• Ново
MINIX NEO Z83-4 MINI PC+NEO K2 официален мини-КОМПЮТЪР на Windows с 10 на стена VESA Intel Atom X5-Z8350 4G/32G 2.4/5GHz WiFi MINI PC

MINIX NEO Z83-4 MINI PC+NEO K2 официален мини-КОМПЮТЪР на Windows с 10 на стена VESA Intel Atom X5-Z8350 4G/32G 2.4/5GHz WiFi MINI PC

BGN 287.84

Сума
Налично за поръчка


>> Главните Карактеристики
MINIX најновите мини КОМПЈУТЕР е малку повисока-0end спецификации кои повеќето Х5-Z8350 компјутери или стапчиња :
Спц – Intel Atom х5-Z8350 "Цреша Трага" quad core процесор @ 1.44 GHz / 1.84 GHz (Турбо) со Инте l Gen8 HD графика (2 W СДП)
Системската Меморија – 4 GB DDR3 L
Меморија – 32 GB e MMC 5.0 флеш + micro SD слотот
Видео Излез – HDMI 1.4 и мини ДП до 4 K @ 30 Hz
Аудио I/O – HDMI, 3.5 мм слушалка џек
Конективност – Gigabit Ethernet, dual band 802.11 b/g/n/ac Wi-Fi и Bluetooth 4.2
USB – 3x USB 2.0 домаќин пристаништа, 1x USB 3.0 порт поддршка на телефонот полнење додека КОМПЈУТЕР е исклучен
Разно – копчето и LED, RTC батеријата, Kensingto n заклучување подготвени
Напојување – 12 V/3А
Мини КОМПЈУТЕР работи на Windows 10 Дома со соодветна лиценца од Microsoft.
Bios-от / UEFI, исто така, поддржува Разбуди на LAN, автоматско опоравување по моќ на косата, и закажани на моќ.
Поддршка за Apple/Nokia/Samsung стандардни слушалки за аудио влез и излез, исто така може да биде овозможено или оневозможено во bios-от.
>> Повеќе Реални Слики
Mini X Z83-4 + К2 Безжична Тастатура Bluetooth 4.2 64bit 4 GB DDR3 L
Ram меморија, 32 GB Rom e MMC 5.0 802.11 AC Wifi Gigabit Ethernet
MINIX НЕО К2 Безжична Тастатура и Touchpad наменети за
Компјутери работат на Windows оперативен СИСТЕМ ,работа со MINIX НЕО Z83-4 perfectlly.
>> MINIX НЕО К2 Главните Карактеристики
* Безжична Тастатура и Touchpad за Windows OS.
* Елегантни, компактен дизајн – вклучува сите копчиња се најде на една обична тастатура.
* Одличен пишување искуство – удобно, тивко копчиња и големи touchpad.
* Моќен безжична конекција – го спречува против одложувања, испуштања и пречки (10 метри опсег).
* Идеален за употреба со MINIX NGC-1, НЕО Z83-4 и НЕО Z64-В.
VESA Планината Лесно и безбедно монтирање на вашиот MINIX НЕО Z83-4 кон задниот дел на вашиот монитор. Брза и едноставна инсталација, Непречен перформанси. Минималистички дизајн не влијае на Wi-Fi или Bluetooth перформанси на MINIX НЕО Z83-4,ниту пак го попречуваат Мини КОМПЈУТЕР е пасивен систем за ладење. Држи вашиот MINIX НЕО Z83-4 безбедно, чисти до вашето биро просторот и создава uncluttered канцеларија на животната средина.
>> Производи Опис
Компјутерот бродови со 12 V/3А напојување направени од страна на Делта Електроника
и соодветните кабелот за напојување, а Wi Fi антена, и HDMI кабел,
a user ' s manual на англиски и Кинески, и MINIX производи, брошура.
Копчето, micro SD слотот, три USB 2.0 портови, и една USB 3.0 порта со вториот
исто така, работат во исклучете режим ако сакате да ја полните вашиот телефон или таблет.
На страна карактеристики на Wi Fi антена конекторот и Kensingto n заклучување на отворањето.
Медиуми и мрежи порти може да се најде во задните панели со 3.5 мм аудио џек (микрофон + слушалки),
мини Display Port приклучок, HDMI 1.4 излез, на Gigabit Ethernet RJ45 приклучок, и моќта џек
MINIX доби сериозна, со ладење, како што сте ја одбрале голем heatsink дека
исто така во контакт со големи термо подлога на врвот на алуминиум случај.
Претставата е многу стабилна, и ПРОЦЕСОРОТ throttling, не е проблем
Ние ќе испрати правилниот Приклучок Адаптер погодна за земјата во превозот адреса : ЕУ Приклучок Адаптер (2 Pin Круг Pin)
Повеќето од европските Земји,Повеќето Африкански Земји,Повеќето Блискиот Исток Земји,Јужна Кореја,Чиле,Парагвај,итн.

