• Ново
12V DC Mini Transfer Oil Pump 12L/min Big Capacity Електрическа Oil Pumping Pump

12V DC Mini Transfer Oil Pump 12L/min Big Capacity Електрическа Oil Pumping Pump

BGN 334.40

Сума
Налично за поръчка


12 V DC Мини Масло за Пренос Пумпа 12 L/мин Голем Капацитет Електрични Масло Транспорт Пумпа
Масло пумпа тест на струјата : 2.1 A (напон 12 v, проток : 12 l/min)
Шум : 52 децибели,Максимална греење температура : 50 целзиусови степени
Се применуваат на течни : Вода, масло, корозивна течност
Експлозија-доказ производи : забрануваат било запалива и течни запаливи

Всичко за продукта

Структура:
Шестеренный Помпа
силата на:
Електрически
Налягане:
Високо Налягане
Приложение:
Дозиране
Теория:
Центробежна Помпа
Номер На Модела:
12V
Използването на:
Маслени
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Горивата:
Електрически
Напрежение:
12V
силата на:
60 W
Максимално налягане:
1.2 Mpa
Обемът на:
12л/мин
Максимална температура:
50 градуса
Тегло:
1,2 кг

Подобни продукти в категория

Хидравлична помпа за високо налягане на CBN-E314-CFPR

Бибиси арапски E(F)300 серија опрема пумпа е хидрауличниот систем на моќ, елемент.Пумпата усвојува висока прецизност опрема, висока јачина алуминиум легура школка, лебдејќи вратило ракав, да го има едноставна структура, мала тежина, висока ефикасност, ниско ниво на бучава, сигурна работа итн...

BGN 88.00

(Модел SPV9 / 27-D48 / 750) JINTOP SOLAR ПОМПА Free Shipping Max Flow 9T/H слънчеви потопяеми канализационни помпи с мотор MPPT controller

МОДЕЛ SPV9 / 27D48 / 750Ве молиме имајте во предвид : 1 Цената не вклучува соларни PV панели, и може да се купи одделно...

BGN 1080.00 1200.00

1 X комплект 1100GPH 12V Volt погружная water лодка pum с трюмным ключа, електрически помпа за лодки

Технички Параметри12 V DC Морски Bilge Пумпа / 750 GPH 1100 GPH 12 V DC Eletric Напојува Пумпа за ВодаКарактеристики : АВТОМАТСКО BILGE ПУМПА ПЛОВИ ПРЕФРЛЕТЕ се ПОГОДНИ ЗА 12 24 32 VOLTS SEAFLO плови прекинувачот е добро за yachtsmen,комерцијалните рибарски&чамец градител на целиот свет за употреба со пумпи за цртање до 20amps Обезбедува автоматско вклучување / исклучување на bilge пумпа контрола Врти пумпа кога нивото на водата ќе достигне 2" (51mm) и се врти пумпа надвор, кога нивото на водата ќе достигне 3 / 4" (19mm) ЗАВРШИ СО 28" ЖИЦА КАБЕЛСКИ ИНСТАЛАЦИИ ДИЈАГРАМ MAX ЗАСИЛУВАЧИ 20 12 VOLTS MAX ЗАСИЛУВАЧИ 10 ЗА 24 VOLTS MAX ЗАСИЛУВАЧИ 8 ЗА 32 VOLTS Жица должина : 100cm ЖИЦА МЕРАЧ ГОЛЕМИНА : 16 (1.67 MM) ГОЛЕМИНА : 13*5.4*7 CMОписТешки мотори со нерѓосувачки челик шахти и тешки термопластични тела;Целосно подводните и палење заштитени;За сите постојни стандарди за безбедност.Вода за ладење мотори за долг живот, со анти airlock дизајн и влага тесни печати;Snapзаклучување на цедилка база за лесна инсталација и отстранување, и молчи вибрации слободни работи;Не изгори надвор, ако се кандидира на суво;Макс Засилувачи 12 V : 30 AМакс Засилувачи 24 V : 15 AЖица Должина : 100cmЖица Мерач Должина : 16Примена : На плови прекинувачот е добро за yachtsmen, комерцијалните рибарски & брод градители целиот свет.За користење со пумпи за цртање до 20 засилувачи...

