• Ново
A1-E3 професионален усилвател за слушалки линк BAYA A1 схема на усилвател за слушалки звукът е добър голям динамичен без шум

A1-E3 професионален усилвател за слушалки линк BAYA A1 схема на усилвател за слушалки звукът е добър голям динамичен без шум

BGN 108.80

Сума
Налично за поръчка

Headphone засилувач референца Beyerdynamic А1 линија, линија се карактеризира со отпорност појавување, динамичен и позадина тивко без шум. За Bayern моќ А1 подобро од оригиналот коло, едноставно имитирање не е начин за излез, ние подобри коло, ниска фреквенција контрола подобро, повеќе динамични, се нурне подлабоко, повеќе високи-температура еластична и топло, бендот звучи се повеќе рамнотежа. Линијата не е општ слушалки засилувач 2 ниво Darlington тековната засилување на владата, на коло BC546,556 е само постојан проток извор, под услов да го BD139.140 стабилна пристрасност напон, на излез рамнотежа во 30 MA-40 MA близина, Излез плус серија од 100 ohm отпор, од дизајн точка на гледање е повеќе погодна за висока отпорност слушалки. И оригиналниот А1 на вистинското слушање контраст, подобрена коло, ниска фреквенција контрола подобро, повеќе динамични, се нурне подлабоко, повеќе мека и пријатна во висока фреквенција, бендот се балансиран звук. Користење на upc1237 говорникот заштита чип за слушалките за да се обезбеди целосен опсег на заштита, засилувач е многу евтини но слушалката е многу скапо, со заштита коло е задолжително, намалување на влијанието на вклучете слушалки заштита. Влезен напон AC220 V / Ние нудиме 110v верзија Напон се здобијат со 4 пати Слушалки засилувач : TND + N Нарушување плус шум е помало од 0.006% Јачина на бучава сооднос : 98 DB Слушалки засилувач Максимална излезна моќност од 1,5 W * 2. Погоден за headphone отпорност : 12ohm-300ohm Интерфејс : Аудио влез : РКА Излез : 6.5 MM џек за слушалки Производи вклучуваат : приклучок за Слушалки Засилувач 1pcs Аудио линија 1p CS кабелот за Напојување 1pcs 6.5 mm пак 3,5 MM приклучок за слушалки plug 1pcs

Всичко за продукта

Цвят:
Черен
DSD (Direct Stream Digital):
No
Пакет:
ДА
Wi Fi:
No
Канали:
2 (2.0)
Тип На Входния Сигнал:
RCA, HDMI ВХОД (АУДИО ВХОД)
Съотношение Сигнал / Шум:
98
Модел КПР:
no
търговска марка:
ТЯНЬКООЛКЕЙ
Изходна Мощност:
0.5 Watt
Тип:
Професионален Усилвател
Блютус:
No
Размери (Шхгхг):
no
Модел Чипове Операционен Усилвател:
no
Номер На Модела:
А1-E3
Тип Изход:
Балансиран вън, выровняйте извън (аудио отвън)
Материал На Корпуса:
Алуминий
Вградена батерия:
No
Препоръчва Се Максималният Импеданс На Слушалките:
251-300 ома
ПКМ:
No
Тип Изход:
6.5 mm
Тип На Входния Сигнал:
RCA

Подобни продукти в категория

Телефон китара звуков ефект интерфейс адаптер конвертор Връзка за iPod iPhone iPad

Опис : Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет 1 Адаптерот е гитара инструмент интерфејс адаптер и гитара и бас ѕвонење на мобилен софтвер е лесен за употреба 2...

BGN 6.00 7.23

GHXAMP 5.5 инча 140 мм говорител гума съраунд страничната ремонт на резервни части за D3 D6 високоговорител ремонт сгъваем край 2 бр.

5.5инчен : Гума надворешниот дијаметар : 140mm ± 2% Гума внатре дијаметар : 104mm ± 2% Високо балон за малку надворешниот дијаметар : 133mm ± 2% Високо балон за малку дијаметар : 113mm ± 2% Пакет 2 ПАРЧИЊА

BGN 13.00 13.60

2017 нов безжичен Bluetooth 100m USB 2.0 Dongle Sound Music Receiver адаптер за компютър PC, лаптоп, мобилен телефон

Мини USB 2.0 Adapter V2.0 Bluetooth Безжична Dongle Музика Звук на Приемникот Adaptador Bluetooth Предавател За Компјутер персонален КОМПЈУТЕР ЛаптопКарактеристики 1.Компактен и ситни 2.Plug and play, без возач потребни 3.Компатибилен Со Windows 98, 98 SE, ME, 2000, XP, VISTA, Win 7...

