• Ново
Регулатор штепсельной вилици 240V Австралия слънчев нагревател за вода, за отделена надутой слънчева система за топла водообеспечения

Регулатор штепсельной вилици 240V Австралия слънчев нагревател за вода, за отделена надутой слънчева система за топла водообеспечения

BGN 179.18
BGN 149.00 -17 %

Сума
Налично за поръчка


Опис :
Упатство на англиски јазик
Оваа листа вклучува :
1 единица на контролер за одделени притисок на соларни загревачи на вода систем за греење, 240 V, со Австралија приклучокот.
Примена :
Max. број на колекционери : 1
Max. број на резервоари : 1
Max. број на релеи : 2
Max. број на сензори : 3
Таму сме 6 копчињата на десната страна на екранот
Празник копчето
"M. H" копчето : прирачник за греење
"СОБАТА" копчето : потврди / селекција
До копчето : да се зголеми вредноста
Надолу копчето : намалување на вредноста
"ESC" копче за враќање/ излез : враќање на претходното мени
2.1 Технички податоци
Влезови :
1 * PT1000 сензор на температура на текст
2 * NTC10 K, B=3950 сензор на температура на текст
Излези :
1 * Електромагнетни штафета, максимална струја 2 A
1 * Електромагнетни штафета, максимална струја 10 A
Напојување : 100..240 V ~(50..60 Hz)
Номинална импулс напон : 2.5 KV
Домување :ABS Пластика
Монтажа :Ѕид монтирање
Работа : 6 притисни копчиња на предната маска
Заштита тип : IP43
Амбиентална температура : 0 .. 40 °C
Димензии : 153*180*40mm
Главни функции :
ДАТУМ-Датум поставување
АХ-По греење
LOAD-Поставување Вчитување tank1
ПОЛКОВНИКОТ-Collector1
КУЛ-Ладење функција
ПОМОШЕН-Помошни функција
ЧОВЕКОТ-Рачен режим
BLPR-Блокирање на заштита на функција
OTDI-Термички дезинфекција функција
FS-Протокот на метар тип избор.
ЕДИНИЦА-C-F единица префрлате
БИП-Beeper
ОСТАТОКОТ-ресетирајте
ПОМИНЕ- поставете лозинка
Празник функција
Екран Заштита
Проблеми Заштита
Проблеми Проверка
Подолу предмети се вклучени во пакет :
1 * контролер
1 * додаток торба
1 * упатство
1 * PT1000 сензор на температура (φ6*50mm, кабел должина 20meters )
2 * NTC10 K сензор на температура (φ6*50mm,кабел должина 3meters)
2* моќ џек за (пумпи и електричен грејач)
1*10 A кабелот за напојување со Австралија Приклучок
Плаќање
· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.
· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.
Услови за продажба
· Позитивен Фидбек е нашиот живот. Пред да ја напушти неутрални или негативни повратни информации, ве молиме контактирајте со нас прво да се добие подобро решение. Ние се грижиме нашите ценети клиенти. Па ако имаш било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас веднаш. Ве молиме да ни даде можност за решавање на проблемот. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе треба и да се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Оставајќи неутрални или негативни повратни информации не може да ги реши проблемите.
Испорака детали
· Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници). Ако има еден исклучок, ние ќе ве информираме.
· Купувачот, како што е на увозникот, е одговорен за плаќање на царина цена или поврзани со ДАНОКОТ.
За нас
· Добредојдовте на нашата продавница. Ние сме специјализирани за Заштеда на Енергија електроника : Соларен бојлер и контролори, пумпни станици, соларни задолжен контролор, инвертер, СОЛАРНИ Светилки, итн.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
MS-SWH-SRC-1535-B
Максимален Ток:
N/A
is_customized:
Yes
Приложение:
Терморегулятор
Номинално Напрежение:
240V

Подобни продукти в категория

слънчев PWM регулатор 30A LS3024B с функция за ebox-wifi-01 за мобилна употреба и USB-кабел за КОМПЮТЪР 12v/24v auto type

соларни PWM регулатор 30 A LS3024 B со eboxwifi01 funtion за употреба на мобилен и USB кабелот за PC употреба 12v / 24v авто типПлаќање : 1...

BGN 70.00 78.40

eiemsun 6V 0.33 A 2W мини слънчеви панели слънчева енергия 3.6 V за зареждане на батерията слънчев елемент 136* 110*3 мм, 10 бр. / лот спад Безплатна доставка

Опис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 6 V5.Макс работат на струјата : 0 0.33 Макс6.Отвориколо напон : 7.2 V6.Моќност : 2 W7...

BGN 51.20

2000W 220V 1.25 (БСП, DN32), токов елемент, усилвател електрически потопяеми елемент с термостат

Опис : Тоа вклучува : 1 buc на Електрични грејачи елемент бустер.Напон : 220 VМатеријал : бакарКонекција големина : 1.25" (BSP, DN32)Моќност : 2000 WСо термостат : вие не може да се поправи на температурата на : 30,40, 55, 70, 85 cel.степен.Плаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Услови за продажба· Позитивен Фидбек е нашиот живот...

BGN 21.00 25.74

3.7 V 7.4 V 11.1 V 3a контролер на заряд на слънчеви панели за малки слънчеви комплекти li li-ion lithium LiFePO4 batteries regulator

3А 3.7 V 7.4 V 11.1 V Соларни ќелии панел Задолжен Контролор за мали соларни колекции за Liion литиум батерија 3 Тип напон авто работа...

