• Ново
2M*2M общото домакинство и заводское пожар, оборудване, оцениха одеяло, помагат да се спаси одеяло, огнеупорным материал.

2M*2M общото домакинство и заводское пожар, оборудване, оцениха одеяло, помагат да се спаси одеяло, огнеупорным материал.

BGN 69.92
BGN 66.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка

производот
Оган ќебе
големина : 2mx2m=6.56 ft*6.56 ft
Количина : 1pcs.
За гасење на принципот :
Покривање на оган, блокирање воздух за да се допре до оган главната цел на употреба :
Оган ќебе е главно се користи за првичните за гасење на пригоден алатка за бизнисите, трговски центри, бродови, автомобили, цивилни објекти и други прилики. Особено погодна за семејни и хотелски кујни, хотели, забавни сцени, бензински пумпи и на некои други места лесно да се фати оган. Се спречи ширењето на пожарот и да избега со заштита.
За луѓе кој мора да биде подалеку од топлина на телото, беше еден од најпознатите безбедност и ефикасни надворешниот заштитен слој, нерамна површина и е многу лесно да се заврши објекти, еден вид на бизниси, продавници, бродови, автомобили, цивилни објекти на едноставен противпожарни алатки особено погоден за домашни кујни, хотели, забавни места, бензински станици и други прилики некои лесно оган за да се спречи ширењето на огнот ситуација.
Оган ќебиња се изработени од стаклени влакна и други материјали специјално обработена ткаенини, топлина и пламен може да игра улога во изолација, може да се користи за да го изгаснат огнот пан или drape телото да избега.
Може да се употребуваат без да се оштети случаи, во споредба со база на вода, во прав сува оган extinguisher :
1 нема рок на траење;
2 по употреба не се произведуваат средно загадување;
3 изолација, висока температура;
4 лесно да се носат, едноставна конфигурација, брзо може да се користи кога нема штета може да се користи.
Како оган ќебе е многу мека текстура на оган апарати, во случај на пожар почетната фаза, да се најголемата брзина и кислород бариера оган,
Контрола на катастрофа се шири, но исто така и како заштитни објекти се користи да избега во текот на времето, онолку долго колку што се завиткани во ќебе телото, поради ќебе со себе анти-
Оган, топлинска изолација карактеристики во бегство процес, човечкото тело може да биде добро заштитени
Главни апликации :
1, во случај на пожар, пожар избега ќебе обвиткан на неговото тело или тело заврши објекти спасени, брзо избегал од сцена, како само-помош или безбедноста евакуација обезбедува добра помош.
2, едноставна алатка за првичниот оган компании, трговски центри, бродови, автомобили, цивилни објекти и други прилики. Особено погодна за семејни и хотелски кујни, хотели, забавни сцени, бензински пумпи и на некои други места лесно да се фати оган. Се спречи ширењето на пожарот и да избега со заштита.
Оган ќебе за да го користите и користи :
1, огнот бегство : оган ќебе околу него и го донесе серии чад маски, брзо од сцена. Оган ќебиња може да биде изолиран од пламен за да се намали оган температури.
2, индустриската безбедност : челични лимови, електрични лачно заварување обработка, хемиски лаборатории, котлара и искри може лесно да предизвика пожар ситуацијата, можат да го издржат искри летаат, згура, заварување spatter, итн., игра изолирани работни места, одделени работи слој, за да се спречи ризик од пожар може да биде предизвикан од заварување работа.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
l

Подобни продукти в категория

CE 9L 300bar 4500psi сертифициран газова бутилка шофиране въглеродни влакна PCP еърсофт SCBA цилиндър с капак M18*1.5 и газ станция-K

Секој кој споделување на нашиот Aliexpress врска со вашите пријатели на Facebook ,Скопје, Pinterest, VK,Twitter или Instagram и да соберат десет сака да добиете $10 купон со екранот, купонот може да се користи кога ќе се трошат $300 или повеќе еднаш во нашата Aliexpress продавница...

