• Ново
24 цветен двоен връх, акварел четка канцеларски материали 0,4 мм тънък връх на водна основа художествени маркери за рисуване училище фигура скица

24 цветен двоен връх, акварел четка канцеларски материали 0,4 мм тънък връх на водна основа художествени маркери за рисуване училище фигура скица

BGN 99.78
BGN 51.00 -49 %

Сума
Налично за поръчка


[xlmodel]-[производи]-[8888]
[xlmodel]-[custom]-[8888]
Карактеристики : >> Алкохол-базирани боја на мастило, без мирис, перат. Шарени, не се слабее, може да се користат во рамките на еден мал број на бои и кука линии. Не-токсични, Заштита на Животната средина. Брз Сува, Покривање на моќ е силна. Ова има црна/сива Бои поставени,секој сет има 24different бои двојна глава маркер пенкало Белешки : црна penholder една глава е четка,и уште една глава е 0,4 mm парична казна piont.Сивата penholder еден главата е широка,и уште една глава е 0,4 mm парична казна piont. Тоа ќе биде добро спакувани, па не се грижи за превозот.
[xlmodel]-[фото]-[0000]

Всичко за продукта

Тип:
Художествени Маркер
Печат:
No
Брой Цветове:
24 цвята
Брой Опаковки:
24 Цвят / Кутия
Опаковка:
Комплект
Намалява Или Не:
No
Номер На Модела:
F

Подобни продукти в категория

9 бр./лот на водна основа, четки маркери от различни размера на пигмент подложка триъгълни Fineliner дръжки за художествени материали канцеларски материали

Маркер Големина : 0.1 mm 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm 0.05 mm 0.6 mm 0.8 mm четкаТело Материјал : Пластични безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина.Тежина : 8g / еез.Функција : Маркер / Подарок.

BGN 11.00 13.12

Безплатна доставка изкуство и графичния дизайн на манга мастило на водна основа Twin Tip Dual Nip Brush Скица Marker Pen 36/48/72/120 на цветя /комплект

Бесплатен превозот Уметност и Графички Цртање Манга Вода Базирани Мастило Близнак Совет Двојна Nip Четка Скица Маркер Пенкало 36 / 48 / 72 / 120 Бои / SETСпецификации : Фломастер во боја : 12 36 48 72 96 120 C olor .Тело Материјал : Пластични безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина.Димензии : Должина 15.5 cm.Тежина : 22g.Функција : Маркер / Подарок.Answer : ___________________________ Note : Ова е 12 36 48 72 96 120 парчиња / Кутија...

BGN 30.88

Гравиране химикалка за scrapbooking инструменти канцеларски САМ да го изрежат електрическа резба дръжка машина гравьор инструмент гравьор

Функција : Инспирација : DIY engrave.Боја : 1 бои.Тело Материјал : ПП Пластика, безбеден за човековото тело.Големина : 17*3cm.Тежина : 105g.Функција : DIY tools / Канцелариски / Хоби нож / Подарок.Совет : 1...

BGN 7.00 11.39

Четка 0.03/0.05/0.1/0.3/0.5/0.8/1.0 мм скица подложка водоустойчив Gundam Drawing Pen Комикси Живопис Marker Pen доставка

Четка 0.03 / 0.05 / 0.1 / 0.3 / 0.5 / 0.8 / 1.0 мм Скица Лагер Отпорен на Вода Gundam Цртање ПенУлтра тенок лагер, како што се 003 е лесно да се скршени, ве молиме да не го притиснете тешко кога ќе ја напишете...

BGN 3.00 3.82

8 цвята набор от Mitsubishi Uni Posca PC-17K Paint Marker Pen-Екстра широка съвет-15 мм маркер дръжки офис и училищни консумативи

Точка Име : Уни POSCA PC17 K 8 C Боја Маркер ПенкалоТежина : 320gГолемина на : Совет : 15mm Екстра Широк СоветБои : 8 бои вкупно...

BGN 79.00 110.88

Flashcolor цветни нов 10 мм маркер флуоресцентно влажен течен тебешир Неоновите маркер лилаво 1бр

Карактеристики : 1 Нетоксични, без мирис, висока осветленост, лесен за чистење 2 Нека вашиот POP член, слика и реклама да се привлечат повеќе клиенти, особено во текот на ноќта...

