• Ново
Заден лост чистачки с нож за Mercedes Benz GL Class (2006-Onwards) 1бр 12 300 мм, задни дискове и задни чистачки, четки за чистачки

Заден лост чистачки с нож за Mercedes Benz GL Class (2006-Onwards) 1бр 12 300 мм, задни дискове и задни чистачки, четки за чистачки

BGN 17.79
BGN 14.00 -21 %

Сума
Налично за поръчка


Одговара за : Мерцедес Бенц GL Класа [W164,W166]
Година : 2006 Година -> Наваму
Задните Wiper Сечилото Големина : 12" / 30 CM
ЗАДНИТЕ WIPER + РАКА
Зошто TRIPLUS wiper ножеви?
TRIPLUS обезбедува технологија и квалитет wiper baldes да им помогне на возачот да се види јасно и
вози безбедно во сите временски услови, повеќе од 10 години !
ПО TRIPLUS wiper ножеви!!
МНОГУ ВАЖНО
1. Вашиот Автомобил создателот / Автомобил модел / Година треба да биде иста како што се наведени.
2. Вашиот точни Receiptant име, ddress, Пост код, Телефонски број е потребно за испорака.
3. Бесплатен превозот од КИНА ПОСТ или Epacket.
4. Вашата цел ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по вашата исплата.
5. Следење на број ќе се обезбедува во системот по испорака.
6. Времето за испорака зависи од различни изразат процес и ја вашата адреса и ние ќе ви помогнат да го следи.
7. Ние сме manufacutrer и се произведени повеќе од 26 врвните брендови на wiper ножеви целиот свет.
На широк спектар вклучуваат аеро/ мека/flex/ метал/special/странично/heavyduty/снег/мулти/ wiper ножеви.
100% СИГУРНОСТ ДА СЕ КУПИ!
- ако, да не најдете вашиот автомобил модел или она што ви треба во нашата продавница,
- доколку имате било какви прашања во врска со вашиот автомобил модел & годината & fitment,
- доколку планирате да промет на големо или дистрибуира нашите wiper ножеви во вашата земја,
- ако.........
Ние сме тука за поддршка секогаш, стр закуп не двоумете се да ги споделите со нас!

Всичко за продукта

Дължина На Продукта:
Rear Wiper Only, Rear Wiper with Arm
Mercedes-Benz GL-Class-Годината на производство:
2009,2013,2006,2007,2012,2008,2011,2010
Тегло На Продукта:
0.25kg
специални характеристики:
OE Fitment, всесезонни, висока производителност
търговска марка:
триплюс
Модел Mercedes-Benz:
GL-клас
Името На Модела:
TP12L630
За Марки Автомобили / Модели:
Mercedes-Benz
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Вид На Материала:
Естествен Каучук,Цинк, Сплави, Отлична Легированная Стомана Sk6
Размер На Задното Острие:
12(30 см / 300 мм)
Състоянието На Продукта:
100% Чисто Нов
W164 W166:
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
1 комплект:
Заден Лост Чистачки + Задна Нож
Вид На Модела:
GL350 GL400 GL500 GL450 GL550 и така нататък
Автомобили:
Mercedes-Benz
Година:
2006 - нататък
Марка На Автомобила:
GL-клас [W164, W166]
Ключови думи:
Задна Чистачка, Лост Чистачки На Задното Стъкло, Задна Чистачка

Подобни продукти в категория

Kction автомобили Четка за чистачки за Citroen C3 Pluriel, C3, C-Crosser, DS3, Немо,C3 Picasso,C5, Berlingo, Jumper, естествен каучук

Тука е конверзија од инчи да сантиметри : Големината на wiper за Citroen : Почитувани firend,ве молиме да се погледне во овие предлози : 1) ве Молиме проверете ја вашата wiper големина прво.2) Овој тип wiper има 7 различни кука.Тој ќе одговара за 99% wiper рака.3) Што треба вие да се промените wiper кука себе.4) Ние, исто така, поддршка на мали големо.5) Други модели на автомобили, ве молиме контактирајте со продавачот.6) на Овој тип wiper ќе го поддржува РусијаМагацин наскоро.100% Вистински шут : Show details : Тип 1 : (Uтип кука) С3 Pluriel 2003+ 18+24 C3 20022009 16+24 CCrosser 20072015 20+24Тип 2 : C5 20032008 19+26Тип 3 : Тип 4 : C5 20082015 22+28Тип 5 : DS3 20092015 16+24 Немо 20082015 19+26 C3 20102015 16+24 C3 Picasso 20102015 16+24Тип 6 : C3 Picasso 20092010 16+24 Berlingo 20082015 16+26 Скокач 20062015 22+26Тип 7 : целата се прикаже : Производ инспекција извештајИзложба фото :