BGN 575.52

алармени системи за сигурност на дома детектор за дим топлинна аларма

СПЕЦИФИКАЦИИОперативен Напон Спектар : 9 да 28 VDC Volts Неполаризирани Режим на Струја : ≤60µA 24 VDCМаксимална Аларм Струја (на LED : ) ≤30m A 24 VDC Оперативни Влажност Опсег : 10% на 93% Релативна Влажност, НекондензирањеТемпературата на работа Опсег : Чад Чувствителност : 0.150.30 d B mФиксна Температура Оценка : Стапка на Пораст Откривање : Висина : 55 mm инсталиран во База Дијаметар : 103 mmПочитувани Пријатели, ве Молиме љубезно Забелешка : 1...

BGN 14.24

С капак, чаша PCP пушка 4500psi 3Л високо налягане на сгъстен въздух от въглеродни влакна цилиндър-K

Секој кој споделување на нашиот Aliexpress врска со вашите пријатели на Facebook ,Скопје, Pinterest, VK,Twitter или Instagram и да соберат десет сака да добиете $10 купон со екранот, купонот може да се користи кога ќе се трошат $300 или повеќе еднаш во нашата Aliexpress продавница...

BGN 253.00 337.90

(1 бр)Начало сигурност пожароизвестяване тел дим сензор NC няма регулиране на изходния сигнал на интелектуална аларма аксесоари

Вовед : Овој производ име фотоелектрически чад(тука во по нарекува детектор)укажува на чад од неколку инфраред диоди,принципот на откривање е granule во чад може да се одразат инфрацрвена светлина.инфраред диоди се сместени во специјална комора.комората може да shield надворешни светлина,но не влијае на чад во тоа.иако не постои пушач,диоди можат да примаат многу слаба инфрацрвена светлина.кога чадот запишување на комората,диоди можат да добијат повеќе и повеќе светлина,и thedetector може да се даде сигнал на аларм кога чад attains на одредени густина,со цел да се намали пречките и пониска потрошувачка на енергија,на емитуваат коло усвојува пулсот сигнал.производот во согласност со вмрежување пристап е поделена на 4 звучнициФункција : 1.силна адаптибилност за околноста2.SMT дизајнот,висока стабилност3.935 VDC широк напон работен опсег4.нискиот режим на струја5.напојување неполаризирани на текст6.трепка led моќ индикатор7.метал shield,антиелектромагнетни inerference

BGN 17.12

MOOL AC 220V 100mm 4 inch Dia Schools Fire Alarm Round Shape Electric Bell Red

Име На Производ : Електричното ЅвоноНоминална Напон : AC напон 220 VТоп Дијаметар : 100mm / 4 инчен;База Дијаметар : 115mm / 4.5 inchВкупна Висина : 5cm / 2 инчен;Материјал : Метал, ПластикаБоја : Црвена;Тежина : 378gМетал бел и пластична база, круг, дизајниран со 2 жици.Погоден за станбена зграда, канцеларија, фабрика, училишта, продавници, хотели, фабрика, на јавни места, итнПакет Содржина : 1 x Пожар ѕвонаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 15.01

2017 нов черен 9L въглероден цилиндър 300bar 4500psi пейнтбольный резервоар композитен цилиндър газ за боклук и клапан и резервоарът станция-E

Секој кој споделување на нашиот Aliexpress врска со вашите пријатели на Facebook ,Скопје, Pinterest, VK,Twitter или Instagram и да соберат десет сака да добиете $10 купон со екранот, купонот може да се користи кога ќе се трошат $300 или повеќе еднаш во нашата Aliexpress продавница...

BGN 442.00 589.60

Адрес за термични детектори за топлинна аларма, работа с адресна панел електронното кодиране на топлинна аларма

I Производ преглед920 E addressable топлина детектор (Детектор подолу) е споени производ на mn300 серија пожар контролни панели...

