• Ново
Нов стартер за Toyota Lift Trucks 2H Engine, LESTER 16896,2-2106-ND,JS666

Нов стартер за Toyota Lift Trucks 2H Engine, LESTER 16896,2-2106-ND,JS666

BGN 208.00

Сума
Налично за поръчка


НОВИ стартер за Тојота Лифт Камиони 2 H Мотор,ЛЕСТЕР 16896,2-2106-ND,JS666
Гаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА за СЛОБОДНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 1-15days според количината Оем Референтен : ЗА WAI : 16896 N, 2-2106-ND
ЗА ЛЕСТЕР : 16896
ЗА РК ДЕЛОВИ : JS666
ЗА DENSO : 028000-7240, 028000-7241, 028000-7810, 0280007240, 0280007241, 0280007810
ЗА ТОЈОТА : 28100-31625-71, 28100-47090, 28100-47091, 281003162571, 2810047090, 2810047091 Примена :
ЗА Тојота Лифт Камиони w/ 2 H Дизел Мотори
ВИСОК КВАЛИТЕТ СПОРЕД НАШАТА ТЕХНОЛОГИЈА ДОЛГОГОДИШЕН ТЕСТ ОД СТРАНА НА ЕВРОПА ПАЗАРОТ И КЛИЕНТИТЕ ЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea. Weclome можете да ја посетите нашата компанија, да има повеќе win-win соработка.

Всичко за продукта

Височина На Продукта:
20
Дължина На Продукта:
30
Вид На Материала:
Алуминий
Преносимото Номер Детайли:
16896N
специални характеристики:
Новини
Тегло На Продукта:
6KG
Настаняване на превозното средство:
двигател
търговска марка:
HNROCK
Държава / регион на производство:
Китай
Производствен Номер Детайли:
16896N
Друг Номер:
16896N
Широчина На Елемента:
20
Напрежение:
24V
силата на:
4,5 кВт
Зъби:
11Т

Подобни продукти в категория

TROS Potent Booster II 6 Drive електронен контролер на педала на газта TS-902 калъф за Maserati Ghibli Quattroporte (M156) 2014~ON

Потентен Бустер II 6 Вози Електронски Гас Контролер, Ултратенки, Посветен(со посветен интерфејс) , бесплатен превозот!Забелешка : ве Молиме забележете вашиот автомобил се направи и manufacturered година кога ставање на ред!Модел Т902 Применливи модели : Случај за Maserati Ghibli Quattroporte (M156) 2014~НАI...

BGN 207.98

12V 9T АВТОМОБИЛЕН СТАРТЕР M2T84471 M002T84471 M2T84472 31200P5AA01 ЗА ACURA RL 3.5 L 1996-2004

12 V 9 T АВТОМОБИЛ СТАРТЕР МОТОРНИ M2 T84471 M002 T84471 M2 T84472 31200 P5 AA01 ЗА АКУРА РЛ 3.5 L 19962004Гаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА за СЛОБОДНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 115days според количинатаОем Референца : ЗА АКУРА : 31200P5 AA01, MHG006, 31200 P5 AA01ЗА МИЦУБИШИ : M2 T84471 M002 T84471 M2 T84472 17710ПРИМЕНА : ЗА АКУРА РЛ 3.5 L 19962004100% квалификувани производи100% атрактивна цена100% искрена службаЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea.

BGN 192.00

12v автоматичен генератор на променлив ток 0120488296 0-120-488-296 за Thermo King

12v авто Алтернатор 0120488296 0120488296 за Термо КингПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 65 AИзлез тестирани : 12.8 VНето Тежина : 5 KGГаранција : БЕСПЛАТНИ 360 ДЕНА ГАРАНЦИЈАВреме на испорака : 1 до 15 дена според количинатаПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈАОем Референца : 0120484049012048829691200600239120060038AL929 NF005 A00028AL928 N4497165 D38604 G01 E32216 G011 E32216 G0212224

BGN 184.00

НОВ СТАРТЕР 12V 1.1 KW OEM 0986021240 LRS2168 0001107437

НОВИ 12 V 1 KW СТАРТЕР МОТОРНИ ОЕМ 0986021240 LRS2168 0001107437НАПОН KILOWATT ЗАБИ РОТАЦИЈА12 V 1.1 KW 9 T Г.С.ОЕМ БР 0001107429 0001107437 0986021240 2124 ЗА FIAT 55353257 ЗА FIAT / MARELLI 55353257 ЛУКАС LRS02168 ЛУКАС LRS2168 "ОПЕЛ" 55353257 "ОПЕЛ" 93186246 ОПЕЛ 93186246 ОПЕЛ / "ОПЕЛ" 55353237 ОПЕЛ / "ОПЕЛ" 55353257 ОПЕЛ / "ОПЕЛ" 6202071 ОПЕЛ / "ОПЕЛ" 93178138 ОПЕЛ / "ОПЕЛ" 93186246 ОПЕЛ / "ОПЕЛ" R1540025МОДЕЛ : ЗА Фиат "Опел" Опел 1.3 L Гаранција Информации : Сите неисправни / нефункционира делови може да се врати за наплата во рок од 365 дена на оригиналната набавка на телефонот датум...

