• Ново
* Tcare Регулируема Коректор На Стойката На Тялото Корсет Подкрепа На Гърба Презрамки Група Ортопедичен Колан Жилетка Поза Е Най-Подходящия Колан За Здраве

* Tcare Регулируема Коректор На Стойката На Тялото Корсет Подкрепа На Гърба Презрамки Група Ортопедичен Колан Жилетка Поза Е Най-Подходящия Колан За Здраве

BGN 21.46
BGN 11.00 -49 %

Сума
Налично за поръчка


Особини И Функции :
1. Коригира вашиот држење на телото и ја враќа поздрав раст на вашето тело.
2. Заштитете го вашиот lumbar половината со двојно се повлече затворање .
3. Р educe долниот дел на грбот, како и slouching hunching .
4. Придонесат за зголемување на развој.
5. Здравствени производи за мажи и жени bodybuilding, за статистика секојдневно носење.
6. Целосно прилагодливи, удобно и лесно да се носат . 1. Помага поддршка, утеха & ублажување на болки & болки. Помага во подобрување на дишењето, ги релаксираат мускулите и исправете вратот, р ' бетот и вашиот шеф. 2. Помага да се повлече рамениците назад да издржи високи & седат права. 3. Може да се discretely се носи под облеката. Големина на : Слободен Големина ( Прилагодливи ) Пакет : 1 buc на Телото во Пенкалата-појас

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Скоби И Бандажи
Ефект:
Грижа За Костите
търговска марка:
Tcare
Материал:
Нетъкан текстил
Номер На Модела:
Корсет-Коректор На Стойката На Тялото

Подобни продукти в категория

Ортодонтический уред за нарушения B1 / стоматологичен Силикон ортодонтический треньор на зъбите Техника/MRC Зъб Техника B1

Ортодонтски Апарат за B1 растројство / Силикони Стоматолошки Ортодонтски Заби Тренер Апаратот / MRC Заб Уред Б1 / ортодонтски заградаКАКО Б1 РАБОТИ Ортодонтски Апарат Myobrace Б1 MRC е пионер во користењето на уреди за да се поправи myofunctional навики во одгледување на децата и подобрување на успехот на ортодонтски корекција...

BGN 160.00

Термална германиевая терапия нагревателен масаж сгъваем 11 естествен ръчно турмалин подкрепа на талията турмалиновые топки

Термички германиум терапија греење уред handhold Свитлива 11 природни рачни половината поддршка турмалин топки проектор Топла продажба!!Здрава придобивките од Жад Камен : 1...

BGN 250.00 320.00

1 Чифт Малки Чорап Трошене На Кости Грижа За Краката Вальгусная Ортопедия Корректирующий Чорап Сепаратор За Грижа За Висок Ток И Силиконов Чорап Защита

Мали Пети Дробилката Коска Нога Нега ValgOrthotics Корективни Пети Сепаратор За Висока Пета Старечки Силикони Пети ЗаштитаКарактеристики : Се применува за палецот valgтретман, спречување на палецот valgодење да може ефективно да се ублажат болката и да се подобри одење на држење, во однос на контрола палецот ectropion корекција,bunion пети сепаратор,заштитник и пенкалата.Удобно пети јамка слајдови во текот на големите пети да се одржи на производот во место.Тенок профил дизајн.Гел bunion пети сепаратор,bunion заштитник,bunion пенкалата може да ги заштити hallux и / или известувања по е bunion од триење и притисок.Мек, флексибилен гел перници и утешува нежна и чувствителна кожа и околното ткиво.Удобно пети јамка слајдови во текот пети да се одржи на производот во место...

BGN 1.00 1.68

60 бр Rayovac допълнителни батерии за слухов апарат цинк въздух 675A 675 A675 PR44 за слухови апарати

RAYOVAC Дополнителни 60 КОМПЈУТЕРИ Rayovac Врв апаратче за Слушање Батерии Цинк Воздух 675 / A675 / PR44 Бесплатен Превозот! Исто така познато и како : A675 ...

BGN 37.00 43.18

30шт кръпка никотин кръпка SmokingAnti-smoking Pad Stop Smoking спиране на тютюнопушенето никотин кръпка Tabacco Leaf Health Care C744(4)

Топла Голема Продажба!!!!30pcs / кутија 5*5cm Престанете со Пушењето Закрпи помогне да се доста пушење Пушењето Престанок антиsmoke patch Здравствена ЗаштитаПакет : 1box / 6bags / 30pcs (5pcs во кеса )[Име] : моќен Престанете со пушењето печ[Состојки] : природни тутун екстракт, тасев биле, карамфил, ментол, лимонска киселина, хопс[Складирање] : се стави на ладно, суво место, каде децата не можат да стигнат до местото.[Вовед] : *Откажете од пушењето далноводи од доцнење на ослободување percutaneoапсорпција технологија, преку кожата ослободување вклучувајќи никотин, различни супстанции, во пушачите се потребни за никотин, олеснување на повлекување реакции предизвикани од пушењето и детоксикација детоксикација, смиреност нерви, освежување, за да се избегне преку oronasal пушењето главно на белите дробови, предизвикувајќи штета.*Резултатите од истражувањето покажуваат дека меѓународната дрога и дрога е најефикасен начин да се откажете од пушењето се користи никотин закрпи, преку континуирана употреба на пушењето престанок печ, олеснување на пушачите на пушењето на физичка зависност и психолошка зависност, преку употреба на терминот постепено се ослободи од пушењето...