BGN 270.40

Начало автономна подключаемая запалим с гласови предупреждение аларма сензор, изтичане на втечнен газ детектор за изтичане на втечнен газ

Дома Самостоен PlugIn Запалива Со Глас Предупредување Аларм Сензор лпг гас детектор на истекувањеПроизвод Вовед : Производот е паметен запалива гас детектор со гласовен потсетник , микропроцесори контрола...

BGN 21.41

Китай supply 3Л 30Mpa 4500psi air bottle with aluminum liner четки composite carbon fiber for pcp hunting rifle or Paintball Игра-K

Секој кој споделување на нашиот Aliexpress врска со вашите пријатели на Facebook ,Скопје, Pinterest, VK,Twitter или Instagram и да соберат десет сака да добиете $10 купон со екранот, купонот може да се користи кога ќе се трошат $300 или повеќе еднаш во нашата Aliexpress продавница...

BGN 240.00 320.30

Работа DC9V автономно пожароизвестяване независим фотоелектричния детектор за дим за дома

DC9 V Батеријата Работа, самостојна Независна Детектор на ЧадФункција : 100% сосема нов и висок квалитет.Оган Детектор на Чад Алармот, општа намена идеален за сите области : куќа, продавница, хотел, ресторан, канцеларија, зграда, училиште, банка, библиотека, компјутерска куќа и storehouse итн.Сигнализација и да ги предупредат луѓето остануваат далеку од опасност поле кога тоа откриен чад.Спецификација : Независни Фотоелектрически детектор на Чад од батеријата Влезен напон : DC9 V батеријата Статична струја : ≤20u A Аларм струја : ≤15m A Аларм од стави : Звук и Флеш Аларм Алармот Ниво на Звук : ≥85d B / m Температура дијапазон : 10℃~+50℃ Влажност : 0%~95%RH(Без кондензација) Чувствителност : 0.5 d B / m (±0.1 d B / m) Стандард : CE

BGN 10.32

Конвенционален термичен детектор 2 проводный топлинен детектор работи с всички конвенционални панельными дифференциальными и фиксирани температурни детектори

ОпштиWT105 C Конвенционалните Топлина Детектор, Работи со Напредни MCU Експерт Алгоритам Софтвер.Клучни Спецификации Посебни Карактеристики Тие работи совршено со сите конвенционалните оган контролни панели Dual Led диоди за 360степен видливост Напредни MCU Експерт Алгоритам Софтвер...

BGN 190.40

2Л нова актуализация PCP пейнтбольный резервоар/4500psi carbon fiber цилиндър с CRPIII-96-2.0-30-т-в

ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме избришете тип што треба, Ако треба CE сертификација, само CRPIII962.030Т се достапни Ако не се спомене тип што треба, ние ќе ви испратиме стохастички Секој кој споделување на нашиот Aliexpress врска со вашите пријатели на Facebook ,Скопје, Pinterest, VK,Twitter или Instagram и да соберат десет сака да добиете $10 купон со екранот, купонот може да се користи кога ќе се трошат $300 или повеќе еднаш во нашата Aliexpress продавница...

BGN 211.00 281.60

2-wired дистанционно управление LED червен цвят

2жица Далечински управувач,Црвена БојаПочитувани Пријатели, ве Молиме љубезно Забелешка : 1 Ве молиме да се разбере односите помеѓу вредност на Фактура изјава(за сопствени грешки) и ризикот во вашата земја, како што се Бразил...

BGN 720.00

Адресуемая контролен Панел пожароизвестяване един контур за 324 адреси

Addressable Пожар Control Panel една Јамка за 324 адреси I Општ описНа MN300 E е нов тип на аналогни пожар контролен панел кој има 324 алармот на контрола поени (детектори и модули кои се карактеризираат со целосно измешани кодирање, неполаритетот и два автобуси)...