BGN 27.00 46.86

аксесоари за автомобили търговия на Едро с нов десен страничен омыватель на фаровете дюзи телескопичен цилиндър за Mercedes W221 W216 2218601447

Ако не сте сигурни дали овој производ е погоден за вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе им служи за вас.Модел Enigne CC KW Цилиндар Тип Година МЕРЦЕДЕС BENZ SКЛАСА (W221) 2005 / 10 SКЛАСА (W221) S 350 (221.056, 221.156) M 272.965 3498 200 6 Салон 2005 SКЛАСА (W221) S 400 Хибрид 3498 220 6 Салон 20092013 SКЛАСА (W221) S 400 Хибрид (221.095, 221.195) M 272.974 3498 205 6 Салон 2009 SКЛАСА (W221) S 500 CGI (221.073, 221.173) М 278.932 4663 320 8 Салон 2011 SКЛАСА (W221) S 600 5513 368 12 Салон 20052007 SКЛАСА (W221) S 600 (221.176) M 275.953 5513 380 12 Салон 2005 SКЛАСА (W221) S 63 AMG (221.074, 221.174) M 157.980 5461 400 8 Салон 2011 SКЛАСА (W221) S 63 AMG (221.074, 221.174) M 157.980 5461 420 8 Салон 2012ПРЕВОЗОТ 1...

BGN 65.00 68.64

Bexceed на предното стъкло на превозното средство е плоска четка за чистачки за Peugeot 4007. 1 чифт(24+20) 2007~2012

24"+20" Висок Квалитет Bexceed на Автомобил шофершајбната Рамен wiper ножот за Peugeot 4007За : Peugeot 4007Годишен : 2007~2012Големина : 24" / 600mm+20" / 500mmПакување : 1 парНие сме сите видови за Peugeot на wiper ножот .Ако ви треба !

BGN 28.64

3791010-0000/3791020-0000/3791050-2000/3791060-2000 Защелкивающееся устройство (4 броя в един пакет) за ZX komodo, GRANDTIGER

Објектот спецификитеItem Type Latching уредБренд Име KLORY БРЕНДОбјектот Должина од 30 смОбјектот Ширина 20cmОбјектот Висина 20 смТочка 1 кг ТежинаАПЛИКАЦИЈАТА ZX авто деловиДЕЛ БРОЈ 37910100000 37910200000 37910500000 37910600000Пакување & ИспоракаПакување детали : секој производ ќе бидат спакувани во поединечни кутија со етикетата на сите информации (како дел број, скратено име на англиски или шпански или руски и арапски и Кинески) на тоа, и кутии кои ќе бидат спакувани во картонска, krabičkách ќе бидат спакувани во дрвени случаи...

BGN 40.00

Задната част на Четка за чистачки за Porsche Macan (2014-напред) 1бр 16 400 мм, автомобилни задна чистачка,задни чистачки на предното стъкло чистачки

Одговара за : Порше MacanГодина : 2014 > НавамуЗадните Wiper Сечилото Големина : 16" / 40 CMТоа е задните wiper сечилото само, НЕ вклучувајќи ги АРМЗошто TRIPLwiper ножеви?TRIPLобезбедува технологија и квалитет wiper baldes да им помогне на возачот да се види јасно ивози безбедно во сите временски услови, повеќе од 10 години !ПО TRIPLwiper ножеви!!МНОГУ ВАЖНО1...

BGN 14.00 17.62

Toocene четки за чистачки за Alfa Romeo GTV 1995-2005 22+18 гумени Whidscreen Auto автомобилни аксесоари

Меѓународни wiper големина : За Алфа Ромео GTV 20112013 22"+18"Возачот Големина : 22 инчен Патникот Големина : 18 инчиДетали За Производот : Производ Phopo : Инсталација метод : Внимание : 1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред...

