• Ново
Акустична ukulele 23/26 инча концерт на Зебра дърво Хавайски 4 струнен китара електрическа хавайска китара е музикален инструмент с пикапом еквалайзер

Акустична ukulele 23/26 инча концерт на Зебра дърво Хавайски 4 струнен китара електрическа хавайска китара е музикален инструмент с пикапом еквалайзер

BGN 73.44
BGN 60.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики : 23" мини големина, совршена големина за возрасни и деца. Со деликатна подесување колче, лесно да се вклучите. Најлон string да се направи убав звук. Има посебен звук дупка, исклучителна изведба. Моделот на ukelele е многу таписерии и убава. Спецификации : Тело : зебра дрво Назад Одбор : зебра дрво Страна Одбор : зебра дрво Fingerboard : ружино дрво Вратот : Махагони String : Најлон Објект Големина : 23 инчен Пакет Листа : 1 * 23" Ukelele Забелешка : Постојат 2 вида на ukulele за Избор : Електрични ukulele и Ordinay ukulele . Answer : ___________________________ Note : Ordinay ukulele (без електрични) Забелешка : Електрични Ukulele

Всичко за продукта

Размер:
23 inches, 26 inches
Номер На Модела:
Ukulele зебра
търговска марка:
Seven Angel
Подходящ за:
Новини, унисекс, домашно обучение
Материал Fretboard:
Палисандрово дърво
Материал На Корпуса:
дърво на зебра
Материал На Задната Част / Страна:
дърво на зебра

Подобни продукти в категория

4/4 размер на троен лешояд эбонитовый лешояд цигулка части и аксесоари

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од природни абонос дрво парична Казна fingerboard за виолина поправка или одлуки За 4 / 4 Големина Виолина Материјал : Абонос Должина : 27.2 cm / 10.71"(приближно) Боја : Црна Количина : 1 компјутер Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

BGN 7.00 7.98

Kmise Guitar Hook Hanger Holder Wall Mount Стойката Rack for Bass Акустична Electric Guitar Parts Accessories Black Padded

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 11.00 11.18

50 бр новата средна 0,71 мм перлено кафяви празни китара невротрансмитер, Целулоид, без печат

Многу од 50 компјутери нов медиум 0.71 mm Бисер Браун Празно гитара зема Нема ПечатењеОпис : Бренд нови;Дебелина : Медиум 0.71 mmКоличина : 50 компјутери по многуБоја : Бисер БраунПечатење : Не се печати .Материјал : CelluloidПакет : 50 компјутери гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Фабрично магазин за черна мрежа от въглеродни влакна, конски косми френски Контрабас лук 4/4 рибешко око Абанос с инкрустирани жаба w / цветна обвивка

Карактеристики : Модел : SZDB08 100% вистински фотографија, токму иста со Стап слика : Црна решетка карбонски влакна Лак за Коса : Висок степен на коњски влакна, можете да ги ротирате завртка за да ја прилагодите стегање...

BGN 132.00 184.00

USB-MIDI кабел конвертор за музикалната клавиатура адаптер Кабел с led екран на Windows 8/7 / XP / VISTA/MAC OS

започнете Цена : $3.99 Цена : $2.99 Цена : $5.99 Цена : $13.99 Цена : $4.99 Цена : $3.99крајот USB да MIDI Кабел Конвертор за Музика Keybodard Адаптер Кабелот Опис : објектот е на USBда MIDI електронски пијано Музика Keybodard музика midi кабелот за адаптер...

BGN 8.00

Висококачествена ръчна Цигулка 20 години са естествено изсушени ленти Кленов професионален алкохолен лак Violino

Производ Функција Бренд : TONGLING Модел : TL0051 Панел Материјал : Природно сушено 20 години spruce Назад / Страна Плоча : Природно сушено 20 години ленти јавор Fingerboard : Високоодделение Абонос Tailpiece : Високоодделение Абонос Штипки : Високоодделение Абонос Лак : Бразил дрво Случај : Правоаголни виолина случај Боја : Природна ленти Боја : Занаетчиски дух лак Големина : 3 / 4 4 / 4Пакет Листа1*Виолина Лак; 1*Рамо Одмор; 1*Колофон; 1*рачно изработени Виолина; 1*Исклучете; 1* Случај; 4*виолина Жици; 1*бришејќи Крпа.

