• Ново
1 мм 2 мм 3 мм 4 мм и 5 мм, 6 мм, 8 мм, 10 мм, 12 мм, 4 флейта HRC55 волфрам карбид квадратни плоски края мелници спирала бита смилане фрези с ЦПУ

1 мм 2 мм 3 мм 4 мм и 5 мм, 6 мм, 8 мм, 10 мм, 12 мм, 4 флейта HRC55 волфрам карбид квадратни плоски края мелници спирала бита смилане фрези с ЦПУ

BGN 4.61

Сума
Налично за поръчка


Цена за 1pc.
Ве молиме изберете Големина Димензии :
Сите Заострените Топката носот крајот мелници линк подолу :
Супер Попуст линк :
Инчен Единици :
Метрички Единици :
Нов објект ,со висок квалитет,најниска цена!
ZCC.КТ Линкови :
Солидна Карбид Четири Flute плоштадот рамен End Mills ,БЛАГАЈНИЧКИТЕ карбид материјал , TIALN слој ,може да му одолее на висока температура од 700-800
Ако ви треба на сите видови на спецификација секачи, ве молиме кажете ни ги големина, имаме инвентар.тогаш ние им даде на quotion за вас.
Примена :
За легури на титаниум,отпорни на топлина легури,аустенитно нерѓосувачки челици,сиво леано железо,fiberglass засилен пластика.
Пакет : Тешко пластична кутија
Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 15-35 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 7-12 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате. Ние нудиме се комбинираат превозот кога ќе ги нарачате повеќе производи,што може да се спаси некои пари.ве молиме обратете ми се на прво место. Важни забелешки : Ако ви треба пакет многу итно,ќе е подобро да се избере ЕМС или DHL,ако нема ЕМС или DHL опции,ве молиме контактирајте ме.Јас ќе caulate превозот и го постави за вас.
услуга : пари наплата прифатени ако предметите не се како што е опишано. ако има нешто што направи да не се задоволни,ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе за да ви помогнат и да се грижи за бизнис . купувачи се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
За кориснички :
Може да се прилагоди според вашите потреби и барања на различни материјали, различни големини.Ако секој објект е квантитетот е наредено morn од 100 PCS, исто така, може да се прилагоди според вашите потреби со логото на вашата компанија.
Shang You Алатки Ltd i s едно претпријатие од областа на вртење алатка, мелење алатка, дупчење алатка, ротирачка алатка, indexable insert, нумеричка контрола рачка, карбид делови, мелење машина, различни не-стандардни карбид резен алат и така натаму. Постојат 280 сорти и повеќе од 3000 видови на спецификации на производи за вашиот избор. Тие се користат главно во автомобилот, машини, електроника, металургија, метал, рударство, пластика и други индустрии полиња. Ние продаваме не само на домашниот пазар, но исто така и надворешниот пазар. Имаме 9 производи со националниот патент, 3 со висока технологија, нови производи.
Главната Материјал на нашите производи е CB-CERATIZIT.
Ние може да ги прифати сите видови на специјални материјали, како Sandvik, Kenametal итн. и сите видови на големини не-стандардни прилагодено како вашите барања.
Ние долгорочно снабдување со не-стандардни производи за BMW и Порше.
Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

Всичко за продукта

Диаметър на рязане край:
1мм, 2мм, 003ММ, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, D4x15x75L, D6x20x75L, D6x30x100L, D8x25x75L, D8x35x100L, D10x40x100L, D12x45x100L
Покритие:
TiCN
Обща Дължина:
50-100мм
Диаметър на:
3,4,6,8,10,12 мммм
Материал:
Карбид
търговска марка:
ДЖЕРРЕЙ
Номер На Модела:
EC-1-12mm-4F
Тип:
Торцевая Fresa
Материал:
Карбид Тунгшен карбид
Диаметър на рязане:
1-12mm
Твърдост На Работния Материал:
0-HRC55
Спирала:
35
Дължина На Рязане:
1-12mm
is_customized:
Yes
Флейта:
4 флейта
Подходящи Материали:
неръждаема стомана, чугун, Cu, Al,масивна дървесина

Подобни продукти в категория

50шт 2 каннелюры диаметърът на перките директен джолан фреза малко CNC Инструменти обзавеждане fresa ротационен нож високо количество

Голема Количина 50pcs 26mm 2 Flute Дијаметар Мелење Машина Директно месо тело Рутер Малку Сет CNC Алатки Опрема за мелење машина ротари машина 2 Flute Мелење Машина материјал : ХСС+АЛ Тип : ДвеFlute Спирала Малку 2mmx6 x7x51 10pcs3mmx6x8x52 10pcs4mmx6x11x55 10pcs5mmx6x13x57 10pcs6mm X6x13x57 10pcsСоодветни Материјали : мека метал , дрво, пластика, итн

BGN 22.00 32.22

Безплатна доставка-5шт от 3 канали черновые края мелници 4 мм HRC60 смилане фрези, CNC EndMill инструменти видий ножове

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 3 Флејта, HRC60, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D4*11*D4*504 FHRC60Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 60 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 43.00 49.09

- 5шт HRC50 D8 * 20*D8 * 75 2 канали алуминиеви режещи видий края мелници

2 Флејта Алуминиум Сечење Карбид Крајот Мелници 8мм S olid карбид крајот мелници, жито големина е за 0,6 хм, Co10%, за општа обработка,БЛАГАЈНИЧКИТЕ Карбид материјал...