BGN 128.00

24V АВТОМАТИЧЕН ГЕНЕРАТОР НА ПРОМЕНЛИВ ТОК 0120488206 0-120-488-206 12148 ЗА CASE JOHN DEERE KOMATSU

24 V АВТО АЛТЕРНАТОР 0120488206 0120488206 12148 ЗА СЛУЧАЈ JOHN DEERE KOMATSUПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 24 V 45 AИзлез тестирани : 25.6 VНето Тежина : 5.2 KGГаранцијаБЕСПЛАТНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈАВреме на испорака : 1 до 15 дена според количинатаПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈАОем Референца : 01204882060120488294012048907101204894819120060039B120402275F005 A00022СЛУЧАЈ AR187916СЛУЧАЈ P941518СЛУЧАЈ P941542СЛУЧАЈ PO9415420СЛУЧАЈ Q941542CUMMINS 3020678CUMMINS 3284391CUMMINS 3284392CUMMINS 3604479 RXCUMMINS 3911247CUMMINS 3920678DELCO / FORD 19020536JOHN DEERE AL12148JOHN DEERE AT161324JOHN DEERE AT175195JOHN DEERE AT185696JOHN DEERE SE501341JOHN DEERE TY24322JOHN DEERE TY6774KOMATSU 6731816150KOMATSU 6735816110ЛУКАС LRA02495ЛУКАС LRA2495100% квалификувани производи100% атрактивна цена100% искрена службаЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea.Ние, исто така, имаат почеток и alternators за сите марки и модели,производи вклучуваат БОШ, DELCO, FORD, HITACHI, ЛУКАС, МИЦУБИШИ, NIPPONDENSO, VALEO, MARELLI, MANDO серија на производи, со добар квалитет и конкурентна цена.Добредојдовте да ја посетите нашата компанија, да има повеќе winwin соработка.

BGN 168.00

12V 9T АВТОМОБИЛЕН СТАРТЕР M2T85871 M002T85871 31200RSRE01 LRS02281 ЗА HONDA ЗА HONDA CIVIC

12 V 9 T АВТОМОБИЛ СТАРТЕР МОТОРНИ M2 T85871 M002 T85871 31200 RSRE01 LRS02281 ЗА ХОНДА ГРАЃАНСКИГаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА за СЛОБОДНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 115days според количинатаОем Референца : ЛУКАС LRS02281ХОНДА 31200RSRE01, 31200 RSRE01 MHG025МИЦУБИШИ M2 T85871, M002 T85871100% квалификувани производи100% атрактивна цена100% искрена служба

BGN 192.00

Нов стартер 128000-8620 128000-8621 2280001601 за Toyota Landcruiser 3.5 4.2 L L

СТАРТЕР МОТОРНИ 1280008620 1280008621 2280001601 ЗА Тојота LandcruiserГаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА за СЛОБОДНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 115days според количината Оем Референца : WAI : 32893 NЛЕСТЕР : 32893РК ДЕЛОВИ : JS1021DENSO : 1280008620, 1280008621, 2280001600, 2280001601,1280008620, 1280008621, 2280001600, 2280001601ЗА ТОЈОТА : 2810017020, 2810017030, 2810017040, 2810086202810017020, 2810017030, 2810017040, 281008620 Апликација : (199396) За Тојота Увеселителен Парк 4.2 L(1990НА) За Тојота Landcruiser 3.5 L(1990НА) За Тојота Landcruiser 4.2 LВИСОК КВАЛИТЕТ СПОРЕД НАШАТА ТЕХНОЛОГИЈА ДОЛГОГОДИШЕН ТЕСТ ОД СТРАНА НА ЕВРОПА ПАЗАРОТ И КЛИЕНТИТЕ ЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea...

