• Ново
крупноразмерный принтер Eco разтворител Знаме на гъвкав тръбопровод валяк

крупноразмерный принтер Eco разтворител Знаме на гъвкав тръбопровод валяк

BGN 3852.80

Сума
Налично за поръчка


за превозот !
можеме да го произведеме од страна на нашите превозот агенција за купувачот
и некои од клиентот треба onw спедитор, па ние да ги достави до кина било морско пристаниште и друга адреса слободни
За Видео
имаме реализирано повеќе од 100 Различни нашите производи видео на Youtube.
ве молиме одете на Google за пребарување "Cross Way Индустрија Youtube Канал" .
па може да се најдат на нашиот Youtube Канал за Да ги видите нашите сите производи видеа.
нашите производи цена :
ве молиме контактирајте со нас за да се добие конечно цена.
Карактеристики :
Нашите овој печатач врз основа Epson глава за печатење Еко растворувач мастило или Сублимација на бои со висок квалитет.
1. оваа машина е нов тип и висок квалитет на 6 линии со 4 бои. C m y k,Max 1440dpi.
2. Шест боја на мастило понудата која излези delicately и colorfully.
3.Надградена верзија и напредни технологии во печатач систем за контрола, движење систем, автоматски се исчисти&се заштити системот и мастило снабдување систем.
4.Убав изглед, Едноставна структура дизајн, удобен операција и лесно maintaince.
5.Увезени HIWIN линеарна железнички и висок квалитет на мотори, стабилни, и помала бучава во текот на печатење.
6.Сите контролни табли носат висок квалитет на електронски компоненти, со солидна tantalum капацитет, да го продолжи piezocrystal животен век.
7.Глава за печатење може да се прилагоди нагоре и надолу за различни дебелина медиуми.
8.Контрола на програмата е изградена во Maintop RIP софтвер, повеќе лесно ракување и висока компатибилност.
9.Код за грешка совети систем ви кажува каде проблемот е.
10. Со USB приклучок и игра пренос интерфејс, Брзина до 480 M/s, тоа може да го поддржи мрежен интерфејс и вие исто така може да се печати во differenct место.
Спецификација : име на Модел
Опција CY1600 DX12 / CY1800 DX12
Мастило Кертриџ
piezo Epson Главата dx12
Глава износ
еден
Печати ширина
1600mm или 1800mm
Резолуција
1440 x 1440(dpi)
брзина
4 помине
14-21 м2/час
Мастило
Тип на мастило
Waterbased / сублимација мастило / еко-растворувач
Боја
Четири Бои ( C M Y K)
Мастило во резервоарот
Секоја боја 500ml
Мастило снабдување
Картичка портата најголемиот дел континуирано мастило снабдување систем
Медиуми
Медиумите ширина
1600mm Или 1800 MM
Медиуми тип
сите отворено медиуми , затворен медиуми , сублимација хартија
Глава висина
1.5~3мм прилагодливи
Греење
Вметната интелигентен систем за греење( во средината греење, назад греење со правец на сушење да биде задолжително)
Медиумите апсорбирање
Неколку делови, интелигентни медиуми правец на прифаќање систем
Медиумите хранење
Yes (медиуми max тежина : 40kg)
Глава чистење
Автоматско чистење, анти-затнување, навлажнувачки на мастило catridge
Медиумите clamper
yes
Медиумите се до
Yes
Печати порта
USB2.0
RIP софтверот
Maintiop
Моќност
AC220 V,50 Hz/60 Hz
Demension
Тетрапак пакување, 2460×550×480(телото); 840×530×230(втор дел)

