• Ново
Нов ЕП Tracer3210AN LCD MPPT 30A слънчев контролер на заряд на 30amps 12V 24V 100VDC соларен панел контролер на заряд на батерията регулатори

Нов ЕП Tracer3210AN LCD MPPT 30A слънчев контролер на заряд на 30amps 12V 24V 100VDC соларен панел контролер на заряд на батерията регулатори

BGN 121.41
BGN 109.00 -10 %

Сума
Налично за поръчка

Ново ЕП Tracer3210 AN LCD MPPT 30 A Соларни Задолжен Контролор , 30amps 12 V 24 V 100 VDC Соларен Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори
Превозот :
Ние гарантираме за да брод во рок од 72 часа по исплата потврда (освен Одмор).
Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
Со цел да се обезбеди да добиете цел помалку данок врз увозот, ние ќе го пријават како "Примерок" со пониска вредност. Ова пониска цена не се одразуваат на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Времето за испорака е прибл. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни Одмор).
Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели , ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време.
За објектот безбедноста, за осигурување е препорачливо.
Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Wholesales Alibaba адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Alibaba пред да конкурираат. Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси.
Повратни информации :
Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее. Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.
Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек. Вашата акција ќе ни помогне да им понудиме на нашите млеко и леб. Јас ќе го стори истото за вас.
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
Враќање :
w e обезбеди 2 години гаранција . Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака.
Сите предмети мора да бидат вратени во нивната оригинална состојба, со цел да се квалификува за враќање на парите или замена на стоката.
Но, превозот цената и осигурување не се враќа.
Предмети вратени по 7 дена од денот на испорака се само прифатливи за поправка.
Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците направени.

Всичко за продукта

Приложение:
Контролер На Напрежението, Контролер Зарядно Устройство, Слънчеви Работна Станция, Контролер За Осветление, Контролер На Слънчевата Система
търговска марка:
ЭПСОЛЯР
Номер На Модела:
Tracer3210AN
Максимален Ток:
30А
is_customized:
Yes
производител:
EPsolar / EPEVER
Напрежение на системата:
12V / 24v auto
Макс. PV Voc. вход:
100v
Функция:
слънчев регулатор задължения с модула 30A eBox WIFI
Ефективност:
не по-малко от 98%
Дисплей:
LCD дисплей
Защита от обратна полярност PV :
ДА
Защита от късо съединение на PV:
ДА
PV защита от претоварване работен ток аларма:
ДА
Bluetooth Функция:
ДА

Подобни продукти в категория

eiemsun 6V 0.33 A 2W мини слънчеви панели слънчева енергия 3.6 V за зареждане на батерията слънчев елемент 136* 110*3 мм, 10 бр. / лот спад Безплатна доставка

Опис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 6 V5.Макс работат на струјата : 0 0.33 Макс6.Отвориколо напон : 7.2 V6.Моќност : 2 W7...

BGN 51.20

Нагревателен елемент на нагревателя керамични лента 80*60 мм(D*H) 220V 750W

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Керамички Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 750 W Бенд Големина 80 ×60 mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик, Керамички Издржи Температура 800 °C 1000 °C Тежина 434g / pc Пакет 1 PC Керамички Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 36 V, 110 V, 180 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 36.00 41.06

12v24v 10/20 / 30A Dual USB Solar Panel Battery Regulator Charge Controller LCD

Спецификации : Номинална Напон : 12 V 24 V Авто За : Сончев Систем Контролер Струја : 10 A / 20 A / 30 A Со Тајмер и сензор за светло,тоа би можеле да работат за сончевата светлина систем...

BGN 15.00 18.98

CM2024 слънчеви контролери с големи клеммными колодками 10A 12V / 24V слънчев pwm контролер LCD дисплей за слънчеви енергийни системи

CM2024 соларни контролори со голем терминал блокови 10 A 12 V / 24 V соларен контролер pwm LCD дисплеј за соларна енергија системи Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) LCD дисплеи работен ден статус и параметрите 3) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 4) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 5) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 6) полнење и празнење параметри може да се прилагоди; 7) во реално време се прикаже на полнење на сегашните и испуштање струја; 8) голем терминал блокови, може да се земе 30 квадратни жици; 9) надворешен сензор на температура, со температурна компензација функција; Параметар Опис : Тип CM202410 CM202430 CM204820 CM204830 Рангирани полнење тековната 10 A 30 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 10 A 30 A 20 A 30 A Работа напон 12 V / 24 V 12 V / 24 V 48 V 48 V Надоптоварување и краток спој заштита од Надоптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди...