BGN 224.00

НОВ СТАРТЕРНЫЙ ДВИГАТЕЛ 12V 432554/D9E85 ЗА RENAULT 505 30531N

НОВИ 12 V СТАРТЕР МОТОРНИ 432554 / D9 E85 ЗА РЕНО 505 30531 N1 Единица излезна моќност : 0.9 KW Г.С 12 V 9 T2 Ротација : Г.С.3 Нето Тежина : 6 KGГаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА за СЛОБОДНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 115days според количината Референца OEM : 432554 / D9 E85 Примена : ЗА РЕНО 505 30531 N ВИСОК КВАЛИТЕТ СПОРЕД НАШАТА ТЕХНОЛОГИЈА ДОЛГОГОДИШЕН ТЕСТ од СТРАНА на ЕВРОПА ПАЗАРОТ И КЛИЕНТИТЕ ЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea...

BGN 192.00

НОВ АЛТЕРНАТОР 0986042071 9623727380 57052D A003TB0891 ЗА CITROEN FIAT PEUGEOT

НОВИ АЛТЕРНАТОР 0986042071 9623727380 57052 D A003 TB0891 ЗА CITROEN ФИАТ PEUGEOTПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 120 AИзлез тестирани : 12.8 VНето Тежина : 7 KGГаранција : БЕСПЛАТНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈАВреме на испорака : 115days според количинатаПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈАПримена : ЗА CITROEN Berlingo 1.9 D 9802 ЗА CITROEN Berlingo 1.9 D PS 98 ЗА CITROEN Berlingo 2.0 HDi AC 02 ЗА CITROEN Jumpy 1.9 D 98 ЗА CITROEN Xsara 1.9 D 9800 ЗА CITROEN Xsara 1.9 D 9800 ЗА CITROEN Xsara 2.0 јас 16 V 00 ЗА CITROEN Xsara Picasso 1.6 16 V 00 ЗА CITROEN Xsara Picasso 1.8 16 V 00 ЗА CITROEN Xsara Picasso 2.0 16 V 01 ЗА FIAT Scudo 1.9 D 01 ЗА FIAT Scudo 1.9 D 9801 ЗА FIAT Scudo 2.0 16 V 00 ЗА PEUGEOT 206 1.1 9899 ЗА PEUGEOT 206 1.4 98 ЗА PEUGEOT 206 1.6 16 V 00 ЗА PEUGEOT 206 1.9 D 98 ЗА ПЕЖО 306 1.9 D 9803 ЗА PEUGEOT 406 2.0 јас 16 V 9900 ЗА PEUGEOT 406 2.0 јас 16 V 9905 ЗА PEUGEOTExpert 1.9 D 9807 ЗА PEUGEOT Partner јас 1.9 D 98 ЗА PEUGEOT Partner јас 2.0 HDi AC 02Оем Референца : ЗА BOSCH 0986042071 ЗА BOSCH 0986042081 ЗА BOSCH 0986042091 ЗА CITROEN 27054 Y ЗА CITROEN 57054 F ЗА CITROEN 96217914 ЗА CITROEN 9623727180 ЗА CITROEN 9623727280 ЗА CITROEN 9623727380 ЗА CITROEN 96237278 ЗА CITROEN 9623727880 ЗА CITROEN 9623727980 ЗА CITROEN 9635772780 ЗА CITROEN 9635772880 ЗА CITROEN 9635772980 ЗА FIAT 9621791680 ЗА LANCIA 71716671 ЗА LANCIA 71718700 ЗА LANCIA 9621791480 ЗА ЛУКАС LRB00436 ЗА ЛУКАС LRB00437 ЗА ЛУКАС LRB00438 ЗА ЛУКАС LRB00439 ЗА ЛУКАС LRB436 ЗА ЛУКАС LRB437 ЗА ЛУКАС LRB438 ЗА ЛУКАС LRB439 ЗА PEUGEOT 57052 D ЗА PEUGEOT 57054 F ЗА PEUGEOT 57054 Y ЗА PEUGEOT 57054 Z ЗА PEUGEOT 57055 H ЗА PEUGEOT 57055 J ЗА VALEO 2541969 ЗА VALEO 2541969 A ЗА VALEO 2541970 A ЗА VALEO 2541971 B ЗА VALEO 2542228 B ЗА VALEO 254239 ЗА VALEO 2542483 ЗА VALEO 2542483 A ЗА VALEO 2542489 ЗА VALEO 2542678 ЗА VALEO 437137 ЗА VALEO 437138 ЗА VALEO 437139 ЗА VALEO 437465 ЗА VALEO 439246 ЗА VALEO 439248 ЗА VALEO A11 VI91 ЗА VALEO A13 VI203 ЗА VALEO A13 VI204 ЗА VALEO SG10 B021 ЗА VALEO SG12 S021 ЗА VALEO SG12 S055 ЗА VALEO SG7 S014 ЗА VALEO SG7 S024 ЗА VALEO SG8 B020 ЗА VALEO SG9 B062 ЗА МИЦУБИШИ A002 TB2291 A ЗА МИЦУБИШИ A002 TB4791 A ЗА МИЦУБИШИ A002 TB4891 A ЗА МИЦУБИШИ A002 TB4891 B ЗА МИЦУБИШИ A003 TA6491 ЗА МИЦУБИШИ A003 TA6491 A ЗА МИЦУБИШИ A003 TB0891 ЗА МИЦУБИШИ A003 TB0891 A ЗА МИЦУБИШИ A003 TB0891 B ЗА МИЦУБИШИ A2 TB2291 A ЗА МИЦУБИШИ A2 TB4791 A ЗА МИЦУБИШИ A2 TB4891 A ЗА МИЦУБИШИ A2 TB4891 B ЗА МИЦУБИШИ A3 TA6491 ЗА МИЦУБИШИ A3 TA6491 A ЗА МИЦУБИШИ A3 TB0891 ЗА МИЦУБИШИ A3 TB0891 A ЗА МИЦУБИШИ A3 TB0891 B ЗА FIAT / MARELLI 71716671 ЗА FIAT / MARELLI 96217914Ви благодариме за запирање од страна и да бидат сигурни да ја посетите нашата продавница и берзански аукции