BGN 52.94

Ръчната Спирачка Bleeder Тестер Set Bleed Вакуум Помпа Автомобил Мотоциклет Гараж Инструмент R06 Drop Ship

Материјал : Метал & Пластични Боја : како што е прикажано на сл Сега можете да крварат сопирачки и тест автомобилската вакуум системи во удобноста на вашиот сопствен гаража со оваа пумпа bleeder комплет...

BGN 45.60

Затравочный мембрана мини помпа распылительный двигател 12V Микронасосы за спорта вода

Користење : апарати за Домаќинство, вода за пиење, опрема, чај сетови, кафе машина, кокакола, овошен сок машина, млеко машина, dishwashers, дезинфекција машина Аквариум опрема, бонсаи Електронска опрема, медицински апарати и инструменти Прскање опрема, спреј уред, електрични sprayer опрема за третман на Вода, прочистување, опрема за филтрирање, ладење, опрема за чистење опрема за Бродови, јахти, вода desalination, возила, бања, тоалет, здравје, заштита на животната средина, итн Спецификации : Работен Напон : DC 12 V Моќност : ≤4 W Струја : Сообраќај : 800ml / Мин±100ml (приближно) Лифт : 1.5 м Вшмукување : 1m Живот : до 2500 H за температура на Вода : 10~40℃ Големина : 76x25x25mm Штекер Дијаметар : 5mm Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 3.00 3.82

24V DC small submersible water Diesel oil pump, се прилага към комбайну, голяма селскостопанска техника, инженеринг служител оборудване

24 V преносни нуркање стабилни дизел гориво пумпа Печати, изолација Овој производ е мал Мала тежина, лесно да го инсталирате и да го носат...

BGN 128.00 142.40

DC 12V водна помпа, 500 л / ч G1 / 4 Входа и изхода с Железен група помпи аксесоари нов Drop Ship

Карактеристики : Едноставна структура, помалку компоненти, лесно одржување и поправка Мала големина, висока ефикасност, ниска потрошувачка, ниско ниво на бучава (помалку од 30bd) Стабилни Перформанси; има помалку енергија трошоци, поголем проток и голема anticorrosion способност...

BGN 23.00 26.40

1л/мин 15 W електрически клапан тип високо налягане самовсасывающий dc запотевающий помпа 12v dc

1 L / мин 15 W Електрични врати вентил тип Висок притисок само priming dc misting пумпа 12v dc име на Производ : misting пумпа 12v dc Напон : dc12v моќ : 15w Отворен проток : 1 L / M Max.Работен притисок : 116 PSI (8bar) Макс притисок : 145 PSI (10bar) Дозволено средна температура : 070 centigrade Вшмукување вертикално растојание : 1m Подигнете главата : 80m Боја : црна Спецификација : 16.5 cm(L) X 9.5 cm(W) X 6cm(H) Тежина : 1kg отпорни на Корозија Гума заграда може да го апсорбира шок кога пумпа работен Пакет Содржина 1 x Пумпа за Вода Апликации(Мултицел) Чисти подот, тепих, автомобил, клима уред за Домашна употреба за градина sprinklers, туш Земјоделски цели : спреј за фарма хемиски, остатоци од Вода, чешмите во брод, караван или моторни дома Зголемување цевки притисок Топло прашува Пумпа мора да се користи во сува состојба, не може да биде потопен во вода...

BGN 20.00 24.00

Продажбите на едро 10 бр. 5-6 vdc миниатюрен вакуум помпа мини-въздушна помпа 100 kpa 370 мотор въздушна помпа

W holesales 10pcs 5 V6 VDC Минијатурни Вакуум Пумпа Мини Воздушна Пумпа 100 KPa 370 Моторни воздушна пумпаСпецификации : Може да биде Вакуум Пумпа или Воздушна Пумпа,Многу Stronge! номинална напон DC 4.5 V неоптоварување тековната 0.35 соодветен напон DC 3 V5 V притисок спектар 400650mmhg максимална вакуум > 350mmhg тежина 60 G

BGN 73.58

Помпа washdown Singflo FL-44 24v 17L/min 40psi за водна помпа на диафрагмата изисквания RV / marine

Singflo FL44 24v 17 L / мин 40psi washdown пумпа за RV / морски побарувачката на дијафрагмата пумпа за водаБез оглед на тоа дали е за градината sprinklers или туш вода и чешми во брод, караван или моторни дома, ова 12 V DC Дијафрагмата Пумпа за Вода и нејзината способност да се справи со вода кои се движат на температурата од 060o го прави мултицел "едназасите' пумпа; Швајцарската Армија Нож на вода, пумпи!Сепак, карактеристики и придобивки на Дијафрагмата Пумпа за Вода не запре таму...

