• Ново
Външни инструменти за струговане MTJNR/MTJNL CNC Инструмент holder Use tnmg160404 поставяне MTJNR1616H16/MTJNL1616H16

Външни инструменти за струговане MTJNR/MTJNL CNC Инструмент holder Use tnmg160404 поставяне MTJNR1616H16/MTJNL1616H16

BGN 8.19

Сума
Налично за поръчка


Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоци
Цврстина : 42-45 Материјал : ХСС
Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн. Ние, исто така може да ОЕМ. Решение за да ви помогне да дизајн сечење. Производот мувла одлуки. Ние ве охрабруваме да ги достават на вашите посебни барања за котација.
Ние се добие многу добар углед од oversea клиент, бидејќи нашата добра услуга имаме богата акции. ве молиме кажете ни кој модел дали сакате..ви благодарам!!! Добредојдовте да контактирате со нас слободно најдобра цена
Бесплатен превозот преку Кина Пост Воздух Пошта или e-Пакет или Посебна Линија-YW. Ако треба да испрати страна на курирската служба DHL, ве молиме да стигнат до мене за трошоци.( Превозот времето е 5 ~ 10 дена。Ве молиме контактирајте ме за повеќе детали) Превозот дена преку Кина Пост Воздух Mail : (на пример) Европа : 7-20 дена САД, Канада, Австралија, Нов Зеланд, Англија : 7-20 дена Турција, Русија, Украина : 10-30 дена Бразил, Боливија, Argentia, Мексико : 20-60 дена
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена откако ќе го поставите цел.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
Испорака :
1) Кина Пост е нашата главна превозот метод.(Ако сакате да го користите побрзо превозот метод, pls ни e-mail за повеќе информации)
2) обработка времето ќе биде 2-3 дена по уплатата верификација.
3) Ние само бродот да потврди цел адреси. Ако сакате да се промени на адресата, pls ни e-mail со 24 часа откако ќе се направи исплата.
4) ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и може да се разликуваат, особено за време на сезона.
5) Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 60 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се врати во рок од 24 часа.
6) Ние може да не падне на превозот и испрати цел да вашиот клиент е адресата откако ќе се направи исплата.
7) Даноци и скриени трошоци не се вклучени во продажната цена. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Враќање :
1) Купувачот треба да се провери пакет еднаш прима. Ако пакетот штети за време на товар, ве молиме да одбие да го потпише за пакет и тоа ќе се врати за нас.
2) Ако треба да се вратите, ве молиме контактирајте го нашиот услуги на клиентите претставник, ги споделите со нас детални проблем и ни ги испратите некои слики за потврда. Потоа добие адреса за враќање.
3) Ние не може да се примаат пакетите ако купувачот се враќа од вас самите. Ние нема да ги реши таков случај и купувачот треба да се одговорни за последиците.

Всичко за продукта

Диаметър На Отвора:
MTJNR1616H16, MTJNL1616H16
Приложение:
Струг Инструмент
Номер На Модела:
MTJNR/MTJNL

Подобни продукти в категория

28 бр./лот 1~6 мм 2/4 флейта HRC60 волфрам карбид квадратни края фрези, фрезови машини с ЦПУ спирала за фрезоване на бита инструменти с ЦПУ

28pcs / многуВисок Квалитет28pcs / број 1~6mm Карбид Крајот Мелници, HRC60, 2 / 4 Flutes,C oated, Мелење секачи, ЦПУ Спирала Рутер делови, ЦПУ tools.Спецификација : Многу вклучува подолу големина и количина : Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1560 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

BGN 285.00 324.22

3.175*30Degree*0.1 плоски долните гравиране инструменти с покритие за гравиране на метал и нефрит

3.175*30 Degree*0.1 Рамен Дното Гравирање Алатки Со Слој на метал и jade ГравирањеПримена : Акрилик , PVC , PE ,Најлон , Алуминиумски композитни панел , дрво, плута ,Двебоја,плоча,Акрилик,ПВЦ,Тврдо дрво,МДФОпис : Vформа карбид рамен дното гравирање битови се користи за CNC routermachine и машини routermachine, Тоа е долгатрајни делови се направени од високо квалитетни карбид со високо прецизни, лесно сечење искуство.Предност : 1,со Висока прецизност алатка мелење / Гравирање2,голем капацитет Чип елиминација, висока ефикасност и добар квалитет на производи3,Висок квалитет на алатки за 2 D скулптура, 3 D скулптури3,Сосема нови и некористени4,Големина : 3.175*30degree*0.1

BGN 80.00

- 5шт HRC50 D8 * 20*D8 * 75 2 канали алуминиеви режещи видий края мелници

2 Флејта Алуминиум Сечење Карбид Крајот Мелници 8мм S olid карбид крајот мелници, жито големина е за 0,6 хм, Co10%, за општа обработка,БЛАГАЈНИЧКИТЕ Карбид материјал...

