• Ново
Задната част на Четка за чистачки за Citroen C3 MK2 хетчбек (2009-напред) 1бр 12 300 мм, задни дискове и задни чистачки, четки за чистачки

Задната част на Четка за чистачки за Citroen C3 MK2 хетчбек (2009-напред) 1бр 12 300 мм, задни дискове и задни чистачки, четки за чистачки

BGN 15.97
BGN 13.00 -19 %

Сума
Налично за поръчка


Одговара за : Citroen C3 Hatchback
Година : 2009 -> Наваму
Задните Wiper Сечилото Големина : 12" / 30 CM
ЗАДНИТЕ WIPER + РАКА
Зошто TRIPLUS wiper ножеви?
TRIPLUS обезбедува технологија и квалитет wiper baldes да им помогне на возачот да се види јасно и
вози безбедно во сите временски услови, повеќе од 10 години !
ПО TRIPLUS wiper ножеви!!
МНОГУ ВАЖНО
1. Вашиот Автомобил создателот / Автомобил модел / Година треба да биде иста како што се наведени.
2. Вашиот точни Receiptant име, ddress, Пост код, Телефонски број е потребно за испорака.
3. Бесплатен превозот од КИНА ПОСТ или Epacket.
4. Вашата цел ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по вашата исплата.
5. Следење на број ќе се обезбедува во системот по испорака.
6. Времето за испорака зависи од различни изразат процес и ја вашата адреса и ние ќе ви помогнат да го следи.
7. Ние сме manufacutrer и се произведени повеќе од 26 врвните брендови на wiper ножеви целиот свет.
На широк спектар вклучуваат аеро/ мека/flex/ метал/special/странично/heavyduty/снег/мулти/ wiper ножеви.
100% СИГУРНОСТ ДА СЕ КУПИ!
- ако, да не најдете вашиот автомобил модел или она што ви треба во нашата продавница,
- доколку имате било какви прашања во врска со вашиот автомобил модел & годината & fitment,
- доколку планирате да промет на големо или дистрибуира нашите wiper ножеви во вашата земја,
- ако.........
Ние сме тука за поддршка секогаш, стр закуп не двоумете се да ги споделите со нас!

Всичко за продукта

Дължина На Продукта:
Rear Wiper Only, Rear Wiper with Arm
Citroen C3-Годината На Производство:
2011,2012,2010,2009,2013
Тегло На Продукта:
0.25kg
специални характеристики:
OE Fitment, всесезонни, висока производителност
търговска марка:
триплюс
Името На Модела:
TP12L630
За Марки Автомобили / Модели:
Ситроен
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Вид На Материала:
Естествен Каучук,Цинк, Сплави, Отлична Легированная Стомана Sk6
Модел На Citroen:
C3
Размер На Задното Острие:
12(30 см / 300 мм)
Състоянието На Продукта:
100% Чисто Нов
Citroen C3 хечбек II 2:
2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
1 комплект:
Заден Лост Чистачки + Задна Нож
Автомобили:
Ситроен
Година:
2009 - нататък
Марка На Автомобила:
Citroen C3 наклонена задната част MK2 / C3 II
Ключови думи:
Задна Чистачка, Лост Чистачки На Задното Стъкло, Задна Чистачка

Подобни продукти в категория

QEEPEI Четка за чистачки за LAND ROVER Range ROVER 3 L322 2002-2012 26+26 автомобилни аксесоари, гумени чистачки на предното стъкло

QEEPEI Wiper Ножот За LAND ROVER Range Rover III L322 20022012 26"+26" Автомобил Додатоци Гума Шофершајбната ветробранското стакло WiperФункција : Висок квалитет wiper ножеви со метална база.PBT суровини; Природна гума и нерѓосувачки челик спринт во внатрешноста.Станот и елегантен пролет ленти wiper ножеви .Користејќи ја истата технологија како Европа премиум автомобил производители .100% OE дизајн, овие wiper ножеви може да го замени вашиот wiper сечилото директно и одговараат совршено[xlmodel][производи][33466[xlmodel][фото][0000]

BGN 35.18

RAINFUN S590 24+16-инчовата специална четка за чистачки на автомобил за Opel Combo D(12 -), специални автоматични чистачки на предното стъкло

!!!!!Ве молиме проверете го вашиот автомобил LHD или RHD внимателно пред цел.Ако вашиот автомобил е RHD диск (PLS проверете возачот, ако тоа е во десната рака на автомобилот = RHD) , ве молиме дозволете ни да знаеме, wiper на ветер можат да бидат различни...

BGN 37.31

Заден лост чистачки с нож за Mercedes Benz GL Class (2006-Onwards) 1бр 12 300 мм, задни дискове и задни чистачки, четки за чистачки

Одговара за : Мерцедес Бенц GL Класа [W164,W166]Година : 2006 Година > НавамуЗадните Wiper Сечилото Големина : 12" / 30 CMЗАДНИТЕ WIPER + РАКАЗошто TRIPLwiper ножеви?TRIPLобезбедува технологија и квалитет wiper baldes да им помогне на возачот да се види јасно ивози безбедно во сите временски услови, повеќе од 10 години !ПО TRIPLwiper ножеви!!МНОГУ ВАЖНО1...