BGN 1918.40

Безплатна Доставка!Нов кабелната мрежа сензор детектор за дим за домакините компоненти детектор за дим аларма за gsm-аларма

Новата Кабелска Мрежа Сензор Детектор на Чад За Домаќин компоненти Детектор на Чад Аларм За gsm аларм системОпис На Производот : 1.Оперативен напон : DC12 VDC30 V2.Алармот струја : 1025m A3.Оперативен температура : Помалку од или еднаква на 12m A4.Оперативен температура : 10 ~+55 целзиусови Степени5.Оперативен влажност : Помала или еднаква на 95%RH6.Аларм за излез : жичана мрежа излез7.Алармот индикатор : LED8.Откривање област : 20 квадратни метри9.Осетливост : 0.5 db / m10.производ тежина : 0.21 kg11.Производ Големина : 103*53mmПакет Содржина1 x Жичен чад сензор ви Благодариме за посетата на нашата продавница и добредојде следниот...

BGN 16.00 17.28

Детектор за дим Светоэлектрической батерии за пожароизвестяване оптически с детектор за дим CE DC9V

ОпштиDG312 Батеријата Напојува Фотоелектрически Чад Аларм со одлична стабилност и висока осетливост.Клучни Спецификации Специјални ФункцииИзвор на енергија 9 V Батерија (вклучени).Аудио Аларм 85d B 3mТемпературата ОпсегВлажноста во Опсег од 5% 95% релативна влага(RH)Сензор : ФотоелектрическиДимензии : дијаметар 105mm во дијаметар x59mm длабочинаИнтерконекции НеЛесно да се инсталира со монтажа база вклучениПогоден за секоја собаСлаба батерија сигналТест копчето за едноставни тестирањеПочитувани Пријатели, ве Молиме љубезно Забелешка : 1...

BGN 158.40

Гореща фотоэлектрическая GSM SMS димна аларма безжичен детектор за дим и сензор за пожароизвестяване King Pigeon DT-02

433 MHZ Топлина и Детектор на Чад Безжични GSM Пожар Сензор Следи Security System Самостоен Поврзете Аларм Панели 2 парчиња DT02Име : Соединение Сензор На Температура НаМодел : DT02Комплексот Сензор на Температура е посебна за нормално температура и чад откривање апликации, на пример : Facotry, Лабораториски, музеј, магацин, wareroom, storehouse, депо, депозитар, депозитар, генератор соба, машина соба, моторот соба, итн...

BGN 31.84

Автоматична станция за ръчно освобождаване газов контролер, система за противопожарна защита ръчна работа станция на издаване с панел за гасене на пожари

1.Компатибилен со сите противпожарни panel 2.Копчето за ослободување и СТОП копче 3.Две копчиња се заштитени со стакло залив Прирачник за Ослободување Станица компатибилен со сите противпожарни панел...

BGN 16.00

Конвенционален термичен детектор 2-проводный, MCU конвенционален термичен детектор работи с панел

2жица,MCU Конвенционалните топлина Детектор;Пожар СистемWT105 Конвенционалните Топлина Детектор, Работи со Напредни MCU Експерт Алгоритам Софтвер.Клучни Спецификации / Посебни Карактеристики Тие работи совршено со сите конвенционалните оган контролни панели Dual Led диоди за 360степен видливост Напредни MCU Експерт Алгоритам Софтвер...

BGN 158.40

безплатна доставка обикновен детектор за дим и топлина с релейным изход milti sensor smoke detector heat alarm

ОпштиFT143 Чад &Топлина Детектор со реле излез, Работи со Напредни MCU Експерт Алгоритам Софтвер.Клучни Спецификации / Посебни Карактеристики Тие работи совршено со сите конвенционалните интелигентни оган контролни панели Напредни MCU Експерт Алгоритам Софтвер...

BGN 190.40

(1 бр.) 12VDC жичен Защита на дома за сигурност, въглища, природен газ, LPG аларма детектор за течове на газ ключ сензор NC / NO релеен изход

Функција 1.Донесен посебен гас сензор, никогаш не obtuse ,пониска потрошувачка, продолжување на користење на живот 2.особено дизајн , открива јаглен, гас ,природата гас LPG ...

BGN 15.00 15.71