BGN 220.80

НОВ СТАРТЕРНЫЙ ДВИГАТЕЛ 12V D7E52 ЗА FIAT

НОВИ 12 V СТАРТЕР МОТОРНИ D7 E52 ЗА FIAT1 Единица излезна моќ : 0.8 KW Г.С 12 V 8 T2 Ротација : Г.С.3 Нето Тежина : 6 KGГаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА за СЛОБОДНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 115days според количината Референца OEM : ЗА BOSCH 0986021590 ЗА BOSCH 2159 ЗА FIAT 51890631 ЗА FIAT 71794760 ЗА FIAT / MARELLI 46813064 ЗА FIAT / MARELLI 51772325 ЗА FIAT / MARELLI 55192483 ЗА FIAT / MARELLI 63102022 ЗА FIAT / MARELLI 63103031 ЗА HITACHI S114943 ЗА HITACHI S114947 ЗА ЛУКАС LRS01726 ЗА ЛУКАС LRS1726 ЗА VALEO D7 E52 Примена : ЗА FIAT ВИСОК КВАЛИТЕТ СПОРЕД НАШАТА ТЕХНОЛОГИЈА ДОЛГОГОДИШЕН ТЕСТ од СТРАНА на ЕВРОПА ПАЗАРОТ И КЛИЕНТИТЕ ЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea...

BGN 192.00

АВТОМАТИЧНО АЛЬТЕРНАТОР 9120080181 24V 9-120-080-181 ЗА СЛУЧАЯ

24 V АВТО АЛТЕРНАТОР 9120080181 9120080181 ЗА СЛУЧАЈПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 24 V 35 AИзлез тестирани : 25.6 VНето Тежина : 5.5 КИЛОГРАМИГаранцијаБЕСПЛАТНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈАВреме на испорака : 115days според количинатаПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА100% квалификувани производи100% атрактивна цена100% искрена службаЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea.Добредојдовте да ја посетите нашата компанија, да има повеќе winwin соработка.

BGN 192.00

LANCOL Handheld Battery анализатор MICRO-30 Motorcycle Battery Tester 12v with Multi-Language

LANCOL Рачни Батеријата Тестер МИКРО30 Возило Батеријата Тестер со МултиЈазикОпис : МИКРО30 Батеријата Тестер усвојува во моментов најнапредна во светот conductance тестирање технологија за да лесно, брзо и точно мерење на реалните ладно cranking засилувачи способност на возилото стартување на батеријата, здравствената состојба на батеријата себе.Главната Функција :МОТОЦИКЛ Батеријата ТестерНапредна Функционалност : 1...

BGN 56.32

АВТОМАТИЧЕН ГЕНЕРАТОР НА ПРОМЕНЛИВ ТОК 231006T002 14V 70A ЗА ДВИГАТЕЛЯ CHAOCHAI QD32 ЗА ПИКАП НА НИКИ ЗА КАМИОН DONGFENG

АВТО АЛТЕРНАТОР 231006 T002 14 V 70 A ЗА CHAOCHAI QD32 ЗА JAC ПИКАП ЗА DONGFENG КАМИОН1 Единица излезна моќност : 14 V 70 A2 Излез тестирани : 13.8 V регулатор на напон во собата точка : 13.5 ± 0.3 V3 Ротација : Г.С.4 Пакет : картон (47cm*45см*45cm)5 Нето Тежина : 8 KGГаранција tim e 180daysDelievery време е 57days по плаќање

BGN 288.00