BGN 1279.00 1598.40

Много 50шт 3мм Малки сърца китара медиатори Плектры за електрически китари на Джаз бас асорти цветове

Многу 50pcs 3мм Мали Срце Облик Гитара Зема Plectrums За Електрична Гитара ЏезОпис : Brand new; Дебелина : 3мм Количина : 50 Компјутери Големина : 23x20x3 mm Анти Прескокнете , издржлив Материјал : Пластични Боја : Assorted ColorsПакет : 50 компјутери 3мм гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 13.60

12 бр. / лот пьезоусилители дискове кабели 27 мм Пьезоусилители с изводи-сигарная скоростна китара звукосниматели барабанни тригери, 33*2.7 см

Плоча материјал : МесингЛесно да се инсталира, лесна за употребаResonant фреквенција (k Hz) : 4.6 + / 0.5 KHzResonant отпорност (ohms) : 300 maxCapacitance (нф) : 20.0 + / 30% (1 k Hz)Дијаметар плоча : прибл.2.7 cm / 1.06 инченДоведе Должина : околу.33cm / 12.9 инченБоја Р : како што сликите покажуваатКоличина : 12 pcЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни мониторисликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот12 x piezos Засилувачи дискови води1...

BGN 5.00 6.08

Dopro Vintage Ashtray Tele Bridge Cover Protector за Fender Telecaster хром / черно/злато

Материјал : МеталГитара Мост Покрие клипови преку гроздобер стил ashtray Telecaster мостТоа се потпира на страничните ѕидови на мостот ashtray да се одржи во место и затоа нема да одговара на современата модерна Теле мост, кои обично доаѓа со рамна baseplateОдговара на повеќето лево или десно раце САД и Мексико гроздобер Telecaster мостови или Вилкинсон Мостови опремени со гроздобер стил триsaddles3 Бои, различни бои се различни цени, можете да нарачате вашите омилени бои.Ве молиме бидете сигурни да се потврди видот на вашиот мост кога цел објектот1x Гроздобер Теле Гитара Мост МаскаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

BGN 18.00 20.78

Безплатна доставка, скрипичная струна Pirastro piranito, D String(615300), 4/4, сферичен край. произведено в Германия

Објектот Се Испраќаат По Случаен ИзборНие ги испратите на мали додатоци од Воздухопловната стандардно.Ако сакате брза испорака метод, ве молиме контактирајте со мене.

BGN 24.30

Лешояд маркери инкрустация етикети етикети за китара-Cats Foot Print-WP

Можете да ги инсталирате овие на вашата електрична или акустична гитара со 24 3 / 4h, 25 1 / 2h гитара necks со 22 или 24 frets.Тоа е Голема Налепници! Тие изгледаат како ВИСТИНСКА апликација! Секој може да уживам во тоа! КУЛ И ЛЕСНО! СУПЕРТЕНОК! Можете да ги Менувате вашите гитара лесно !! Пломба Налепници се Отстранува.Овие налепница може да ги покрие оригинални точка знаци лесно.Тие ќе не фатат со вашите прсти додека играте!Тоа е можно да се користи како прст леснотија спреј или лимон масло.Без лепило е остави зад себе, ако сте кора исклучување на налепница...

BGN 36.78

Безплатна доставка, скрипичная струна Pirastro Piranito, само Струна(615200), сферичен край, Произведено в Германия

Објектот Се Испраќаат По Случаен ИзборНие ги испратите на мали додатоци од Воздухопловната стандардно.Ако сакате брза испорака метод, ве молиме контактирајте со мене.

BGN 21.17

Топ 100шт бас китара избира пъстра дебелина микс 0.58-0.81 mm плектър невротрансмитер китара е музикален инструмент с пластмасова кутия

Карактеристики100% сосема нов и висок квалитетНаправени од високо квалитетни пластични, лесни, многу издржлив и пријатен на вашите прсти.Немаат лош мирисМоже да ги исполни вашите професионални потребиДебелина : 0.58 мм 0.81 mmПроизвод Карактеристики : Тип : ИзберетеМатеријал Тип : ПластикаТип : гитара изберете музички инструментЗема Материјал : ABS Пластика Гитара СликиИме : Алис Гитара PlectrumСпецификација : Дебелина : 0.58 0.71 0.81 0.96 1.20 1.50 (mm) мешаниПримена : универзалнаБоја : шарениТежина : околу 93 gДимензија : прибл 10* 10* 2.7 cmПакет Се Вклучени : 1 x 100 парчиња шарени гитара зема

