• Ново
Високо качество на фурнир ukulele 4 струнен ukulele 23/26 инча смърч ukulele Чибсон акустична китара Палисандър лешояд

Високо качество на фурнир ukulele 4 струнен ukulele 23/26 инча смърч ukulele Чибсон акустична китара Палисандър лешояд

BGN 111.84
BGN 92.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


s
end Isv Module Wrap9662
Висок Квалитет на Дрво Ukulele 4 String Хавајски Гитара 23/26 инчен Spruce Ukulele Chibson Акустична гитара ружино дрво Fingerboard
Опис На Производот
Користење на ЛОГОТО : ласерско гравирање.
Горниот Панел материјал : Ingman spruce
Задниот Панел материјал : Индонезиски ружино дрво
Страна Панел материјал : Индонезиски ружино дрво
Големина : 23 /26 инчи
Должина : 61/67cm
Frets : 17/18 секирај
Fingerboard : Индонезиски Ружино Дрво
Стринг : АКИЛА стрингови
Гаранција За Квалитет :
Имаме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.Секој производ ќе се проверуваат и тестираат пред превозот,па ние ќе ви понуди производ добар во квалитетот, но ниско ниво на цена,јас не мислам дека вие ќе добиете задоволни производ од нас.
Царинската Ослободување(Помалку или без Царински Даноци За Вашите производи!)
Ние ќе брод објект и извештај за вредноста на стоката од страна ДОЛАРИ 10 или 20.Можеби ќе треба да ги плати без царински давачки.Но, царинската ќе се отвори пакетот и ревалоризираат на производи понекогаш,имаме доволно искуство за да ви помогне да се добие производ преку безбедно.
Се враќа :
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина.Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови .Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија ,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Повратни информации :
Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и предлози што купувачот,ние ќе се потрудиме да добие најмногу позитивни повратни информации на располагање.ако не ви се допаѓа нашиот производи за било која причина,ве молиме слободно да ни ги испратите вашите повратни информации,ние ќе го цениме тоа многу!Ве молиме контактирајте ме непосредно пред да замине на неутрални или негативни повратни информации!

Всичко за продукта

Размер:
23 inches, 26 inches
Материал На Корпуса:
Picea Asperata
търговска марка:
Seven Angel
Материал На Задната Част / Страна:
Палисандрово дърво
Подходящ за:
Новини, професионална дейност, унисекс, домашно обучение
Номер На Модела:
UK-26YM/UK-23YM
Материал Fretboard:
Палисандрово дърво

Подобни продукти в категория

1бр скрипичная струна тънък тунер регулатор цигулка аксесоари за 3/4-4/4 цигулка

1 PC Виолина String парична Казна Тјунер Прилагодувач Виолина Додатоци за 3 / 44 / 4 ВиолинаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Одговара за 3 / 44 / 4 виолина Лесно да се инсталира...

BGN 1.00 1.18

50 бр новата средна 0,71 мм перлено кафяви празни китара невротрансмитер, Целулоид, без печат

Многу од 50 компјутери нов медиум 0.71 mm Бисер Браун Празно гитара зема Нема ПечатењеОпис : Бренд нови;Дебелина : Медиум 0.71 mmКоличина : 50 компјутери по многуБоја : Бисер БраунПечатење : Не се печати .Материјал : CelluloidПакет : 50 компјутери гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Цветна Eva триъгълни калъф за цигулка с две плечевыми презрамки размер 4/4

Шарени ЕВА Триаголник виолина случајWithgood квалитет на патентДостапно Боја : Црвена / Црна / Морнарица / Сребро во парк Два назад рамо, рака...

BGN 78.40

Много 50шт 3мм Малки сърца китара медиатори Плектры за електрически китари на Джаз бас асорти цветове

Многу 50pcs 3мм Мали Срце Облик Гитара Зема Plectrums За Електрична Гитара ЏезОпис : Brand new; Дебелина : 3мм Количина : 50 Компјутери Големина : 23x20x3 mm Анти Прескокнете , издржлив Материјал : Пластични Боја : Assorted ColorsПакет : 50 компјутери 3мм гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 13.60

4/4 размер на троен лешояд эбонитовый лешояд цигулка части и аксесоари

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од природни абонос дрво парична Казна fingerboard за виолина поправка или одлуки За 4 / 4 Големина Виолина Материјал : Абонос Должина : 27.2 cm / 10.71"(приближно) Боја : Црна Количина : 1 компјутер Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

