• Ново
малко рутер 5*6*13*50 от 2 каннелюрных края на ножовете hrc55 твердосплавная бележка fresa вольфрамовая слот машина CNC

малко рутер 5*6*13*50 от 2 каннелюрных края на ножовете hrc55 твердосплавная бележка fresa вольфрамовая слот машина CNC

BGN 34.86

Сума
Налично за поръчка

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 5mm месо тело Дијаметар( D2 ) : 6 mm Сечење Должина( L1 ) : 13mm Над Должина( L ) : 50mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза. Спецификација предлог : Пакување : Секој компјутер спакувани во една HPC пластична кутија ,можете да прочитате спецификација на налепница на кутија . На fter-продажбата на услугата :
ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката ,ако постојат некои неочекувани проблеми се случи,ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот пријателски во следниве начини : Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 14days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност квалитетот на Производот програма за обработка на текст : 1).Купувачот враќање на стоката до нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката, ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена. 2).Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD)има квалитет проблем, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не планираат да направат нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ. Данок : Плаќање на данок е должност на секој граѓанин, купувачот треба да одговорен за сите даноци. Поради даночни проблем, купувачот одбие да го прими стоката, купувачот треба да се одговорни за товарни надвор и дома. Услови на Превозот : Кога ќе нарачате ,ве молиме изберете ја вашата погоден превозот метод ,ние нудиме бесплатен превозот исклучок на некои coutries само од кина пост воздух mail , купувачот, исто така може да се користи изразат компанија ,како што се "ЕМС" "ПРОЗОРЦИ","DHL",Fedx,ТНТ"и така натаму ,но купувачот треба да плаќаат за превозот цена ,и потврди се со нас кога ќе го поставите цел .Предмети се испраќаат само по плаќања и превозот надомест се потврди . Повратни информации : задоволството на Клиентите е многу важно за нас, Ако сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме да ја напуштат повратни информации, ако не сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации, Ние ќе можеме да работиме заедно за решавање на каков било спор. Политика на враќање :
Можете да го вратите производот во рок од 14 дена од денот на приемот, Ставка мора да се врати во нова состојба, како што е примена со сите придружени прибор и литература, вклучувајќи ја и фабрика картон, Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа и купувачот е одговорен за враќање превозот на трошоците и логистика, мора да контактирате со нас за контакт во рок од 14 дена од денот на приемот.

Всичко за продукта

търговска марка:
НРС
Покритие:
Тиаин
Тип:
Плоски Края Мелници
Материал:
Карбид
Номер На Модела:
5*6*13*50

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка-5шт 4мм черновые края мелници 3 каннелюры HRC55 смилане фрези, CNC EndMill инструменти карбидные ножове

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 3 Флејта, HRC55, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D4*11*D4*504 FHRC55Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 55 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 38.00 43.12

30 бр 45 градуса summa D остриета режещи плотери винил нож острието summa игла нож на режещия инструмент

30 компјутери 45 титула Summa D сечење плотер ножеви да може да се мешаНаправен во Зацементира Карбид Висок квалитет и Екстра долг живот...

BGN 60.00 70.38

6*52H * 80L гравиране CNC двойно две каннелюры навити малко, фреза рутер инструменти

Имаме целосен опсег на две флејта модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас.Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас .Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу : | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |6*52 H*80 L 2 Флејта Крајот Мелница Секачи, Алатка за Сечење Делови, Резба Алатки, Мелење Секачи, CNC Рутер Битови за Engraverматеријал : целата цврста волфрам карбидпогоден машина : CNC машина и традиционалните рутер машинаспирала рутер малку е совршен за сечење mortises...