BGN 8.00 9.92

CM3048 слънчев контролер на зареждане и разреждане 20A 48V слънчев pwm контролер LCD дисплей за слънчевата система

CM3048 соларни на полнење и празнење контролер 20 A 48 V соларен контролер pwm LD екранот за систем за Соларна енергија Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) LCD дисплеи работен ден статус и параметрите 3) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 4) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 5) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 6) полнење и празнење параметри може да се прилагоди; 7) во реално време се прикаже на полнење на сегашните и испуштање струја; 8) голем терминал блокови, може да се земе 30 квадратни жици; 9) надворешен сензор на температура, со температурна компензација функција; Параметар Опис : Тип CM302420 CM302430 CM304820 CM304830 Рангирани полнење тековната 20 A 30 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 20 A 30 A 20 A 30 A Работа напон 12 V / 24 V 12 V / 24 V 48 V 48 V Надоптоварување и краток спој заштита од Надоптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди...

BGN 40.24

CM2024 слънчеви контролери с големи клеммными колодками 10A 12V / 24V слънчев pwm контролер LCD дисплей за слънчеви енергийни системи

CM2024 соларни контролори со голем терминал блокови 10 A 12 V / 24 V соларен контролер pwm LCD дисплеј за соларна енергија системи Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) LCD дисплеи работен ден статус и параметрите 3) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 4) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 5) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 6) полнење и празнење параметри може да се прилагоди; 7) во реално време се прикаже на полнење на сегашните и испуштање струја; 8) голем терминал блокови, може да се земе 30 квадратни жици; 9) надворешен сензор на температура, со температурна компензација функција; Параметар Опис : Тип CM202410 CM202430 CM204820 CM204830 Рангирани полнење тековната 10 A 30 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 10 A 30 A 20 A 30 A Работа напон 12 V / 24 V 12 V / 24 V 48 V 48 V Надоптоварување и краток спој заштита од Надоптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди...

BGN 17.36

24V 30AMP Tracer7810BP EPEVER Solar battery controller 12v 24v auto work with USB cable and meter MT50

24v 30 AMP Tracer7810 BP EPEVER соларна батерија контролер 12v 24v авто работа со USBкабел и MT50 метарВнимание : 1.Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.2.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАН3.WIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 179.00 201.06

Нагревателен елемент на нагревателя керамични лента 80*60 мм(D*H) 220V 750W

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Керамички Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 750 W Бенд Големина 80 ×60 mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик, Керамички Издржи Температура 800 °C 1000 °C Тежина 434g / pc Пакет 1 PC Керамички Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 36 V, 110 V, 180 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 36.00 41.06

Керамични лента нагревател 120*100 мм (D*H) 220 В 1800 W нагревателен елемент

Спецификација : Име на Производ Керамички Бенд Грејач Напон 220 V Моќност 1800 W Бенд Големина 120 ×100 mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик, Керамички Издржи Температура 800 °C 1000 °C Тежина 682g / pc Пакет 1 PC Керамички Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 36 V, 110 V, 180 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 47.00 53.86

10 бр./лот сонда датчик за резервоара за вода, сензорна тръба за слънчев бойлер

сондата на сензор на температура наОваа листа вклучува 10pcs на сонда за tempereture сензор (ГОЛЕМИНА : DN15) Примена : тоа може да се користи за соларна резервоарот за вода, да се стави на сензор на температура во истрагата, а потоа вметнете ги испроба во резервоарот за вода...

BGN 87.00 91.34

2000W 1.25 (БСП, DN32) 220V електрически сервоусилвател на потопяеми елемент с термостат

Оваа листа вклучува : 1 buc на Електрични грејачи елемент бустер.Конекција големина на : 1.25" (BSP, DN32)Моќност : 2000 WСо термостат : вие не може да се поправи на температурата на : 30,40, 55,70,85 cel.степен.Напон : 220 VМатеријал : бакарПлаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Испорака детали· Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници)...

BGN 22.00 26.06

12V ос слънчев тракер sun tracker контролери

Нова Верзија ( една батерија треба само , старата верзија е 2 батерија треба да се вози на систем )така, тоа може да ви помогне да заштедите повеќе .Важна забелешка : Следење на број 100% достапни за сите земји брод цел да .Никогаш Не Мамење .Висок квалитет на Соларни тракер со LED сензор1 сетТекст напојување : Батерија 12 DCVОва коло е 1 батеријата треба ( исклучи во овој објект ), тоа е за моторни се сврти кон десно и да се сврти кон лево ( повеќе детали може да се провери од приложените настава во пакетот )Објектот е кабел исклучени .Оваа соларна следење контролер ќе се вози мотор до позиција нешто што сакате да го следат сонцето на една оска...

BGN 47.98

Разумна цена 12v 24v слънчев вятър хибриден контролер 600w с функция mppt

Прифатлива цена 12v 24v сончевиот ветер хибридни контролер 600w со mppt функцијаПРОИЗВОД ВоведMPPT Правец на соларни хибрид улично осветлување контролер е на прво се применуваат MPPT технологија за мали централи правец на генератор во кина...

BGN 210.35

Tracer3910BP+SPP-02 easy-to-operate solar tracer regulator EPEVER 15A 15amp super parameter programmer

Tracer3910 BP+SPP02 лесензаработат на соларна трагач регулаторот EPEVER 15 A 15amp супер параметар програмерВнимание : Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАНWIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 78.00 88.00

24V Solar battery charge controller EPEVER EPsolar mppt Tracer2215BN с USB кабел и сензор за температурата на 20A 20amp

24v Соларни на наполнетост на батеријата контролер EPEVER EPsolar mppt Tracer2215 BN со USBкабел и сензор на температура на 20 A 20ampПлаќање : 1...

BGN 144.00 161.89