BGN 20.00 25.62

Четка за чистачки за Fiat Bravo 2007 Onwards 24+18 Wiper Blade аксесоари за автомобилни автомобилни чистачки от естествен каучук

Wiper Ножот За Фиат Браво 2007 Година Наваму 24"+18" Wiper Сечилото Додатоци За Авто Автомобил е Природна Гума СтаклоФИТИНГ ПОЗИЦИЈА : Делови за пред прозорците на автомобилотСостојба : НОВАПроизводот Број : 24"+18"Испорака : 1 сет (2 Парчиња)Способен ДА : ЗА Фиат БравоМодел Година : 2007 НАВАМУВе молиме споредете ги вашите делови со фотографирање пред да купите некој објект!!!Услуга : 1, ве Молиме контактирајте со нас директно од Aliexpress со "Разговор сега" ;2, Ако ние не сме на интернет, тоа ќе бидат високо ценети за да го добиете вашиот вид email;Било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас на Бизнис Време.ПРЕВОЗОТ ИНФОРМАЦИИ :

BGN 19.18

Четка за чистачки на предното стъкло на превозното средство за Renault MEGANE 3 (2011+) , 16+24, естествен каучук, без скоби, на автомобилни аксесоари

Автомобил Шофершајбната Wiper Ножот За Рено MEGANE 3 (2011+) , 16"+24", Природна гума, Bracketless, Автомобил ДодатоциБоја : balckСпецификација на производот : Две парчињаПрименливи модели : "Рено" MEGANE 3 (2011+)Посебна функција : highdefinition, трајниТука е конверзија од инчи да сантиметри : Совршено Пакување(Пратката од Кина) : Совршено Пакување(Пратката од Русија) :

BGN 27.00 47.78

2 елемента OES предната Четка за чистачки 5c7 955 425 A/426 A за VW Jetta MK6 PASSAT B7

Добредојдовте во мојата продавница, ќе се користат искрена служба, професионална гледна точка, за да ви овозможи со задоволителна услуга! Точка Име & Дел # OES Wiper Ножеви 5 C7 955 425 A ( 600mm / 23.62 во) 5 C7 955 426 A ( 475mm / 18.7 во) Компатибилен Replacment да : 561 955 425 561 955 426 16 D 955 425 / 426 56 D 955 425 / 426 Одговара Модел на "ФОЛКСВАГЕН" JETTA 20112014 MK6 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT 20132014 B7 (Не rth Amrican Издание) Забелешка : Доколку сте несигурни дали тоа може да се однесува на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас прв пат, ние ќе ви ги даде на проверка...

BGN 55.00 76.88

RAINFUN S590 24+16-инчовата специална четка за чистачки на автомобил за Opel Combo D(12 -), специални автоматични чистачки на предното стъкло

!!!!!Ве молиме проверете го вашиот автомобил LHD или RHD внимателно пред цел.Ако вашиот автомобил е RHD диск (PLS проверете возачот, ако тоа е во десната рака на автомобилот = RHD) , ве молиме дозволете ни да знаеме, wiper на ветер можат да бидат различни...

BGN 37.31

2 бр. / лот автомобилни чистачки на предното стъкло на острието U-тип универсална за Volkswagen Amarok (2010-2012), размер 24+22

Компатибилност : За "Фолксваген" Amarok (20102012 Година),Големина На 24"+22" Пакетот Вклучува : Wiper Сечилото 24" *1 Wiper Сечилото 22" *1Карактеристики : Што е направен од висок квалитет на гума и високојаглероден челик, кој е отпорен на притисок од надворешната средина, како и ултравиолетови зраци, Озон, екстра висока и ниска температура, па како да се прошири wiper сечилото живот и перформанси...

