH2 GF1 GF2

Нови ПИM4 / 3 Леќа Адаптер Прстен за Nikon F ПИ БОЛЕСТ Леќи за Микро M4 / 3 4 / 3 Камера Планината за G1 G2 G3 G6 G10 GH1 GH2 GF1 GF2 Забелешка : Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран" или не можете да се ослободите shutter,ве молиме да ги менувате камера менито поставки...

BGN 10.00 14.40

2 елемента 52 52 мм гумена 3в1 3-степенна сгъваем сенник за обектив обектив за Canon, Nikon dslr фотоапарат

Карактеристики : Спречување На Ракети Објектив аспираторот може да се спречи ракети со запирање на светлина што доаѓа во објективот на екстремни агли и се рефлектира во објективот.Заштита на леќите од тоа да биде гребнатини.3 Фази Расклопна & Прилагодливи...

BGN 7.00 8.00

Безплатна доставка + номер за проследяване на Едро 28 мм-52мм 28-52 мм 28 до 52 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

ВоведМашки навој : 28mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 2852mm Филтер Прстен Адаптер x1(Оригиналната Manufactory Пакет)Погоден Затема филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе.

BGN 7.00 8.00

Обектив Адаптер костюм за S Mount Lens to C Mount Camera + C Mount Film Lens to Micro Four Thirds 4/3 Camera

Леќа Адаптер Одговараат За S Планината Објективот на В Гората Камера + C Планината Филм Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 КамераS планината – вОвој висок квалитет адаптер за монтирање ви овозможува да менувате КОДАК CINE EKTAR S Планината објективот на В Гората со cm43 / nex адаптер можете да се вклопи во Кодак Cine леќи на вашиот камери со фокус бесконечност.Карактеристики : Фокусирајќи се бесконечност.Не ROM врска адаптер.Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Автоматско дијафрагмата, автофокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер."Стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело.Изработени од месинг.Answer : ___________________________ Note : За S планината c адаптер можете да префрлувате да : 1) C NEX адаптер2) C м4 / 3 адаптерВ Гората m4 / 3 адаптерНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се направени од метал, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.Компатибилен со : КОДАК CINE EKTAR S Планината Леќа16mm В Гората Филм ЛеќаМикро Четири Третини 4 / 3 КамераPanasonic LUMIX GX8 Г7 GF7 GH4 GM1 GX7 GF6 GH3 G5 GF5 GX1 GF3 G3 GH2 G2 GF2 G1 GF1 G10Олимп OMD EM10 II EM5 II EМ1 EM5 EM10Pen ПЕНКАЛОF EPL7 EPL6 EP5 EPL5 EPM2 EP3 EPL3 EPM1 EPL2 EPL1 EP2 EP1Пакетот Вклучува : 1 X Одговараат за КОДАК CINE EKTAR S Планината Објективот на В Гората Адаптер1 X Одговараат за 16mm В Гората Филм Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 Камера Адаптер

BGN 41.06

Безплатна доставка + номер за проследяване 86-95 мм 86 мм и 95 мм 86 до 95 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

Вовед : Машки навој : 86mmЖенски навој : 95mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 86mm да 95mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден Зафилтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе..

BGN 7.00 8.00

нов и оригинален за niko 14-24 поименна плоча на обектива 14-24 мм F / 2.8 G IF 1K087-785

нови и оригинални за нико леќа 1424mm F / 2.8 G АКО ИМЕТО ПЛОЧАНие сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 68.64

77 мм +4 макро близък план обектив филтър за цифров фотоапарат

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

BGN 18.00 18.86

GODOX 67mm +8 Макро-Close-Up обектив филтър за цифров фотоапарат

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитални макро Блиску До Објективот на Филтерот за да се исполнат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

BGN 17.00 19.18

GODOX 37mm UV Uv филтър на обектива на камерата

W шапка гледате е 37mm УВ Ултравиолетови на камерата Леќи на Камерата Филтер, ако ви се допаѓа се земе слики, овој УВ Филтер Леќа е мора да има за вас! Направени од високо квалитетен материјал, на 37mm УВ Филтер Леќа се издржливи и сигурни за долго време се користи...

BGN 9.10

ALLOET Camera Lens Adapter Auto Focus AF Macro Extension Tube/Ring Mount for CANON Lens Canon EOS EF EF-S 60D 7D и 5D II 550D Red

Карактеристики : Ова е квалитетот Авто Фокус Продолжување Цевка сет кој вклучува 3 цевки од различни должини 13mm, 21mm, и од 31 mm кој може да се користи индивидуално или во било која комбинација за да се добие саканиот зголемување.Овие продолжување цевки се дизајнирани со сите circuitry и механичко спојување за одржување на авто фокус и TTL авто изложеност со Канон леќи, со оглед да има доволно светлина за да го активирате камери AF систем правилно.АвтоФокусОваа екстензија цевка13mm цевка (Цевка 1)21mm цевка (Цевка 2)31mm цевка (Цевка 3)Боја : ЦрвенаМетал бајонетКомпатибилен со : За сите Канон SLR фото апарати, како што се : за EOS Бунтовнички X, Бунтовник XT, Бунтовник XTi, Rebel XSi, EOS 450 D, EOS 400 D, EOS 350 D, EOS 300 D...за EOS 10 D,EOS20 D,EOS30 D,EOS40 D,EOS5 D...за EOS 1 D,EOS 1 Ds,EOS 1 D mark II,EOS 1 Ds mark II,EOS 1 D mark III,EOS 1 Ds mark III...за EOS 30 / 33 / 30 V...за EOS 50 / 55, EOS kiss III, EOS kiss IIIL, EOS 100...за EOS 10, EOS 300 V, EOS 300 X, 300 VQD...1 x Продолжување Цевка Црвена

BGN 18.00 24.70