• Ново
голям обектив скоростна m25x0. 75 резба на обектива скоростна флакона-за обектив M25 Nikon обектив

голям обектив скоростна m25x0. 75 резба на обектива скоростна флакона-за обектив M25 Nikon обектив

BGN 3.18

Сума
Налично за поръчка

Цел кутија ампули - за M25 тема цел
Сосема Нов Цел КУТИЈА Производ Функција :
Дијаметар на врвот : 42mm Дијаметар на вметнете : 39mm висина : 61mm На hieght внатрешноста : околу 50mm (без да ги вклучат ззп) Тема : M25 X0.75 Пакување Листа :
Внимание :
Цената е само еден компјутери. Една пластична цел Кутија
Ние снабдување со Многу видови на објективни кутии : RMS тема : 3 видови дијаметар форма 34 50, на висина од 60 до 105mm M25 X0.75 тема два вида на кутии : 60mm висина и 115mm висина M26x0.706 тема : 3kinds 60mm 105mm 115mm висина M27 X0.75 нишка еден видови M32 нишка Еден вид Ако сакате посебна нишка кутија, ние може да accpet на посебна цел. ве молиме договор со мене. 1. Мала големина на rms кутија со дијаметар од 30,на висина од 60 Голема големина rms кутија со дијаметар дијаметар 39,висина 61 1.99 ДОЛАРИ, 3. Голема големина RMS кутија со дијаметар 42mm, висина 105mm, 2.99 ДОЛАРИ. Ве молиме да видам продавница. голема Леќа кутија Цел леќа кутија ампули - за ФИРМИ тема цел

Всичко за продукта

Теория:
Стереомикроскоп
Коефициент На Увеличение:
500X и по-долу
Drawtube:
Бинокъл
Номер На Модела:
AX253960
търговска марка:
вейту
Материал:
Метални

Подобни продукти в категория

RAY ОПТИКА-mo lens Co2 laser mirror диаметър 25 мм, дебелина от 3 мм и за CO2-лазер

Mo Co2 laser огледало леќа 25mm дијаметар , дебелина 3мм ,refletor на co2 laser Mo ласерски огледалоМатеријали : ПДијаметар 25mm Дебелина : 3мм површина : двоенрамни Пакет : 1x огледало САД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

BGN 10.40

SpecialsHILTIHiltiPD42Hand-held laser range finder200M три-годишна гаранция със сертификат за инспекция

Увезени германски Hilti PD42 Highпрецизност ласерски rangefinderГермански Hilti PD42 Type висока прецизност рачен ласерски опсег во него не само што точно може да се користи за да мерите растојанија, да се пресмета површина и волумен, и повеќе лесен, безбеден и сигурен, особено во мерење на поголема далечина...

BGN 849.60

20 мм Диаметър на 63,5 мм фокус за co2 лазер Znse co2 лазерен обектив за лазерно гравиране и рязане

кина Znse co2 laser леќа 20mm кол 63.5 mm фокус за co2 ласер за ласерски engrave и машина за сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 20mm / 0.787 инченFoucl Должина : 63.5 mm / 2.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

BGN 32.00

высокомощный led обектив с диаметър от 35,6 мм и огледало 4 в 1Lens, led нов обектив

Спецификација на производотДијаметар : 35.6 mmВисина : 10.5 mmВо рамките на калибар : 6.0 mmРабот дебелина : 2.0 mmАгол : 45 степениСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 0.93

Професионален метален 20x монокулярный стереомикроскоп студентите младши препарируют стереомикроскоп модул за обучение научен инструмент

Карактеристики Професионални Метал 20 X Monocular Стерео Микроскоп Помлад Образование на Студентите Dissecting Стерео Микроскоп Учење Наука Алатка Спецификации : Цел Леќа : 2 X АвионОбемот Окуларот : WF10 X 20 X горе десно слики Monocular Главата, 45° Наклонети, 360° rotatable Крупни Фокусирајќи се Прилагодливи Механизам : 30мм Природна светлина собрани од страна Ø 60mm црнобело реверзибилна фаза плоча Контактното пакување : Foamed пластични + внатрешен картон со Нето Тежина / Set : 1.2 kg СликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

BGN 124.80

Высокомощный светодиод 6 в 1 леща с диаметър 73 мм 25 градуса гланцов led обектив, высокомощный led нов обектив

Спецификација на производотНадворешниот дијаметар : 73mmВнатрешен дијаметар : 70.5 mmВисина : 12mmВо рамките на калибар : 6.0 mmРабот дебелина : 1.7 ммАгол : 25 степениСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 2.88

PMMA оптически изпъкнал, 6 в 1 диаметър на обектива 73MM Штейновый обектив Led, высокомощный обектив част на Сид

Спецификација на производотДијаметар : 73mmВисина : 9.6 mmРабот дебелина : 3.1 mmСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 2.88

HD 1080P HDMI USB промишлен микроскоп, камера 300*400 мм прецизна довършителни база 200X фина настройка на обектива притежателя скоба 10-инчов монитор

Камерата опција : Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1 / 3" CMOS 1080 P 1600*[email protected] 30 F / S видео рекордер Фото Модел / Видео Модел Индустрија Cmos Камера...

