• Ново
Концерт на акустична ukulele 23 инча, розово дърво Хавайски 4 струнен китара 15 ладов електрическа ukulele с пикапом еквалайзер

Концерт на акустична ukulele 23 инча, розово дърво Хавайски 4 струнен китара 15 ладов електрическа ukulele с пикапом еквалайзер

BGN 88.00
BGN 72.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики : 23" мини големина, совршена големина за возрасни и деца. Телото е направено од sapele, fingerboard е направен од ружино дрво. Со деликатна подесување колче, лесно да се вклучите. Најлон string да се направи убав звук. Има посебен звук дупка, исклучителна изведба. Моделот на ukelele е многу таписерии и убава. Спецификации : Тело : ружино дрво Назад Одбор : ружино дрво Страна Одбор : ружино дрво Fingerboard : ружино дрво Вратот : Махагони String : Најлон Објект Големина : 23 инчен Пакет Листа : 1 * 23" Ukelele Забелешка : Постојат 2 вида на ukulele за Избор : Електрични ukulele и Ordinay ukulele . Answer : ___________________________ Note : Ordinay ukulele (без електрични) Забелешка : Електрични Ukulele

Всичко за продукта

Размер:
23 inches
Материал На Корпуса:
Палисандрово дърво
търговска марка:
Seven Angel
Материал На Задната Част / Страна:
Палисандрово дърво
Подходящ за:
Професионална дейност, унисекс, домашно обучение
Номер На Модела:
ВЕЛИКОБРИТАНИЯ-23QMG
Материал Fretboard:
Палисандрово дърво

Подобни продукти в категория

1 бр винт-в электрогитаре Тремоло Arm Whammy Bar резба 6 mm (M6) безплатна доставка черен

Сосема нов и висок квалитет.Главно за tremolo мост систем.Висок квалитет со блек метал материјалБои : ЦрнаМатеријал : железоАрм Должина : 170mm (прибл.).Арм Дијаметар : 6mm (прибл.).завртка навој дијаметар : 6mmПакет Се Вклучени : 1 X Tremolo Рака Што начини на плаќање можам u e ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 14.82

Безплатна доставка, скрипичная струна Pirastro Piranito, само Струна(615200), сферичен край, Произведено в Германия

Објектот Се Испраќаат По Случаен ИзборНие ги испратите на мали додатоци од Воздухопловната стандардно.Ако сакате брза испорака метод, ве молиме контактирајте со мене.

BGN 21.17

6.35 мм 1/4 месинг резба цилиндър бас-китара, Джек пикап изход вход включете гнездо злато хром черен пистолет Китара аксесоари

100% новивисок квалитет и тестирање е во редОбјектот 100% како на сликата прикажани1 / 4" (6.35 mm) џек socket3 вкупно prongsМатеријали : МесингБои : Златен & Chrome & ЦрноПиштол боја за да изберетеПакет Се Вклучени : 1 x џек контактот Што начини на плаќање можам да ги користам?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 12.00 14.40

Черен 3m 10 фута USB MIC Link Кабел USB Male to 3 Pin XLR Female Кабел Cord Adapter Microphone Линк за Windows / MAC

започнете Цена : $3.99 Цена : $2.99 Цена : $5.99 Цена : $13.99 Цена : $4.99 Цена : $3.99крајниот Производ Вовед : Ова е USB кабел за микрофон со свои звучна картичка и може да бидат компатибилни со компјутер без дополнителни драјвери...

BGN 12.78

Kmise Guitar Hook Hanger Holder Wall Mount Стойката Rack for Bass Акустична Electric Guitar Parts Accessories Black Padded

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 11.00 11.18

Dopro Vintage Ashtray Tele Bridge Cover Protector за Fender Telecaster хром / черно/злато

Материјал : МеталГитара Мост Покрие клипови преку гроздобер стил ashtray Telecaster мостТоа се потпира на страничните ѕидови на мостот ashtray да се одржи во место и затоа нема да одговара на современата модерна Теле мост, кои обично доаѓа со рамна baseplateОдговара на повеќето лево или десно раце САД и Мексико гроздобер Telecaster мостови или Вилкинсон Мостови опремени со гроздобер стил триsaddles3 Бои, различни бои се различни цени, можете да нарачате вашите омилени бои.Ве молиме бидете сигурни да се потврди видот на вашиот мост кога цел објектот1x Гроздобер Теле Гитара Мост МаскаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

BGN 18.00 20.78

100 чилета бели бантиковых коса до 6 грама на всеки кангал 32 инча

100 хенкс бел лак за коса 6 грама секоја хенкПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

BGN 262.26

USB-MIDI кабел конвертор за музикалната клавиатура адаптер Кабел с led екран на Windows 8/7 / XP / VISTA/MAC OS

започнете Цена : $3.99 Цена : $2.99 Цена : $5.99 Цена : $13.99 Цена : $4.99 Цена : $3.99крајот USB да MIDI Кабел Конвертор за Музика Keybodard Адаптер Кабелот Опис : објектот е на USBда MIDI електронски пијано Музика Keybodard музика midi кабелот за адаптер...