BGN 14.00 17.79

Група От Силиконов Каучук Предната И Задната Част На Четка За Чистачки Audi A1 Хетчбек 2010 Г. Съобщение, Чистачките Автоаксесоари И Авточасти

Fitment : За Ауди А1 HatchbackГодина : 2010 НавамуВозачот Големина : 24inch(60m)Патникот Големина : 16inch(40cm)Задните Wiper Големина на Ножот : 14inch(36cm)Меѓународни Големина На : Производот Се ПокажеГрупа Силиконска Гума Предните И Задните Wiper Ножот За Ауди А1 Hatchback 2010 Година Наваму,Ветробранското Стакло Wiper Автомобил Додатоци Авто ДеловиНашите Производи : Пакет : Вашиот поволни коментар : Времето за испорака е познато како што е подолуЗемјата Прибл.Време на испорака сад 815 работни дена Велика Британија / Австралија 1021 работни дена Канада / Европа / Русија / Шпанија Нормално,1421 работни дена,но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција Јужна Азија / Блискиот Исток Нормално,1421 работни дена,но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција Бразил / Јужна Америка Нормално,1421 работни дена,но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција2...

BGN 22.00 31.98

Kction автомобили Четка за чистачки за Citroen C3 Pluriel, C3, C-Crosser, DS3, Немо,C3 Picasso,C5, Berlingo, Jumper, естествен каучук

Тука е конверзија од инчи да сантиметри : Големината на wiper за Citroen : Почитувани firend,ве молиме да се погледне во овие предлози : 1) ве Молиме проверете ја вашата wiper големина прво.2) Овој тип wiper има 7 различни кука.Тој ќе одговара за 99% wiper рака.3) Што треба вие да се промените wiper кука себе.4) Ние, исто така, поддршка на мали големо.5) Други модели на автомобили, ве молиме контактирајте со продавачот.6) на Овој тип wiper ќе го поддржува РусијаМагацин наскоро.100% Вистински шут : Show details : Тип 1 : (Uтип кука) С3 Pluriel 2003+ 18+24 C3 20022009 16+24 CCrosser 20072015 20+24Тип 2 : C5 20032008 19+26Тип 3 : Тип 4 : C5 20082015 22+28Тип 5 : DS3 20092015 16+24 Немо 20082015 19+26 C3 20102015 16+24 C3 Picasso 20102015 16+24Тип 6 : C3 Picasso 20092010 16+24 Berlingo 20082015 16+26 Скокач 20062015 22+26Тип 7 : целата се прикаже : Производ инспекција извештајИзложба фото :

BGN 27.00 46.86

BROSHOO Car Rear Wiper Blade нож задния лост чистачки за Пежо 308 Hatchback (2007 и нататък) 295 мм Автостайлинг

Имаме сопствен wiper factorys може да обезбеди речиси сите модел на автомобил wiper ножеви.Ние ќе љубезно им помогне да го избере најдобриот wiper за вас, кои се вклопуваат во вашиот автомобил.Вие исто така може да се пријавите на нашата веб продавница за повеќе производи : Ви благодарам многуВЕСТИ : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $20, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 14.00 15.84

Oge Предната И Задната Част На Четка За Чистачки За Suzuki Vitara 2015 2017 Предното Стъкло, Каучук Автоаксесоари

Автомобил Направи : За Suzuki VitaraГодина : 20152017Пред Големина : 24" & 16"Задниот Дел На Ножот Големина : 10"​Oge Refills користи напредна технологија, лента површината се справи со три посебни третман (SPфлуор мазива, обложување третман, Nchlorinated), highdefinition, тивко, се носат.

BGN 21.00 30.38

12A за Daihatsu Cuore (2003-Onwards), размер: 12 (300 мм), четка за задното стъкло чистачки

Квалитет : А+ Одделение (Нашата продавница сите wiper е+ одделение pls се земе бесплатно да ред)( Истакна : Сите за wiper ножеви имаат 3 одделение : A+ A B Оценки )Ве молиме Потврди големината кога ќе го поставите цел.Ви благодариме!За Daihatsu CuoreГодина : 2003НавамуГолемина : 12"(300ММ)Можеби, исто така, треба пред wiper сечилотоПроизвод ДеталиПосебни пластични+Стаклени влакна скелет.Материјали(PBT+30%GF) се Прилагодат на различни срединиИзградиво Висок Степен на Пролет ЧеликНерѓосувачки челик Seiko производство,Queching,Калење третманНашите гума е направен од 100% natual гума,соС...

BGN 15.98

HODEE за Volvo V50 задната Четка за чистачки за VOLVO V50 2004-2012 OE:31250094

Fitment: VOLVO V50 20042012 OE : 31250094Пакување Inclulding : 1 Buc Задните Wiper Сечилото Спецификација : Пролет : Нерѓосувачки пролет, Сол спреј тестирање за 240 часа Материјал : 70%PBT +30% Fiberglass, Силна рамка површина слој да се спротивстави на УВ Сечилото : 304 H челик и природни rubbe р.