Всичко за продукта

Номер На Модела:
CY-1600-DX12
Скорост На Печат:
30ppm
Скорост На Печат Черно:
14 квадратни метра в час
Следпродажбено обслужване:
Три гаранции магазин
Воспользуйся:
LFPs
Стил:
Цвят
Двустранен печат:
No
Скорост На Цветен Печат:
12 квадратни метра в час
Вид На Интерфейса:
USB
Дата На Стартиране:
2011
Вътрешна Памет:
256 Mb
Тип:
Мастилено-струен принтер
Приложение:
Снимка или професионален образ
Тип На Принтера Матрица Специалните Училища:
Универсален билетный принтер
Тегло:
2.5kg
Расходный Материал Тип:
этикеточная хартия
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
Валковая Подаване
Напрежение:
220-240V(±10%)
Макс. Разделителна способност:
2880*1440dpi
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
Безжичен
Максимален Размер Хартия:
1600мм
Размер:
1.6m or 1.8m width
печатни материали:
всички външни материали или сублимация
тегло с фанерной опаковка:
200 кг
Скорост На Печат:
90 мм/с

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка Ezp2010 USB SPI програмист +V1. 8adapter SPI Flash SOP8 DIP8 W25 MX25

Пакување листа : 1.EZP2010 Програмер 1pcs2 USB кабел 1pcs3 ЦД 1pcs4 5 V моќ за offline чип копија 1pcs5 Едноставна SOP8 & DIP8 приклучок за SMD чипови 2 парчиња6.В1.8adapter 1pcsПоддршка на чип листа25 SPI ФЛЕШAMIC : A25 L05 P,A25 L512,A25 L010,A25 L10 P,A25 L020,A25 L20 P,A25 L040,A25 L40 P,A25 L080, A25 L80 P, A25 L016, A25 L16 P, A25 L032ATMEL : AT25 F512,AT25 F512 A,AT25 F512 B,AT25 F1024,AT25 F1024 A,AT25 FS010,AT25 DF021, AT25 F2048, AT25 DF041 A, AT25 F4096, AT25 FS040, AT26 F004,AT26 DF081 A, AT25 DF161, AT26 DF161, AT26 DF161 A, AT25 DF321, AT25 DF321 A,AT26 DF321, AT25 DF641EON : EN25 F05, EN25 LF05, EN25 P05, EN25 D10, EN25 F10, EN25 LF10, EN25 P10,EN25 D20, EN25 F20, EN25 LF20, EN25 D40,EN25 F40,EN25 LF40,EN25 D80,EN25 F80,EN25 Q80,EN25 T80, EN25 B16, EN25 B16 T, EN25 D16, EN25 F16,EN25 Q16,EN25 T16,EN25 B32,EN25 B32 T, EN25 F32, EN25 P32, EN25 Q32, EN25 B64, EN25 B64 T, EN25 F64,EN25 P64,EN25 Q64,EN25 F128,EN25 Q128ES : ES25 P10, ES25 P20, ES25 M40, ES25 M40 A,ES25 P40,ES25 M80,ES25 M80 A,ES25 P80,ES25 M16, ES25 M16 A, ES25 P16, ES25 P32ESMT : F25 L004 A,F25 L04 UA,F25 L008 A,F25 L08 PA,F25 L016 A,F25 L16 PA,F25 L32 PA,F25 L32 QAMXIC : MX25 L512,MX25 V512,MX25 L1005,MX25 L2005,MX25 L4005 A,MX25 V4005,MX25 L8005, MX25 V8005, MX25 L1605 D,MX25 L1635 D,MX25 L3205 D,MX25 L3225 D,MX25 L3235 D,MX25 L3237 D, MX25 L6405 D, MX25 L12805 DNEXFLASH : NX25 P10, NX25 P20, NX25 P40, NX25 P80, NX25 P16, NX25 P32PMC : PM25 LV512 A, PM25 LV010 A, PM25 LV020, PM25 LV040, PM25 LV080 B,PM25 LV016 BSAIFUN : SA25 F005, SA25 F010, SA25 F020,SA25 F040,SA25 F080, SA25 F160,SA25 F320SPANSION : S25 FL004 A,S25 FL008 A,S25 FL016 A,S25 FL032 A,S25 FL064 A,S25 FL128 A,S25 FL128 PSST : SST25 VF512, SST25 VF512 A, SST25 VF010, SST25 VF010 A,SST25 VF020,SST25 VF020 A, SST25 VF040, SST25 VF040 A, SST25 VF040 B, SST25 VF080 B, SST25 VF016 B,SST25 VF032 B, SST25 VF064 CУЛ : M25 P05 A, M25 P10 A, M25 PE10,M25 P20,M25 PE20, M25 P40, M25 PE40, M25 P80,M25 PE80, M25 PX80, M25 P16, M25 PE16,M25 PX16,M25 P32,M25 PX32, M25 P64, M25 PX64, M25 P128WINBOND : W25 P10, W25 X10,W25 X10 A,W25 X10 AL, W25 X10 L, W25 P20,W25 X20,W25 X20 A,W25 X20 AL, W25 X20 L, W25 P40, W25 X40,W25 X40 A, W25 X40 AL, W25 X40 L,W25 P80,W25 X80,W25 X80 A, W25 X80 AL, W25 X80 L, W25 P16,W25 X16, W25 P32, W25 X32, W25 X64,W25 Q64 BV,W25 Q128 BVMSHINE : MS25 X80,MS25 X40,MS25 X64,MS25 X32,MS25 X16,MS25 X128,MS25 X10,MS25 X05,MS25 X20GIGADEVICE : GD25 T80,GD25 Q80,GD25 Q32,GD25 Q64,GD25 Q128,GD25 Q512,GD25 Q16,GD25 Q20,GD25 Q10,GD25 F80,GD25 F40,GD25 D80,GD25 D4024 EEPROMATMEL : AT24 C01, AT24 C01 A, AT24 C01 B, AT24 C02, AT24 C02 A, AT24 C02 B, AT24 C04, AT24 C04 A, AT24 C04 B, AT24 C08, AT24 C08 A, AT24 C08 B, AT24 C16, AT24 C16 A, AT24 C16 B, AT24 C32, AT24 C32 A, AT24 C32 B, AT24 C64, AT24 C64 A, AT24 C64 B, AT24 C128, AT24 C128 A, AT24 C128 B, AT24 C256, AT24 C256 A, AT24 C256 B, AT24 C512, AT24 C512 A, AT24 C512 B, AT24 C1024, AT24 C1024 A, AT24 C1024 BКАТАЛИЗАТОР : CAT24 C01, CAT24 WC01,CAT24 C02,CAT24 WC02,CAT24 C04, CAT24 WC04,CAT24 C08, CAT24 WC08, CAT24 C16, CAT24 WC16, CAT24 C32, CAT24 WC32, CAT24 C64, CAT24 WC64,CAT24 C128, CAT24 WC128, CAT24 C256, CAT24 WC256, CAT24 C512, CAT24 WC512,CAT24 C1024, CAT24 WC1024ЗАЕДНИЧКАТА : 24 C00 3 V, 24 C00 5 V, 24 C01 3 V, 24 C01 5 V, 24 C02 3 V, 24 C02 5 V,24 C04 3 V,24 C04 5 V, 24 C08 3 V, 24 C08 5 V, 24 C16 3 V, 24 C16 5 V, 24 C32 3 V, 24 C32 5 V, 24 C64 3 V,24 C64 5 V, 24 C128 3 V, 24 C128 5 V, 24 C256 3 V, 24 C256 5 V, 24 C512 3 V, 24 C512 5 V, 24 C1024 3 V,24 C1024 5 VФЕРЧАЈЛД : FM24 C01 L, FM24 C02 L, FM24 C03 L, FM24 C04 L, FM24 C05 L, FM24 C08 L, FM24 C09 L, FM24 C16 L, FM24 C17 L, FM24 C32 L, FM24 C64 L, FM24 C128 L, FM24 C256 L, FM24 C512 L, FM24 C1024 LHOLTEK : HT24 C01, HT24 LC01, HT24 C02, HT24 LC02, HT24 C04, HT24 LC04,HT24 C08,HT24 LC08, HT24 C16, HT24 LC16, HT24 C32, HT24 LC32, HT24 C64, HT24 LC64, HT24 C128, HT24 LC128, HT24 C256, HT24 LC256, HT24 C512, HT24 C1024ISSI : IS24 C01, IS24 C02, IS24 C04, IS24 C08, IS24 C16, IS24 C32, IS24 C64, IS24 C128, IS24 C256, IS24 C512, IS24 C1024MICROCHIP : 24 AA00, 24 C00, 24 LC00, 24 AA01, 24 AA014, 24 C01 C, 24 LC014, 24 LC01 B, 24 AA02,24 LC02 B,24 AA024,24 AA025,24 AA04,24 C02 C, 24 LC024,24 LC025,24 LC04 B,24 AA08,24 LC08 B, 24 AA16, 24 LC16 B, 24 AA32, 24 LC32, 24 AA64,24 FC64,24 LC64, 24 AA128,24 FC128, 24 LC128, 24 AA256, 24 FC256, 24 LC256, 24 AA512, 24 FC512,24 LC512, 24 AA1024НУК : NSC24 C02, NSC24 C02 L, NSC24 C64RAMTRON : FM24 C04 A, FM24 CL04, FM24 C16 A, FM24 CL16, FM24 C64, FM24 CL64, FM24 C256, FM24 CL256, FM24 C512ROHM : BR24 C01, BR24 L01, BR24 C02, BR24 L02, BR24 C04, BR24 L04, BR24 C08, BR24 L08, BR24 C16, BR24 L16, BR24 C32, BR24 L32, BR24 C64, BR24 L64УЛ : ST24 C01, ST24 C02, ST24 C04, ST24 C08, ST24 C16, ST24 C32, ST24 C64XICOR : X24 C01, X24 C02, X24 C04, X24 C08