BGN 106.00 117.33

Безплатна доставка на 1 бр. 52 мм вретено мотор 300 Вата за монтаж на стена и 4 бр. монтажни отвора винтове за ЦПУ

Купи сега ќе СЛОБОДНИ 1pcs ER11 се соберат : 3.175 mm / 6mm / 4mmи FREESHIPPING за DHL / ФЕДЕКС / EMS / UPS / ТНТСледново е завиткан содржина и производ слики1 x Планината заградата4 x Завртки1 x ER11 се соберат : 3.175 mmПревозот : Ние Брод на Светот, освен APO / FPO ...

BGN 60.80

CNC карбид външен калибровочный инструмент MGEHR2020 с твердосплавными вложки и Torx ключ гаечен ключ струг струг машина инструмент набор от

Пакет Се Вклучени : 1pcs grooving алатка за носител со пластична кутија10pcs карбид вметнете со пластична кутија1pcs Клуч Torx КлучЗабелешка : Поради оваа поддршка внесува имаат два вида(MGMNG NC3020 или MGMNG NC3030 ве молиме забелешка кој тип сакате.Ви благодариме!Повеќе Производи :

BGN 20.00 24.00

Безплатна доставка-5 бр. от 4 мм, диаметър 100 мм, с дължина 2 флейти края мелници за алуминиеви ножовете HRC50 CNC карбид края мелници

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 2 Флејта, HRC50, 100mm Долго,Мелење секачи за Алуминиумски, Не се обложени,Helex 45 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.D4*11*D4*1002 FHRC50Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 100mm 2 Флејта( 3 Flutes е исто така на располагање, ако ви треба 3 Флејта, ве молиме да напомена дека кога ќе го поставите цел) HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

BGN 51.20

6*52H * 80L гравиране CNC двойно две каннелюры навити малко, фреза рутер инструменти

Имаме целосен опсег на две флејта модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас.Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас .Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу : | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |6*52 H*80 L 2 Флејта Крајот Мелница Секачи, Алатка за Сечење Делови, Резба Алатки, Мелење Секачи, CNC Рутер Битови за Engraverматеријал : целата цврста волфрам карбидпогоден машина : CNC машина и традиционалните рутер машинаспирала рутер малку е совршен за сечење mortises...

BGN 135.00 144.00

10 мм и две вдлъбнатини Ballnose EndMills hrc45 CNC Ballnose Endmills R5*20*D10*75 Ballnose EndMills

Детали : Цврст карбид топката носот крајот мелница со карбид 90%, Co10%, и микро зрна 0.6 хм, целосно да се осигура нејзината добра носатотпор . Хеликс агол 35° карбид tools, со добра chipping празнење . Ние ги користиме Петоската врски cnc машина за производство на овој производ, имаат за цел да понуди висок квалитет на крајот мелници. Топка носот крајот мелница донесе ALTIN црна слој , имаат добар ефект на намалување на триењето коефициент, зголемување носатотпор, крајната цел е да се продолжи работниот век . 2 флејта топката носот крајот мил може да се користи за половина заврши обработка , обична, крило, ритам, со наклон сите може да бидат обработени. Ако нашите спецификација не можат да ги исполнат вашите барања, добредојдовте ОЕМ или нарачана!Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1535 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

BGN 22.00 24.83

1/4 джолан директен Т-образен трековый Т-образен слот за смилане фрези дървообработващи режещи инструменти инструмент за директен ръба на острието фреза бита 5.5*3.3*3.

Карактеристики : Ттип на високоодделение директно работ на ножот.Легура на ножот со високоодделение за заварување, стабилен квалитет, висока ефикасност.Тоа може да се користи за производство на мебел стил.Спецификации : Тело : Цврст Челик, ПрекалениПроизвод големина : прибл...

