• Ново
10 бр. / лот нов ES68 ES-68 сенник за обектив обектива на камерата, за Can&n-EOS EF 50 mm f / 1.8 STM 49 мм резба на обектива с отслеживающим номер

10 бр. / лот нов ES68 ES-68 сенник за обектив обектива на камерата, за Can&n-EOS EF 50 mm f / 1.8 STM 49 мм резба на обектива с отслеживающим номер

BGN 26.40
BGN 18.00 -32 %

Сума
Налично за поръчкаКарактеристики : Производ Моменти Блокови скитници светлина од внесување на леќа е Реверзибилна за лесно складирање нема да влијае на користењето на леќа капа или филтер Вон-отсјај мат финиш спречува рефлексии Не vignetting ќе бидат предизвикани со аспиратор за Екстра заштита од случајно влијание Компатибилен со : CAN0 N-E0 S EF 50mm f/1.8 STM само Пакет : 10pcs es-68 леќа худ (камера не вклучувајќи)
1x следење на број

Всичко за продукта

Съвместим Марка:
КАНОН
Пакет:
ДА
търговска марка:
Иннива
Номер На Модела:
Es-68
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
Цвят:
Черен
is_customized:
Yes

Подобни продукти в категория

Обектив Адаптер костюм за S Mount Lens to C Mount Camera + C Mount Film Lens to Micro Four Thirds 4/3 Camera

Леќа Адаптер Одговараат За S Планината Објективот на В Гората Камера + C Планината Филм Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 КамераS планината – вОвој висок квалитет адаптер за монтирање ви овозможува да менувате КОДАК CINE EKTAR S Планината објективот на В Гората со cm43 / nex адаптер можете да се вклопи во Кодак Cine леќи на вашиот камери со фокус бесконечност.Карактеристики : Фокусирајќи се бесконечност.Не ROM врска адаптер.Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Автоматско дијафрагмата, автофокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер."Стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело.Изработени од месинг.Answer : ___________________________ Note : За S планината c адаптер можете да префрлувате да : 1) C NEX адаптер2) C м4 / 3 адаптерВ Гората m4 / 3 адаптерНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се направени од метал, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.Компатибилен со : КОДАК CINE EKTAR S Планината Леќа16mm В Гората Филм ЛеќаМикро Четири Третини 4 / 3 КамераPanasonic LUMIX GX8 Г7 GF7 GH4 GM1 GX7 GF6 GH3 G5 GF5 GX1 GF3 G3 GH2 G2 GF2 G1 GF1 G10Олимп OMD EM10 II EM5 II EМ1 EM5 EM10Pen ПЕНКАЛОF EPL7 EPL6 EP5 EPL5 EPM2 EP3 EPL3 EPM1 EPL2 EPL1 EP2 EP1Пакетот Вклучува : 1 X Одговараат за КОДАК CINE EKTAR S Планината Објективот на В Гората Адаптер1 X Одговараат за 16mm В Гората Филм Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 Камера Адаптер

BGN 41.06

Fotga Tilt Adapter Ring For Canon Lens to Sony Adapter for Nex-3 И Nex-5 и NEX-7 И NEX-5C brass wholesale offer oem

FOTGA Навалите Адаптер Прстен За Canon Објектив за Sony Адаптер за Nex3 Nex5 месинг трговија на големо Нудиме OEMМожеби не знаете што навалите леќи изгледа, но веројатно сте виделе нивните ефекти...

