• Ново
B-10207 лилаво пайети бални танци рокли Китай

B-10207 лилаво пайети бални танци рокли Китай

BGN 366.40

Сума
Налично за поръчка


Б-10207 пурпурна sequin ballroom танцување фустани кина
Ние може да направи овој фустан на вашата големина и промените на друг достапни боја која може да ви одговараат најдобро. Ако сакате наменска се облекуваат , треба да контактирате со нас за повеќе детали. Ве молиме ги споделите со нас вашето мерење на големината, ние треба следниве податоци : висина (не носат чевли или други работи), биста, половината, колковите, околу вратот, biceps, armhole, зглобовите, должина на ракав. (Во см или инчен; ве молиме означете) детални метод на специфична големина, ве молиме проверете подолу.
Како да се измери со себе :
Pease задржи мерења во сантиметри ве молам.
Полиестер боја шема
Корејски свила боја шема
Добро направен Танцување фустан од професионални дизајнери ве Направи посебно на големи прилики
1. Matetial : Lycra(горниот дел на телото)+Organza(здолниште)/други
На еластичен материјал ќе им даде доволно за удобно движења.
2. Rinestones : Нормално го користите блискиот исток rhinestones
3. Главни пазар : Америка, Европа, Азија
4. Professinal модерен танц фустан направен од страна
5.Висок квалитет на материјалите направени
6.Мода и удобно
7.Благородна, Елегантен, Шармантна и секси
8.Моден Ballroom фустан дизајн за танцување прилики.
9.Употреба : ballroom танцува, конкуренцијата, ефикасноста, часови по танцување, или специјални прилики.
Предност :
1.Повеќе од 15 години на производство и извоз на танц носии на глобалниот пазар.
2.Професионален дизајн тим, R&D тим и КК тим.
3.Ние сме професионални фабрика, не трговско друштво. Ние нудиме најдобар цена, со висок квалитет на производите.
4.Имаме сопствен танц облека фабрика, гаранција за време на испорака.
5.Снабдувањето со сите видови на танц носии.
6.Љубезно ве молиме да се откажат од нас линија, ако сте заинтересирани за некој од нашите производи. Ние ќе ви даде одговор во рок од 24 работни часа.
контакти

Всичко за продукта

Размер:
S, M, L
Танц Тип:
Бална зала
Пол:
Жени
Материал:
Ликра, Ликра
Номер На Модела:
Б-10207
Танц Тип:
Салонни Танци
Цвят:
обичай цвят
Размер:
S M L XL
Възрастова Група:
Възрастни
направени по поръчка:
ДА
Материал:
Ликра
MOQ:
1 бр.

Подобни продукти в категория

конфигуриране на червения четката планински кристал ръкави фокстрот валс, танго салса състезание по бални танци рокля

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1, објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов headflower како подарок за вас и ѓердан ќе има некоја разлика од моделот.3, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 710 дена да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

BGN 536.00 616.00

4 цвят бални рокли продажба на валс танцово рокля бална танц костюм светещи костюми танцови стандартно социално рокля

Големина на Табелата, Големина Фустан Должина Биста Рамо Ширина Половината Единица CM CM CM CM S 128 80 36 60 M 129 84 37 64 L 130 88 38 68 XL 131 92 39 72 XXL 132 96 40 76 Совет : 1 CM=0.393 Инчен / 1 Inch=2.54 СМ.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : дали производи исто како слика? A : Да, тоа е...

BGN 119.00 124.83

Децата танц на корема завесата Дъга завесата момичета 210*110 см танц на корема завесата деца коприна имитация на завесата момичета танц на корема аксесоари

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.сад{ширина : 1200px9}}.сад : пред.сад : по{content : " ";приказ : табела}.сад : по{јасни : и двете}@медиуми (minширина : 760px){.

BGN 15.82

Танц на корема верига на корема костюми, ориенталски танци 338 гобоистов фланела верига на корема Дамски дрехи, аксесоари приключи пола 9 цвята

Материјал : ChiffonСе применува движење : фитнес, стомакот танцДа се примени пол : неутрално / и мажите и женитеМодел : Цврститежина : околу 0.4 kg / еез, тешки, добар квалитетБоја : Бела , жолта , црна , црвена, црвена роза, sapphire сина , сина, виолетова, розоваГолемина : Половината круг должина околу 160cm,Монети боја : златнаМонети количина : 338тема : тешки со мали монистраизберете боја на појас и бојата на монети, ти се допаѓа.ние ќе брод соодветно!пакет содржина : 1pcs стомак танц костим носат хип обвива 338 монетиПРЕВОЗОТДа АУ ,САД ,велика британија, Канада земји, воздухот парцела трае околу 1020 работни дена да пристигнат до вашиот destinaton.Во Европските земји, тоа може да трае неколку дена и подолго.Можете да изберете брза испорака метод ако сакате да го добивате тоа наскоро, но екстра пари е во вашите трошоци.Но, ако имате било какви прашања во врска со превозот време, не двоумете се да контактирате со нас.превозот време варира од различни земји, тоа зависи од вашата област ...

BGN 18.00 20.48

2017 Професионални Момичета Денс Костюм Модален Топ Дълга Пола На Децата Източна Танцьорка На Практика Да Носят Зелен Червен Портокал 2 Бр

Материјал : Модални2парче Сет : Врвот+Здолниште(Со долна облека) Појас Не се ВклучениS биста 5680см;Половината 5075см;Врвот долго 22cm;Здолниште долго 70cm;L биста 6285cm;Половината 5580см;Врвот долго 24cm;Здолниште долго 78cm;ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 34.56

2018 Belly Dance Belt Women Ladies Skinny Кристал Кристал Waist Chain Belt Сватбени Декорации И Аксесоари За Танци В 3 Цвята

2018 Стомак Танц Појас Жените Дами Слаби Кристал Кристал Половината Синџир Појас Свадба Накит Стомакот Танцување Додатоци 3 БоиСамо едно парче Појас!