BGN 135.00 144.00

Твърдост DCGT11T304-AK H01 / DCGT32. 51-AK H01 твердосплавная алуминиева вложка CNC видий алуминиеви инструменти за струговане

DCGT11 T304AK H01 / DCGT32.51AK H01 Користи за АлуминиумФункција : Висока цврстина, висока отпорност на абење, широк спектар на обработка,долг живот.Остри, брусење и полирање.Не држи нож, машински површини и висока осветленост.Отпорност на корозија, широко применливи.Боја : SliverМатеријал : МеталГолемина на : Тежина : 55gПогодни за : Алуминиум и алуминиумски легури, бакар и други nonferroметали и легури.Дрво, стакло влакна, карбонски влакна засилен пластика и други неметални.Пакет се вклучени : 1 / 10pcs ножеви

BGN 4.00 7.01

Нов 400 W DC12-48V ЦПУ с въздушно охлаждане на шпиндела motor + ER11 патронник + Mach3 регулатор на скоростта регулатор + монтаж на стена+блок захранване за ЦПУ

Нови 400 W DC1248 V CNC Воздух за Ладење Вретено Моторни+ ER11 чак+Mach3 Брзина Гувернерот Регулаторот+Планината Заградата+напојување за CNCAnswer : ___________________________ Note : Тоа содржи 3.175 mm collet, ако треба други спецификација collets, ве молиме контактирајте со нас слободно...

BGN 136.00 150.94

безплатна доставка на CNC карбид фрезоване вмъкване 20 бр / лот VCGT220530-AK H01 за обработка на алуминий / дърво / мед

бесплатен превозот CNC карбид мелничката внесува 20pcs / многу VCGT220530AK H01 за Алуминиум / Дрво / Бакар обработка

BGN 204.03

10шт твердосплавная поставяне CCMT060204 фрезоване видий посочете с ЦПУ

10pcs Карбид Вметнете CCMT060204 CNC Мелничката карбид инсерти10pcs Карбид Вметнете CCMT060204 VP15 TF CNC Мелничката карбид инсертиЗа материјали : Челик, Железо.Направен во Јапонија.Retrun политика : Сите објект се 100% квалитет се врати во 60days(ве молиме да се грижи не гребење и оштетување , палестинците )Политика за испоракание ќе брод објектот од регистарот на воздухот mail .ќе брод да се САД, КАНАДА, Западна Европа ,Австралија итн .и друга адреса која оддалечена област ќе брод од страна на ems или регистрирајте се за воздух mailНекои адреса ќе трае 1530days...

BGN 43.18

30 бр. / лот 60degree summa D остриета режещи плотери винил нож острието на игла, нож, нож могат да се смесват

30 компјутери 60 титула Summa D сечење плотер ножеви да може да се мешаНаправен во Зацементира Карбид Висок квалитет и Екстра долг живот...

BGN 60.00 70.38

Безплатна доставка-5 бр. от 4 мм, диаметър 100 мм, с дължина 2 флейти края мелници за алуминиеви ножовете HRC50 CNC карбид края мелници

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 2 Флејта, HRC50, 100mm Долго,Мелење секачи за Алуминиумски, Не се обложени,Helex 45 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.D4*11*D4*1002 FHRC50Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 100mm 2 Флејта( 3 Flutes е исто така на располагање, ако ви треба 3 Флејта, ве молиме да напомена дека кога ќе го поставите цел) HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

BGN 51.20

28 бр./лот 1~6 мм 2/4 флейта HRC60 волфрам карбид квадратни края фрези, фрезови машини с ЦПУ спирала за фрезоване на бита инструменти с ЦПУ

28pcs / многуВисок Квалитет28pcs / број 1~6mm Карбид Крајот Мелници, HRC60, 2 / 4 Flutes,C oated, Мелење секачи, ЦПУ Спирала Рутер делови, ЦПУ tools.Спецификација : Многу вклучува подолу големина и количина : Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1560 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

BGN 285.00 324.22

1/4 джолан директен Т-образен трековый Т-образен слот за смилане фрези дървообработващи режещи инструменти инструмент за директен ръба на острието фреза бита 5.5*3.3*3.

