• Ново
20 групи / лот Setted well, #LTI-23 висококачествен led обектив, 5-10 градуса, размер на притежателя: 25. 2X21.5mm + диаметър на обектива: 23 мм, чист

20 групи / лот Setted well, LTI-23 висококачествен led обектив, 5-10 градуса, размер на притежателя: 25. 2X21.5mm + диаметър на обектива: 23 мм, чист

BGN 14.40

Сума
Налично за поръчка


Забелешка : љубезно коментирајте да ни Црна или Бела боја сакате, кога местото цел. ако не било requirment ќе испрати боја по случаен избор.
Функција :
Led леќа сет
Температура : -30 на +95 степен
Површина : Чистење
Диплома : 5-10
Со носителот : 25.2 mm
Носителот Висина : 21.5 mm
Леќа Дијаметар : 23mm
Transmittance : 93.%
Материјали : ПММА
Боја : Црна школка + Транспарентен леќа
Бела школка + Транспарентен леќа
Фабриката слика како што е подолу :
================================================================
Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,
вашето задоволство е нашиот најголем извршување.
Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.
Услуги на клиентите :
1. Сите предмети што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени. Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот.
2. Доколку ставката што сте ја добиле е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена по нејзиниот прием.
3. Купувачот може да го врати неисправни точка за размена, но мора да се вратат објект во рок од 7 дена по приемот во оригиналниот пакет и во добра условно.
Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму.
4. Клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping направени.
5. Ако Купувачот сакаат значително многу леќа, може да се обезбеди примерок за тестирање во бесплатно, но купувачот треба да ја преземе контролата на курир цена, место најголемиот дел цел по тестирање е во РЕД.
Цел :
Љубезно ве молиме да ни се јавите за да се обезбеди стоката се во парк пред да се одржи редот на линија, многу ви благодариме.
Пад на превозот :
можеме да го прифатиме dropshipping, можете да снабдување вашето клиентот детали адреса и контакт лице ,телефон бр.
Превозот информации :
Ние обично се обиде да брод во рок од три работни дена по приемот на плаќање.
Плаќање :
1. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на поставување на својата цел.
2. Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност обвинет од страна на својата земја.
Осигурување :
Купувачи се одговорни за било каква осигурување чувствуваат е потребен.
Повратни информации :
1. Ако сте задоволни со itmes, ве молиме љубезно остави позитивни повратни информации, секој позитивни повратни информации од вас е важно да се зголеми нашата кредитна оценка.
2. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации, ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.

Всичко за продукта

Използването на:
Оптично
Номер На Модела:
#LTI-23
търговска марка:
Джармей
Форма:
Асферический
Структура:
Плосковыпуклый
Материал:
Пластмаса
Цвят:
Прозрачен
Материали:
ПЛЕКСИГЛАС
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Подобни продукти в категория

Ads13 единично звено призми

Тип на производ : ADS13(Жолт) Опис на Производот : ADS13 Single призмата група, за различни вкупно станици1 Can be360 Rotation2 Prism на добар квалитет на сликата , висока прецизност, кои се движат далеку3 Applicable и е компатибилен со различни брендови на вкупно станици4 Prism ефективни дијаметар : 64mm5, Призмата постојан : 0 / 30мм6 Model доаѓа стандард со поместена тешко пластични случај да се заштити призмата group AX02 The црвена / Жолта факултативна

BGN 352.00

Търговия на едро-високо качество, висока мощност LED обектив за 35 мм оптична изпъкнала леща

Спецификација на производотДијаметар : 35mmВнатрешен дијаметар : 33mmВисина : 9.75 mmepitaxial дебелина : 2.0 mmLED леќа агол : на аголот може да се прилагодиФокусна должина : 38mm (За референца само)Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 90% на 93%Температура : 35°до +90°LED серија : lumileds...

BGN 8.80

Безплатна доставка на едро 3 бр в лот 3x 75 мм огъване дръжки Полуметаллическая лупа-75Half злато

Бесплатен Превозот Wholesales 3pieces по многу 3 X 75mm Свиткување се Справи со Semimetal Зголемувачот 75 Half ЗлатоСвиткување Се Справи Со Semimetal Зголемувачот3 X 75mmГолемина на : 50.5x39x48.5cmЈачина на звук : 240pcs31 / 29kgsПолитика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days...