BGN 17.36

Регулатор штепсельной вилици 240V Австралия слънчев нагревател за вода, за отделена надутой слънчева система за топла водообеспечения

Опис : Упатство на англиски јазикОваа листа вклучува : 1 единица на контролер за одделени притисок на соларни загревачи на вода систем за греење, 240 V, со Австралија приклучокот.Примена : Max...

BGN 149.00 179.18

2000W 1.25 (БСП, DN32) 220V електрически сервоусилвател на потопяеми елемент с термостат

Оваа листа вклучува : 1 buc на Електрични грејачи елемент бустер.Конекција големина на : 1.25" (BSP, DN32)Моќност : 2000 WСо термостат : вие не може да се поправи на температурата на : 30,40, 55,70,85 cel.степен.Напон : 220 VМатеријал : бакарПлаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Испорака детали· Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници)...

BGN 22.00 26.06

Горещ режим на MPPT 12V / 24V Auto 40A Solar Controller / Home Solar System 20A 30A 40A Controller/MPPT RS232 Port Soalr Panel Regulator

Топла MPPT Режим 12 V / 24 V Авто 40 A Соларен Контролер / Home Сончевиот Систем 20 A 30 A 40 A Контролер / MPPT RS232 Порта Soalr Панел Регулаторот Спецификација : 1 : Со напредни dualврв или мултиврв за следење на технологија, кога соларен панел е означен или дел од панелот не резултира со повеќе врвови на IV крива, контролорот се уште е во состојба точно да ги пратите на максимална моќност точка...

BGN 188.00 234.88

24V 30AMP Tracer7810BP EPEVER Solar battery controller 12v 24v auto work with USB cable and meter MT50

24v 30 AMP Tracer7810 BP EPEVER соларна батерија контролер 12v 24v авто работа со USBкабел и MT50 метарВнимание : 1.Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.2.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАН3.WIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 179.00 201.06

слънчев PWM регулатор 30A LS3024B с функция за ebox-wifi-01 за мобилна употреба и USB-кабел за КОМПЮТЪР 12v/24v auto type

соларни PWM регулатор 30 A LS3024 B со eboxwifi01 funtion за употреба на мобилен и USB кабелот за PC употреба 12v / 24v авто типПлаќање : 1...

BGN 70.00 78.40

Tracer3910BP+SPP-02 easy-to-operate solar tracer regulator EPEVER 15A 15amp super parameter programmer

Tracer3910 BP+SPP02 лесензаработат на соларна трагач регулаторот EPEVER 15 A 15amp супер параметар програмерВнимание : Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАНWIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 78.00 88.00

3.7 V 7.4 V 11.1 V 3a контролер на заряд на слънчеви панели за малки слънчеви комплекти li li-ion lithium LiFePO4 batteries regulator

3А 3.7 V 7.4 V 11.1 V Соларни ќелии панел Задолжен Контролор за мали соларни колекции за Liion литиум батерија 3 Тип напон авто работа...

BGN 8.00 9.92

MPPT Mode 10A Solar Controller Auot Identification 12V / 24V/36V/48V/72V Solar Контролирате use for Li-Battery / MPPT Charge Controller

MPPT Режим 10 A Соларен Контролер Auot Идентификација 12 V / 24 V / 36 V / 48 V / 72 V Соларни Controll користат за LiБатерија / MPPT Задолжен КонтролорВовед : MPPT се залага за Максимално Power Point Следење (), MPPT контролер соларни задолжен контролор е традиционалниот производот надградба.MPPT напон генерирање на реално време за откривање на соларни панели за да ја пратите највисок напон и струја (vi) прилагодување на електротехника модул преку продолжување работа држава, така што на максимална излезна моќност на системот за полнење на батеријата...

BGN 57.00 72.70

24V Solar battery charge controller EPEVER EPsolar mppt Tracer2215BN с USB кабел и сензор за температурата на 20A 20amp

24v Соларни на наполнетост на батеријата контролер EPEVER EPsolar mppt Tracer2215 BN со USBкабел и сензор на температура на 20 A 20ampПлаќање : 1...

BGN 144.00 161.89

10 бр./лот температурен сензор за бойлера, PT1000, един силициев кабел

Сензор На Температура НаПримена : Тоа се користи за соларен колектор, погоден за seperated притисок на соларни загревачи на вода систем за греење.Сензор : PT1000, 6*50mmОперација температура : PT1000 сензорСиликонски кабел : 1.5 метарПлаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем...

BGN 130.00 136.78