Всичко за продукта

Цвят:
Само НЕО Z83-4, NEO Z83-4 и НЕО K2, Z83-4 и съвместимост с монтажни системи VESA
Пакет:
ЕС, САЩ, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, AU
Тип:
Мини PC
Капацитет На Твърдия Диск:
≤ 40 GB
Размер На Паметта:
4 GB
Основната Честота На Процесора:
2.4 Ghz
Тип:
Pocket PC
Вид Графична Карта:
Интегрирана Карта
Номер На Модела:
НЕО Z83-4+NEO K2
Модел На Процесора:
Intel X5-Z8350(64 бита)
търговска марка:
МИНИКС
Воспользуйся:
Търговски
Марка Процесор:
Intel
Процесор:
Четириядрен процесор Intel Atom X5 (64-битов)
Модел:
MINIX NEO Z83-4 (Cherrytrail 8350)
ПРОЦЕСОРА:
Inte X5-Z8350(64-битов)
GPU:
Inte HD Graphics
Оперативна памет (Вградена памет):
4GB DDR3L
ROM (хранилище):
32 GB eMMC 5.0
Операционна Система:
Windows 10 (64-битова версия)
WI-FI:
Двойна лента Wi-Fi 802.11 AC(2.4ghz/5,0 Ghz)
Видео изход:
HDMI1. 4, mini DP
Аудио изход:
Чрез стереоразъем HDMI 1.4, 3.5 мм

Подобни продукти в категория

Мини КОМПЮТЪР с Windows 10 celeron 3755 J1800 Quad core J1900 2.41 GHz Pentium 3805U Industrail Computer port PC 2*Lan port+2*RS232

Мини Компјутер со Windows 10 Intel celeron N2810 N2830 3755 J1800 Quadcore Intel Celeron J1900 2.41 GHz Pentium 3805 U Industrail Компјутер порта PC 2*Lan порта+2*RS232Спецификација : Оперативен Систем Windows 10, за Windows 8, Windows 7, Linux, итн.Answer : ___________________________ Note : ние слободни преинсталирате разбиена оперативен СИСТЕМ за купувачите, ве молиме оставете порака...

BGN 139.00 139.20

Palm компютър Celeron J1900 Quad Core mini pc на windows 7 2com или 1com nettop slim pc на Intel HD Graphics Nuc desktop плюс HDMI и VGA

Fanle св desktop pcIntel Celeron J1900 Quad core 2.0 GHz ПРОЦЕСОР,2Lan,1VGA,1HDMI,1USB3.0,3USB 2.0,2COM Intel HD Графика, 19201080, Fanless, Метал Случај, Нула БучаваIntel Celeron J1900 Quad core 2.0 GHz ПРОЦЕСОР,2Lan,1VGA,1HDMI,1USB3.0,5USB 2.0,1COM Intel HD Графика, 19201080, Fanless, Метал Случај, Нула Бучава Љубезно ве Потсети : 1, на Овој компјутер работи само со RAM меморија во помал напон 1.35 V наместо нормален 1.5 V RAM меморија...