BGN 60.80

spa pompe JA50 0.5 HP, Whirlpool Pumpe, badtunna pump

ЈА пумпа е најзрела производ од LX Бренд Таа има стабилна алуминиумско тело и база на најновите пластика делови затворен во вдп состојба, и воздушно ладење мотор, што го прави исклучително тивок пумпа во континуирана работна состојба...

BGN 273.00 307.20

Затравка диафрагмата мини помпа, спрей за мотор 12V микро помпи за спорта вода G08 Drop ship

КористењеАпарати за домаќинство, вода за пиење, опрема, чај сетови, кафе машина, кокакола, овошен сок машина,млеко машина, dishwashers, disinfecti на машинаАквариум опрема, бонсаиЕлектронска опрема, медицински апарати и инструментиПрскање опрема, спреј уред, електрични sprayerЗа третман на вода опрема, прочистување опрема, филтрирање, ладење, опрема за чистење опремаБродови, јахти, вода desalination, возила, бања, тоалет, здравје, заштита на животната средина, итнСпецификации : Работен напон : DC 12 VМоќност : ≤6 WОптоварување Тековната : Сообраќај : 1300ml / Мин ±100ml (приближно)Подигнете : 1.5 мВшмукување : 2mЖивот : до 2500 HТемпература на вода : 5~40°Големина : 88.9x35mmШтекер Дијаметар : 6.72 mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 4.00 4.70

500GPH неавтоматический трюмный помпа DC 12V / 24V няма автоматично потопяеми лодка водната помпа електрическа помпа за лодки аксесоари марин

500 GPH NonAutomatic Bilge Пумпа DC 12 V / 24 V Нема авто подводните брод пумпа за вода електрична пумпа за чамци додатоци марин 1.Користете специјален материјал за да го направите водоотпорен печат, водоотпорен, изолација силна, со висока безбедност...

BGN 25.00 28.24

Високо налягане 2000GPH лодка трюмный помпа 24v трюмный помпа 24 v dc 12v каяк правило на водата електрически 2000 gph 12 волтов Бустерный помпа

1.Користете специјален материјал за да го направите водоотпорен печат, водоотпорен, изолација силна, со висока безбедност.2.управувано од лице со постојан магнет мотор, мала големина, форма е големината на конзервирани кока кола лименки, малку вибрации, ниско ниво на бучава, големи проток 150 l / Min , со користење на 12 v / 24 v dc регулирани напојување, ниско ниво за да се намали електрична енергија трошоци, трошоцитеефективна за спроведување ниска цена, висока ефикасност и заштеда на енергија, долг животен век, можат да работат 24 часа континуирано, повремени работи поповолна да се продолжи работниот век на пумпа.3...

BGN 27.00 32.00

Най-ниска цена китайски LX JA50 whirlpool spa помпа с 0,5 л. с. като циркуляционного помпа бани безплатна доставка в обединеното кралство, Франция, Германия, Испания

LX JA50 0.37 KW / 0.5 HP220 V 50 HZ за Австралија,Европа и така натаму220 V 60 HZ за САД,Канада,Јапонија и така натамуБелешки : Оваа ставка е бесплатен превозотАко вашиот испорака адреса е оддалечена област за DHL FEDEX ИЛИ UPSот мора да плаќаат Екстра превозот цена 40 usd

BGN 273.00 307.20

1бр аквариумный аквариум с рибки еднопосочен клапан невъзвръщаем CO2, воден въздушен тръбопровод на помпата R06 Drop Ship

Карактеристики : Ефикасна, ефективна заштита за вашиот пумпа Голема еден начин да се провери вентил за аквариум воздушна пумпа...