BGN 62.00 96.00

ALLOET Camera Lens Adapter Auto Focus AF Macro Extension Tube/Ring Mount for CANON Lens Canon EOS EF EF-S 60D 7D и 5D II 550D Red

Карактеристики : Ова е квалитетот Авто Фокус Продолжување Цевка сет кој вклучува 3 цевки од различни должини 13mm, 21mm, и од 31 mm кој може да се користи индивидуално или во било која комбинација за да се добие саканиот зголемување.Овие продолжување цевки се дизајнирани со сите circuitry и механичко спојување за одржување на авто фокус и TTL авто изложеност со Канон леќи, со оглед да има доволно светлина за да го активирате камери AF систем правилно.АвтоФокусОваа екстензија цевка13mm цевка (Цевка 1)21mm цевка (Цевка 2)31mm цевка (Цевка 3)Боја : ЦрвенаМетал бајонетКомпатибилен со : За сите Канон SLR фото апарати, како што се : за EOS Бунтовнички X, Бунтовник XT, Бунтовник XTi, Rebel XSi, EOS 450 D, EOS 400 D, EOS 350 D, EOS 300 D...за EOS 10 D,EOS20 D,EOS30 D,EOS40 D,EOS5 D...за EOS 1 D,EOS 1 Ds,EOS 1 D mark II,EOS 1 Ds mark II,EOS 1 D mark III,EOS 1 Ds mark III...за EOS 30 / 33 / 30 V...за EOS 50 / 55, EOS kiss III, EOS kiss IIIL, EOS 100...за EOS 10, EOS 300 V, EOS 300 X, 300 VQD...1 x Продолжување Цевка Црвена

BGN 18.00 24.70

Търговия на едро с 40.5-46ММ 40.5 ММ-46ММ 40.5-46 Step Down Ring Filter Adapter за адаптери, обективи, бленд, капачка на обектива и още много други...

Вовед : Машки навој : 40.5 mmЖенски навој : 46mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 40.5 мм да 46mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

BGN 4.00 4.30

2 елемента 27мм-52мм 27-52 mm 27 до 52 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

ВоведМашки навој : 27mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 2752mm Филтер Прстен Адаптер x2(Оригиналната Manufactory Пакет)Погоден Затема филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе.

BGN 4.00 4.78

GODOX Resin Занаятите 58mm неутрална плътност Nd4 филтър на обектива на камерата

G сум вашиот фото некои разлики со објективот на камерата филтер! Обидете се оваа ND4 58mm филтер леќа! Леќи на камерата филтер се уште имаат многу намени во дигитална фотографија, и треба да биде важен дел од секоја фотографот камера торба...

BGN 14.38

10шт New-View 67mm Чадър Petalo/сенник за обектив обектив EW-73B за 650D 700D 600D 60D, доставка с проследяване

Ослободени поштенски ЕМС 30pcs 4ni1 Големина XL L M S водоотпорен Neoprene camara Lente Funda / леќи на Камерата Торбичка matin Мека торба Случај многу30 парчиња / многу4 парчиња Големина XL L M S водоотпорен Neoprene camara Lente Funda / леќи на Камерата Торбичка matin Мека торба Случај Бесплатен Превозот САД$ 10.48 / многу4 парчиња / многуDHL бесплатен превозот+ следење на број 30pcs Водоотпорен Исклучително тешки Мемориската Картичка Случај MC2 за 4 СП картички 8 SD картички многу30 парчиња / многуВодоотпорен Исклучително тешки Мемориската Картичка Случај MC4 за 4 CF 8 XD 8 Micro SD Картички парчеВодоотпорен Исклучително тешки Мемориската Картичка Случај MC4 за 4 CF 8 XD 8 Micro SD Картички многу10 парчиња / многу10pcs Камера Адаптер Прстен Метал 72mm77mm Чекор До Филтер Прстен 7277 mm 72 77 Повлекува Адаптер Црна многу10 парчиња / многу2 парчиња на камерата Леќи на Камерата Филтер Адаптер 67mm72mm 6772 mm Чекор До Филтер Прстен Повлекува Адаптер многу2 парчиња / многу10pcs на камерата Леќи на Камерата Филтер Адаптер 67mm72mm 6772 mm Чекор До Филтер Прстен Повлекува Адаптер многу10 парчиња / многуParasol Petalo EW73 B став camara CANO650 D 700 D 600 D 60 DDescripción Se trata de он parasol para el lente един especificaciones estándar y originales...

