• Ново
40CQ-20 12m3 / h 32м 380V 50hz взривозащитен центробежен магнитен помпа от неръждаема стомана за химическата употреба

40CQ-20 12m3 / h 32м 380V 50hz взривозащитен центробежен магнитен помпа от неръждаема стомана за химическата употреба

BGN 1038.40

Сума
Налично за поръчка


40 CQ-20 12m3/h 32m 380v 50hz Експлозија заштита од не ' Рѓосувачки Челик Центрифугални Магнетни Пумпа за хемиска употреба

Всичко за продукта

Напрежение:
380V
Използването на:
Водата
силата на:
Електрически
Налягане:
Високо Налягане
Структура:
Едностъпални помпа
Теория:
Електромагнитен Помпа
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Номер На Модела:
40CQ-20
Приложение:
мелкодисперсная антикоррозионная защита от корозия напукване под напрежение
Горивата:
Електрически
is_customized:
Yes
Напрежение:
380V
Материал:
неръждаема стомана

Подобни продукти в категория

Ремонт и възстановяване на хидравлични бутални помпа Eaton ВИКЕРС PVH131 резервни части за бутални инженерни детайли

Ве молиме белешки, овој линк содржи , 1, Вентил плоча, 1 PC 2,цилиндар блок, 1 PC 3,клипот чевли, 9 PCS.4,приклучок болт, 4 PCS...

BGN 935.68

500GPH неавтоматический трюмный помпа DC 12V / 24V няма автоматично потопяеми лодка водната помпа електрическа помпа за лодки аксесоари марин

500 GPH NonAutomatic Bilge Пумпа DC 12 V / 24 V Нема авто подводните брод пумпа за вода електрична пумпа за чамци додатоци марин 1.Користете специјален материјал за да го направите водоотпорен печат, водоотпорен, изолација силна, со висока безбедност...

BGN 25.00 28.24

1550d 220V 50HZ въздушен вакуум помпа

Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.Сите увоз може да пријави данок во вашата земја, така бидете сигурни дека знаете дека2.и ве молам не го отфрли пакетот или ќе се уништи или да се вратат назад ( ако се вратат и ќе се добие огромна функционирам од испорака компанија), па ако тие се случува, не можете да добиете исплата назад ,па ве молиме да обрнете внимание~3.и ве молам оставете достапни телефонски повик и / или email, за да можеме да ве контактираме за чистење на царинските или ги собереш на пакет, ако ние не можат да те најдат и да предизвика пакет да се врати назад,извинете, тоа ќе биде проблем да се casue во состојба на испорака, нема да добиете исплата назад, исто така,!!!!!! ВЕ МОЛИМЕ, ИСТАКНА !!!4...

BGN 424.00

Дата на раждане-12 Low Price Hot Sale Coolant Помпа циркулационна маслена помпа 12L/min Machine Охладителна Помпа

DOB12 Ниска Цена Топла Продажба Coolant Пумпа Циркулираат Масло Пумпа 12 L / мин Машина за Ладење, ПумпаAnswer : ___________________________ Note : 380 V не вклучуваат жица ве молиме истакна ~

BGN 28.00 28.32

Стойността на 7в1 ВТБ-5A хладилен ремонт на набор от инструменти, с предавателна кутия от алуминиева сплав хладилен набор от инструменти факельное устройство вакуум

ВТБ5 A Ладење Комплет Наместен Проширување Единица Вакуум Пумпа Машина Ладна Плоча Комбинација Поставите Ладење Поправка Алатка за Поставување 1setПакет листата : 1.Вакуум пумпа VI115 SМ(1.5 CFM) 1 PCS2.Распрснување алатка VFT808јас 1 SET3.Цевка Машина VTC28 B 1 PCS4.Scraper ВТБ5 A 1 PCS5.Mainfold Мерач VMG2R410 A 1 SET6.Цевка проширувач VST22 1 PCS7.Алуминиум легура кутија 1 PCS

