• Ново
12 бр. / лот пьезоусилители дискове кабели 27 мм Пьезоусилители с изводи-сигарная скоростна китара звукосниматели барабанни тригери, 33*2.7 см

12 бр. / лот пьезоусилители дискове кабели 27 мм Пьезоусилители с изводи-сигарная скоростна китара звукосниматели барабанни тригери, 33*2.7 см

BGN 6.08
BGN 5.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


Плоча материјал : Месинг
Лесно да се инсталира, лесна за употреба
Resonant фреквенција (k Hz) : 4.6 +/- 0.5 KHz
Resonant отпорност (ohms) : 300 max
Capacitance (нф) : 20.0 +/- 30% (1 k Hz)
Дијаметар плоча : прибл.2.7 cm / 1.06 инчен
Доведе Должина : околу.33cm / 12.9 инчен
Боја Р : како што сликите покажуваат
Количина : 12 pc
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори
сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот
12 x piezos Засилувачи дискови води
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
1. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ОБЈЕКТИ СО
ИСТЕЧЕ ГАРАНЦИЈАТА.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на !
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Всичко за продукта

Тип:
да вземете
Номер На Модела:
Китара
търговска марка:
Кокко
Резонансната честота (khz):
4.6 +/- 0.5 KH
Трябва да се импеданс (ohm):
300 макс.
Капацитет (NF):
20.0 +/- 30% (1 khz)
Диаметър чиния:
приблизително 2,7 см / 1,06 инча
Дължина на олово:

Подобни продукти в категория

Аудио кабел, 6 фута (1,8 м)екраниран Стереокабель, с щепсел с 3.5 мм, с щепсел 6,3 мм (CM-01)

Почитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даденекои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

BGN 20.00 26.66

4/4 размер на троен лешояд эбонитовый лешояд цигулка части и аксесоари

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од природни абонос дрво парична Казна fingerboard за виолина поправка или одлуки За 4 / 4 Големина Виолина Материјал : Абонос Должина : 27.2 cm / 10.71"(приближно) Боја : Црна Количина : 1 компјутер Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

BGN 7.00 7.98

1 бр винт-в электрогитаре Тремоло Arm Whammy Bar резба 6 mm (M6) безплатна доставка черен

Сосема нов и висок квалитет.Главно за tremolo мост систем.Висок квалитет со блек метал материјалБои : ЦрнаМатеријал : железоАрм Должина : 170mm (прибл.).Арм Дијаметар : 6mm (прибл.).завртка навој дијаметар : 6mmПакет Се Вклучени : 1 X Tremolo Рака Што начини на плаќање можам u e ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 14.82

Топ 100шт бас китара избира пъстра дебелина микс 0.58-0.81 mm плектър невротрансмитер китара е музикален инструмент с пластмасова кутия

Карактеристики100% сосема нов и висок квалитетНаправени од високо квалитетни пластични, лесни, многу издржлив и пријатен на вашите прсти.Немаат лош мирисМоже да ги исполни вашите професионални потребиДебелина : 0.58 мм 0.81 mmПроизвод Карактеристики : Тип : ИзберетеМатеријал Тип : ПластикаТип : гитара изберете музички инструментЗема Материјал : ABS Пластика Гитара СликиИме : Алис Гитара PlectrumСпецификација : Дебелина : 0.58 0.71 0.81 0.96 1.20 1.50 (mm) мешаниПримена : универзалнаБоја : шарениТежина : околу 93 gДимензија : прибл 10* 10* 2.7 cmПакет Се Вклучени : 1 x 100 парчиња шарени гитара зема

BGN 7.00 7.65

1бр скрипичная струна тънък тунер регулатор цигулка аксесоари за 3/4-4/4 цигулка

1 PC Виолина String парична Казна Тјунер Прилагодувач Виолина Додатоци за 3 / 44 / 4 ВиолинаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Одговара за 3 / 44 / 4 виолина Лесно да се инсталира...

BGN 1.00 1.18

Концерт на акустична ukulele 23 инча, розово дърво Хавайски 4 струнен китара 15 ладов електрическа ukulele с пикапом еквалайзер

Карактеристики : 23" мини големина, совршена големина за возрасни и деца Телото е направено од sapele, fingerboard е направен од ружино дрво...