Карактеристики : Ттип на високоодделение директно работ на ножот.Легура на ножот со високоодделение за заварување, стабилен квалитет, висока ефикасност.Тоа може да се користи за производство на мебел стил.Спецификации : Тело : Цврст Челик, ПрекалениПроизвод големина : прибл...

BGN 6.00 7.98

Безплатна доставка-3шт 8 мм черновые края мелници 4 канали HRC55 фрезови машини с ЦПУ EndMill инструменти видий фрези за фрезоване на бита

Бесплатен Превозот 3pcs / многуВисок Квалитет 8 мм Дијаметар, 4 Флејта, HRC55, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, Ti AIN обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D8 *20 *D8*604 FHRC55Спецификација : Сечење Дијаметар : 8 mm Flute должина : 20mm Месо тело со Дијаметар : 8mm Вкупно : 60mm 4 Флејта HRC 55 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 69.00 78.32

- 5шт HRC50 D8 * 20*D8 * 75 2 канали алуминиеви режещи видий края мелници

2 Флејта Алуминиум Сечење Карбид Крајот Мелници 8мм S olid карбид крајот мелници, жито големина е за 0,6 хм, Co10%, за општа обработка,БЛАГАЈНИЧКИТЕ Карбид материјал...

BGN 106.00 117.33

10 мм и две вдлъбнатини Ballnose EndMills hrc45 CNC Ballnose Endmills R5*20*D10*75 Ballnose EndMills

Детали : Цврст карбид топката носот крајот мелница со карбид 90%, Co10%, и микро зрна 0.6 хм, целосно да се осигура нејзината добра носатотпор . Хеликс агол 35° карбид tools, со добра chipping празнење . Ние ги користиме Петоската врски cnc машина за производство на овој производ, имаат за цел да понуди висок квалитет на крајот мелници. Топка носот крајот мелница донесе ALTIN црна слој , имаат добар ефект на намалување на триењето коефициент, зголемување носатотпор, крајната цел е да се продолжи работниот век . 2 флејта топката носот крајот мил може да се користи за половина заврши обработка , обична, крило, ритам, со наклон сите може да бидат обработени. Ако нашите спецификација не можат да ги исполнат вашите барања, добредојдовте ОЕМ или нарачана!Испорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1535 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

BGN 22.00 24.83

5шт 6мм 3 флейта края мелници за алуминий спирала малко фрезоване на инструменти карбид CNC Фрезоване бита hrc50 D6 * 15 * D6 * 50

3 Флејта Алуминиум Сечење Карбид Крајот Мелници 6mm S olid карбид крајот мелници, жито големина е за 0,6 хм, Co10%, за општа обработка,БЛАГАЈНИЧКИТЕ Карбид материјал...

BGN 47.00 52.24

Параллелограммный металлообрабатывающий прорезна машина HSS Tool Bit 5mmx8mmx200mm

Име на производ Струг ХСС Алатка Малку Материјал ХСС Боја Сива Големина 5 x 8 x 200mm / 0.2" x 0.3" x 7.9" (T*W*L) Тежина 64g Пакет Содржина 1 x Струг ХСС Алатка Малку

BGN 10.69

Безплатна доставка-5шт от 3 канали черновые края мелници 4 мм HRC60 смилане фрези, CNC EndMill инструменти видий ножове

Бесплатен Превозот 5pcs / многуВисок Квалитет 4 mm Дијаметар, 3 Флејта, HRC60, Roughing Крајот Мелници,Мелење секачи, обложени,Helex 35 степен, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, D4*11*D4*504 FHRC60Спецификација : Сечење Дијаметар : 4 мм Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 60 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаЗабелешки : Ова е стандард Roughing крајот мелници секачи за CNC машина.Ние може да не ги листа сите големини на нашата продавница,но ние имаме сите големини дека треба,ако треба другите премногу,ве молиме да ни кажете големина,flute,HRC,количина...

BGN 43.00 49.09