BGN 173.00 215.98

Мини PC 6 Intel 82583V Gigabit Ethernet LAN Celeron 1007U мини индустриален компютър, настолен pfSense рутер, защитна Стена на Windows 7

Мини PC 6 пристаништа Intel Gigabit Ethernet LAN Celeron 1007 U Мини Индустриски Компјутер Десктоп работи pf Sense Рутер Firewall Поддршка на Windows 7 / 8 / 10 оперативен СистемПримена : Работа како десктоп компјутер , поддршка на сите windows и Linux pfsense систем итн...

BGN 186.00 265.14

Мини компютър Intel Celeron N3050 Dual Core/Celeron N3150 Quad core 2 * HDMI WIFI Fanless business PC, Dual lan PC NC690

Мини компјутер,Dual LAN PC Braswell Intel Celeron N3150 Quad Core Пукна 2.08 GHz Braswell Intel Celeron N3050 DualCore Пукна 2.16 GHz,2 M Кеш Fanless, Паметни, 2*HDMI, 2*NIC, 4*USB 3.0, 2*USB 2.0, WiFi, TDP : 6 W Windows 10, Intel HD Графика, Големина : 16*12*3.7 см, Метал Случај Windows 10 Десктоп : Љубезно ве Потсетам : 1, Мини PC работи со DDR3 L на 1.35 V наместо нормален 1.5 V RAM меморија...

BGN 220.80

Безвентиляторный мини КОМПЮТЪР на Windows 7 здрав алуминиев корпус Intel Celeron J1900 Quad Core HTPC 4 LAN, VGA настолен компютър

Напомена : Во Aliexpress и локација за подигнување на системот, Канарските Острови е различна од Шпанија, како и Обединување од Франција, така што превозот цена е, исто така, различни...

BGN 270.72

2017 Последния Intel Celeron 2955U 3205U двуядрен безвентиляторный мини PC тънък клиент Barebone USB 3.0, HDMI 1080P дисплей

Напомена : Во Aliexpress и локација за подигнување на системот, Канарските Острови е различна од Шпанија, како и Обединување од Франција, така што превозот цена е, исто така, различни...

BGN 214.00 214.26

1com безвентиляторный мини PC, HTPC TV BOX windows 7 Celeron N3160 8G RAM 256G SSD Intel HD Graphics 400 настолен компютър неттоп КОМПЮТЪР

Микро компјутер, HTPC, Fanless мини PCIntel Celeron N3160 Quad Core до 2.24 GHz, 2 M Кеш 4*USB 2.0,1*COM 2*USB3.0, 2*HDMI, 1*ДП, 2*RJ45, 1000 M LAN, Wifi,Intel HD Graphics400, 1920*1080, Fanless, Метал Случај, Нула БучаваЉубезно Ве Потсети : 1, на Овој компјутер работи со пониски volt во 1.35 V наместо нормален 1.5 V RAM меморија.2, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија.3, RAM меморија е нормално Сем'sung, Elp'ida, Hynix, тие ќе бидат испратени надвор на случаен за акции.4, ве Молиме внимателно да ги прочитате на ШОПИНГ УПАТСТВА на дното на оваа страница...

BGN 209.60

Индустриален компютър мини КОМПЮТЪР Intel Celeron1037U Core i5 3317U с USB 3.0 Dual Gigabit Lan 4 COM HDMI Win10 Linux

Fanless индустриски компјутерIntel Celeron 1037 U / i53317 U DualCore Процесор2*RJ45, 4*RS232, 4*USB3.0, 4*USB2.0, 1*VGA, 1*HDMI Wi Fi, Intel HD Графика, 1920*1080, Метал Случај, Нула Бучава Љубезно ве Потсети : 1, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија и Складирање...