BGN 7.00 7.98

Лот от 50 бр нови средни празни медиатори 0,71 мм, плътни черни без печат

Многу од 50 компјутери нов медиум 0.71 mm Празно гитара зема Тврда Црна Нема ПечатењеОпис : Бренд нови;Дебелина : Медиум 0.71 mmКоличина : 50 компјутери по многуБоја : Црна ЦврстаПечатење : Не се печати .Материјал : CelluloidПакет : 50 компјутери Солидна Црна гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Лешояд маркери инкрустация етикети етикети за китара-Cats Foot Print-WP

Можете да ги инсталирате овие на вашата електрична или акустична гитара со 24 3 / 4h, 25 1 / 2h гитара necks со 22 или 24 frets.Тоа е Голема Налепници! Тие изгледаат како ВИСТИНСКА апликација! Секој може да уживам во тоа! КУЛ И ЛЕСНО! СУПЕРТЕНОК! Можете да ги Менувате вашите гитара лесно !! Пломба Налепници се Отстранува.Овие налепница може да ги покрие оригинални точка знаци лесно.Тие ќе не фатат со вашите прсти додека играте!Тоа е можно да се користи како прст леснотија спреј или лимон масло.Без лепило е остави зад себе, ако сте кора исклучување на налепница...

BGN 36.78

Аудио кабел, 6 фута (1,8 м)екраниран Стереокабель, с щепсел с 3.5 мм, с щепсел 6,3 мм (CM-01)

Почитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даденекои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

BGN 20.00 26.66

12 бр. / лот пьезоусилители дискове кабели 27 мм Пьезоусилители с изводи-сигарная скоростна китара звукосниматели барабанни тригери, 33*2.7 см

Плоча материјал : МесингЛесно да се инсталира, лесна за употребаResonant фреквенција (k Hz) : 4.6 + / 0.5 KHzResonant отпорност (ohms) : 300 maxCapacitance (нф) : 20.0 + / 30% (1 k Hz)Дијаметар плоча : прибл.2.7 cm / 1.06 инченДоведе Должина : околу.33cm / 12.9 инченБоја Р : како што сликите покажуваатКоличина : 12 pcЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни мониторисликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот12 x piezos Засилувачи дискови води1...

BGN 5.00 6.08

2 бр латунное дупка електрически китари пикап хамбакер капак, хром, черно злато за избор на ширина 38.2 mmxLength 69.8 mm

Материјал : МесингБоја : Сребрена (Хром позлатен ) & Црно Злато за да изберетеОпфаќа Ширина : прибл 38.2 mmОпфаќа Должина : околу 69.8 mmГолемина : Како што е прикажано во сликаПакетот Вклучува : 2 x Пикап МаскаОна што начини на плаќање можам да ги користам? Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 9.58

4 Бр Директни Стилове Вмъкване На Електрическа Тремоло Лост Whammy Бар Пластмасова Втулка Дюзи За Миене На

Сосема нов и висок квалитет.Главно for Direct Вметнување Стилови Tremolo РакаБои : БелаМатеријали : ПластикаГолемина : Како што е прикажано во СликаПакет Се Вклучени : 4 X Tremolo Рака FerruleОна што начини на плаќање можам u e ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 12.08

JOYO ACE-30 гитарная струна скрубер лешояд пречиствател за китара бас струнен музикален инструмент, резервни части, аксесоари

JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина ПочистаОпис : Име : JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина ПочистаБренд : JOYOМодел : ACE30Материјал : Ткаенина & ПластикаПакет се вклучени : 1 x JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина Почиста​

BGN 4.00 4.66

50 бр нови средни 0,71 мм празни китара снимки на Целулоид перлено Червен

50 компјутери нов медиум 0.71 mm Празно гитара зема Celluloid Бисер ЦрвенаОпис : Бренд нови;Медиум 0.71 mmКоличина : 5 0Боја : Црвено БисерМатеријал : CelluloidПакет : 50 компјутери гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Ърни Топка 2920 M-Стомана Тегло Стегнати Струни За Електрическа Китара 011-048

ПРЕГЛЕДЗголемување на производството, зачестеност одговор и сила за оние кои играат рок или блузот.Мерачи .011 .014 .018p .028 .038 .048МЧелик Моќ Slinky Електрични Жици се на совршен натпревар и за оние кои сакаат буци ритамот на rockисе тркалаат или блузот...