BGN 22.00 36.32

Дете танц на корема набор от индийски танц костюм дрехи изпълнение облечен с дълъг ръкав зреещи 2 елемента-5шт,2 цвята

2 парчиња : Топ&Панталона3pcs : Топ&Панталона&Половината синџир5pcs : Топ&Панталона&Половината синџир&Headband&ПревезГолемина на : S за висина од 110135cmM за висина од 135155cmL за висина од 155170cmОбјектот покажуваат време :

BGN 24.00 24.93

Възрастен балетное рокля LD0001D мащеха романтична балетната поличка професионални танцови Костюми изпълнение рокля пакетче

Возрасни Балет Фустан LD0001 D Чекор Мајка Романтичен Балет Туту Професионални Dancewear Костими Перформанси Туту ФустанВозрасни Големина : XS, S,M, L,XL,XXLChirldren Големина : 8,10, 12, 14,16Боја : белаГлавен Материјал : Spandex и TulleЗдолниште : 6 Слоеви на TulleВремето за производство : 715 работни дена.Прилагодено режим : Можете да изберете тело и tulle боја од подолу боја шема...

BGN 236.80

Stage Girls Dress One Piece Belly Dance Costume Horn Sleeve Kids Practice Long Dress Red Pink Mint S L Безплатна Доставка

Материјал : Модални2парче Сет : Врвот+Здолниште(Со долна облека) Појас Не се ВклучениS биста 5680см;Половината 4875см;Врвот долго 110cm;хип 6288cmL биста 6288cm;Половината 5580см;Врвот долго 118cm; хип 6895cm

BGN 39.44

Летни Къдри Рамото Балет, Танцово Облечи Момичето Децата С Дълъг Ръкав Или Без Ръкави Лък Яка Танц Бански Рокля

Лето Возбудува Рамо Балет Танц Облечи Девојки Деца Деца Без Ракави Bowknot Јака Танц Леотар ФустанНие секогаш се концентрира да обезбеди клиенти со високо квалитетни производи и конкурентна цена и се обидува да им понуди на првата стапка услуга, и се надеваме дека ќе може да уживаат во шопинг време...

BGN 11.00 11.04

Горещ продажба коремът жълто-оранжево-червен цвят хоризонтални ивици коприна дълъг фен на пламък.(sf-hs)

1.8 m Продолжување на Стомакот Танц Фан Свила Бамбус Фанови Танц Танц Перформанси Материјали Продолжување на стомакот танц фан , направи вашиот танц повеќе шармантнаОсновни Детали...

BGN 33.60

Балетное Рокля За Момичета Черна Кутия Безплатна Доставка В Балетната Дрехи С Дълъг Ръкав Къс Ръкав Памук Ликра

Големина(единица : cm) Соодветна висина Биста Фустан L 110 56 50 XL 120 60 53 XXL 130 64 57 XXXL 140 68 61 4 XL 150 72 65 5 XL 160 76 69 Совети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

BGN 30.00 30.24

луксозен костюм на производителността на жените денс конкурс набор от Swarovski сутиен + лейси пола 2 елемента танц на корема, определени танцови облекла момичета

Жените стомак танц одговара : 2 парчињатоп*1 здолниште*11 инч=2.54 смNotic : овој стил треба да се направи, тоа може да се испрати во 1015 дена...

BGN 285.57

Костюм на танца на корема, ясна верига на шкафута, шал вальмы на танца на корема на дъгата.

Слободен Испорака на Високо Квалитетни Египет стомак танц костим,јасно половината синџир ,виножито стомак танц половината синџирСостојба : НоваБоја : ЈасноМатеријал : Rayon ГОЛЕМИНА на : Корселе Должина : Околу 155cm / 61 инченПоловината : Прибл 75см / 30inch Тежина / set : Appro 0.32 килограмиОбјектот покажуваат време :

BGN 23.00 23.97

2017 Bellydance Costume Top Fasion Hot Sale Freeshipping Women Modal Belly Dance Set Е Качествена Облекло S70 K18

производ опција листазабелешка : следните информации за повикување само ве молиме контактирајте со продавачот за да се добие детални информации...

BGN 28.00 31.33

Lady Cheap Бална Зала На Dance Върховете Burgundy Гари Short Sleeve Origin Носете Adult Comfort Woman Tango ChaCha Modern Square Тениски 5062

Напомена : Оваа облека вклучуваат само блузиБренд : Најдобар ТанчерГолемина(единица : cm)Биста ДолжинаПоловината ДолжинаРамоБлузи ДолжинаДолжина На РакавS6660355927М7064366028L7468376130XL7872386231XXL8276396231XXXL8680406231Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Големината mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."

BGN 30.40

Танцови костюми Disfraces костюм на певицата Ds тела боди Секси парти танцьорка в нощен клуб хип-хоп сценична облекло

Танц Носии Disfraces Костим Женски Пејач Дс Jumpsuits Bodysuits Секси Партија ноќен клуб Танчерка Изведувачи Хипхоп Сцената се НосатБИСТА НА 7494 CMПОЛОВИНАТА 6080СМКОЛКОВИТЕ 7696 CMЗДОЛНИШТЕ ДОЛЖИНА 123 CM

BGN 67.52