BGN 646.40

FLO-2202 12V 4.3 LPM 35psi 12v dc водна помпа/помпа, мембранен

FLO2202 12 V04.3 LPM 35psi 12v dc пумпа за вода / дијафрагмата пумпа1) ОписиМали димензии,мала тежина и Стабилни перформанси.Специјален вентил за течни влез и излез;Antivibration подлога,лесна инсталација.Автоpriming,Автоматски Притисок Switch.Автоматско Притисок Заштита.Ниско ниво на Бучава,со одлични отпорни на хемиска корозија;2)ФункцииТоа може да се користи за низок проток при висок притисок барања во ситуација како : Притисок пумпи се користи во распрскувачи и спреј тела.За прочистување вода,филтер машина,хемиски премерување и течност за снабдување.Храна,Пијалоци полнење и пренос.Екс.притисок се префрлите на контрола пумпа е работа или не, вклучување на прекинувачот,пумпа е во работен;turn off прекинувач со пумпа престане да работи,Значи, тоа е посебно погодна за распрскувачи и спреј тела со својата ниска стапка на проток3)Технички датумМоделVoltПроток(L / Min)Притисок(PSI)Засилувач Нерешено(А)FLO2201122551.8FLO2202123.8353FLO2202124.3353.5FLO2203122.6702.1FLO22031123.1702.2FLO2202 A124702.6FLO2401242550.9FLO2402243.8351.5FLO2403242.6701FLO2402 A244701.3Кабелско големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкаМеста големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкадимензии / pc : 18.5x11x6.5cmНето тежина / pc : 0.64 kgБруто тежина / pc : 0.72 kgКартон димензија(50pcs) : 56.5x38.5x36.5cm

BGN 16.80

24V DC small submersible water Diesel oil pump, се прилага към комбайну, голяма селскостопанска техника, инженеринг служител оборудване

24 V преносни нуркање стабилни дизел гориво пумпа Печати, изолација Овој производ е мал Мала тежина, лесно да го инсталирате и да го носат...

BGN 128.00 142.40

Новият пристигането автоматично изключване вид тласкач високо налягане 30 Mpa 1.6 кВт мини електрическа помпа за високо налягане компресор 220 В горещ

Нови Пристигнување Автоматско Исклучување Тип Висок Притисок Тласкач 30 MPa 1.6 KW МиниВисок Притисок Електрични Воздушна Пумпа Компресор 220 V ТоплаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Висок Притисок ТласкачНапон : 220 VМоќност : 1.6 KWПакување големина : 38 * 20 * 41cmТежина : 20 КГЈачина на звук : 6.24 KG

BGN 492.00 518.40

Помпа за басейн и спа LX WUA200-II 2 hp 2 speed, 230v с 2 скорости, подходящ за подмяна на оборудване на спа спестяване на енергия Северна Америка

LX Џакузи Бања Пумпа ЗАМЕНА **во Моментов не постојат делови за оваа пумпа, мора да купите целосна единица** Модел : WUA200II Volts : 230 Hz : 60 Засилувачи : 8.0 / 3.0 ВРТЕЖИ во минута : 3450 / 1725 I...

BGN 705.00 792.00

Продажбите на едро 10 бр. 5-6 vdc миниатюрен вакуум помпа мини-въздушна помпа 100 kpa 370 мотор въздушна помпа

W holesales 10pcs 5 V6 VDC Минијатурни Вакуум Пумпа Мини Воздушна Пумпа 100 KPa 370 Моторни воздушна пумпаСпецификации : Може да биде Вакуум Пумпа или Воздушна Пумпа,Многу Stronge! номинална напон DC 4.5 V неоптоварување тековната 0.35 соодветен напон DC 3 V5 V притисок спектар 400650mmhg максимална вакуум > 350mmhg тежина 60 G

BGN 73.58

12V микронасос DC 5L / min 40W микро автомобил електрическа помпа, мембранен

12 V micro Пумпа DC 5 L / min 40 W Микро Автомобил електрични дијафрагмата пумпаУпотреба : се Применува за домашни вода бустер, автомобил мие, на бродови desalination Погоден за реверзна осмоза вода, третман на вода опрема, филтри, спреј опрема, хемиски премерување решение и здравје, заштита на животната средина, печатење и други индустрии употребаКарактеристики : 1.Лесно да се вклопи и да се отстрани2.Одличен капацитет на само вшмукување3.Вградени во автопритисок се префрлите на контрола на пумпа4.Ниско ниво на бучава, anticorrosion, висок притисокAnswer : ___________________________ NOTE : ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

BGN 88.00

Търговия на едро микро-мембранная 12V водна помпа за системата пръскачка FLO-2203 70Psi 2.6 л/мин