BGN 303.00 379.20

pfsense Fanless Mini PC with 6*COM core i3 7100u Celeron 3865U DDR4 ram AES-NI linux Firewall Pfsense Router Network Server

Мал КОМПЈУТЕР Fanless Мини КОМПЈУТЕР со Intel Celeron 3865 U / i3 7100 U DualCore 1.8 GHz / 2.4 GHz, 2М / 3М Кеш 4*USB 3.0,1*COM,1*HDMI,6*LAN,1000 M LAN, Wifi,Intel HD Graphics610 / 620, 1920*1080, Fanless, Метал Случај, Нула БучаваЉубезно ве Потсети : 1, на Овој компјутер работи со пониски volt во 1.35 V наместо нормален 1.5 V RAM меморија...

BGN 334.00 418.00

4 RS232 COM индустриален КОМПЮТЪР Dual LAN безвентиляторный мини КОМПЮТЪР на Windows 7 Dual Nic настолен компютър Intel Core i5 3317U Nettop TV BOX

Мини КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер, Индустриски КОМПЈУТЕРIntel i53317 U DualCore 1.7 GHz Турбо Поттик да 2.6 GHz, 3 MB Кеш1*HDMI, 1*VGA, 2*RJ45 LAN Порта, 4* RS232 COM Порт , 4*USB3.04*USB2.0, 1920*1080, Wifi, Fanless, Метал Случај, Нула БучаваЉубезно ве Потсети : 1, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија и Складирање...

BGN 412.80

i3 3217u мини настолен компютър тънък клиент linux WIFI поддръжка цял екран филми barebone

Карактеристики♦ Intel I3 3217u серија процесор♦ ПИ легура шасија, компактна структура, флексибилни инсталација♦ Поддржува WIFI и 3 G за проширување на мрежата,обезбедува 1*слотот за SIM картичката♦ 1x VGA / 1x HDMI♦ 1*8111 E Gigabit Ethernet порта ,поддржува Разбуди На LAN♦ Богата I / O : 1x моќност ,1x VGA, 1x Lan, 1x Aduio,6x USB,1x прекинувачКонфигуриранBareboneRAM МЕМОРИЈА : НИКОЈДиск Капацитет : НЕМА SSDПараметриШасијаБојаСветло сребрена црнаГолемина197mm*197mm*32милиметри (L*W*H)СтруктураВентилатор за ладење структураМатеријалпоцинкуван челичен лимМатичната плочаМодел Бр.ITXM100_I3ПроцесорIntel 22 NM I3 3217 U dualcore 1.8 GHz TDP 17 WГрафикаIntel®HD GraphicsМеморија1* ПА DDRIII 1333 / 1066 MHz, Макс...

BGN 316.80

мини КОМПЮТЪР Celeron J1900, 8G RAM Mini Computer office HDMI Windows Tablet 10 С 4 USB 2.0, 1 USB 3.0 fanless mini pc TV box

Напомена : Во Aliexpress и локација за подигнување на системот, Канарските Острови е различна од Шпанија, како и Обединување од Франција, така што превозот цена е, исто така, различни...

BGN 279.00 279.36

Новият quad мини PC безвентиляторный мини PC Windows10 PC на Intel N3150 Turbo Boost 2.08 GHz Dual LAN, HDMI, TV Box Micro Computer 300M WiFi

Напомена : Во Aliexpress и локација за подигнување на системот, Канарските Острови е различна од Шпанија, како и Обединување од Франција, така што превозот цена е, исто така, различни...

BGN 263.00 263.20

RS485 COM промишлен мини-КОМПЮТЪР безвентиляторный КОМПЮТЪР с процесор Intel Celeron N2930 2*RTL8111E Gigabit Ethernet

(Ако стави ред, под претпоставка дека ќе ја прифати оваа) : Нормално, ние ќе им обезбеди бесплатен превозот од DHL, но ние исто така ќе ги прати од страна на други оператори за бесплатен превозот во различни случаи, тие се ПРОЗОРЦИ / EMS / Fedex, итн.Tip1 : Вашиот превозот област е оддалечена локација на DHL...