BGN 2.22

Най-добрата цена щифт за слушалки за Westone UM10pro UM20pro UM30pro UM40pro UM50pro W10 W20 W30 W40 W50 Adventure ADV ALPHA

ПлаќањеУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија Овие трошоци се на купувачот одговорност...

BGN 512.00

SMSL SA-36A Plus 30W TPA3118 Class d Bluetooth, AUX HI-FI цифров усилвател Bluetooth / USB / AUX / TF Card / U disk вход

SMSL SA36 A Плус 30 W TPA3118 Bluetooth ПОМОШЕН HIfi Дигитален Аудио Засилувач од Класа d Моќност Засилувач Поддршка ТФкартичка / USB / У Диск на ТекстСПЕЦИФИКАЦИИ : Излезна моќност(4ohm) : 30 WЗасилувач IC : TPA3118Bluetooth верзија : 3.0 / 4.0 / 4.1Потрошувачка на енергија : 22 WРежим на моќ : 0.5 WТекст : BT / USB Аудио / UДиск / ТФкартичка / 3.5 mmИзлез : банана џекНапојување : 24 VБоја : Црна / SliverНето тежина : околу...

BGN 103.98

Силиконов калъф за JBL Charge 3 Преносим мек защитен калъф за JBL Charge3 Bluetooth високоговорител черен зелен червен син

Силиконски Прашка Покрие Случај за JBL Полнење 3 Преносни Мека Заштитна Маска за JBL Charge3 Bluetooth Звучник Црна, Зелена Црвена СинаОпис : Специјално Дизајнирани за JBL Charger3 Пренослива Безжична Bluetooth Звучници, Мека и Лесна за Носење, Голема Заштитна за jbl полначот 3 Bluetooth Звучници, Заштита на Звучникот Од Гребнатини Dings и Вдлабнатини...

BGN 14.00 16.96

Калъф защитна чанта кутия калъф за Бауърс & Wilkins T7 Creative Sound Blaster Roar 2 / Creative Sound Blaster Roar Speaker

Производи со користење на високо квалитетни материјали обработка, заштита на животната средина ослободени од контаминација, лесен, удобен за носење, е посебен патување заштита торба, можат ефикасно да се заштити вашиот bluetooth звучници.Функција : 1.Материјал : Кадифе + ЕВА+Најлон2.Боја : Црна3.ДИМЕНЗИИ : 11.4" x 5.4" x 2.6" инчи.4.Пренослив,мода,светлина и голема заштитни случај за Bowers & Wilkins T7 Креативни Звук Blaster Рев 2 / Креативни Звук Blaster Рика 1 bluetooth звучници, заштита на thespeaker од штрајк и scrape.5.Мала тежина,прашина и нула доказ,вода registance,преносни и модата,голема заштитни случај за Bowers & Wilkins T7 Креативни Звук Blaster Рев 2 / Креативни Звук Blaster Татнежот bluetooth звучници,заштита на звучникот од штрајк и scrape.6.таа има простор да го носи вашиот Bowers & Wilkins T7 Креативни Звук Blaster Рев 2 / Креативни Звук Blaster Татнежот полнач,Кабел,па ќе не грижете се, во секое време.Пакетот вклучува : 1* на Случај1*лепенка (не вклучуваат Bluetooth Звучник.само случај.)

BGN 24.00 29.97

Linhuipad 90 мм изкуствена кожа възглавници слушалки и калъфи за MDR V-700DJ V500DJ 2000 бр./лот

Linhuipad 90mm СТП Кожа Перници слушалки опфаќа за MDR V700 DJ V500 DJ 2000 PCS / многуОпис : Боја : Црна Направени од вештачка кожа Висока еластичност, трајни и мека увото пена ќе го подобрите басот перформансите на вашиот приклучок за слушалки Confortable за вашите уши Компатибилен за MDRV700 DJ , MDRV500 DJ Висок квалитет сунѓерот материјал...