Промет на големо со Земјоделски Спреј Пумпа за Вода / дијафрагмата пумпиFLO2203 70 PSI 2.6 L / min1) ОписиМали димензии,мала тежина и Стабилни перформанси.Специјален вентил за течни влез и излез;Antivibration подлога,лесна инсталација.Автоpriming,Автоматски Притисок Switch.Автоматско Притисок Заштита.Ниско ниво на Бучава,со одлични отпорни на хемиска корозија;2)ФункцииТоа може да се користи за низок проток при висок притисок барања во ситуација како : Притисок пумпи се користи во распрскувачи и спреј тела.За прочистување вода,филтер машина,хемиски премерување и течност за снабдување.Храна,Пијалоци полнење и пренос.Екс.притисок се префрлите на контрола пумпа е работа или не, вклучување на прекинувачот,пумпа е во работен;turn off прекинувач со пумпа престане да работи,Значи, тоа е посебно погодна за распрскувачи и спреј тела со својата ниска стапка на проток3)Технички податоци : МоделVoltПроток(L / Min)Притисок(PSI)Засилувач Нерешено(А)FLO2201122551.8FLO2202123.8353FLO2202124.3353.5FLO2203122.6702.1FLO22031123.1702.2FLO2202 A124702.6FLO2401242550.9FLO2402243.8351.5FLO2403242.6701FLO2402 A244701.3Кабелско големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкаМеста големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкадимензии / pc : 18.5x11x6.5cmНето тежина / pc : 0.64 kgБруто тежина / pc : 0.72 kgПакет : 56.5x38.5x36.5cm

BGN 720.00

MP-3500 възвратна помпа септична яма потребителска помпа, възвратна прорезна вид медно жило помпа биогазовые реактори помпа 45/12 (lpm/gpm) 12v / 24

MP3500 Канализационен Пумпа септичка јама Домаќинство Канализационен Пумпа за Сечење Тип БакарОсновни Пумпа Биогас Дигестори Пумпа 45 / 12 (lpm / gpm) 12v / 24Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш наколет ,ние не сме одговорни за било царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Опис : Име на производ : MP3500 канализационен пумпа12v : Напон : 12vМоќност : 180 WПроток : 45 / 12 (lpm / gpm)Максимална струја : 15 A24v : Напон : 24vМоќност : 168 WПроток : 45 / 12 (lpm / gpm)Максимална струја : 7 A12v / 24vГолемина : 355 * 133 * 110mmТежина : 2.23 KG

BGN 70.40

1000ml / min, перистальтический помпа 24V с нейлоном направи Exchangeable главата на помпата в черноте и управление на санитарному контрол на качеството на храните и лекарства?

Ние Знаеме Перисталтиката Пумпи!!! Ние обезбеди СопствениНаправи услуга & Техничка Поддршка, 24 часа на ден Ние се Оригинални Производство со 30+ години искуство и ISO9001 Сертификација...

BGN 40.00

1бр аквариумный аквариум с рибки еднопосочен клапан невъзвръщаем CO2, воден въздушен тръбопровод на помпата R06 Drop Ship

Карактеристики : Ефикасна, ефективна заштита за вашиот пумпа Голема еден начин да се провери вентил за аквариум воздушна пумпа...

BGN 1.00 1.26

Най-ниска цена китайски LX JA50 whirlpool spa помпа с 0,5 л. с. като циркуляционного помпа бани безплатна доставка в обединеното кралство, Франция, Германия, Испания

LX JA50 0.37 KW / 0.5 HP220 V 50 HZ за Австралија,Европа и така натаму220 V 60 HZ за САД,Канада,Јапонија и така натамуБелешки : Оваа ставка е бесплатен превозотАко вашиот испорака адреса е оддалечена област за DHL FEDEX ИЛИ UPSот мора да плаќаат Екстра превозот цена 40 usd

BGN 273.00 307.20

ОПР-13000 Pond water pump 13000L/H Garden Pond Pond Filter Помпа 180W / 220V потопяема помпа 32MM / 38MM/25MM диаметър на изхода на водата

Езерцето Филтер Езерцето ОПР13000 Градина Езерцето Езерцето Филтер Пумпата Потопна Пумпа 180 WЕзерцето пумпа за водаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Езерце пумпа за водаМодел : ОПР13000Напон : 220 VМоќност : 180 WВода штекер дијаметар : 32МИЛИМЕТРИ 38 MM 25 MMПроток : 13000 L / HКабелот за напојување : 10 Mпроизвод големина : 353*315*170mmПакет големина : 31*20*35 CMТежина : 5 КГ

BGN 120.67

spa pompe JA50 0.5 HP, Whirlpool Pumpe, badtunna pump

ЈА пумпа е најзрела производ од LX Бренд Таа има стабилна алуминиумско тело и база на најновите пластика делови затворен во вдп состојба, и воздушно ладење мотор, што го прави исклучително тивок пумпа во континуирана работна состојба...