BGN 72.00 88.00

1 брой електрическа настройка на колче, акустична китара машина корона тунинг ключ съотношение 1: 18 покрити с истинско злато

100% сосема нов производ Произведени од страна на Risingguitar која е manufactory гитара делови за повеќе од 20 години Ние сме биле мало domesticlly...

BGN 6.08

Kmise Guitar Hook Hanger Holder Wall Mount Стойката Rack for Bass Акустична Electric Guitar Parts Accessories Black Padded

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 11.00 11.18

Много 100 броя нови празни средни 0,71 мм китара невротрансмитери в различни цветове

Многу од 100 компјутери нов Празен медиум 0.71 mm гитара зема Assorted colorsОпис : Бренд нови;Медиум 0.71 mmКоличина : 100Боја : избрани бои ( најмалку 8 бои )Материјал : CelluloidПразно гитара зема ...

BGN 15.84

Dopro Real Custom Natural Abalone Shell Guitar Truss Род Cover with 3 Holes Fits for Epip LP Les Paul

Abalone школка е природен материјал толку различни решетка род опфаќа може да има варијацииНаправени од вистински abalone школка3 Дупки за Epip Стил Les Pauls; Навртки кои не се опфатениОва е резервни покрие, не оригиналната корицаНие не може да се обезбеди покритие ќе се вклопи во сите Epip Les Pauls, па ве молиме да бидете сигурни да се провери димензии внимателно пред да ги нарачате на објектотРешетка Род Покрие x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

BGN 11.00 11.82

3 в 1 Мултифункционален инструмент китара, китара моталка струнен нож габър гребец инструмент аксесоари за китари банджо мандолини

Карактеристики : Гитара Winder String Машина Pin Puller 3 во 1,лесен и удобен. Го замени вашиот жици во секунди. Notched главата отстранува мост иглички брзо и безбедно. Удобно handgrips Висока потпора се справи со дизајн за намалување на дебел стрингови лесно. Одговара на речиси сите гитари, banjos и mandolins.Боја : ЦрнаМатеријал : Пластични,Метални1 X 3 ВО 1 Гитара Алатка

BGN 6.00 7.38

2 бр латунное дупка електрически китари пикап хамбакер капак, хром, черно злато за избор на ширина 38.2 mmxLength 69.8 mm

Материјал : МесингБоја : Сребрена (Хром позлатен ) & Црно Злато за да изберетеОпфаќа Ширина : прибл 38.2 mmОпфаќа Должина : околу 69.8 mmГолемина : Како што е прикажано во сликаПакетот Вклучува : 2 x Пикап МаскаОна што начини на плаќање можам да ги користам? Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 9.58

Ърни Топка 2920 M-Стомана Тегло Стегнати Струни За Електрическа Китара 011-048

ПРЕГЛЕДЗголемување на производството, зачестеност одговор и сила за оние кои играат рок или блузот.Мерачи .011 .014 .018p .028 .038 .048МЧелик Моќ Slinky Електрични Жици се на совршен натпревар и за оние кои сакаат буци ритамот на rockисе тркалаат или блузот...

BGN 27.18

Фабрично магазин за черна мрежа от въглеродни влакна, конски косми френски Контрабас лук 4/4 рибешко око Абанос с инкрустирани жаба w / цветна обвивка

Карактеристики : Модел : SZDB08 100% вистински фотографија, токму иста со Стап слика : Црна решетка карбонски влакна Лак за Коса : Висок степен на коњски влакна, можете да ги ротирате завртка за да ја прилагодите стегање...

BGN 132.00 184.00

4 Бр Директни Стилове Вмъкване На Електрическа Тремоло Лост Whammy Бар Пластмасова Втулка Дюзи За Миене На

Сосема нов и висок квалитет.Главно for Direct Вметнување Стилови Tremolo РакаБои : БелаМатеријали : ПластикаГолемина : Како што е прикажано во СликаПакет Се Вклучени : 4 X Tremolo Рака FerruleОна што начини на плаќање можам u e ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 12.08