BGN 1086.00 1262.40

Конектор 3.5 мм аудио от мъжете на мъжа кабел правоъгълен плосък кабел Aux слушалки с микрофон

3.5 mm Аудио Џек Машки да Машки Мозок Десен Агол Рамен Помошен Кабел за Слушалки со Микрофон OFC кислородfree) бакарна жица, тестенини рамен жица, Лизгачот за јачина на вредноста, компатибилен со Android и IOS системи...

BGN 12.00

Подмяна на амбушюров амбушюры възглавници за Marshall майор Майор II и Майор II Bluetooth слушалки амбушюры на кутията

Замена Earpads уво подлога Перници за Маршал Големи II и Големи II Bluetooth Слушалки на Уво, Перници Покрие Карактеристики : 100% сосема нов...

BGN 7.98

Linhuipad 40 мм Отвор пяна стъкла микрофон покриване на гъба на предното стъкло за преносими микрофони интервю в 3 цвята бъдат

Linhuipad 40mm Дупка Пена Ветробрани Микрофон Покрие Сунѓерот Бришачи за Рачни Интервју Микрофони 3 боиАко нема посебни барања, тогаш ние ќе брод случаен боја .Карактеристики : 100% сосема нов + добар квалитет пена материјал во густината...

BGN 18.00 20.16

12V 60W стерео цифров аудио усилвател на мощност такса електронна схема модул направи си САМ

Материјал : алуминиум Ладење+Соберат на исправноста на одборот одборот користи TDA8946 моќ чип, 6.5 моно седиште, номинална моќност 15 W X 2 Врв моќност 30 W +30 W...

BGN 10.00 12.24

FM / AM/SW Радио Стерео високоговорител MP3 музикален плейър Super bass TF Card USB Aux PC мобилен телефон многофункционален LCD екран портативен

FM / AM / ШВ Радио Стерео Звучник MP3 Плеер за Музика Супер бас ТФКартичка USB Помошен КОМПЈУТЕР Мултифункционален Мобилен Телефон LCD Екран ПреносниКарактеристики : Multiband радио спикер, поддржува FM / AM / AW функција, автоматски го скенира каналДиректно читање на музички датотеки од вметнување ТФкартичка, поддршка ТФкартичка музика играње на чекањеУ диск аудио играње на чекање, аудио фајлови трансфер директно од У диск и други конекција со USB уредиСо LCD екран, јасно покажува играње состојбаВграденво 1000m Ah батеријатаИнформација за производот : Дизајн : ПреносниКомпатибилен со : Мобилен телефон,КОМПЈУТЕР,Таблет КОМПЈУТЕР,ТФ / Micro SD КартичкаПоддржува : FM), loudspeaker (Звучник,ТФКартичка Музика Игра,Контрола на Јачина на звукКонекција : БезжичнитеИнтерфејс : 3.5 mm Аудио,Моќ Полнење Порта,ТФКартичка Слот,USB2.0Audio Source : Електронски Производи со 3,5 mm Приклучок,Електронски Производи со USB порта,ТФ / Micro SD КартичкаМатеријал : ABSГоворникот Отпорност : 3 ohmТФКартичка Продолжување : 32 G до Максимум.(Не Се Вклучени)Број на Говорници : 1 звучник со LF дијафрагматаЗвучен канал : МоноИзлезна моќност : 3 W ( max )Време во мирување : над 20 часаFreq : 80 HZ18 KHzS / N : 87d BFM Радио Фреквенција : 87.5108 MHzРаботен Напон : 3.7 VКапацитетот на батеријата : 1000m AhВреме на полнење : 3 до 4 часаРаботно Време : од 5 до 6 часаБатерија Тип : BL 5 C Литиумјонска Батерија( вклучена во пакетот )Батеријата Напон : 3.7 VПакет тежина : 0.303 kgПроизвод големина (L x W x H) : 12.80 x 8.30 x 2.90 cm / 5.04 x 3.27 x 1.14 инчиПакет големина (L x W x H) : 15.00 x 10.50 x 4.50 cm / 5.91 x 4.13 x 1.77 инчиПроизводот Се Прикаже : Пакет Содржина : 1 x FM / AM / ШВ Радио Стерео Звучник1x BL 5 C Литиумјонска Батерија1 x Полнење преку USB Кабел,1 x Аудио Кабел, 1 x англиски Упатство

BGN 29.00 41.52

Безплатна доставка 30Pin A2DP V3. 0 Bluetooth музикален приемник за Yamaha TSX-130 почти всички динамиката на Philip SONMUSE

( Продавницата треба да биде : Best Step Меѓународни Продавница не Best Step Internation Продавница, ја внеле погрешна и не може да се промени....