BGN 273.00 307.20

Затравка диафрагмата мини помпа, спрей за мотор 12V микро помпи за спорта вода G08 Drop ship

КористењеАпарати за домаќинство, вода за пиење, опрема, чај сетови, кафе машина, кокакола, овошен сок машина,млеко машина, dishwashers, disinfecti на машинаАквариум опрема, бонсаиЕлектронска опрема, медицински апарати и инструментиПрскање опрема, спреј уред, електрични sprayerЗа третман на вода опрема, прочистување опрема, филтрирање, ладење, опрема за чистење опремаБродови, јахти, вода desalination, возила, бања, тоалет, здравје, заштита на животната средина, итнСпецификации : Работен напон : DC 12 VМоќност : ≤6 WОптоварување Тековната : Сообраќај : 1300ml / Мин ±100ml (приближно)Подигнете : 1.5 мВшмукување : 2mЖивот : до 2500 HТемпература на вода : 5~40°Големина : 88.9x35mmШтекер Дијаметар : 6.72 mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 4.00 4.70

Хидравлична помпа за високо налягане на CBN-E314-CFPR

Бибиси арапски E(F)300 серија опрема пумпа е хидрауличниот систем на моќ, елемент.Пумпата усвојува висока прецизност опрема, висока јачина алуминиум легура школка, лебдејќи вратило ракав, да го има едноставна структура, мала тежина, висока ефикасност, ниско ниво на бучава, сигурна работа итн...

BGN 88.00

Мини САМ дозиращият помпа перистальтический помпа дозирующая корона за аквариум лабораторен анализ на водна помпа с висок поток (L) kamoer KDS

метар 25.89 / метар 24 V DC Kamoer DIY Пумпа за Дозирање на Перисталтиката Дозирање Главата За Аквариум Лабораторија Аналитички ВодаВе молиме оставете порака на ЦЕВКА ГОЛЕМИНА и Боја по правењето на нарачката, или ние ќе ви испратиме max стандардната големина и Зелена.KDS Перисталтиката ПумпиПерформанси функција : Погоден за слатка, неслатка течност преносСпособни за пренесување на течност содржи честичкиЧетири видови на моторни за да изберете од, вклучувајќи ги Ac и dc моторПодебел ѕид цевки да се задржи поголем притисокПодолг време со еластични цевкиНајниско ниво на бучаваШарени и сопствен изглед за вас за да изберете одБрендирани и патентиран производПрименаЧистење опрема, Еколошки третман на вода, пример, перење на садови објекти , Аналитички инструмент, Миење раце додавање течност, Куќа апарати , Поделба течни опрема, Научни експериментиПроизвод параметарМотор — KDS серија на перисталтиката пумпа има четири видови мотори , Ac синхрони опрема мотор (ФА), stepper мотор (FB) ,24 V / 12 V dc четка мотор (ВО странска валута / FE) , AC засенченипол мотор (FD), Овој мотор може да обезбеди различни напонЦевка — пумпата е конфигуриран со францускинаправени од Увезени Norprene цевка(N)и силициум цевка(S)...

BGN 92.78

ZJMZYM висококачествен пневматичен мембранен помпа BML-10 двустранен пневматичен циркулационна помпа 0.15-0 .8 Mpa 18L/min 8m гореща продажба

ZJMZYM Висок Квалитет на Пневматски Дијафрагмата Пумпа BML10 Двоен начин ПневматскиЦиркулираат Пумпа 0.150 .8 Mpa 18 L / мин 8m Топла ПродажбаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : BML10 двонасочна дијафрагмата пумпаРаботен притисок : 0.150 .8 MpaМаксимално вшмукување : 8 метриФиксна нога дупка : дијаметар од 9Максимален излез проток : 18 L / минутаМаксимална испорака на вискозитет : 1000 cpsГолемина : 24 * 25 * 27cmТежина : 5 KG

BGN 236.80

MKBP-G1500 12 / 24V правило 1500 gph трюмный помпа 1500 DCSP1500 12 / 24V DC трюмный помпа

MKBPG150012 / 24 12 / 24 V правило 1500 gph bilge пумпа 1500Компактен, ефикасност, долг живот моторсОпис На ПроизводотМодел Проток Volts Сегашниот Шеф Жица доведе Штекер Кол Н W / G...

BGN 76.00