BGN 106.00 117.33

10шт MGMN150 MGMN200 MGMN300 MGMN400 H01 алуминиева твердосплавная поставяне на канали алуминиев обработващ нож на струг с ЦПУ държачът MGEHR

1.5 mm,2.0 mm,2,5 mm,3.0 mm,4.0 mmКарбид, алуминиум дупчиња ножевиКарактеристики : nonобложена носатотпорни, нестап нож, заврши средноСлични Производи :

BGN 21.00 29.60

5шт 6мм 3 флейта края мелници за алуминий спирала малко фрезоване на инструменти карбид CNC Фрезоване бита hrc50 D6 * 15 * D6 * 50

3 Флејта Алуминиум Сечење Карбид Крајот Мелници 6mm S olid карбид крајот мелници, жито големина е за 0,6 хм, Co10%, за општа обработка,БЛАГАЈНИЧКИТЕ Карбид материјал...

BGN 47.00 52.24

10шт стругове инструменти видий поставяне APKT1604PDER DP вложки за рязане на стоманена сплав държачът

BI0002255Спецификација : Бренд новиМатеријал : легиран челикКутија Големина : прибл 9 x 3.5 x 1cm / 3.5" x 1.4" x 0.4"Сечилото големина : прибл...

BGN 16.00 26.37

ER11 патронник DC 12-48 CNC 300 W шпиндела motor скоба 24 и 36 В за гравиране на печатни платки

Пакет100% Сосема Нов1 x 300 W Вретено Мотор1 x Планината заградата1 x ER11 се соберат : 3.175 mm4 x ЗаврткиКарактеристики : Карактеристики : Работа напон : 1248vdcРотација на ветер : 300012000r / минМоќност : 300wВртежен момент : 230mn.мИзолација отпор : >2megohmDielectric сила : 400vМоторни должина : 175mmДијаметар : 52mmОска collet должина : 48mmДијаметар на оска се соберат носителот : 16mmСе повторува на точноста : 0.010.05 mmEr11 се соберат : 3.175 mmПревозот : Ние Брод на Светот, освен APO / FPO ...

BGN 59.01

Безплатна доставка-5шт 4мм черновые края мелници 3 каннелюры HRC55 смилане фрези, CNC EndMill инструменти карбидные ножове

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 3 Флејта, HRC55, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D4*11*D4*504 FHRC55Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 55 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 38.00 43.12

малко рутер 5*6*13*50 от 2 каннелюрных края на ножовете hrc55 твердосплавная бележка fresa вольфрамовая слот машина CNC

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 5mm месо тело Дијаметар( D2 ) : 6 mm Сечење Должина( L1 ) : 13mm Над Должина( L ) : 50mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...

BGN 34.86

Външни инструменти за струговане MTJNR/MTJNL CNC Инструмент holder Use tnmg160404 поставяне MTJNR1616H16/MTJNL1616H16

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

BGN 8.19

Duracarb DCMT11T308 -41 DC9025 за полу-довършителни работи Довършителни P15 ~ P35 стомана, волфрам карбид струговане поставяне на CNC инструмент DCMT 11T308

Duracarb DCMT11 T308 41 DC9025 за полузавршна доработка P15 ~ P35 челик волфрам карбид вртење вметнете CNC алатка DCMT 11 T308ОДДЕЛЕНИЕ ЗА P(P15~P35) МАТЕРИЈАЛ,ПОЗНАТИОТ БРЕНД, ДОБАР КВАЛИТЕТ, ГОЛЕМ ПОПУСТ !!! Одделение : DC9025 Најдобри соодветен материјал : P тип материјал Примена : за полузавршна обработка и доработка Број на Модел : DCMT11 T30841 DC9025 Употреба : Претворање на алатка носителот : SDACR SDACL SDJCR SDJCL SDNCN SDQCR SDQCL SDUCR SDUCL SDZCR SDZCL

BGN 32.00 34.40

Твърдост DCGT11T304-AK H01 / DCGT32. 51-AK H01 твердосплавная алуминиева вложка CNC видий алуминиеви инструменти за струговане

DCGT11 T304AK H01 / DCGT32.51AK H01 Користи за АлуминиумФункција : Висока цврстина, висока отпорност на абење, широк спектар на обработка,долг живот.Остри, брусење и полирање.Не држи нож, машински површини и висока осветленост.Отпорност на корозија, широко применливи.Боја : SliverМатеријал : МеталГолемина на : Тежина : 55gПогодни за : Алуминиум и алуминиумски легури, бакар и други nonferroметали и легури.Дрво, стакло влакна, карбонски влакна засилен пластика и други неметални.Пакет се вклучени : 1 / 10pcs ножеви

BGN 4.00 7.01