• Ново
HD 1080P HDMI USB промишлен микроскоп, камера 300*400 мм прецизна довършителни база 200X фина настройка на обектива притежателя скоба 10-инчов монитор

HD 1080P HDMI USB промишлен микроскоп, камера 300*400 мм прецизна довършителни база 200X фина настройка на обектива притежателя скоба 10-инчов монитор

BGN 620.80
BGN 584.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка


Камерата опција : Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1/3" CMOS 1080 P 1600*[email protected] 30 F/S видео рекордер Фото Модел / Видео Модел Индустрија Cmos Камера. Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било HDMI монитор , Проектор или ТВ. Тоа се изгради во дигитална crosshairs и боја контрола, додадете линија на слики, замрзнување ,Огледало, да Ротирате, Негативни,Спореди функција на Снабдување со HDMI HD видео Спецификација : Модел : Камера HDMI USB излез Сензор : 1/3 инчен 2.0 ПРАТЕНИК формат на Слика : jpg Слика резолуција : 1920* 1080 (за HDMI) Видео формат : AVI Видео резолуција : 1600 *1200 @ 30 F/S Баланс на Белата боја : Автоматски Осветлување : Автоматски Боја : Боја Негативни : Поддршка Morror : Лево/десно,Горе/Долу Замрзнување : Поддршка на OSD : Англиски/Кинески Линија : различна боја,8 хоризонтална линија , 8 вертикална линија,секое позиции C-планината леќа : Работни растојание : 95mm зум c-планината Леќа 0.5 X C-планината адаптер за зумирање на ликвидност : 6.5 : 1 Цел Зголемување на Моќта на 0.68 X - 4.5 X(околу 10 - 200 X на екранот) Големина : 174mm(L) * 50mm(ДИА) Тежина : 500g прочистите заградата : 1. Рака на воланот се фокусира опсег : 75mm 2. заградата заградата интерфејс големина φ50mm, да φ25mm 3. Столб центар растојание 140mm. 4. Кревање на вредноста опсег (φ25mm столб) 5. Кревање опсег : 350mm 6. Фино подесување на точноста : 0.02 mm Пакет incluede : 1 x Микроскоп Камера 1 x Адаптер (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU Адаптер за слободни) 1 x 10 X-200 X C-ПЛАНИНАТА Леќа 1 x 300 * 400mm голема база средување на заградата 1 x прилагодливи LED светла 1 x HDMI Линија 1 x 10-инчен Монитор

Всичко за продукта

Номер На Модела:
HU108
Коефициент На Увеличение:
500X и по-долу
Drawtube:
Монокуляр
Материал:
Метални
Теория:
видео-микроскоп

Подобни продукти в категория

Гласове линия LINO L2, гласове линеен инструмент внесен гласове линеен лазерен инструмент инструмент на ниво лазер

1 Инструмент изглед слика2 Инструмент домаќин и додатоци слики1 Рек оригинални магнетни tripod сликиСо ЛИНО L2 Линија линија ќе биде исправен , нема повеќе време на ѕидот преминал !Автоматски израмнување не треба да се исуши на калибрација уред за да се добие хоризонтална или вертикална линија...

BGN 264.00

Лента за глава 4.0 X скоба TV Очила с лупа лупа очила увеличително стъкло с държач телефон калъф оптични инструменти

Опис : Оваа иновативна очила тип зголемувачот, со заградата и headband и phone држач, лесно може да се користи за гледање на мобилен телефон, гледање ТЕЛЕВИЗИЈА, гледајќи таблет КОМПЈУТЕР, читање книги, читање весник, цртање, занаетите, прилагодувањето, прикажување на цвеќиња и растенија, и така натаму...

BGN 42.43

Преносима лупа оптична лента LED light reading antique ready map newspaper 4 пъти сгъваема лупа нескользящая

Рачни зголемувачот оптички бендот LED светло читање на антички подготвени мапата весник 4 пати Виткање Не се Лизга лупаПараметри : 1...

BGN 4.00 5.65

Търговия на едро-високо качество, висока мощност LED обектив за 35 мм оптична изпъкнала леща

Спецификација на производотДијаметар : 35mmВнатрешен дијаметар : 33mmВисина : 9.75 mmepitaxial дебелина : 2.0 mmLED леќа агол : на аголот може да се прилагодиФокусна должина : 38mm (За референца само)Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 90% на 93%Температура : 35°до +90°LED серија : lumileds...