BGN 8.00

JOYO ACE-30 гитарная струна скрубер лешояд пречиствател за китара бас струнен музикален инструмент, резервни части, аксесоари

JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина ПочистаОпис : Име : JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина ПочистаБренд : JOYOМодел : ACE30Материјал : Ткаенина & ПластикаПакет се вклучени : 1 x JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина Почиста​

BGN 4.00 4.66

Black Smith Strings Nano-Carbon Shield AOT покрити люминофорной бронзови покритие струни за акустична китара, направени в Корея

НаноЈаглерод Shield AOT Обложени Phosphor Бронза Акустична СтринговиКовач акустична гитара жици се направени со најдобрите материјали и произведени со користење на stateoftheart автоматски контролирани серво ликвидација опрема...

BGN 20.78

Много 50шт 3мм Малки сърца китара медиатори Плектры за електрически китари на Джаз бас асорти цветове

Многу 50pcs 3мм Мали Срце Облик Гитара Зема Plectrums За Електрична Гитара ЏезОпис : Brand new; Дебелина : 3мм Количина : 50 Компјутери Големина : 23x20x3 mm Анти Прескокнете , издржлив Материјал : Пластични Боја : Assorted ColorsПакет : 50 компјутери 3мм гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 13.60

Ърни Топка 2223 Nickel Super Слинки Custom Gauge Електрическа Китара Низ 090-042

ПРЕГЛЕДНајпопуларните Slinkys.Nickels се некои од најпопуларните на Ernie Топката Slinky гитара жици На 2223 Никел Супер Slinky е направена од никелпозлатен, челична жица завиткан околу хексадецимален облик, челик јадрото на жица...

BGN 14.38

Висококачествена ръчна Цигулка 20 години са естествено изсушени ленти Кленов професионален алкохолен лак Violino

Производ Функција Бренд : TONGLING Модел : TL0051 Панел Материјал : Природно сушено 20 години spruce Назад / Страна Плоча : Природно сушено 20 години ленти јавор Fingerboard : Високоодделение Абонос Tailpiece : Високоодделение Абонос Штипки : Високоодделение Абонос Лак : Бразил дрво Случај : Правоаголни виолина случај Боја : Природна ленти Боја : Занаетчиски дух лак Големина : 3 / 4 4 / 4Пакет Листа1*Виолина Лак; 1*Рамо Одмор; 1*Колофон; 1*рачно изработени Виолина; 1*Исклучете; 1* Случај; 4*виолина Жици; 1*бришејќи Крпа.

BGN 1279.00 1598.40

4/4 размер на троен лешояд эбонитовый лешояд цигулка части и аксесоари

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од природни абонос дрво парична Казна fingerboard за виолина поправка или одлуки За 4 / 4 Големина Виолина Материјал : Абонос Должина : 27.2 cm / 10.71"(приближно) Боја : Црна Количина : 1 компјутер Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

BGN 7.00 7.98

Цветна Eva триъгълни калъф за цигулка с две плечевыми презрамки размер 4/4

Шарени ЕВА Триаголник виолина случајWithgood квалитет на патентДостапно Боја : Црвена / Црна / Морнарица / Сребро во парк Два назад рамо, рака...

BGN 78.40

1бр скрипичная струна тънък тунер регулатор цигулка аксесоари за 3/4-4/4 цигулка

1 PC Виолина String парична Казна Тјунер Прилагодувач Виолина Додатоци за 3 / 44 / 4 ВиолинаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Одговара за 3 / 44 / 4 виолина Лесно да се инсталира...

BGN 1.00 1.18

Фабрично магазин за черна мрежа от въглеродни влакна, конски косми френски Контрабас лук 4/4 рибешко око Абанос с инкрустирани жаба w / цветна обвивка

Карактеристики : Модел : SZDB08 100% вистински фотографија, токму иста со Стап слика : Црна решетка карбонски влакна Лак за Коса : Висок степен на коњски влакна, можете да ги ротирате завртка за да ја прилагодите стегање...

BGN 132.00 184.00

Ърни Топка 2920 M-Стомана Тегло Стегнати Струни За Електрическа Китара 011-048

ПРЕГЛЕДЗголемување на производството, зачестеност одговор и сила за оние кои играат рок или блузот.Мерачи .011 .014 .018p .028 .038 .048МЧелик Моќ Slinky Електрични Жици се на совршен натпревар и за оние кои сакаат буци ритамот на rockисе тркалаат или блузот...

BGN 27.18

Music-S 4 струнен китара Ukulele гайка и седло от ABS 1 чифт

100% Сосема нов,не се користиДвете вратот орев и седло се сосема нови и изработени од АБССовршен за ukulele поправка или изработка наседло : 53*3*7mmнут : 35*6*8.5 ммбоја : ЦрнаПакетот вклучува : 1 buc x Гитара нут1 buc x Гитара седлоAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 1.50

2 елемента китара, струнни мазане лютье грижи инструмент за почистване на fretboard Червен

100% сосема нов и висок квалитетОпис : единствена алатка која ви овозможува да се движи конците исклучите fretboard и задржете нив додека работите на frets или fretboard...

BGN 4.00 4.83