BGN 49.60

Одобрен CE тениска призова от печатната машина Снимка с dtg принтер размер A3

CE одобрено Тмаица прилагодите фото печатење машина со A3 големина dtg печатачПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00

SAGA Cutting plotter spare part Carriage belt Plotter carriage belt suite for saga720

Сечење Плотери резервен дел Плотер превоз појасAnswer : ___________________________ Note : Ова е костим за 720 модел на машина големина1 Долго време durabling2 Стабилен квалитет3 Лесен за одржување4 Погодна за многу машини5 нови6 Писморезба е мазна7 Лесно ракување8...

BGN 27.00 28.80

Мини Безжична Bluetooth, бар код скенери, скенери за бар кодове CCD четец за бар кодове преносим безжичен един размер червена светлина

Супердолго чекање 150 часа на едно полнење за еден час Донесувањето на 630nm црвено светло CCD слика технологија и интелигентни препознавањето на слики...

BGN 60.90

високо качество на а4 diy мини UV принтер за печат на подаръци за Деня на Благодарността

висок квалитет a4 diy мини ув печатач за денот на Благодарноста подарок за печатењеПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00

Многофункционална Цифрова Печатна Машина Тениски Размер На Принтера Тъкан А4

МултиФункција Дигитални Текстил Печатач А4 Големина ТМаица Печатење МашинаПроизводи Предност1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 2384.00

Новата печатна машина дрехи печатна машина цифров тениски А3 принтер за шапки, Чорапи, платно направи си САМ

Нова Облека Печатење Машина Дигитални A3 т кошула печатач за Капа, Чорапи, ПлатноПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00

Безплатна доставка на 5 бр. / лот СОП адаптер SOP16 SOP20 SOP24 SOP28 до DIP28 USB универсален програмист IC гнездо TL866CS/TL866A/EZP2010

Висок qaulity!!!СОП Адаптер SOP16 SOP20 SOP24 SOP28 да DIP28 USB универзална Progrmmer IC Приклучок за TL866 CS TL866 A EZP2010 G540 SP300 итн.

BGN 47.98

Вътрешен принтер нова технология формат А4 на най-добрите ин Витро сольвентные принтери

Затворен Печатач Нова Технологија а4 Формат Најдобар Еко Растворувач ПринтериПредност на еко растворувач печатач1.Haiwn еко растворувач печатач дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 2384.00

преглед на принтер печатна машина повод телефон A4 uv с вътрешна система за водно охлаждане Led

напредни телефон случај машина за печатење a4 ув печатач со LED Вода за ладење на Системот ВнатреПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00

JP-5802LYPD Mini 58 мм IOS Bluetooth термопринтер на IOS, Android, Windows 58 мм Mini Bluetooth Thermal Receipt Printer Bluetooth

58mm BLUETOOTH IOS Термички Печатач Црна / бела Термички Приемот Печатач со 90mm / sec Голема Брзина Билет Печатач IOS Andriod WindowsМодел : ЈП5802 LYPОпис : 1...