BGN 6.00 7.98

Безплатна доставка-5шт 4мм черновые края мелници 3 каннелюры HRC55 смилане фрези, CNC EndMill инструменти карбидные ножове

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 3 Флејта, HRC55, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D4*11*D4*504 FHRC55Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 55 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 38.00 43.12

Безплатна доставка-3шт 8 мм черновые края мелници 4 канали HRC55 фрезови машини с ЦПУ EndMill инструменти видий фрези за фрезоване на бита

Бесплатен Превозот 3pcs / многуВисок Квалитет 8 мм Дијаметар, 4 Флејта, HRC55, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, Ti AIN обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D8 *20 *D8*604 FHRC55Спецификација : Сечење Дијаметар : 8 mm Flute должина : 20mm Месо тело со Дијаметар : 8mm Вкупно : 60mm 4 Флејта HRC 55 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 69.00 78.32

безплатна доставка на CNC карбид фрезоване вмъкване 20 бр / лот VCGT220530-AK H01 за обработка на алуминий / дърво / мед

бесплатен превозот CNC карбид мелничката внесува 20pcs / многу VCGT220530AK H01 за Алуминиум / Дрво / Бакар обработка

BGN 204.03

ER11 патронник DC 12-48 CNC 300 W шпиндела motor скоба 24 и 36 В за гравиране на печатни платки

Пакет100% Сосема Нов1 x 300 W Вретено Мотор1 x Планината заградата1 x ER11 се соберат : 3.175 mm4 x ЗаврткиКарактеристики : Карактеристики : Работа напон : 1248vdcРотација на ветер : 300012000r / минМоќност : 300wВртежен момент : 230mn.мИзолација отпор : >2megohmDielectric сила : 400vМоторни должина : 175mmДијаметар : 52mmОска collet должина : 48mmДијаметар на оска се соберат носителот : 16mmСе повторува на точноста : 0.010.05 mmEr11 се соберат : 3.175 mmПревозот : Ние Брод на Светот, освен APO / FPO ...

BGN 59.01

Duracarb TCMT16T304 -51 DC9025 за облицовки от стомана P15 ~ P35 волфрам карбид струговане поставяне на CNC инструмент TCMT 16T304

Duracarb TCMT16 T304 51 DC9025 за завршувањето на P15 ~ P35 челик волфрам карбид вртење вметнете CNC алатка TCMT 16 T304ОДДЕЛЕНИЕ ЗА P(P15~P35) МАТЕРИЈАЛ,ПОЗНАТИОТ БРЕНД, ДОБАР КВАЛИТЕТ, ГОЛЕМ ПОПУСТ !!! Одделение : DC9025 Најдобри соодветен материјал : P тип материјал Примена : за завршувањето Број на Модел : TCMT16 T30451 DC9025 TCMT16 T304 Употреба : Претворање на алатка носителот : STACR STACL STFCR STFCL STGCR STGCL STTCR STTCL STFCR STFCL

BGN 35.00 37.92

Mzg P3202-D10(R5) D16(R8) Zp35 видий табела бърза обработка на стомана подаване на рязане, фрезоване обработка

MZG P3202D10(R5) D16(R8) ZP35 Карбид Инсерти од Челик Обработка Брзо Хранење Сечење Мелење Машина Обработка 1.MZG Крајот Мелница Објект СпецификитеMZG Крајот Мелници Спецификација Параметар2.MZG Крајот Мелница Производ ФотоЗабелешка : Поради алатка носителот имаат пишување и црна,само боја разлика, друго е исто.Магацин случаен испрати два боја алатка држачот.3.MZG Крајот Фабрика за Пакување Информации Крајот Фабрика за Пакување Информации4.MZG Крајот Мелница Параметар​5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

BGN 109.00 136.00

Безплатна доставка-5шт от 3 канали черновые края мелници 4 мм HRC60 смилане фрези, CNC EndMill инструменти видий ножове

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 3 Флејта, HRC60, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D4*11*D4*504 FHRC60Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 60 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 43.00 49.09

10шт MGMN150 MGMN200 MGMN300 MGMN400 H01 алуминиева твердосплавная поставяне на канали алуминиев обработващ нож на струг с ЦПУ държачът MGEHR

1.5 mm,2.0 mm,2,5 mm,3.0 mm,4.0 mmКарбид, алуминиум дупчиња ножевиКарактеристики : nonобложена носатотпорни, нестап нож, заврши средноСлични Производи :

BGN 21.00 29.60