BGN 584.00 620.80

CREE LED обектив 10 мм изпъкнала леща 40degrees 60degrees 80degrees 5050 led обектив XML XM-L2, обектив, обектив XHP50

Спецификација на производотДијаметар : 10ммLED леќа агол : 40° ,60° ,80°epitaxial дебелина : 1.75 mmЛеќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 85% на 93%Температура : 35°до +90°Погоден за КРИ XLamp XML или 5050 LED40°Димензии60°Димензии80°ДимензииЕфикасно да се надминат некои од LED спот жолта ореол феномен, мека осветлување, место униформност, не залута светлина, без црна дупка, без сенки или темни области;Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), антистатички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

BGN 9.60

Улично осветление, взривозащитени лампи led лещи с диаметър 67 мм изпъкнали вени са изпъкнали лещи, с висока мощност led лещи от оптично стъкло

Спецификација на производотНадворешниот дијаметар : 67mmвнатрешен дијаметар : 61.5 mmЛеќа висина : 23mmepitaxial дебелина : 3.8 mmВдлабнати длабочина : 8mmКонкавна круг со дијаметар : 46.5 mmоптички transmittance : 97%Материјал : оптичко стакло температураОптичко стакло објектив за LED осветлување, автомобил светла, рефлектори, рудар е светилка, растенијата светла, експлозија доказ светла, плафон и сл., избор на висока температура borosilicate материјал, може да се исполнат различни високаLED диоди, место униформност, нема црна дупка, сенка, на темни области...

BGN 17.60

Ads12 това е една призма,за тахеометра, постоянна призми:-30 мм, червена рамка и светло кафяви метални конектори, на основата на

Модел ADS12 една призмаОпис на производот Црвена рамка , светло тен метал конектори , базаПризмата големина 64mmПризмата постојано30мм ( пред ) или 0mm ( назад)Прво, на Царинската1...

BGN 208.00

Южен тотална станция NTS-332R non-prism 300M тотална станция, Безрефлекторный

На NTS 332 RМерење на растојаниеМаксимално растојание(Добри временски услови ) една призма5КМПризмата 500 M 350 MБројките покажуваат : 999999999.999 минимална : 1 MMПрецизност призмата 2 +2 ППМ Призмата 3 +2 ППММерење на времето за прецизни мерења на локации на една 0.8 секунди , следење 0.5Метеоролошки корекција влезни параметри автоматски да го изменитеПризмата постојано да ги менувате влезни параметри за автоматски да го изменитеМерење на аголАгол мерење е апсолутна енкодерКод диск дијаметар 79 MMМинимална читање 1 " / 5" факултативнаТочноста на 2 "На ниво на откривање на методи диск : дијаметар Dog директно плоча : дијаметарТелескопСлики само какоЦевка должина 154 MMTelephoto леќа ефективни бленда : 45 MM кои се движат : 50 MMЗголемување на 30 *Поле на гледање агол од 1 степен 30 минутиРезолуција 3 "Минимална фокусирајќи се на растојание од 1 MАвтоматската вертикална compensatorСистем оска, фотоелектрическиРаботен опсег од + / 4 'Точноста на 1 "Дух нивоШишенцето 30 " / 2 MMКружни ниво 8 ' / 2 MMОптички ОпаѓаСлики само какоЗголемување, 3 *Фокус спектар 0.5 M до бесконечностПоле на гледање агол од 5 степениЕкранот делТип 6 линија на Кинески DOS оперативен системВоздушни батеријатаМоќ батерија никел метал hydride батерииНапон DC 6 V8 часа континуирано работно времеГолемина и тежинаГолемина 200 * 200 * 350 MMТежина 6.0 Kg

BGN 3360.00

Здрав лазерен ниво скоба супер силен магнит привлича L-образна скоба изравняване

5 / 8 "ласерски ниво заградата супер силен магнет адсорпција Lзаградата поддршка за универзална lazer leves Апликација : Lзаградата е заеднички се користи за сите видови на ниво, може да се апсорбираат железо челик од магнети или фиксна виси во различни изградба апликации од виси дупка, направи до ниво висина ограничувања и специјални прилики инсталација во користење...