BGN 6.38

BAOKE MP3902 blackboard pen, крупнотоннажная бяло, розово маркерная дръжка, стираемая водорастворимая зелена дъска pen, Mark pen

Напомена : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена и превозот обвиненија Овие трошоци се на купувачот одговорност...

BGN 6.00 6.08

10 бр. / кор. Япония Pentel N850 paint маркер 4.2 мм кръгла корона нетоксичен Сейф не избледнява водоустойчив постоянен черен червен син маркер дръжка

Почитувани купувачот,ве Молиме имајте во предвид : ако цел да купите надминува наведени тежина(3kg или повеќе), Ние ќе ве информира однапред, ќе бидат поделени 2 пати да ја испратам до тебе...

BGN 22.00 33.60

STA 9Pcs Artist Marker Black Скица Pigment Fine liner четки Pen Set For Different Width Signature Design Fineliner Brush Pen Arts

СТА 9 Pcs Уметник Маркерот Црн Скица парична Казна Пигмент Лагер Pen Set За Различни Ширина Потпис Дизајн Fineliner Четка Пенкало УметностиСпецификации : Маркер Големина : 9 Големини .Тело Материјал : Пластични безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина.Тежина : 8g / еез.Функција : Маркер / Подарок.Answer : ___________________________ Note : Ова е 8pieces / Кутија...

BGN 15.00 18.54

Безплатна доставка маслен маркер зелената боя дръжка, живопис, благодарствена картичка, боядисани в колата си

Пишување Медиум : Табла, стакло, челик, железо плоча, ѕидови, пластика, дрво,хартијаПостојана Водоотпорен Автомобил Пневматик Гума Метал Боја За Означување Маркер Пенкало Моторни Велосипед НовиКарактеристики : Овој постојан боја маркер Може да биде напишан на било која површина : метал , стакло , дрво, пластика , насликани површини , итн...

BGN 23.00 27.20

3 бр./лот Mitsubishi Uni Posca PC-5M Paint Marker-средно съвет-1.8 мм-2.5 мм 17 цветове на разположение художествени маркери на ученически пособия, офис

Ве молиме оставете порака за бои сакате ако го изберат Мешани, или ние ќе ви го испратиме по случаен избор.Точка Име : Уни POSCA PC5 M Боја Маркер ПенкалоТежина : 20g / pcГолемина на : Совет : 1.8 мм2,5 mm Среден СоветБои : 17 бои вкупно...

BGN 24.94

12 бр маркерная боя дръжка перманентная Гума дръжка САМ гума метал водоустойчив маркер дръжка на протектора боя за тъкани

Опис : Боја : 12 бои (Розова,Бела,Сребро,Злато,Црвена,Црна,Жолта,Виолетова,Портокалова,Зелена,Кафе,Сина )Должина : 14.5 cmДијаметар : 1.5 cmОдговара за сите видови на гумиОзначете ги вашите гуми е Подигната букви и означете ја вашата тркачки гуми за идентификација.Пред да се наслика вашите гуми,ве молиме чистење на прашина, нафта, итн со чистењепомош.Знаци на сите површини вклучувајќи гума, метал, дрво, стакло, пластика, картон и хартија.Како да се напише : 1...

BGN 16.00 19.18

1 компл. чернильная дръжка китайски японски калиграфия с четка писмо рисуване инструмент занаят ГСМ

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Црна 1 Pc Кинески Јапонски Calligraphy Пишување на Сценариото Уметност Сликарство Алатка Пенкало, ЧеткаКарактеристики Уникатен дизајн, лесно да се напише Со менгеме капа лесно да се носат заедно Висок квалитет на печатење со мастило, помалку исчезнува Користејќи високо квалитетни nib, мастило излезе рамномерно,нерешено јасни линии И пенкало форма,да ви донесе удобно пишување искуствоСпецификации Големина : 136*8мм Линија ширина : Големи,средни и мали редовни скрипта Количина : 1 Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 2.00 2.40

Нов прием на автентични STAEDTLER 364 класически обучение офис бележки дръжка флуоресцентен маркер маркери 8 цвята / лот

Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

BGN 27.00 40.85

6 Бр. / Компл. Цвят Хапчета Маркер Карикатура Kawai 6 Цвят Маркер Дръжка Коледа Студент Офис Подаръци, Канцеларски Материали, Ученически Пособия

Име : 6 Компјутери / Set Боја Таблети Highlighter Боја : Сина, Розова Жолта Зелена Пурпурна Портокал Големина : 5.2*1.7 cm Употреба : Училиште&Office&Подароци Пакување : 6pcs / SetПо услуга за Плаќање 1.Најдобар начин е директно плаќање на Aliexpress,можете да го направите тоа самите.Ако сакате други услови за плаќање,ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате.2.Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број, при пополнување на купувачот информации.ИспоракаПо вашата исплата,ние ќе брод надвор за вас во 3 : 00pm секојдневно,освен викенд и празници.Нормално, можете да recevie парцела за 2560 работни дена.Се врати и враќањеЗа исплата брод надвор1...

BGN 3.92

QINGLIAN QL-2004 маркерная дръжката е дебела мазна логистична маркерная дръжка в насипно състояние 10 бр.

Бренд : QINGLIANПотекло : КИНАГолемина : 145 MMТежина : 15 G / ЕЕЗКоличина : 10 КОМПЈУТЕРИБоја : 3Материјал : Пластика[СРЕЌА ЧАРШИЈА НОВИ ПРИСТИГНУВАЊЕ]Избор На Боја : Ако Сакате Да Ја Одберете Бојата На Кожата, Ве Молиме Оставете Порака По Ред.Ако Не Ви Остави Порака, Ќе Случајно Да Се Избере Боја За Вашата Пратка.Испорака : Кога Ќе Нарачате, Ве Молиме Изберете Превозот Метод И Да Платат За Цел Вклучувајќи Го И Превозот Надомест...

BGN 4.00

Flashcolor цветни нов 10 мм маркер флуоресцентно влажен течен тебешир Неон оранжев маркер 1бр

Карактеристики : 1 Нетоксични, без мирис, висока осветленост, лесен за чистење 2 Нека вашиот POP член, слика и реклама да се привлечат повеќе клиенти, особено во текот на ноќта...

BGN 6.38

10 бр./лот highligter doodle drawing art маркери дръжка метална съществителни отсоединители течен тебешир канцеларски материали, ученически четки

Функција : Инспирација : Металик.Боја на каросеријата : 10 бои.Мастило боја : иста со бојата на телото пенкало .Тело Материјал : Пластични, безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина.Димензии : Должина 16.5 cm.Функција : Боја маркер / Highlighter / Училиште уметност / Подарок .Совет : 1...

BGN 14.24

Безплатна доставка маслен маркер paint маркер TOYO се използва за черна сватба, благодарствени картички, картини за вашия автомобил, велосипед

Пишување Медиум : Табла, стакло, челик, железо плоча, ѕидови, пластика, дрво,хартијаПостојана Водоотпорен Автомобил Пневматик Гума Метал Боја За Означување Маркер Пенкало Моторни Велосипед НовиКарактеристики : Овој постојан боја маркер Може да биде напишан на било која површина : метал , стакло , дрво, пластика , насликани површини , итн...

BGN 27.20

Flashcolor Colorful NEW 10mm Маркери Fluorescent Wet Liquid Melk Neon Marker Pen PINK 1бр

Карактеристики : 1 Нетоксични, без мирис, висока осветленост, лесен за чистење 2 Нека вашиот POP член, слика и реклама да се привлечат повеќе клиенти, особено во текот на ноќта...

BGN 6.38

6 бр./лот 13,5 мм цветен маркер малко сладко патенце плодов аромат жълта патица бонбони цветни маркери рекламни маркери

Добредојдовте на Нашата Продавница1 За Микс цел, ве молиме да дојде до мојата продавница : , можете да го додадете вашиот како објект на количката прво, а потоа ги комбинира вашите налози за плаќање.2...

BGN 6.38

Нова Пристигане!!! Marvy 1900B тампона четка художествени маркери тънък връх и върха на четката

Јапонија Marvy 1900 B алкохол врз основа близнак совет маркер пенкалоПарична казна совет : 0.4 mmЧетка совет : 0.6 mmЦелосна бои : 60 бои

BGN 29.60