BGN 26.54

30x 60X бинокъла на стереомикроскоп с горни и Долни светлина за проверка на печатни платки, ремонт на мобилен мобилен телефон

Карактеристики 30 X 60 X Бинокуларна Стерео Микроскоп со Врвот и на Дното Светлина за PCB Инспекција Мобилен Мобилен Телефон на Поправка на Овој стерео микроскоп е со врвот и на дното l ight, идеален за ќелија / мобилен телефон на поправка, PCB инспекција Лемење и така натаму.Спецификации : Цел Леќа : 2 X и 4 X Широко Поле АвионОбемот Окуларот : WF15 XРаботното Растојание : 2 X81mm, 4 X57mmВкупно Зголемување : 30 X 60 XАртикулирани Слободни Бинокуларна Главата,Interpupillary Растојание : 5575mm, 45° СклониОсветлување : Врвот / Дното Светлина : 12 V / 10 W Халоген Светилка , со Ø95mm Матирано Стакло Фаза ПлочаРешетката и Крило Крупен Фокус Механизам Со Лизга Спојки и Напнатост AdjustmenНето Тежина : 2.45 килограми СликиЕфект На СликаПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

BGN 184.00 206.24

Най-високата мощност на вела диаметър на обектива 35 MM 4 в 1 леща, леща част на Сид

Спецификација на производотДијаметар : 35mmВисина : 8.75 mmВо рамките на калибар : 6.0 mmРабот дебелина : 1.75 mmАгол : 35 степениСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 0.88

Обектив лазер CO2 Znse обектив лазер CO2 18 mm dia 38.1 mm фокус за лазер CO2 лазер за etches и машина за рязане на

кина Znse co2 laser леќа 18mm кол 38.1 mm фокус за co2 ласер за ласерски engrave и машина за сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 18mm / 0.7 инченFoucl Должина : 38.1 mm / 1.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

BGN 32.00

Диаметърът на обектива Led 50MM-25-градусов обектив 4 x 1, высокомощный обектив част на Сид

Дијаметар : 50mm Висина : 11.3 mmКолона висина : 13.7 mmВо рамките на калибар : 6.2 mmРабот дебелина : 2.2 mmАгол : 25 степени Светлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 1.28

NH2015 висококачествен led оптични лещи, размер: 20X10. 5mm, 15 градуса, вдлъбната повърхност, материал PMMA

Функција : Led леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : КонкавнаАгол : 15Дијаметар : 20mmВисина : 10.5 mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

BGN 60.80

Една част от фокусиращ микроскоп WF25X / 9mm монтажен размер 23,2 мм стерео микроскоп окулярный окуляр микроскоп

Сите производи се на продажба, сега, голем позитивно!!! Еден Дел од WF25 X / 9mm Микроскоп Окуларот Монтажа Големина 23.2 mm Стерео Mikroskop Okular Микроскоп Окуларот Зголемување : 25x Поле на Гледање : 9mm Количина : 1 КОМПЈУТЕР Монтажа Големина : (внатрешен дијаметар)23.2 mm Микроскоп : Стерео Микроскоп

BGN 16.00 18.18

RAY ОПТИКА-mo lens Co2 laser mirror диаметър 25 мм, дебелина от 3 мм и за CO2-лазер

Mo Co2 laser огледало леќа 25mm дијаметар , дебелина 3мм ,refletor на co2 laser Mo ласерски огледалоМатеријали : ПДијаметар 25mm Дебелина : 3мм површина : двоенрамни Пакет : 1x огледало САД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

BGN 10.40

PMMA оптически изпъкнал, 6 в 1 диаметър на обектива 73MM Штейновый обектив Led, высокомощный обектив част на Сид

Спецификација на производотДијаметар : 73mmВисина : 9.6 mmРабот дебелина : 3.1 mmСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 2.88

Улично осветление, взривозащитени лампи led лещи с диаметър 67 мм изпъкнали вени са изпъкнали лещи, с висока мощност led лещи от оптично стъкло

Спецификација на производотНадворешниот дијаметар : 67mmвнатрешен дијаметар : 61.5 mmЛеќа висина : 23mmepitaxial дебелина : 3.8 mmВдлабнати длабочина : 8mmКонкавна круг со дијаметар : 46.5 mmоптички transmittance : 97%Материјал : оптичко стакло температураОптичко стакло објектив за LED осветлување, автомобил светла, рефлектори, рудар е светилка, растенијата светла, експлозија доказ светла, плафон и сл., избор на висока температура borosilicate материјал, може да се исполнат различни високаLED диоди, место униформност, нема црна дупка, сенка, на темни области...