BGN 22.72

Безплатна доставка на автомобили четка за чистачки за Nissan Geniss размер 14 24 мека гумена четка за чистачки 2 бр. / чифт дефлекторное прозорец

Опис На ПроизводотОпис На Производот : Производ : Wiper ножевиКвалитет : А+ Одделение (Нашата продавница сите wiper е+ одделение pls се земе бесплатно да ред)( Истакна : Сите за wiper ножеви имаат 3 одделение : A+ A B Оценки )За Nissan GenissГолемина : 24" 14"Ве молиме Потврди големина и Дизајн пред пратката.Ви благодариме!Бидејќи потекло и година на автомобили се различни, стакло стилови и големини може да се разликуваат...

BGN 20.00 23.33

12A за Daihatsu Cuore (2003-Onwards), размер: 12 (300 мм), четка за задното стъкло чистачки

Квалитет : А+ Одделение (Нашата продавница сите wiper е+ одделение pls се земе бесплатно да ред)( Истакна : Сите за wiper ножеви имаат 3 одделение : A+ A B Оценки )Ве молиме Потврди големината кога ќе го поставите цел.Ви благодариме!За Daihatsu CuoreГодина : 2003НавамуГолемина : 12"(300ММ)Можеби, исто така, треба пред wiper сечилотоПроизвод ДеталиПосебни пластични+Стаклени влакна скелет.Материјали(PBT+30%GF) се Прилагодат на различни срединиИзградиво Висок Степен на Пролет ЧеликНерѓосувачки челик Seiko производство,Queching,Калење третманНашите гума е направен од 100% natual гума,соС...

BGN 15.98

KOSOO Auto Rear Car Wiper Blade For Hyundai Solaris, 280 мм 2012 година напред задното стъкло четки лост чистачки, аксесоари за автомобили

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 11.00 12.48

Oge Предната И Задната Част На Четка За Чистачки За Suzuki Vitara 2015 2017 Предното Стъкло, Каучук Автоаксесоари

Автомобил Направи : За Suzuki VitaraГодина : 20152017Пред Големина : 24" & 16"Задниот Дел На Ножот Големина : 10"​Oge Refills користи напредна технологија, лента површината се справи со три посебни третман (SPфлуор мазива, обложување третман, Nchlorinated), highdefinition, тивко, се носат.

BGN 21.00 30.38

Oge 12 Задни Лост Чистачки И Нож За Renault Clio 2 1998-2012 Предното Стъкло На Колата Автоаксесоари

ФункцијаВисок квалитет wiper ножеви со долгата употреба животPBT суровини; Природна гума и нерѓосувачки челик спринт во внатрешностаСтанот и елегантен пролет ленти wiper ножеви .Користејќи ја истата технологија како Европа премиум автомобил производители .100% OE дизајн, овие wiper ножеви може да го замени вашиот wiper сечилото директно и одговараат совршеноЗа Rnault Clio 219982012Големина : 12 инчен(30cm )Детали За Производот : Времето за испорака е познато како што е подолуЗемјата Прибл.Време на испорака сад 815 работни дена Велика Британија / Австралија 1021 работни дена Канада / Европа / Русија / Шпанија Нормално,1421 работни дена,но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција Јужна Азија / Блискиот Исток Нормално,1421 работни дена,но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција Бразил / Јужна Америка Нормално,1421 работни дена,но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција2...

BGN 24.00 31.98

SUMKS задна чистачка и лост за Toyota Aygo от 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

Автомобил Направи : За Toyota AygoМодел Година : 2005 2013Задните Wiper Големина : 12"Пакетот Вклучува : 1 * Задните Рака & 1 * Задните СечилотоSUMKS Wiper Ножеви Понуда..Лесно монтирање wiper ножеви вклучувајќи зрак ножеви, Хибридни ножевиЗаврши ножеви видови за сите видови на автомобили или камиониГрафит слој refills да се направи ножеви избрише потивок и неспокојотДо 40% подолг живот од другите конкуренти тестирани од страна на ОрганотПроизвод Профили : Брза Испорака : Пакет : Ние нудиме на животната Срединапријателски пакет од страна на пакување на производот со воздушното перничеЗаврши животната срединапријателски, нема загадување, не штети на животната средина Силна воздушното перниче за заштита на производи од тоа да биде оштетена при транспортот Помал товар на трошоците за да се заштедат пари за купувачитеПовратни информации : Ако сте задоволни со SUMKS Предмети, ве молиме да ја објавите 5ѕвезда видиш дека е многу важно за нашата продавница.И Ние би сакале да понуди 2 ДОЛАРИ, купон за купувачите, ако купувачи на барањата како што е подолу : Пост 5ѕвезди преглед со најмалку 4 слики од екранот Напишете најмалку 50 зборови во прегледЗа нас : SUMKS имаат Speciallized во wiper ножеви за повеќе од 20 години и продажба на wiper ножеви за над 60 земји SUMKS обезбедува високи перформансицена сооднос производиНаплата или Замена : Ве молиме Не го Остави Негативни Преглед или Пораст Спор.Ако имате било каков проблем со објектот кога ќе примите тоа, ве Молиме испратете ни порака преку Aliexpress, ние се случува да се грижи за вас во 12 часот...