BGN 1.00 1.26

MP-3500 възвратна помпа септична яма потребителска помпа, възвратна прорезна вид медно жило помпа биогазовые реактори помпа 45/12 (lpm/gpm) 12v / 24

MP3500 Канализационен Пумпа септичка јама Домаќинство Канализационен Пумпа за Сечење Тип БакарОсновни Пумпа Биогас Дигестори Пумпа 45 / 12 (lpm / gpm) 12v / 24Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш наколет ,ние не сме одговорни за било царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Опис : Име на производ : MP3500 канализационен пумпа12v : Напон : 12vМоќност : 180 WПроток : 45 / 12 (lpm / gpm)Максимална струја : 15 A24v : Напон : 24vМоќност : 168 WПроток : 45 / 12 (lpm / gpm)Максимална струја : 7 A12v / 24vГолемина : 355 * 133 * 110mmТежина : 2.23 KG

BGN 70.40

220V ръчно директен термичен гореща фолио Печат, печат и кодиране на принтер машина от дата Лента енкодер DY-8

220 V Прирачник Директна Термичка Топла Фолија Печат Печатење Кодирање Печатач Машина Датум Лента Coder DY8Примена : 1...

BGN 132.00 154.88

Singflo FLO-2402 24V 3.8 L/min 35psi Mini mini water pump for RV/transfer water

13944075183156363 Добар квалитет парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеSingflo FLO2402 24 V DC 3.8 L / min 35psi Мини електрична пумпа за вода за RV / трансфер вода1) Описи : Singflo.Мали димензии,мала тежина и Стабилни перформанси.Специјален вентил за течни влез и излез;Antivibration подлога,лесна инсталација.Автоpriming,Автоматски Притисок Switch.Автоматско Притисок Заштита.Ниско ниво на Бучава,со одлични отпорни на хемиска корозија;2)Функции : singflo.Тоа може да се користи за низок проток при висок притисок барања во ситуација како : Притисок пумпи се користи во распрскувачи и спреј тела.За прочистување вода,филтер машина,хемиски премерување и течност за снабдување.Храна,Пијалоци полнење и пренос.Екс.притисок се префрлите на контрола пумпа е работа или не, вклучување на прекинувачот,пумпа е во работен;turn off прекинувач со пумпа престане да работи,Значи, тоа е посебно погодна за распрскувачи и спреј тела со својата ниска стапка на проток3)Технички датум : Singflo.Технички ПодатоциМоделVoltПроток(L / Min)Притисок(PSI)Засилувач Нерешено(А)FLO2201122551.8FLO2202123.8353FLO2202124.3353.5FLO2203122.6702.1FLO22031123.1702.2FLO2202 A124702.6FLO2401242550.9FLO2402243.8351.5FLO2403242.6701FLO2402 A244701.3Кабелско големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкаМеста големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкадимензии / pc : 18.5x11x6.5cmНето тежина / pc : 0.64 kgБруто тежина / pc : 0.72 kgКартон димензија(50pcs) : 56.5x38.5x36.5cmОдобрени CE сертификат4)Плаќање : Singflo.1.Ние ги користиме Зачувам исплата, Western Union, Банкарски Трансфер итн.2...

BGN 18.40

Новият пристигането автоматично изключване вид тласкач високо налягане 30 Mpa 1.6 кВт мини електрическа помпа за високо налягане компресор 220 В горещ

Нови Пристигнување Автоматско Исклучување Тип Висок Притисок Тласкач 30 MPa 1.6 KW МиниВисок Притисок Електрични Воздушна Пумпа Компресор 220 V ТоплаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Висок Притисок ТласкачНапон : 220 VМоќност : 1.6 KWПакување големина : 38 * 20 * 41cmТежина : 20 КГЈачина на звук : 6.24 KG

BGN 492.00 518.40

FLO-2202 12V 4.3 LPM 35psi 12v dc водна помпа/помпа, мембранен

FLO2202 12 V04.3 LPM 35psi 12v dc пумпа за вода / дијафрагмата пумпа1) ОписиМали димензии,мала тежина и Стабилни перформанси.Специјален вентил за течни влез и излез;Antivibration подлога,лесна инсталација.Автоpriming,Автоматски Притисок Switch.Автоматско Притисок Заштита.Ниско ниво на Бучава,со одлични отпорни на хемиска корозија;2)ФункцииТоа може да се користи за низок проток при висок притисок барања во ситуација како : Притисок пумпи се користи во распрскувачи и спреј тела.За прочистување вода,филтер машина,хемиски премерување и течност за снабдување.Храна,Пијалоци полнење и пренос.Екс.притисок се префрлите на контрола пумпа е работа или не, вклучување на прекинувачот,пумпа е во работен;turn off прекинувач со пумпа престане да работи,Значи, тоа е посебно погодна за распрскувачи и спреј тела со својата ниска стапка на проток3)Технички датумМоделVoltПроток(L / Min)Притисок(PSI)Засилувач Нерешено(А)FLO2201122551.8FLO2202123.8353FLO2202124.3353.5FLO2203122.6702.1FLO22031123.1702.2FLO2202 A124702.6FLO2401242550.9FLO2402243.8351.5FLO2403242.6701FLO2402 A244701.3Кабелско големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкаМеста големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкадимензии / pc : 18.5x11x6.5cmНето тежина / pc : 0.64 kgБруто тежина / pc : 0.72 kgКартон димензија(50pcs) : 56.5x38.5x36.5cm

