• Ново
RG318 етнически Тибетски Бял мед, ръчно изработени оплетка 14 мм отворена задната пръстен винтажное непальское регулируем пръстен

RG318 етнически Тибетски Бял мед, ръчно изработени оплетка 14 мм отворена задната пръстен винтажное непальское регулируем пръстен

BGN 6.38

Сума
Налично за поръчка


Слика :
Опис :
Метал : Тибетската Сребро.
Камен : нема камен
Ширина : 1.4 cm
Дијаметар : прилагодлив
Ве молиме љубезно ве молиме да забележите, Тибетански Среброто не е сребро 925, Traditonal Tiebtan сребро беше сребрена бакарни легури, сребро содржина беше многу помалку, Модерен Тибетската среброто е всушност бакарни легури.Обично се користат метални одлуки-стар занает, полн со стари вкус, прикажување на стариот сребрена боја, antiqued вид мода.) **
Шопинг Совети :
*Сите предмети се рачно изработени,значи,не е толку совршена како машини дали;pls љубезно ве молиме да забележите.
*Кога нарачување Мулти предмети, pls ги стави во Еден шопинг количка, и изберете ја Истата превозот начини, на овој начин, ќе треба да плати само Еднаш во Комбинација превозот цена.
*Кога цел вредност до ќе добиете БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК.
*Кога цел вредност до Слободни Кина Пост Воздух Mail превозот на располагање.
*Кога цел вредност до Слободен Воздух Express (EMS,DHL,UPS-от или Fed Ex) се достапни,ние го избере најдобриот начин.
*Ако поголема цел, ве молиме контактирајте со нас за подобра попуст.
*Било quesitons или барања, контактирајте со нас во секое време, ние ќе се вратам на вас наскоро.
Повратни информации :
Уживајте онлајн Шопинг! Купи директно од Тибет! Повеќе За Производот

Всичко за продукта

Размер На Пръстен:
Промяна на размера
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Модни модели
Номер На Модела:
16000318
търговска марка:
Сексемара
Формамодел:
Непостоянен
Тип Инсталация:
Няма
Широчина На Повърхността:
14mm
Стил:
Реколта
Случай:
Годишнина
Материал:
Метални
Вид На Пръстените:
Годежни Пръстени
Тип На Метали:
Мед
Пол:
Унисекс
Характеристика:
Оплетка Пръстен Ръчна Изработка
Фигура:
отворете задната пръстен
Метални:
Бял Мед
Ширина:
1.4cm
Диаметър на:
регулируема
Произход:
Непал

Подобни продукти в категория

Огромен стил дизайн син огнен опал сребърни пръстени, бижута на американските 6.5 7.5 OR513A горещи продажба

Чекор 1 Подготви се лизга на хартија,и вратоврска на вашиот прст.Чекор 2 Направи на раскрсницата на хартија.Чекор 3...

BGN 10.00 12.77

Леко рядък стил дизайн син огнен опал сребро щампован циркониеви пръстени, бижута на американските 6.5 6.75 7.5 7.75 OR442

МеталСребро ПозлатенГлавниот КаменОпалДодаток КаменЦирконотГлавниот Камен Големина9x11mmТоп димензија14mmПакувањеПареа меур Изградба на Квалитетот Prong поставување Сребро Позлата позлатен Прстен големина #6.5 #6.75 #7.75 #7.5

BGN 8.00 13.12

Мода Сладки Малки Сърцето Пръстен, С Блясъка На Жена, Любов Пръстени На Едро Безплатна Доставка

Моден симпатична малку срца прстен, гламурозна жена љубов прстен, трговија на големо бесплатен превозотПовратни информацииВашето мислење е навистина важно за нас,ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави голем фидбек(5 Ѕвезди), ако сте задоволни со вашиот производи и услуги Од нашиот.Ние секогаш им понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или Негативни(12 ѕвезди) повратни информации,ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши проблемите и да ве остават среќен шопинг расположение тука.Ви благодариме.Контактирајте со насВе молиме не двоумете се да контактирате со нас ако имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето.Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство.

BGN 8.00 9.50

Три Слоя Неръждаема Стомана За Мъже, Пръстени С Високо Качество, Реколта Пръстени Спортен / Casual Sieraden Анел Masculino Пънк Мода Мъжете Бижута

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ100% Сосема Нов & Висок КвалитетМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликБоја : Сребрена БојаПакетот вклучува : 1 КОМПЈУТЕР ПрстенГолемина на : НИ големина 7(Внатрешен дијаметар : 17mm)НИ size 8(Внатрешен дијаметар : 18mm)НИ големина 9(Внатрешен дијаметар : 19mm)НИ големина 10(Внатрешен дијаметар : 20mm)НИ големина 11(Внатрешен дијаметар : 21mm)Answer : ___________________________ Note : Бои можеби малку различни, поради различни монитори.Ве молиме оставете малку прирачник за грешка при мерење 15мм.Ви благодариме за вашиот љубезно разбирање.Имајте пријатен шопинг.