BGN 31.98

Зарядно устройство за люлката на Sony Walkman NWZ-W273S MP3-плейър (BCR-NWW270) VG Hot Selling L060 hot

Материјал : Пластични Боја : Црна Тип : Полнење Лулка Полнење База за Sony Walkman NWZW273 и NWZW273 S Спортски MP3 Компатибилни Слушалки Бренд : За Sony Компатибилен Модел : За Sony NWZW273, За Sony NWZW273 S Должина на Кабел : 1 M Нема Мало Пакет Количина : 1 Pc (Само Полнач, Не се вклучуваат Bluetooth Слушалки) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 12.00 14.75

KEITHNICO 5 чифта силиконови слушалки подмяна на ушни накрайници ушния пъпка ушни гелове с футляром за съхранение кутия за Samsung S6 Edge G9250 G9200

5 Пара Силиконски Слушалка Замена Eartips Уво bud Уво Гелови Со Чување Кутија За Samsung S6 Работ G9250 G9200Answer : ___________________________ Note : ова силикони замена одговараат за samsung S6 Работ G9250 G9200,не одговараат за други Samsung модели...

BGN 4.00 4.85

Linhuipad силиконови накрайници за уши гел ушни калъфи за bose ie2 ie3, 1 чифт / лот безплатна доставка

Linhuipad Силикони eartips Гел уво опфаќа за bose ie2 ie3, 1 пар / многу бесплатен превозотPls се запишам на големината треба , ако без барања, тогаш ние ќе брод во Lare или средна големина .Силиконски уво опфаќа за Bluetooth слушалкиПерат & ЗаменливиУдобно силиконски материјал100% гаранција quanlity

BGN 7.00 7.98

OKCSC професионален 4.4 мм балансиран кабел 3.5 мм мъжки с 8 ядра на единичен посеребренный аудио кабел за Sony NW-WM1Z

Професионални A4.4mm Избалансирани кабел 3,5 mm Приклучок 8 Јадра Еден Позлатен Сребрен Аудио Кабел За Sony NWWM1 ZКарактеристики на производот : добри аналитички, транспарентен, широка звук поле, тројно урамнотежен карактер, голема емотивното изразување и звукот на рамнотежа.Жица линија Карактеристики : тројна конвергенција урамнотежен карактер, атмосфера, звукот, силно чувство на сцената, чувството на брзина и како многу добро; резолуцијата е да се потенцира предностите, звук јасна и чиста; тоа е мазна, добра еластичност, добра влага, ниска се нурне длабоко, моќни.Должина : околу 10cmMaterail : Еден сребро.Стоковните лемење : WBT сребро лемење

BGN 76.00 94.40

3,5 мм Dual Audio Line Headset Jack за слушалки Дърва One In Two Couples Влюбените адаптер за iPhone MP3 MP4 портативен медиен плейър

3.5 mm Двојно Аудио Линија Слушалки Џек Слушалка Splitter Еден Во Два Пара Љубовници Адаптер За i Phone MP3 MP4 Преносни Медија Плеер3.5 mm машки да dual женски слушалки џек адаптер splitterНаправени од издржлив материјалТекст : една 3.5 mm стерео машки приклучокИзлез : две 3.5 mm стерео женски приклучоциСе поврзува и до две стерео 3,5 мм слушалки од една аудио изворДава пристап до 2 луѓе слушање на музика од вашиот уред со само еден 3,5 мм џек во исто времеЕдноставен и лесен за употребаЕдноставно приклучете го адаптерот во вашиот музички плеерПотоа поврзете 2 групи на 3,5 мм слушалки во двојна женски приклучоциДолжина : 17cmБоја : БелаКомпатибилен со : За i Phone 1 Генерација 2 GЗа i Phone 3 G / 3 GsЗа i Phone 4 G(4та генерација)За Сите i Pod моделиWalkman сите моделиПренослив CD / DVD плеерMP3 играчиКомпјутерски сите моделиДруги уред со 3.5 милиметарски џек слушалкиПакет Се Вклучени : 1 * 3,5 мм Машки да Dual Женски Аудио Сплит Адаптер Бела