BGN 70.00 73.58

Висок клас многоцелеви led UV принтер формат А4, с печатащата глава R330

Висок Квалитет на Мулти Цел да се Доведе УВ Печатач А4 Големина со R330 Глава за ПечатењеПредност на УВ печатачЗошто да се избере Haiwn LED УВ печатач ?1.Haiwn LED УВ дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00

Евтини термален принтер стикер баркод предаване на печат на етикета етикети вид домашен любимец бижута с безплатна принтера лента софтуер за проектиране на дизай?

Карактеристики & Benifits : Најдобро за просторограничен апликации, најдобри во класата перформанси, висока сигурност и ниско ниво на бучава Леводесно структура, едно парче шасија, тврда глава за печатење модул и фиксна лента вретено подобрува сила и удобност Уникатен 3 функција копчиња + 3 LED светилки на предниот панел се направи операции лесен и интуитивен Иновативни Convective преносот на Топлината (CHT) дизајн укина топлина, подобрување на перформансите и проширување на живот на печатач Уникатен & симпатична изглед комплименти било од работниот простор.Одличен печатењеБесплатни Оригинален печат на софтвер1,ќе уредување на лого или други ПИК на овој софтвер2, тоа може да го поддржи баркодот3, Поддршка "TEXT" EDIT4, Поддршка на многу вид на баркодотСпецификацииМоделП8 / 200Печатење МетодДиректна Термичка & Термички TtransferРезолуција На Печатење203 dpi (8 точки / mm)Макс Брзина На Печатење4 ips (1101.6 mm / s)Макс Печатење Ширина4.25'(108 mm)Max Должина Печатење157'(4000 mm)Меморија32битна ARM Процесор, 2 MB FLASH ROM, 8 MB SDRAMМедиумиRollхрана, умре сечење, континуирано, ознаки, билети во обична хартија или термичка хартијаШирина : 110 mm max., 25 mm мин.Понудата се тркалаат : OD 5" (127 мм) max., ИД 1"(25.4 mm) мин.Дебелина : 0.003"~0.006" (0.08~0.15 мм), вклучувајќи лагерЛентаВосок, Восок / Смола, СмолаЛента roll : OD 1.5" (38 mm) max., ID 0.5" (12.7 mm) основниMax width : 110 mm; Max должина на : 110 М Мастило страна : ОдФонтовиПет изграденаво ASCII фонтови; Факултативна повеќе јазик фонтовиБар Код Видови1 D бар код : Кодекс 39, Кодекс 93, Кодекс 128 / subset A,B,C, Codabar, Interleave 2 од 5, UPC A / E 2 и 5 addon, EAN13 / 8 / 128, UCC1282 D Баркод : Maxi Code, PDF417, Податоци Матрица, QRМедиумите сензорРефлексивни ( повеќе монтажа позиции )ИнтерфејсиRS232 сериски, USB.Моќ оценка24 VDC адаптерТежина4.62 Ние ( 2.1 килограми)ДимензииW 8.27" X D 10.04" X H 5.9" (W 210 x D 255 x H 150 mm)Работата на животната срединаТемпература : 32 F~ +104 F (0 C ~ 40 C)Релативна влажност : 5% 85% не кондензирањеОпкружување При РаботаТемпература : 40 F ~ +140 F (40 C ~60 C)Релативна влажност : 5% 85% не кондензирањеИзборни ПредметиГилотина Машина, Нож За Лупење Комплет, Надворешни RewinderЗа нас : Ние ќе се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што може...