BGN 17.60

HD 2MP CMOS VGA USB промишлено помещение 100 ПЪТИ обектив на Цифров микроскоп за ремонт на мобилни телефони

Сите производи се на продажба, сега, голем позитивно!!! HD 2 MP CMOS VGA USB Индустриски Камера 100 X Леќа Дигитален Микроскоп за Мобилни Мобилен Телефон Поправка на Камерата хардвер : 1 ...

BGN 254.00 285.89

10X осветени лупа осветено увеличително стъкло, Лупа очила, слушалките на главата регулируема на главоболие марка трети ръчно оптичен инструмент

Опис : 1 Со монтажни извор на светлина кутија, која е лесно да се извади 2 Аголот на lamplight исто така, може да се прилагоди слободно...

BGN 31.98

Южен тотална станция NTS-332R non-prism 300M тотална станция, Безрефлекторный

На NTS 332 RМерење на растојаниеМаксимално растојание(Добри временски услови ) една призма5КМПризмата 500 M 350 MБројките покажуваат : 999999999.999 минимална : 1 MMПрецизност призмата 2 +2 ППМ Призмата 3 +2 ППММерење на времето за прецизни мерења на локации на една 0.8 секунди , следење 0.5Метеоролошки корекција влезни параметри автоматски да го изменитеПризмата постојано да ги менувате влезни параметри за автоматски да го изменитеМерење на аголАгол мерење е апсолутна енкодерКод диск дијаметар 79 MMМинимална читање 1 " / 5" факултативнаТочноста на 2 "На ниво на откривање на методи диск : дијаметар Dog директно плоча : дијаметарТелескопСлики само какоЦевка должина 154 MMTelephoto леќа ефективни бленда : 45 MM кои се движат : 50 MMЗголемување на 30 *Поле на гледање агол од 1 степен 30 минутиРезолуција 3 "Минимална фокусирајќи се на растојание од 1 MАвтоматската вертикална compensatorСистем оска, фотоелектрическиРаботен опсег од + / 4 'Точноста на 1 "Дух нивоШишенцето 30 " / 2 MMКружни ниво 8 ' / 2 MMОптички ОпаѓаСлики само какоЗголемување, 3 *Фокус спектар 0.5 M до бесконечностПоле на гледање агол од 5 степениЕкранот делТип 6 линија на Кинески DOS оперативен системВоздушни батеријатаМоќ батерија никел метал hydride батерииНапон DC 6 V8 часа континуирано работно времеГолемина и тежинаГолемина 200 * 200 * 350 MMТежина 6.0 Kg

BGN 3360.00

South NTS-342R Reflectorless, тотална станция, най-новата функция, USB, SD card WIn Total Station

Јужниот 342 R ПОБЕДИ CE екран осетлив на допир моќен софтвер поддршка и да ги елиминира трошоците за софтвер купи одделноЈужна 342 R стабилни перформанси, едноставна операција, графички приказ на У диск прелива податоци едноставни и јасни операција функција богата случаен програмаНа Слика III рандомизирана сопствени богата програма за мерење на таква јаснаСлика ТРЕПНЕ систем на оперативниот популарност автоматско screensaversи да се прошири моќта на време да се осигура дека на денот на мерење задачиПет Јужна NTS342 серија вкупно станица со оптички и ласерски усогласувањеШест Јужна NTS342 R Вкупно Станица случаен додатоциСедум Јужна NTS342 R пластична кутијаТехнички параметри NTS342 R5 NTS342 R NTS342 Дистанца за мерење на Максимална далечина(Добри временски услови) Една призма на 5КМ Не призмата 500 M 350 M Бројки покажуваат Максимална : 999999999.999 минимална : 1 MM Точноста На призмата Призмата 2 +2 PPM 3 +2 PPM Мерење на времето ACCUTLOG еден 0.8 секунди, следење 0.5 Метеоролошки корекција Температура притисок сензор автоматски точни Призмата на постојана промена На влезни параметри автоматски да ги менувате Аголот мерење Goniometer Апсолутна енкодер Код диск дијаметар 79 MM Минимум читање 1 " / 5" факултативна Точноста 2" Откривање на методот на Хоризонтална плоча : дијаметар вертикална плоча : дијаметар Телескоп Слики Позитивни Барел должина 154 MM ефективно отворот на цел леќа Telephoto : 45 MM кои се движат : 50 MM Зголемување 30 * FOV 1 степен и 30 минути Резолуција 3 " Минимум фокус растојание 1 M Автоматската вертикална compensator Систем Biaxial, фотоелектрически Обемот на работа + / 4 'Точност 1" Шишенцето Шишенцето 30 " / 2 MM Кружни ниво 8 ' / 2 MM Оптички Опаѓа Слики Позитивни Зголемување 3 * Фокус спектар 0.5 M до бесконечност FOV 5 степени Прикаже дел Тип 3,5инчен екран во боја windows Кинески оперативен систем Одборот батерија за Напојување Батерија никел водород батеријата Напон DC 6 V Континуирано работно време 8 часа Големина и тежина, Големина 200 * 180 * 350 MM Тежина 6.0 KgИме на компанија : Јунан Chuxiong Пескарење Анкетирање и МапирањеКомпанијата Адреса : Chuxiong Lucheng Запад Централна Licheng 36Контакт : ГLinТел : 18666760559П П : 1961448365Компанијата обезбедува идентификација изнајмување бизнис! Контакт доколку е потребно!Тел : 18666760559...