BGN 544.00 680.00

Ултратънък на клиентския терминал за гости компютър core i3 3217U 2g ram 16g ssd+wifi 6* usb Mini-ITX Embedded Cases Mini Host

Карактеристики♦ Intel I3 3217u серија процесор♦ ПИ легура шасија, компактна структура, флексибилни инсталација♦ Поддржува WIFI и 3 G за проширување на мрежата,обезбедува 1*слотот за SIM картичката♦ 1x VGA / 1x HDMI♦ 1*8111 E Gigabit Ethernet порта ,поддржува Разбуди На LAN♦ Богата I / O : 1x моќност ,1x VGA, 1x Lan, 1x Aduio,6x USB,1x прекинувачКонфигуриранRAM МЕМОРИЈА : 2 GBДиск Капацитет : 16 GB SSDПараметриШасијаБојаСветло сребрена црнаГолемина197mm*197mm*32милиметри (L*W*H)СтруктураВентилатор за ладење структураМатеријалпоцинкуван челичен лимМатичната плочаМодел Бр.ITXM100_I3ПроцесорIntel 22 NM I3 3217 U dualcore 1.8 GHz TDP 17 WГрафикаIntel®HD GraphicsМеморија1* ПА DDRIII 1333 / 1066 MHz, Макс...

BGN 380.80

Безвентиляторный мини настолен КОМПЮТЪР, Intel Celeron 1037U 1.8 Ghz неттоп компютър, 4GB RAM, 32GB SSD, WiFi, 1080P HDMI, 3D Game HTPC, VGA порт

Мини Десктоп КОМПЈУТЕР, Nettop КомпјутерIntel Celeron 1037 U DualCore 1.8 Ghz ПРОЦЕСОР, 2 MB Кеш6*USB2.0, 1*HDMI, 1*VGA, 1*RJ45 Lan Порта, WifiIntel HD Графика, 1080 P , Fanless, Нула БучаваЉубезно ве Потсети : 1, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија и Складирање...

BGN 270.40

Безвентиляторный мини PC на Windows 10 HTPC Intel Celeron 1037U DDR3 8G RAM, 64GB SSD HDD, Gigabit LAN, HDMI, VGA WiFi Nettop Micro Computer

Мини КОМПЈУТЕР, Микро Компјутер, HTPCIntel Celeron 1037 U DualCore 1.8 Ghz ПРОЦЕСОР, 2 MB Кеш6*USB2.0, 1*HDMI, 1*VGA, 1*RJ45 Lan Порта, WifiIntel HD Графика, 1080 P , Fanless, Нула БучаваЉубезно ве Потсети : 1, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија и Складирање...

BGN 367.00 367.36

голям напредък е сребърен безвентиляторный HTPC мини КОМПЮТЪР intel core i3 7100U / i5 7200U двуядрен Intel HD Graphics 620 HDMI, USB, VGA NC240

Fanless HTPC, Мини PCIntel i3 7100 U / i5 7200 U DualCore, 3 M Кеш,TDP 15 W,DDR3 RAM, MSATA SSD ,Wi Fi, 4*USB 3.0, 1*VGA, 1*HDMI Интел Графика 620, [email protected] Hz, Fanless, Метал Случај 1...

BGN 548.80

Partaker I4 промишлен мини КОМПЮТЪР с 6 COM 2 HDMI, 2 Lan черен цвят Intel i3 4005u 4010u i5 4200u i7 процесор 4510u

(Ако стави ред, под претпоставка дека ќе ја прифати оваа) : Нормално, ние ќе им обезбеди бесплатен превозот од DHL, но ние исто така ќе ги прати од страна на други оператори за бесплатен превозот во различни случаи, тие се ПРОЗОРЦИ / EMS / Fedex, итн.Tip1 : Вашиот превозот област е оддалечена локација на DHL...

BGN 241.00 300.80