BGN 8.80

SpecialsHILTIHiltiPD42Hand-held laser range finder200M три-годишна гаранция със сертификат за инспекция

Увезени германски Hilti PD42 Highпрецизност ласерски rangefinderГермански Hilti PD42 Type висока прецизност рачен ласерски опсег во него не само што точно може да се користи за да мерите растојанија, да се пресмета површина и волумен, и повеќе лесен, безбеден и сигурен, особено во мерење на поголема далечина...

BGN 849.60

Ads12 това е една призма,за тахеометра, постоянна призми:-30 мм, червена рамка и светло кафяви метални конектори, на основата на

Модел ADS12 една призмаОпис на производот Црвена рамка , светло тен метал конектори , базаПризмата големина 64mmПризмата постојано30мм ( пред ) или 0mm ( назад)Прво, на Царинската1...

BGN 208.00

RAY ОПТИКА-mo lens Co2 laser mirror диаметър 25 мм, дебелина от 3 мм и за CO2-лазер

Mo Co2 laser огледало леќа 25mm дијаметар , дебелина 3мм ,refletor на co2 laser Mo ласерски огледалоМатеријали : ПДијаметар 25mm Дебелина : 3мм површина : двоенрамни Пакет : 1x огледало САД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

BGN 10.40

SpecialsHILTIHiltiPD42Hand-held laser range finder200M три-годишна гаранция със сертификат за инспекция

Увезени германски Hilti PD42 Highпрецизност ласерски rangefinderГермански Hilti PD42 Type висока прецизност рачен ласерски опсег во него не само што точно може да се користи за да мерите растојанија, да се пресмета површина и волумен, и повеќе лесен, безбеден и сигурен, особено во мерење на поголема далечина...

BGN 849.60

Улично осветление, взрывозащищенная лампа LED обектив диаметър 67мм вдлъбнати изпъкнали лещи, с висока мощност LED оптичен стъклен обектив

Спецификација на производотНадворешниот дијаметар : 67mmвнатрешен дијаметар : 61.5 mmЛеќа висина : 25mmepitaxial дебелина : 4mmВдлабнати длабочина : 15mmКонкавна круг со дијаметар : 47mmоптички transmittance : 97%Материјал : оптичко стакло температураОптичко стакло објектив за LED осветлување, автомобил светла, рефлектори, рудар е светилка, растенијата светла, експлозија доказ светла, плафон и сл., избор на висока температура borosilicate материјал, може да се исполнат различни високаLED диоди, место униформност, нема црна дупка, сенка, на темни области...

BGN 17.60

высокомощный led обектив с диаметър от 35,6 мм и огледало 4 в 1Lens, led нов обектив

Спецификација на производотДијаметар : 35.6 mmВисина : 10.5 mmВо рамките на калибар : 6.0 mmРабот дебелина : 2.0 mmАгол : 45 степениСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 0.93

Высокомощный led обектив с диаметър 43 мм 5 x 1 обектив, высокомощный led нов обектив

Спецификација на производотДијаметар : 43mmВисина : 10.5 mmВо рамките на калибар : 6.0 mmРабот дебелина : 2mmАгол : 30 степениСветлина : 93%На индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 0.96

Високо качество, 1W 3W мощност 5W led леща 27.7 MM Височина 8.6 mm оптична изпъкнала леща, прожектори обектив

Спецификација на производотДијаметар : 27.7 mmВнатрешен дијаметар : 25.8 mmВисина : 8.6 mmepitaxial дебелина : 1.4 mmLED леќа агол : (агол може да се прилагоди)5°60°Фокусна должина : 19mm (За референца само)Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 90% на 93%Температура : 35°до +90°LED серија : lumileds...

BGN 6.08

PMMA Plano-изпъкнала леща с диаметър 13 мм FL5 & 9 мм, пластмасов led леща

ПММА Planoконвексни леќа со Дијаметар од 13mm FL5 & 9 MM Пластични ПРЕДВОДЕНА од ЛеќаДијаметар : 13mmВисина : 5.6 mmLED леќа агол : на аголот може да се прилагодиФокусна должина : 5mm ( за референца само )Дијаметар : 13mmВисина : 5.2 mmLED леќа агол : на аголот може да се прилагодиФокусна должина : 9mm ( за референца само )Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 90% на 93%Температура : 35°до +90°LED серија : lumileds...