BGN 12.00 19.33

Анти-замърсяване на Маска прах респиратор почистваща маска за многократна употреба памук унисекс устата муфель за алергии / астма / пътуване / Колоездене

1.Издржливи и Екстремни Удобно : Мие анти прашина маска направена од 100% памук,карактеристики активен јаглерод слој и на еден начин издишување вентил за лесно дишење,издржлив материјал е еднократно и еко пријателски...

BGN 3.00 3.01

Грижа За Запястьем Лявата Ръка Подкрепа За Възстановяване На Фрактура На Травма На Китката На Ограничената Активност На Китката

Левата Рака Врвка За Околу Грижата За Поддршка На Враќање На Фрактура Повреда На Зглобот Limitied Зглоб АктивностПоддршка И Заштита На ЗглобовитеSpeciification:Материјал : Ok платно( Не ткиво ткаенина ), Алуминиум легура барови, Кука&ЈАМКА Големина Tipes : (Големина : врвка за околу обемот)S : М : 1315cmL : >15cmФункција: Уникатен производ дизајн, лесно да се носат удобно, bandaged дизајн, прстите се слободни да се движат,поддршка од алуминиум легура бар и прилагодливи ремени...

BGN 63.00 123.15

Чаша медицинска Силиконова менструална чаша безопасност на здравето Дама менструална чаша Coupe Menstruelle дамски менструална силиконова чашка

Куп Медицински Одделение Силиконски Менструалниот Првенство Здравствена Безбедност Дама Менструалниот Првенство Купе Menstruelle Женскиот менструален силикон првенствоБренд име : Aneercare менструалниот првенствоAneer многу важно : 1...

BGN 4.00 5.76

2 чифта кръгли връзки за обувки ремък за обувки прогулочный обувки походный обувки трайни ремък с дължина 150 см

Пар На Круг Bootlaces Чевли Laces Одење Подигање Пешачење Подигање Силна Laces Должина 150cmКарактеристики : Висок Квалитет Замена Laces Овој Пар рачно изработени Планински Туризам подигање laces се многу силни и издржливи...

BGN 5.00 7.66

80шт fragrans eye patch маска за очи корейска козметика под очите, петна колаген маска за очи гел маска против wrin mascarilla black

понуда / 527098018796.html?spm=a2615.7691456.0.0.CFJCq Y 80pcs fragrans око печ маска за очи корејски козметика под око закрпи колаген око маска гел маски анти навремено mascarilla црна Содржи слатка миризливи osmanthсуштина, навлажнувачки кожата, навлажнувачки, нежна природа на кожата, така што окото околу деликатна и нежна кожа Н W : 80pcs едно шише Главните состојки : слатка миризливи osmanthекстракт, хијалуронска киселина, овес, глицерин....

BGN 19.00 22.70

19шт / комплект удължител удължител набор от уретральных звуци стимулиране на уретрата диагностични хирургични звуци

Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Должина : 18 CM Кол : 3.5 mm, 4mm, 4.5 мм, 5mm, 5.5 мм, 6mm, за 6.5 mm, 7mm, 7.5 mm, 8mm, 8.5 мм, 9mm, 9.5 мм, 10мм, 10.5 мм, 11mm, 11.5 мм, 12mm, 13mm Благо свиткани во форма на Детални полиран финишПакетот вклучува : 1 Сет seatbelt машинаPicuture :

BGN 269.00 316.86

Многофункционален медицински аудиоскоп ушния ендоскоп ушна зрачковая кухина дъното на очите диагностично устройство домакински фенерче

Име на производ : професионални мултифункција инспекција светилка Изглед : огледало заврши на школка Пакување спецификација : 21 * 10.5 * 2.5 CM сет на Zhuang Jian otoscope силни функции, покрај редовно се провери функцијата на уво, и специјално опремени со зелена леќата на окото (попозната како ophthalmoscope), исто така, функцијата на јазикот depressor може да се провери за орална употреба...

BGN 17.00 19.04

За възрастни и детски алуминиев Двухголовочный стетоскоп с анти-студен пръстен от розов цвят

Возрасен и дете Алуминиум Двојна глава Стетоскоп Двојна Главата Chestpiece им овозможува на корисниците да се слушне широк спектар на кардиоваскуларниот и респираторниот акустична фреквенции...

BGN 12.00 13.60

Спа чорапи грижи за пета пукнатини анти-сухота пляскане грижи за петата каране на кънки на лед на глезена ръкав силиконови гамаши хидратиращ гел петата

Ново уметничко Лизгање Глуждот Ракав Силикони Leggings Навлажнувачки Гел Пета Спа Чорапи Старечки Пета Попуштат Антисувост Антинапукнување Пета Грижи Ова Глуждот ракав е дизајниран да се носи околу глуждот област...

BGN 15.78

Tcare Унисекс Назад Рамото Коректор На Стойката На Тялото Подкрепа Се Оправям Скоба Ортопедични Колани Регулируеми На Здравеопазването

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Chinlon(82%) + Spandex(18%) Големина : S M L XL XXL Поправи погрешно држење Помош на олеснување на грб и рамена болка  Удобно и светлина да wearvisibility...

BGN 13.00 26.91