BGN 6.40

JEAZEA 24+21 Четка за чистачки за VW Tiguan Land Rover 2008 - 2011 2012 2013 2014 бескаркасное стоманен каучук дождевое прозорец на предното стъкло

24"+21" Frameless Челик Гумена Дожд Прозорец Шофершајбната За "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan Land RoverСостојба : Нова Боја : Црна Димензии : 24" (600mm) +21" (525mm) Точка се вклучени : Wiper Сечилото 26" x 1Wiper Сечилото 21" x 1 Компатибилност:За "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan 20082014За Land Rover Range Rover Evoque 20112014Не Одговара за Десната рака возачот моделВе молиме проверете ја вашата задните wiper сечилото заеднички видот и должината пред да купите.Карактеристики Посебни заеднички , на совршен натпревар за оригиналниот автомобил Лесно да се примени и remov Чисти бришејќи поради докажано тројно компонента wiper ножот ...

BGN 20.00 23.98

SUMKS задна чистачка и лост за Toyota Aygo от 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

Автомобил Направи : За Toyota AygoМодел Година : 2005 2013Задните Wiper Големина : 12"Пакетот Вклучува : 1 * Задните Рака & 1 * Задните СечилотоSUMKS Wiper Ножеви Понуда..Лесно монтирање wiper ножеви вклучувајќи зрак ножеви, Хибридни ножевиЗаврши ножеви видови за сите видови на автомобили или камиониГрафит слој refills да се направи ножеви избрише потивок и неспокојотДо 40% подолг живот од другите конкуренти тестирани од страна на ОрганотПроизвод Профили : Брза Испорака : Пакет : Ние нудиме на животната Срединапријателски пакет од страна на пакување на производот со воздушното перничеЗаврши животната срединапријателски, нема загадување, не штети на животната средина Силна воздушното перниче за заштита на производи од тоа да биде оштетена при транспортот Помал товар на трошоците за да се заштедат пари за купувачитеПовратни информации : Ако сте задоволни со SUMKS Предмети, ве молиме да ја објавите 5ѕвезда видиш дека е многу важно за нашата продавница.И Ние би сакале да понуди 2 ДОЛАРИ, купон за купувачите, ако купувачи на барањата како што е подолу : Пост 5ѕвезди преглед со најмалку 4 слики од екранот Напишете најмалку 50 зборови во прегледЗа нас : SUMKS имаат Speciallized во wiper ножеви за повеќе од 20 години и продажба на wiper ножеви за над 60 земји SUMKS обезбедува високи перформансицена сооднос производиНаплата или Замена : Ве молиме Не го Остави Негативни Преглед или Пораст Спор.Ако имате било каков проблем со објектот кога ќе примите тоа, ве Молиме испратете ни порака преку Aliexpress, ние се случува да се грижи за вас во 12 часот...

BGN 18.00 24.30

KOSOO Auto Rear Car Wiper Blade For Hyundai Solaris, 280 мм 2012 година напред задното стъкло четки лост чистачки, аксесоари за автомобили

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 11.00 12.48

KOSOO Auto Rear Car Wiper Blade For KIA SOUL, 280 мм 2006-2009 лост чистачки на задното стъкло, автоаксесоари за подреждане

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 11.00 12.48

Cawanerl за Toyota Alphard 2010-2017 Car Rubber Rear Windscreen Wiper Blade Auto Back Window Wiper 16 400mm

Карактеристики на производот : Состојба : 100% нов Должина : 16" / 400mm Боја : Црна Материјал : Мека Гума + Пластични + Челични лимови Компатибилен : За Тојота Alphard 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 Пакет : 1 x Задните Wiper Сечилото Внимание : ве Молиме проверете ја вашата задните wiper сечилото заеднички видот и должината пред да го купите тоа Како да го инсталирате : 1.Се осигура дека на површината од кои производот е да се примени е чиста, сува и слободен од сите ail, маснотии и восок...

BGN 12.00 18.06

2 бр. / лот автомобилни чистачки на предното стъкло на острието U-тип универсална за Volkswagen Amarok (2010-2012), размер 24+22

Компатибилност : За "Фолксваген" Amarok (20102012 Година),Големина На 24"+22" Пакетот Вклучува : Wiper Сечилото 24" *1 Wiper Сечилото 22" *1Карактеристики : Што е направен од висок квалитет на гума и високојаглероден челик, кој е отпорен на притисок од надворешната средина, како и ултравиолетови зраци, Озон, екстра висока и ниска температура, па како да се прошири wiper сечилото живот и перформанси...

BGN 22.72

Размерът / Видът На Предните И Задните Четки Чистачки За Toyota Land Cruiser 2002 2003 2004 2005 2006 2007 Предното Стъкло Чистачки От Каучук Аксесоари

ФункцијаВисок квалитет wiper ножеви со долгата употреба живот.PBT суровини; Природна гума и нерѓосувачки челик спринт во внатрешноста.Станот и елегантен пролет ленти wiper ножеви.Користејќи ја истата технологија како Европа премиум автомобил производители...

BGN 22.00 31.98