BGN 1.09

Безжична система екскурзовод 0.6 W 1 FM трансмитер+5 FM радио приемник за насочване на църковно събрание на система за прехвърляне на Y4409

Безжична Туристички Водич Систем За 0,6 W 1 FM Предавателот+5 FM Радио Приемник за Насочување Црква Состанок Систем за Превод Y4409Овој безжичен туристички водич систем се состои од еден Трансмитер и 2 парчиња радио приемник...

BGN 152.00 188.00

Оригинален BENJIE K9B HiFi Sound сензорен екран, MP3 плейър ултра-8 GB музикален плейър 50 часа възпроизвеждане запис на глас и FM радио

Спецификација : големина на Екран : 1.8 инчен,128 * 160px TFT Екран Меморија : 16 GB Меморија тип : Флеш Меморија Експанзија картичка : Поддршка за Micro SD(ТФ) картичка за да 128 GB Звучен ефект : Класа, Поп, Рок, Бас, Џез, Јазик : Поддршка 28 видови јазик, англиски јазик, француски јазик, руски јазик, италијански,чешки,шпански........

BGN 49.57

Шумоизолация съвети за слушалки слушалки втулки, тампони пяна с памет съвети и силиконови слушалки, аксесоари за слушалки K5

Ако Ви Се Допаѓа Овој Објект,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Wish List",Доколку Ви Се Допаѓа Нашата Продавница,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Продавница Листа"...

BGN 4.00 5.49

Най-новият FENGRU 18 акции 4 ядра монокристален мед в позлатен сребърен подмяна на проводници за слушалки на тел САМ слушалки за обслужване на кабели

Најновите FENGRU 18 акции 4 основни еден кристално бакар позлатен сребрен Замена жица Слушалки Жица DIY Слушалка Одржување на ЖицаСпецификација : Кабел должина : Околу 1.2 M±5cmГлавниот : главната линија со дијаметар од 2,5 mm, со дијаметар од 1,5 mmДијаметар : навој дијаметар : 2,5 MM;Главната линија : 80см; Заменик линија : 40cm; Вкупна должина : 120cm±5cmЛинија Материјал : 18 акции 4core висока чистота OCCПриклучок : Американски стандарден приклучок од 3,5 позлатени високи премии (за мобилни телефони, играч, компјутер, mp3, mp4, CDмашини, засилувачи и други аудио интерфејси)Жица материјал : Еден кристално бакар позлатен сребрена жицаРеалната Слика :

BGN 14.00 17.01

1.2 m GY-Seiris 5N OCC посеребренный PVC кабел за Ultimate Ears ЕС TF10 TripleFi 15vm M-Audio

Објектот Состојба : Brand New без мало пакет.Слушалките се надополни кабел увезени висока чистота Сребрена жица,Рачно изработени четирижица спирала ткаат внимателно направени,Приклучоци, сублинија, заклучување на жица линија делови се користат шприц процесПродуктната Линија база : ПВЦПроизвод Материјал : OCC Позлатен СребренПроизвод Приклучок : 3.5 MM Метал приклучокПроизвод Должина : 120 CM ± 5 CM , Главната Жица 2.2 mm ,Гранка Жица 1.8 mmПроизвод Забелешка : Јапонски бела врвот на температурата на лемење станица WBT сребро лемењеКарактеристики на производот : висока фреквенција на звук аналитички темелно светла, АКО чиста, ниска масленост, не, возбудлива белешки вистинската природа на повторувате.ПлаќањеУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 888.00

JOYTOP аудио адаптер USB Bluetooth музикален приемник, 3,5 мм bluetooth адаптер за кола за Iphone говорител музикален приемник донгл адаптер

JOYTOP аудио адаптер USB Bluetooth Музички Приемник 3,5 мм bluetooth адаптер за во Автомобил за Iphone говорникот Музички Приемник Dongle адаптерКарактеристики : 1...

BGN 6.00 7.50