BGN 19.00 20.77

4 in1 77mm Filter kit UV FLD CPL Околовръстен+Filter Bag Case for all 77mm lens DSLR camera

УВ Филтер : го Заштитува вашиот објектив од гребнатини и отпечатоци од прсти Отстранува и апсорбира ултра виолетови зраци, давајќи поостри контраст на вашиот видео и дигитални слики Намалува ghosting ефект од рефлектира светлина CPL Филтер : ги Отстранува несаканите одблесоци од неметални површини како што се вода или стакло се Зголемува боја и контраст со намалување на одблесоци од неметални површини со сечење низ магла се Подобрува јасност на далечни објекти Зеленило е побогат, небо bluerFLD Филтер : Овозможува камерата користите под флуоресцентно осветлување Дава природна светлина бои кога под лошите услови Пакет вклучуваат : 1x 77mm fld +uv +cpl 1xbag 1xtracking број

BGN 14.00 15.47

95% нов багажника на обектива. Цифров огледално багажника. Предната част на ба за Canon EF 50mm 50mm 1: 1.4 USM ремонт на детайл

95% НОВИОТ Објектив барел Дигитални огледало барел Пред ба За Canon EF 50mm 50 mm 1 : 1.4 USM Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

BGN 57.60

GODOX 37mm UV Uv филтър на обектива на камерата

W шапка гледате е 37mm УВ Ултравиолетови на камерата Леќи на Камерата Филтер, ако ви се допаѓа се земе слики, овој УВ Филтер Леќа е мора да има за вас! Направени од високо квалитетен материјал, на 37mm УВ Филтер Леќа се издржливи и сигурни за долго време се користи...

BGN 9.10

нов и оригинален за niko обектив AF-S Nikkor 70-200mm F / 2.8 G ED VR 70-200 FLEX CONTACT спк стартира строителни 1S705-596

нови и оригинални за нико леќа AFS Nikkor 70200 mm F / 2.8 G ЕД VR КОНТАКТ FPC 1 S705596Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

BGN 47.84

GODOX Resin Занаятите 58mm Nd2 филтър на обектива на камерата неутрална плътност

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Неутрален Густина Филтер има неколку користи и нудат можност за постигнување на друг начин невозможно резултати...

BGN 14.38

Висококачествено пръстен за закрепване на статив A (W) за Canon 70-200mm f/4L IS USM

Висок Квалитет Tripod Планината Прстен На(W)за Canon EF 70200mm f / 4 L USMза Canon EF 70200mm f / 4 L IS USMза Canon EF 400mm f / 5.6 L USMВоведсовршена боја како оригиналниот објектив,ние сме само еден на ebay за продажба.Напредни CNC обработка,Висок квалитет на алуминиумпечење насликани површинаТрета страна специјален дизајн за Canon EF 70200mm f / 4 L IS USM,Совршен сообразност во боја и површината квалитети.На tripod планината прстен планината на tripod, тоа ви помага да се поправи и биланс на вашиот теле леќа која е тешка или долго леќа виси надвор пред камерата.СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ : Прстен внатрешниот дијаметар : 65mmПрстен ширина : 18mmПрстен дебелина : 48mmБоја : БелаНа unc завршетоци со (Унифицирани Национални Груб Навој) е 1 / 4" и 3 / 8"Количина : Tripod Планината Прстен x 1Бренд нови, никогаш не се користат воПогоден Заза Canon EF 70200mm f / 4 L USMза Canon EF 70200mm f / 4 L IS USMза Canon EF 400mm f / 5.6 L USM

BGN 24.00 25.58

Безплатна доставка + номер за проследяване 86-95 мм 86 мм и 95 мм 86 до 95 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер

Вовед : Машки навој : 86mmЖенски навој : 95mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 86mm да 95mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден Зафилтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе..

BGN 7.00 8.00

GODOX 67mm +8 Макро-Close-Up обектив филтър за цифров фотоапарат

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитални макро Блиску До Објективот на Филтерот за да се исполнат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

BGN 17.00 19.18