BGN 15.02

PMMA Plano-изпъкнала леща с диаметър 13 мм FL5 & 9 мм, пластмасов led леща

ПММА Planoконвексни леќа со Дијаметар од 13mm FL5 & 9 MM Пластични ПРЕДВОДЕНА од ЛеќаДијаметар : 13mmВисина : 5.6 mmLED леќа агол : на аголот може да се прилагодиФокусна должина : 5mm ( за референца само )Дијаметар : 13mmВисина : 5.2 mmLED леќа агол : на аголот може да се прилагодиФокусна должина : 9mm ( за референца само )Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 90% на 93%Температура : 35°до +90°LED серија : lumileds...

BGN 6.24

10X осветени лупа осветено увеличително стъкло, Лупа очила, слушалките на главата регулируема на главоболие марка трети ръчно оптичен инструмент

Опис : 1 Со монтажни извор на светлина кутија, која е лесно да се извади 2 Аголот на lamplight исто така, може да се прилагоди слободно...

BGN 31.98

Улично осветление, взрывозащищенная лампа LED обектив диаметър 67мм вдлъбнати изпъкнали лещи, с висока мощност LED оптичен стъклен обектив

Спецификација на производотНадворешниот дијаметар : 67mmвнатрешен дијаметар : 61.5 mmЛеќа висина : 25mmepitaxial дебелина : 4mmВдлабнати длабочина : 15mmКонкавна круг со дијаметар : 47mmоптички transmittance : 97%Материјал : оптичко стакло температураОптичко стакло објектив за LED осветлување, автомобил светла, рефлектори, рудар е светилка, растенијата светла, експлозија доказ светла, плафон и сл., избор на висока температура borosilicate материјал, може да се исполнат различни високаLED диоди, место униформност, нема црна дупка, сенка, на темни области...

BGN 17.60

Търговия на едро с 20x 40x бинокъла на стереомикроскоп с външна светлина за проверка на печатни платки ремонт часа

Карактеристики на Големо 20x 40x Бинокуларна Стерео Микроскоп со Надворешната Светлина за PCB Инспекција Часовник Поправка Спецификации : Модел : TX3А Цел : Групирани From Two Цели на 2 X, и 4 X, Работа на Далечина : 2 X81mm, 4 X57mm Широко Поле АвионОбемот Окуларот : WF10 X Вкупно Зголемување : 20 X 40 X Артикулирани Слободни Бинокуларна Главата, Interpupillary Растојание : 5575mm, 45° Склони Природна Светлина За Возвишеното Собрани од Страна на Ø60mm Црнобело Реверзибилна Фаза Плоча Решетката и Крило Крупен Фокус Механизам Со Лизга Спојки и Напнатост Приспособување Тука е надворешната светлина : Пакет : Контактното пакување : Foamed пластични + внатрешен картон Надворешното пакување : Нето Тежина / Set : 1.6 кг Пакет : 4 Групи / Картон 61 X35 X36cmБруто Тежина / Картон : 8kg • Ако приклучокот во акции не ги исполнуваат вашето барање, еден адаптер ќе бидат обезбедени слободно...

BGN 161.00 180.64

NH2015 висококачествен led оптични лещи, размер: 20X10. 5mm, 15 градуса, вдлъбната повърхност, материал PMMA

Функција : Led леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : КонкавнаАгол : 15Дијаметар : 20mmВисина : 10.5 mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

BGN 60.80

Мини джобен 6X 58 мм сгъваема бижутериен лупа увеличительный очите лупа стъклена леща L15

Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Метал&Пластични Боја : Црна Мини Џеб 6 X 58mm Виткање Накит Зголемувачот Зголемена Око Стакло Loupe ЛеќаОпис : Виткање зголемувачот џеб стакло со Мала торбичка дизајн, преносни и лесно да го носите и користите секаде Идеален за читање помош во нискосветлосни услови Многу безбедно во кожа торбичкаСпецификација : Укината Големина (L*W*T) : 750 x 50 x 10мм (приближно) Вкупна Должина : 150mm Ефективни дијаметар : 58mm Зголемување : 6 X Количина : 1 компјутер Забелешка : 1.Таму може да биде 01cm грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мала грешка на мерењето...

BGN 2.00 2.27

Гласове линия LINO L2, гласове линеен инструмент внесен гласове линеен лазерен инструмент инструмент на ниво лазер

1 Инструмент изглед слика2 Инструмент домаќин и додатоци слики1 Рек оригинални магнетни tripod сликиСо ЛИНО L2 Линија линија ќе биде исправен , нема повеќе време на ѕидот преминал !Автоматски израмнување не треба да се исуши на калибрација уред за да се добие хоризонтална или вертикална линија...

BGN 264.00