BGN 328.00

2017 евтини САМ dtg тениска принтер дрехи печатна машина, размер A4

2017 Евтини DIY dtg тмаица печатач облека печатење машина а4 големинаПроизводи Предност1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 2384.00

печатна машина uvleather размер a3 multi purpose с аттестацией ce

a3 големина мулти цел uvleather печатење машина со ce сертификацијаПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

BGN 4784.00

2017 нова технология е по-евтина карта pvc /телефон случай uv принтер с размер A3

2017 нова технологија Евтини пвц картичка / телефон случај ув печатач со A3 големинаПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

BGN 4784.00

ZJ 5890K 58mm POS Thermal Receiption Bill Printer Universal Ticket Printer Support cash drawer driver Dot-matrix

Црна USB Порт 58mm термички pirnter ниско ниво на бучава ПОС Приемот печатач 5890k на комерцијална продажба на мало ПОС системи ZJ 5890 K1) Основни Информации и Клучни Карактеристики : Точка Име : Термички Приемот ПечатачРеден Број : ПОС5890 KПогоден за сите типови на комерцијални мало ПОС системиСветлината во тежина и паметни, во формаВисок квалитет на печатење и ниски трошоциНиско ниво на бучава и високобрзински печатењеПоддршка парични фиока возачотЛесен за хартија инсталација, Лесно одржување и одлична структураНиска потрошувачка на енергија и ниски оперативни трошоци ( Не Панделки или Мастило касети )2) Технички Спецификации : Печати Метод : Термички Линија ПечатењеПечати Големина на Фонт : 384dot / Линија ; ANK КарактерФонт На : 12*24 точки,1.5(W)*3.0(H)mmКинескипоедноставен / традиционален : 24*24 точки,3.0(W)*3.0(H)mmПечатач Карактер : GB еден / два Кинески карактер 24*24 точки, Поддршка Тајван,Хонг конг традиционалнатаСе Прошири Карактер : OEM437 / Катакана / OEM850 / OEM860 / OEM863 / OEM865 / Западна Европа / Грчката / Hebrew / Југоисточна Европа / Иран / WPC1252 / OEM866 / OEM852 / OEM858 / Iran II / летонија / Arabic / PT151,1251 / OEM747 / WPC1257 / Vietnam / OEM864 / Hebrew / WPC1255 / Тајландски3) Печатач Параметри : Поддршка NV ЛОГОТО ПечатењеБрзината на печатење : 90mm / secИнтерфејс : USB ПортСе тркалаат Дијаметар : 50 mmПечати Дебелина : 0.060.08 mmЕдиница Тежина : 800 gДимензии : 175*130*110mmАдаптер : DC 12 V / 3АПарични Фиока Контрола : 12 V DC / 1 AСигурност Печати : 100 километриВозачи : Win 9 X / Win 2000 / Win 2003 / Win XP / Win Vista / Win 7 / Win8 / LinuxКомпатибилен Со EPSON, SAMSUNG СистемPrint Command : Компатибилен Со Команда ESC / ПОС4) Печатач Изглед И Оперативни ШематскиХартија Излез : печатење на хартија излезСе хранат Копчето : Печатач самопроверката, Модел промени, Хартија хранаСостојбата На Светлина : Црвено светло трепка значи дека нема хартија ; Црвено светло секогаш осветлена значи нормално.Моќта на Светлината : Сина светлина секогаш осветлена значи нормално ; Сина светлина исклучување значи да не се поврзете на власт или абнормални.Моќ за Контрола на Копчето : Контрола на прекинувач5) Принтер Интерфејс ШематскиМоќ Интерфејс : Поврзете 110 V240 VUSB Интерфејс : Поврзете Таблет / КОМПЈУТЕР преку USBБ кабелПарични Фиока Интерфејс : Поврзете парични фиока преку податочен кабел

BGN 36.00 43.01

Новата многофункционална течност печатна машина копринени тъкани принтер тениски

Нови мултифункционален Инкџет т кошула печатач свила ткаенини печатење машинаПредност на текстилни печатач1.Haiwn текстилни дигитално печатење серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 2384.00

A3 DTG принтер Multifuncional impressora с 5760*1440dpi 6color тениска печатна машина за тъкани

A3 DTG Печатач Multifuncional impressora со 5760*1440dpi 6color т риза печатење машина за ТкаениниПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00