• Ново
Tracer 2210A EPsloar 20A MPPT Solar Charge Controller 12V 24V с LCD метра MT50 и WIFI ebox

Tracer 2210A EPsloar 20A MPPT Solar Charge Controller 12V 24V с LCD метра MT50 и WIFI ebox

BGN 151.62
BGN 138.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка

Трагач 2210 A EPsloar 20 A MPPT Соларни Задолжен Контролор 12 V 24 V LCD Со MT50 метар и WIFI ebox
Трагач-серија е врз основа на заеднички позитивни дизајн и напредно MPPT контрола алгоритам, со LCD прикажување работи статус, овој производ е уметнички, економски и практични.
Со MPPT контрола алгоритам, во секоја ситуација, производи од оваа серија може да брзо и точно песна од најдобрите максимална моќност точка (MPPT) на фотонапонски ќелии, со цел да се добие максимален број на соларната енергија во време, што значително ја подобруваат енергетската ефикасност. Постои двоен екран функција : локалните LCD панел или далечински метар (треба екстра MT50). Со Modbus протокол за комуникација интерфејс, тоа е погодно за клиентите да се прошири апликации и мониторинг во различни области како телекомуникациски базната станица, апарати за домаќинство систем, улично осветлување систем, пустината систем за следење, итн.
Сите круг на електронски дефект самоуправа-тест функција и подобрени електронски заштита функција може да најоддалечената се избегнат штети на системски компоненти кои произлегуваат од инсталацијата грешки или систем неуспеси.
Карактеристики :
1. Напредни Максимална Моќност Точка Следење () технологија, со ефикасност не помалку од 99.5%.
2. На високо квалитетни компоненти, усовршување на перформансите на системот, со максимална конверзија ефикасност на 98%.
3. Ултра-брзо следење на брзината и да се гарантира следење на ефикасноста.
4. Точно препознавање и следење на повеќе моќ поени.
5. Сигурен автоматско ограничување функција на максимален PV текст власт, обезбедувајќи не преоптоварување под никакви околности.
6. Широк MPP оперативен напон спектар.
7. 12/24 VDC автоматски идентификување систем напон.
8. LCD панелот на екранот дизајн, динамички прикажување алатка е оперативни податоци и работна состојба.
9. Повеќе оптоварување контрола начини : рачна контрола, light ON/OFF, светлината На+Тајмер и тест на владата.
10. Поддршка 3charging preprogram опции : Запечатени, Гел, Поплавени.
11. Батеријата температурна компензација функција.
12. Во реално време енергија статистика функција.
13. Со RS-485 комуникација автобус интерфејс и Modbus протокол за комуникација, тоа е на располагање за да се задоволат различните комуникациски потреби во различни ситуации.
14. Достапни за мрежен модул (e Box01)со протоколот TCP/UDP/SNMP, да се реализира конекција со интернет.
15. Достапна за PC следење и надворешни екранот единица поврзување како MT50 и така натаму, сфаќајќи во реално време во проверка на податоци и параметри амбиент.
16. Поддршка за надградба за софтверот.
Електронски заштита :
• PV обратна поларитетот заштита
• PV краток спој заштита
• PV текот тековната заштита аларм
• Батеријата overcharge заштита
• Батеријата преку испуштање заштита
• Батеријата обратна поларитетот заштита
• Оптоварување краток спој заштита
• Оптоварување заштита од преоптоварување
1 –Монтажа дупка sizeΦ5
2 –Одберете Го Копче
3 –Конекција за РТС (Далечински Сензор на Температура) за далечинско откривање на батеријата температура.

Всичко за продукта

Максимален Ток:
20А
Номер На Модела:
Tracer2210A
Приложение:
Контролер За Осветление, Контролер На Слънчевата Система, Контролер Зарядно Устройство, Слънчеви Работна Станция, Контролер На Напрежението
is_customized:
Yes
търговска марка:
ЭПСОЛЯР
производител:
ЭПСОЛЯР
Напрежение на системата:
12V / 24v auto
Макс. PV Voc. вход:
100v
Функция:
20A MPPT слънчев контролер за зареждане на 12V 24V
Ефективност:
не по-малко от 98%
Дисплей:
LCD дисплей
Защита от обратна полярност PV :
ДА
Защита от късо съединение на PV:
ДА
PV защита от претоварване работен ток аларма:
ДА
Защита от презареждането на батерията :
ДА

Подобни продукти в категория

CM2024 слънчеви контролери с големи клеммными колодками 10A 12V / 24V слънчев pwm контролер LCD дисплей за слънчеви енергийни системи