BGN 16.80

ZJMZYM висококачествен пневматичен мембранен помпа BML-10 двустранен пневматичен циркулационна помпа 0.15-0 .8 Mpa 18L/min 8m гореща продажба

ZJMZYM Висок Квалитет на Пневматски Дијафрагмата Пумпа BML10 Двоен начин ПневматскиЦиркулираат Пумпа 0.150 .8 Mpa 18 L / мин 8m Топла ПродажбаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : BML10 двонасочна дијафрагмата пумпаРаботен притисок : 0.150 .8 MpaМаксимално вшмукување : 8 метриФиксна нога дупка : дијаметар од 9Максимален излез проток : 18 L / минутаМаксимална испорака на вискозитет : 1000 cpsГолемина : 24 * 25 * 27cmТежина : 5 KG

BGN 236.80

Помпа за басейн и спа LX WUA200-II 2 hp 2 speed, 230v с 2 скорости, подходящ за подмяна на оборудване на спа спестяване на енергия Северна Америка

LX Џакузи Бања Пумпа ЗАМЕНА **во Моментов не постојат делови за оваа пумпа, мора да купите целосна единица** Модел : WUA200II Volts : 230 Hz : 60 Засилувачи : 8.0 / 3.0 ВРТЕЖИ во минута : 3450 / 1725 I...

BGN 705.00 792.00

12L/M, dc 12V електрическа мини-щеточный мембрана вакуум мини-помпа

вакуум мини*Спецификација на вакуум мини Модел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток на воздух (L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)ZX5248053700102.4*70*409 V,12 V ,24 V 712 80 0 300Забелешка : Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на вакуум мини1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC моторни четка4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на вакуум мини1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на вакуум мини1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурни дијаграм на вакуум мини*Сликата на вакуум мини*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

BGN 32.00

Търговия на едро микро-мембранная 12V водна помпа за системата пръскачка FLO-2203 70Psi 2.6 л/мин

Промет на големо со Земјоделски Спреј Пумпа за Вода / дијафрагмата пумпиFLO2203 70 PSI 2.6 L / min1) ОписиМали димензии,мала тежина и Стабилни перформанси.Специјален вентил за течни влез и излез;Antivibration подлога,лесна инсталација.Автоpriming,Автоматски Притисок Switch.Автоматско Притисок Заштита.Ниско ниво на Бучава,со одлични отпорни на хемиска корозија;2)ФункцииТоа може да се користи за низок проток при висок притисок барања во ситуација како : Притисок пумпи се користи во распрскувачи и спреј тела.За прочистување вода,филтер машина,хемиски премерување и течност за снабдување.Храна,Пијалоци полнење и пренос.Екс.притисок се префрлите на контрола пумпа е работа или не, вклучување на прекинувачот,пумпа е во работен;turn off прекинувач со пумпа престане да работи,Значи, тоа е посебно погодна за распрскувачи и спреј тела со својата ниска стапка на проток3)Технички податоци : МоделVoltПроток(L / Min)Притисок(PSI)Засилувач Нерешено(А)FLO2201122551.8FLO2202123.8353FLO2202124.3353.5FLO2203122.6702.1FLO22031123.1702.2FLO2202 A124702.6FLO2401242550.9FLO2402243.8351.5FLO2403242.6701FLO2402 A244701.3Кабелско големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкаМеста големина на : 3 / 8"цревото barb, нишкадимензии / pc : 18.5x11x6.5cmНето тежина / pc : 0.64 kgБруто тежина / pc : 0.72 kgПакет : 56.5x38.5x36.5cm

BGN 720.00