BGN 3920.00

Улично осветление, взрывозащищенная лампа LED обектив диаметър 67мм вдлъбнати изпъкнали лещи, с висока мощност LED оптичен стъклен обектив

Спецификација на производотНадворешниот дијаметар : 67mmвнатрешен дијаметар : 61.5 mmЛеќа висина : 25mmepitaxial дебелина : 4mmВдлабнати длабочина : 15mmКонкавна круг со дијаметар : 47mmоптички transmittance : 97%Материјал : оптичко стакло температураОптичко стакло објектив за LED осветлување, автомобил светла, рефлектори, рудар е светилка, растенијата светла, експлозија доказ светла, плафон и сл., избор на висока температура borosilicate материјал, може да се исполнат различни високаLED диоди, место униформност, нема црна дупка, сенка, на темни области...

BGN 17.60

голям обектив скоростна m25x0. 75 резба на обектива скоростна флакона-за обектив M25 Nikon обектив

Цел кутија ампули за M25 тема целСосема Нов Цел КУТИЈА Производ Функција : Дијаметар на врвот : 42mm Дијаметар на вметнете : 39mm висина : 61mm На hieght внатрешноста : околу 50mm (без да ги вклучат ззп) Тема : M25 X0.75 Пакување Листа : Внимание : Цената е само еден компјутери...

BGN 3.18

Ads12 това е една призма,за тахеометра, постоянна призми:-30 мм, червена рамка и светло кафяви метални конектори, на основата на

Модел ADS12 една призмаОпис на производот Црвена рамка , светло тен метал конектори , базаПризмата големина 64mmПризмата постојано30мм ( пред ) или 0mm ( назад)Прво, на Царинската1...

BGN 208.00

Търговия на едро с 20x 40x бинокъла на стереомикроскоп с външна светлина за проверка на печатни платки ремонт часа

Карактеристики на Големо 20x 40x Бинокуларна Стерео Микроскоп со Надворешната Светлина за PCB Инспекција Часовник Поправка Спецификации : Модел : TX3А Цел : Групирани From Two Цели на 2 X, и 4 X, Работа на Далечина : 2 X81mm, 4 X57mm Широко Поле АвионОбемот Окуларот : WF10 X Вкупно Зголемување : 20 X 40 X Артикулирани Слободни Бинокуларна Главата, Interpupillary Растојание : 5575mm, 45° Склони Природна Светлина За Возвишеното Собрани од Страна на Ø60mm Црнобело Реверзибилна Фаза Плоча Решетката и Крило Крупен Фокус Механизам Со Лизга Спојки и Напнатост Приспособување Тука е надворешната светлина : Пакет : Контактното пакување : Foamed пластични + внатрешен картон Надворешното пакување : Нето Тежина / Set : 1.6 кг Пакет : 4 Групи / Картон 61 X35 X36cmБруто Тежина / Картон : 8kg • Ако приклучокот во акции не ги исполнуваат вашето барање, еден адаптер ќе бидат обезбедени слободно...