CM2024 соларни контролори со голем терминал блокови 10 A 12 V / 24 V соларен контролер pwm LCD дисплеј за соларна енергија системи Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) LCD дисплеи работен ден статус и параметрите 3) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 4) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 5) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 6) полнење и празнење параметри може да се прилагоди; 7) во реално време се прикаже на полнење на сегашните и испуштање струја; 8) голем терминал блокови, може да се земе 30 квадратни жици; 9) надворешен сензор на температура, со температурна компензација функција; Параметар Опис : Тип CM202410 CM202430 CM204820 CM204830 Рангирани полнење тековната 10 A 30 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 10 A 30 A 20 A 30 A Работа напон 12 V / 24 V 12 V / 24 V 48 V 48 V Надоптоварување и краток спој заштита од Надоптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди...

BGN 17.36

2000W 1.25 (БСП, DN32) 220V електрически сервоусилвател на потопяеми елемент с термостат

Оваа листа вклучува : 1 buc на Електрични грејачи елемент бустер.Конекција големина на : 1.25" (BSP, DN32)Моќност : 2000 WСо термостат : вие не може да се поправи на температурата на : 30,40, 55,70,85 cel.степен.Напон : 220 VМатеријал : бакарПлаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Испорака детали· Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници)...

BGN 22.00 26.06

MPPT Mode 10A Solar Controller Auot Identification 12V / 24V/36V/48V/72V Solar Контролирате use for Li-Battery / MPPT Charge Controller

MPPT Режим 10 A Соларен Контролер Auot Идентификација 12 V / 24 V / 36 V / 48 V / 72 V Соларни Controll користат за LiБатерија / MPPT Задолжен КонтролорВовед : MPPT се залага за Максимално Power Point Следење (), MPPT контролер соларни задолжен контролор е традиционалниот производот надградба.MPPT напон генерирање на реално време за откривање на соларни панели за да ја пратите највисок напон и струја (vi) прилагодување на електротехника модул преку продолжување работа држава, така што на максимална излезна моќност на системот за полнење на батеријата...

BGN 57.00 72.70

24V 30AMP Tracer7810BP EPEVER Solar battery controller 12v 24v auto work with USB cable and meter MT50

24v 30 AMP Tracer7810 BP EPEVER соларна батерија контролер 12v 24v авто работа со USBкабел и MT50 метарВнимание : 1.Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.2.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАН3.WIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 179.00 201.06

CM3048 слънчев контролер на зареждане и разреждане 20A 48V слънчев pwm контролер LCD дисплей за слънчевата система

CM3048 соларни на полнење и празнење контролер 20 A 48 V соларен контролер pwm LD екранот за систем за Соларна енергија Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) LCD дисплеи работен ден статус и параметрите 3) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 4) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 5) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 6) полнење и празнење параметри може да се прилагоди; 7) во реално време се прикаже на полнење на сегашните и испуштање струја; 8) голем терминал блокови, може да се земе 30 квадратни жици; 9) надворешен сензор на температура, со температурна компензација функција; Параметар Опис : Тип CM302420 CM302430 CM304820 CM304830 Рангирани полнење тековната 20 A 30 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 20 A 30 A 20 A 30 A Работа напон 12 V / 24 V 12 V / 24 V 48 V 48 V Надоптоварување и краток спој заштита од Надоптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди...

BGN 40.24

12v24v 10/20 / 30A Dual USB Solar Panel Battery Regulator Charge Controller LCD

Спецификации : Номинална Напон : 12 V 24 V Авто За : Сончев Систем Контролер Струја : 10 A / 20 A / 30 A Со Тајмер и сензор за светло,тоа би можеле да работат за сончевата светлина систем...

BGN 15.00 18.98

2000W 220V 1.25 (БСП, DN32), токов елемент, усилвател електрически потопяеми елемент с термостат

Опис : Тоа вклучува : 1 buc на Електрични грејачи елемент бустер.Напон : 220 VМатеријал : бакарКонекција големина : 1.25" (BSP, DN32)Моќност : 2000 WСо термостат : вие не може да се поправи на температурата на : 30,40, 55, 70, 85 cel.степен.Плаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Услови за продажба· Позитивен Фидбек е нашиот живот...

BGN 21.00 25.74

слънчев PWM регулатор 30A LS3024B с функция за ebox-wifi-01 за мобилна употреба и USB-кабел за КОМПЮТЪР 12v/24v auto type

соларни PWM регулатор 30 A LS3024 B со eboxwifi01 funtion за употреба на мобилен и USB кабелот за PC употреба 12v / 24v авто типПлаќање : 1...