BGN 6.24

Ads13 единично звено призми

Тип на производ : ADS13(Жолт) Опис на Производот : ADS13 Single призмата група, за различни вкупно станици1 Can be360 Rotation2 Prism на добар квалитет на сликата , висока прецизност, кои се движат далеку3 Applicable и е компатибилен со различни брендови на вкупно станици4 Prism ефективни дијаметар : 64mm5, Призмата постојан : 0 / 30мм6 Model доаѓа стандард со поместена тешко пластични случај да се заштити призмата group AX02 The црвена / Жолта факултативна

BGN 352.00

Диаметърът на обектива Led 50MM-25-градусов обектив 4 x 1, высокомощный обектив част на Сид

Дијаметар : 50mm Висина : 11.3 mmКолона висина : 13.7 mmВо рамките на калибар : 6.2 mmРабот дебелина : 2.2 mmАгол : 25 степени Светлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 1.28

20 мм Диаметър на 63,5 мм фокус за co2 лазер Znse co2 лазерен обектив за лазерно гравиране и рязане

кина Znse co2 laser леќа 20mm кол 63.5 mm фокус за co2 ласер за ласерски engrave и машина за сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 20mm / 0.787 инченFoucl Должина : 63.5 mm / 2.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

BGN 32.00

Южен тотална станция NTS-332R non-prism 300M тотална станция, Безрефлекторный

На NTS 332 RМерење на растојаниеМаксимално растојание(Добри временски услови ) една призма5КМПризмата 500 M 350 MБројките покажуваат : 999999999.999 минимална : 1 MMПрецизност призмата 2 +2 ППМ Призмата 3 +2 ППММерење на времето за прецизни мерења на локации на една 0.8 секунди , следење 0.5Метеоролошки корекција влезни параметри автоматски да го изменитеПризмата постојано да ги менувате влезни параметри за автоматски да го изменитеМерење на аголАгол мерење е апсолутна енкодерКод диск дијаметар 79 MMМинимална читање 1 " / 5" факултативнаТочноста на 2 "На ниво на откривање на методи диск : дијаметар Dog директно плоча : дијаметарТелескопСлики само какоЦевка должина 154 MMTelephoto леќа ефективни бленда : 45 MM кои се движат : 50 MMЗголемување на 30 *Поле на гледање агол од 1 степен 30 минутиРезолуција 3 "Минимална фокусирајќи се на растојание од 1 MАвтоматската вертикална compensatorСистем оска, фотоелектрическиРаботен опсег од + / 4 'Точноста на 1 "Дух нивоШишенцето 30 " / 2 MMКружни ниво 8 ' / 2 MMОптички ОпаѓаСлики само какоЗголемување, 3 *Фокус спектар 0.5 M до бесконечностПоле на гледање агол од 5 степениЕкранот делТип 6 линија на Кинески DOS оперативен системВоздушни батеријатаМоќ батерија никел метал hydride батерииНапон DC 6 V8 часа континуирано работно времеГолемина и тежинаГолемина 200 * 200 * 350 MMТежина 6.0 Kg

BGN 3360.00

Професионален метален 20x монокулярный стереомикроскоп студентите младши препарируют стереомикроскоп модул за обучение научен инструмент

Карактеристики Професионални Метал 20 X Monocular Стерео Микроскоп Помлад Образование на Студентите Dissecting Стерео Микроскоп Учење Наука Алатка Спецификации : Цел Леќа : 2 X АвионОбемот Окуларот : WF10 X 20 X горе десно слики Monocular Главата, 45° Наклонети, 360° rotatable Крупни Фокусирајќи се Прилагодливи Механизам : 30мм Природна светлина собрани од страна Ø 60mm црнобело реверзибилна фаза плоча Контактното пакување : Foamed пластични + внатрешен картон со Нето Тежина / Set : 1.2 kg СликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

BGN 124.80

Здрав лазерен ниво скоба супер силен магнит привлича L-образна скоба изравняване

5 / 8 "ласерски ниво заградата супер силен магнет адсорпција Lзаградата поддршка за универзална lazer leves Апликација : Lзаградата е заеднички се користи за сите видови на ниво, може да се апсорбираат железо челик од магнети или фиксна виси во различни изградба апликации од виси дупка, направи до ниво висина ограничувања и специјални прилики инсталација во користење...

BGN 15.02

HD 2MP CMOS VGA USB промишлено помещение 100 ПЪТИ обектив на Цифров микроскоп за ремонт на мобилни телефони

Сите производи се на продажба, сега, голем позитивно!!! HD 2 MP CMOS VGA USB Индустриски Камера 100 X Леќа Дигитален Микроскоп за Мобилни Мобилен Телефон Поправка на Камерата хардвер : 1 ...

BGN 254.00 285.89