BGN 4.00 5.39

Сребърен тон Spinner Chain Линк Band Ring мъжки пръстени от неръждаема стомана, модни бижута 50 бр./лот смесени

Големина : 17 / 18 / 19 / 20 / 21 мм прстен внатрешниот дијаметар.Ширина 7.5 mmПродажбата на моделот : микс цел.Состојба : 100% сосема нов.Квалитет и прифатлива цена.Обезбедување на вредност за пари.Ви благодариме за вашето внимание!Ќе задоволството на Нашите Извршување!Ако имате било какви прашања, молам контактирајте ме!КУПИ ТОА СЕГА!Превозот : 1...

BGN 55.98

Войници Титан пътешествие на Запад Кралят на маймуните мъжки пръстен самоличността на древни животни мъжки бижута пънк мода мъжки пръстен anillos

Опис : Точка Име : Мажите Ѕвони , Ѕвони Големина : 7#,9# 7# = Внатрешен дијаметар 18mm,9# = Внатрешен дијаметар 20mm, Прстени Материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : антички сребро,злато,челик (како слика show) Занает : Нема алергии,никогаш нема да избледи Повод : Годишнина / Партија / Business / Годишнината / Подарок Количина : 1pc По Продажба на Услуги : Ако прстени имаат било каков проблем,само нас контакт или оставете порака за нас во секое време.

BGN 12.00 17.10

Жените калаит зелен камък на камък пръстен с винтажным стил сребро регулируем размер на бижута безименен пръст RN-610

Жените Тиркизна Камен Прстен, со Гроздобер Стил Сребро Прилагодлива Големина Накит Прст Прстен RN610Опис : Тиркизна прстени, од Легиран со тиркизна прстен, прилагодлива големина desgin.1.Материјал : Цинк легура, позлата антички сребрена боја, Тиркизна.2.Големина : Прилагодлив.НОВИ ПРИСТИГНУВАЊЕ! Гроздобер антички позлатен кул черепот со нож прстен,elasty,2 бои, RN616 парчебесплатен превозот,Овален облик на солза тиркизна накит, прстени,3pcs многу, rn526 многу3 парчиња / многуТрговија на големо Жена Мода Прстени, Преголеми Бисер Pendant Прстени Накит,шарм прстени, RN459 парчебесплатен превозот , еден пар на птица прстени со црвени светла кристал украсен прстени накит,2 бои,6pcs многу,секој 3pcs,rn589 многу6 парчиња / многубесплатен превозот, орел отвори крилата прстени , со кристал бисер ,кул прстени,rn490 парчебесплатен превозот, емајл око стил на дизајн поставен бисер прстени ,RN386 B парчеиграње сакаше птица поставен прстен, три прст прстени,уникатен прстени, RN623 парченајновиот бисер прстен desgin, домот имитација бисер накит, прстени со прилагодлива големина, со бесплатен превозот,3pcs многу,RN609 многу3 парчиња / многуПролетта на Ѕвонење Акрилик Рамен Камен Ѓердан, Голема Pendant Буци Ѓердан, Бесплатен Превозот, NL1737 парчеБуци Злато Chainmaille Obit Ѓердан Лигавче Ѓердан,Бесплатен Превозот, NL1732 парчеПромоција+бесплатна испорака!! 3colors(сина,зелена,brwon),Сомот јаже tassel pendant ѓердан,NL1676 парчеНови Пристигнување+Бесплатен превозот,Мода персоналните шарени монистра поврзани двоен синџир ѓердан,NL1671 парчеБесплатен превозот+промоција,Двоен синџир злато / црна ѓердан со модата лак pendant, NL1667 парчеНови Пристигнување! leaf,срце облик & синџир капка pendant ѓердан(боја : кафена),NL1665 парчеПромоција!!! Пинк СТП кожа синџир ѓердан со пердув облик легура pendant,NL1666 парчеМоден Накит,сребрен синџир пеперутка & пердув pendant ѓердан,бесплатен превозот,NL1670 парче

BGN 4.00 4.78

Промоция на големи капки вода във формата на пръстен кристали от Swarovski пръстени за жени сватба сватбени декорации

Облечен Повод : Секојдневниот Носат / Office / ШопингПодарок за : Девојка / Жена / МајкаПогодни за : Млади и Зрелост и женскиМатеријал : Родиум позлатен & Сваровски Елементи КристалноПакување : Хартија, картон и Opp вреќаПрашања од клиенти1...

BGN 16.00 23.15