BGN 70.00 78.40

Нагревателен елемент на нагревателя керамични лента 80*60 мм(D*H) 220V 750W

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Керамички Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 750 W Бенд Големина 80 ×60 mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик, Керамички Издржи Температура 800 °C 1000 °C Тежина 434g / pc Пакет 1 PC Керамички Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 36 V, 110 V, 180 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 36.00 41.06

10000W/10KW 120V / 220V/240V вятър слънчев хибриден контролер на заряд на регулатор LCD дисплей с сметището натоварване

Производ Модел WWS100120N WWS100220N WWS100240N Оценет Батеријата Напон 120 V 220 V 240 V Оценет ветерница Текст Моќ 10k W 10k W 10k W Максимална ветерница Текст Моќ 15k W 15k W 15k W Правец на Turbine Brake Тековната 84 A 46 A 42 A Оценет Соларни Текст Моќ 3k W 3k W 3k W Лебди Полнење Напон 145 V 266 V 290 V Display Mode LCD Quiescent Тековната ≤20m A Температурата & Влажност 20 ~ +55 ℃ / 35 ~ 85%RH ( Без Кондензација ) Комуникација Режим (Изборен) RS232 、 RS485 、 RJ45 、 GPRS (изборен) Температурна Компензација Функција (Опционално) 4m V / ℃ / 2 V , 35 ℃ +80 ℃ , Precison : ±1 ℃ Димензија(L x W x H) Контролер Кутија : 440×300×170mm ; Dumpload Кутија : 520×430×675mm Нето Тежина Контролер Кутија : 9kg ; Dumpload Кутија : 25kgКОНТРОЛОРДЕПОНИЈА ОПТОВАРУВАЊЕКратенка за Целосна Options & Најдобри Цени на Ветерни Турбини (wind генератори)Кликнете на за да Пристапите : Драги Ценети Клиенти, добредојдовте да ја посетите мојата продавница.Можете да најдете сите видови на генератори, инвертори, контролери и други електрични компоненти тука...

BGN 2262.00 2262.40

Горещ режим на MPPT 12V / 24V Auto 40A Solar Controller / Home Solar System 20A 30A 40A Controller/MPPT RS232 Port Soalr Panel Regulator

Топла MPPT Режим 12 V / 24 V Авто 40 A Соларен Контролер / Home Сончевиот Систем 20 A 30 A 40 A Контролер / MPPT RS232 Порта Soalr Панел Регулаторот Спецификација : 1 : Со напредни dualврв или мултиврв за следење на технологија, кога соларен панел е означен или дел од панелот не резултира со повеќе врвови на IV крива, контролорот се уште е во состојба точно да ги пратите на максимална моќност точка...

BGN 188.00 234.88

12V ос слънчев тракер sun tracker контролери

Нова Верзија ( една батерија треба само , старата верзија е 2 батерија треба да се вози на систем )така, тоа може да ви помогне да заштедите повеќе .Важна забелешка : Следење на број 100% достапни за сите земји брод цел да .Никогаш Не Мамење .Висок квалитет на Соларни тракер со LED сензор1 сетТекст напојување : Батерија 12 DCVОва коло е 1 батеријата треба ( исклучи во овој објект ), тоа е за моторни се сврти кон десно и да се сврти кон лево ( повеќе детали може да се провери од приложените настава во пакетот )Објектот е кабел исклучени .Оваа соларна следење контролер ќе се вози мотор до позиција нешто што сакате да го следат сонцето на една оска...

BGN 47.98

Tracer3910BP+SPP-02 easy-to-operate solar tracer regulator EPEVER 15A 15amp super parameter programmer

Tracer3910 BP+SPP02 лесензаработат на соларна трагач регулаторот EPEVER 15 A 15amp супер параметар програмерВнимание : Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАНWIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 78.00 88.00

80 мм вътрешен Диаметър. 100mm и Височина Керамични лента нагревател 80*100mm (D*H) 220V 1200W нагревателен елемент

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Керамички Бенд Грејач Напон 220 V Моќност 1200 W Бенд Големина 80 ×100 mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик, Керамички Издржи Температура 800 °C 1000 °C Тежина 450g / pc Пакет 1 PC Керамички Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 36 V, 110 V, 180 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 41.00 46.08

eiemsun 6V 0.33 A 2W мини слънчеви панели слънчева енергия 3.6 V за зареждане на батерията слънчев елемент 136* 110*3 мм, 10 бр. / лот спад Безплатна доставка

Опис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 6 V5.Макс работат на струјата : 0 0.33 Макс6.Отвориколо напон : 7.2 V6.Моќност : 2 W7...

BGN 51.20