BGN 27.18

Фабрично магазин за черна мрежа от въглеродни влакна, конски косми френски Контрабас лук 4/4 рибешко око Абанос с инкрустирани жаба w / цветна обвивка

Карактеристики : Модел : SZDB08 100% вистински фотографија, токму иста со Стап слика : Црна решетка карбонски влакна Лак за Коса : Висок степен на коњски влакна, можете да ги ротирате завртка за да ја прилагодите стегање...

BGN 132.00 184.00

Много 100 броя нови празни средни 0,71 мм китара невротрансмитери в различни цветове

Многу од 100 компјутери нов Празен медиум 0.71 mm гитара зема Assorted colorsОпис : Бренд нови;Медиум 0.71 mmКоличина : 100Боја : избрани бои ( најмалку 8 бои )Материјал : CelluloidПразно гитара зема ...

BGN 15.84

Висококачествена ръчна Цигулка 20 години са естествено изсушени ленти Кленов професионален алкохолен лак Violino

Производ Функција Бренд : TONGLING Модел : TL0051 Панел Материјал : Природно сушено 20 години spruce Назад / Страна Плоча : Природно сушено 20 години ленти јавор Fingerboard : Високоодделение Абонос Tailpiece : Високоодделение Абонос Штипки : Високоодделение Абонос Лак : Бразил дрво Случај : Правоаголни виолина случај Боја : Природна ленти Боја : Занаетчиски дух лак Големина : 3 / 4 4 / 4Пакет Листа1*Виолина Лак; 1*Рамо Одмор; 1*Колофон; 1*рачно изработени Виолина; 1*Исклучете; 1* Случај; 4*виолина Жици; 1*бришејќи Крпа.

BGN 1279.00 1598.40

Kmise Guitar Hook Hanger Holder Wall Mount Стойката Rack for Bass Акустична Electric Guitar Parts Accessories Black Padded

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 11.00 11.18

2X 21cm 6.35 mm Guitar Pedal Effect Patch Cable gold Right Angle Plug Cord for Effect Pedal Instrument

Висок Квалитет на Гитара педалата patch кабли десен Агол за Педали Patch КаблиКарактеристики : Бренд : Landtone100% Сосема нов и Висок квалитетКабел Должина : 21cmБоја : Црна и Златна конекторПакет Листата : 2 * Ефекти на возилото кабли

BGN 20.48

Продажба 5xBlack 6 струнен фиксиран твърд опашката китара мост за бразди китара

100% Сосема новЗа 6 string електрична гитара или strat гитараМатеријал : Цинк легура + металБоја : ЦрнаТопВчитување дизајн за лесна инсталација и лесен за пристап.Карактеристики целосно прилагодливи saddles(за intonation и висина ниво).Големина : 65*41mmПакетот Вклучува : 1 x мост1 x Клуч5 x ЗаврткиAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 25.00 29.33

Black Smith Strings Nano-Carbon Shield AOT покрити люминофорной бронзови покритие струни за акустична китара, направени в Корея

НаноЈаглерод Shield AOT Обложени Phosphor Бронза Акустична СтринговиКовач акустична гитара жици се направени со најдобрите материјали и произведени со користење на stateoftheart автоматски контролирани серво ликвидација опрема...

BGN 20.78

Ърни Топка 2223 Nickel Super Слинки Custom Gauge Електрическа Китара Низ 090-042

ПРЕГЛЕДНајпопуларните Slinkys.Nickels се некои од најпопуларните на Ernie Топката Slinky гитара жици На 2223 Никел Супер Slinky е направена од никелпозлатен, челична жица завиткан околу хексадецимален облик, челик јадрото на жица...

BGN 14.38

Топ 100шт бас китара избира пъстра дебелина микс 0.58-0.81 mm плектър невротрансмитер китара е музикален инструмент с пластмасова кутия

Карактеристики100% сосема нов и висок квалитетНаправени од високо квалитетни пластични, лесни, многу издржлив и пријатен на вашите прсти.Немаат лош мирисМоже да ги исполни вашите професионални потребиДебелина : 0.58 мм 0.81 mmПроизвод Карактеристики : Тип : ИзберетеМатеријал Тип : ПластикаТип : гитара изберете музички инструментЗема Материјал : ABS Пластика Гитара СликиИме : Алис Гитара PlectrumСпецификација : Дебелина : 0.58 0.71 0.81 0.96 1.20 1.50 (mm) мешаниПримена : универзалнаБоја : шарениТежина : околу 93 gДимензија : прибл 10* 10* 2.7 cmПакет Се Вклучени : 1 x 100 парчиња шарени гитара зема

BGN 7.00 7.65