BGN 161.00 180.64

Мини джобен 6X 58 мм сгъваема бижутериен лупа увеличительный очите лупа стъклена леща L15

Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Метал&Пластични Боја : Црна Мини Џеб 6 X 58mm Виткање Накит Зголемувачот Зголемена Око Стакло Loupe ЛеќаОпис : Виткање зголемувачот џеб стакло со Мала торбичка дизајн, преносни и лесно да го носите и користите секаде Идеален за читање помош во нискосветлосни услови Многу безбедно во кожа торбичкаСпецификација : Укината Големина (L*W*T) : 750 x 50 x 10мм (приближно) Вкупна Должина : 150mm Ефективни дијаметар : 58mm Зголемување : 6 X Количина : 1 компјутер Забелешка : 1.Таму може да биде 01cm грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мала грешка на мерењето...

BGN 2.00 2.27

Здрав лазерен ниво скоба супер силен магнит привлича L-образна скоба изравняване

5 / 8 "ласерски ниво заградата супер силен магнет адсорпција Lзаградата поддршка за универзална lazer leves Апликација : Lзаградата е заеднички се користи за сите видови на ниво, може да се апсорбираат железо челик од магнети или фиксна виси во различни изградба апликации од виси дупка, направи до ниво висина ограничувања и специјални прилики инсталација во користење...

BGN 15.02

высокомощный led обектив с диаметър от 35,6 мм и огледало 4 в 1Lens, led нов обектив

Спецификација на производотДијаметар : 35.6 mmВисина : 10.5 mmВо рамките на калибар : 6.0 mmРабот дебелина : 2.0 mmАгол : 45 степениСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 0.93

Високо качество, 1W 3W мощност 5W led леща 27.7 MM Височина 8.6 mm оптична изпъкнала леща, прожектори обектив

Спецификација на производотДијаметар : 27.7 mmВнатрешен дијаметар : 25.8 mmВисина : 8.6 mmepitaxial дебелина : 1.4 mmLED леќа агол : (агол може да се прилагоди)5°60°Фокусна должина : 19mm (За референца само)Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 90% на 93%Температура : 35°до +90°LED серија : lumileds...

BGN 6.08

Нова машина за висока точност професионален Bluetooth цифров лазерен далекомер линия Y100 ръчния лазерен Rabgefinder 100 м далекомер

Нови Висока Точност Професионални Bluetooth Дигитални Ласерски Спектар Пронаоѓач Владетел Y100 Рачни Ласерски Rabgefinder 100 Метар ДалечинаМодел Y40 Y70 Y100 Мерен опсег од 0,0540m 0.0570m 0.05100 Мерење на точност ±2mm ±2mm ±2mm Bluetooth × × Bluetooth4.0 Мерење на брзина(Континуирано мерење) 610 Times / sec 610 Times / sec 610 Times / sec Батеријата 2 x AAA 2 X AAA 2 X AAA Температура Од 0°C~40°C 0°C~40°C 0°C~40°C Заштита против нота и прашина IP54 IP54 IP54 Тежина(без батерија) 62g 63g 63g Димензии(mm) 120×37×20mm 120×37×20mm 120×37×20mm Единици m / во / ft / inft / владетел m / во / ft / inft / владетел m / во / ft / inft / владетел Попродажбата на услугата 1 година бесплатен гаранција 1 година бесплатен гаранција 1 година бесплатен налогY100 Bluetooth функцијата поддржува само андроид 4.06.0 систем, не го поддржува apple IOS систем!

BGN 235.00 267.20

Висока мощност LED обектив диаметър 35 мм топчета площ 3 x 1Lens, LED парче на обектива

Спецификација на производотДијаметар : 35mmВисина : 10.4 mmКолона висина : 13.6 mmВо рамките на калибар : 6.2 mmРабот дебелина : 2.0 mmАгол : 30 степениСветлина : 93%на индекс на рефракција : 1.93%Издржи температура : 40deg C / +80deg CЛеќа и LED се две одделни предмети, но тие се навистина нераздвојни во апликацијата; леќа функција е широк агол LED светлото (обично 90120 степени) во центарот на вниманието повторно 5 степени до 60 степени е 120 степени, сакате да го добиете било каква перспектива, се повеќе фокусирани на светлината посветла.Посветена на високомоќ LED леќа, ПРЕДВОДЕНА directional light проекција...

BGN 0.88

HD 1080P HDMI USB промишлен микроскоп, камера 300*400 мм прецизна довършителни база 200X фина настройка на обектива притежателя скоба 10-инчов монитор

Камерата опција : Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1 / 3" CMOS 1080 P 1600*[email protected] 30 F / S видео рекордер Фото Модел / Видео Модел Индустрија Cmos Камера...

BGN 584.00 620.80