BGN 18.00 24.30

KOSOO Auto Rear Car Wiper Blade For KIA SOUL, 280 мм 2006-2009 лост чистачки на задното стъкло, автоаксесоари за подреждане

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 11.00 12.48

BROSHOO Car Rear Wiper Blade нож задния лост чистачки за Пежо 308 Hatchback (2007 и нататък) 295 мм Автостайлинг

Имаме сопствен wiper factorys може да обезбеди речиси сите модел на автомобил wiper ножеви.Ние ќе љубезно им помогне да го избере најдобриот wiper за вас, кои се вклопуваат во вашиот автомобил.Вие исто така може да се пријавите на нашата веб продавница за повеќе производи : Ви благодарам многуВЕСТИ : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $20, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 14.00 15.84

Toocene Четки Чистачки За Lada Granta 2012- Двойка 24+16 Професия Силиконов Каучук Whidscreen Auto Автомобилни Аксесоари

Меѓународни wiper големина на : За Lada Granta 20112013 24"+16"Возачот Големина : 24 инченПатникот Големина : 16 инченДетали За Производот : Производ Phopo : Внимание : 1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред...

BGN 22.00 26.98

Cawanerl 16 400mm Car Rubber Rear Windscreen Wiper Blade Auto Back Window Wiper за Toyota Yaris Verso mk2 1999-2005

Карактеристики на производот : Состојба : 100% нов Должина : 16" / 400mm Боја : Црна Материјал : Мека Гума + Пластични + Челични лимови Компатибилен : За Toyota Yaris Verso МК 2 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 Пакет : 1 x Задните Wiper Сечилото Внимание : ве Молиме проверете ја вашата задните wiper сечилото заеднички видот и должината пред да го купите тоа Како да го инсталирате : 1.Се осигура дека на површината од кои производот е да се примени е чиста, сува и слободен од сите ail, маснотии и восок...

BGN 12.00 17.90

2 бр. / лот автомобилни чистачки на предното стъкло на острието U-тип универсална за Infiniti QX80 (2013-), размер: 24+19

Компатибилност : За Infiniti QX80 (20132016),големина : 24"+19" Пакетот Вклучува : Wiper Сечилото 24" *1 Wiper Сечилото 19"*1Карактеристики : Што е направен од висок квалитет на гума и високојаглероден челик, кој е отпорен на притисок од надворешната средина, како и ултравиолетови зраци, Озон, екстра висока и ниска температура, па како да се прошири wiper сечилото живот и перформанси...

BGN 22.72

Размерът / Видът На Предните И Задните Четки Чистачки За Toyota Land Cruiser 2002 2003 2004 2005 2006 2007 Предното Стъкло Чистачки От Каучук Аксесоари

ФункцијаВисок квалитет wiper ножеви со долгата употреба живот.PBT суровини; Природна гума и нерѓосувачки челик спринт во внатрешноста.Станот и елегантен пролет ленти wiper ножеви.Користејќи ја истата технологија како Европа премиум автомобил производители...

BGN 22.00 31.98

KOSOO Auto Rear Car Wiper Blade For Citroen C-Quatre, 275 мм 2008 година на издаване дискове, четки за задното стъкло чистачки, аксесоари за автомобили

Почитувани купувачот : Вести 1 : Ако се купуваат стоки од нашата продавница успешно повеќе од $50, ние автоматски ќе ви испрати подарок...

BGN 14.00 15.68