BGN 7.00 7.65

50 бр нови средни 0,71 мм празни китара снимки на Целулоид перлено Червен

50 компјутери нов медиум 0.71 mm Празно гитара зема Celluloid Бисер ЦрвенаОпис : Бренд нови;Медиум 0.71 mmКоличина : 5 0Боја : Црвено БисерМатеријал : CelluloidПакет : 50 компјутери гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Високо качество на фурнир ukulele 4 струнен ukulele 23/26 инча смърч ukulele Чибсон акустична китара Палисандър лешояд

send Isv Module Wrap9662Висок Квалитет на Дрво Ukulele 4 String Хавајски Гитара 23 / 26 инчен Spruce Ukulele Chibson Акустична гитара ружино дрво FingerboardОпис На ПроизводотКористење на ЛОГОТО : ласерско гравирање.Горниот Панел материјал : Ingman spruceЗадниот Панел материјал : Индонезиски ружино дрвоСтрана Панел материјал : Индонезиски ружино дрвоГолемина : 23 / 26 инчиДолжина : 61 / 67cmFrets : 17 / 18 секирајFingerboard : Индонезиски Ружино ДрвоСтринг : АКИЛА стринговиГаранција За Квалитет : Имаме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.Секој производ ќе се проверуваат и тестираат пред превозот,па ние ќе ви понуди производ добар во квалитетот, но ниско ниво на цена,јас не мислам дека вие ќе добиете задоволни производ од нас.Царинската Ослободување(Помалку или без Царински Даноци За Вашите производи!)Ние ќе брод објект и извештај за вредноста на стоката од страна ДОЛАРИ 10 или 20.Можеби ќе треба да ги плати без царински давачки.Но, царинската ќе се отвори пакетот и ревалоризираат на производи понекогаш,имаме доволно искуство за да ви помогне да се добие производ преку безбедно.Се враќа : Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина.Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови .Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија ,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.Повратни информации : Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и предлози што купувачот,ние ќе се потрудиме да добие најмногу позитивни повратни информации на располагање.ако не ви се допаѓа нашиот производи за било која причина,ве молиме слободно да ни ги испратите вашите повратни информации,ние ќе го цениме тоа многу!Ве молиме контактирајте ме непосредно пред да замине на неутрални или негативни повратни информации!

BGN 92.00 111.84

JOYO ACE-30 гитарная струна скрубер лешояд пречиствател за китара бас струнен музикален инструмент, резервни части, аксесоари

JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина ПочистаОпис : Име : JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина ПочистаБренд : JOYOМодел : ACE30Материјал : Ткаенина & ПластикаПакет се вклучени : 1 x JOYO ACE30 Гитара Жици Почиста Инструмент Прашина Почиста​

BGN 4.00 4.66

50 бр. нов среден 0.71 мм празен камуфлаж зелен китара медиатори на Целулоид, без печат

50 компјутери нов медиум 0.71 mm Маскирна Зелена Празно гитара зема Нема ПечатењеОпис : Бренд нови;Дебелина : Медиум 0.71 mmКоличина : 5 0 компјутери по многуБоја : Зелена CamourflageПечатење : Не се печати .Материјал : CelluloidПакет : 50 компјутери гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Ukulele 23 инча Хавайски мини китара 4 струни ukulele Палисандър грозде звук дупка музикален инструмент електрическа ukulele с пикапом

св Карактеристики : 23" мини големина, совршена големина за возрасни и деца Со деликатна подесување колче, лесно да се вклучите...

BGN 79.00 95.84

3 в 1 Мултифункционален инструмент китара, китара моталка струнен нож габър гребец инструмент аксесоари за китари банджо мандолини

Карактеристики : Гитара Winder String Машина Pin Puller 3 во 1,лесен и удобен. Го замени вашиот жици во секунди. Notched главата отстранува мост иглички брзо и безбедно. Удобно handgrips Висока потпора се справи со дизајн за намалување на дебел стрингови лесно. Одговара на речиси сите гитари, banjos и mandolins.Боја : ЦрнаМатеријал : Пластични,Метални1 X 3 ВО 1 Гитара Алатка

BGN 6.00 7.38

Ърни Топка 2920 M-Стомана Тегло Стегнати Струни За Електрическа Китара 011-048

ПРЕГЛЕДЗголемување на производството, зачестеност одговор и сила за оние кои играат рок или блузот.Мерачи .011 .014 .018p .028 .038 .048МЧелик Моќ Slinky Електрични Жици се на совршен натпревар и за оние кои сакаат буци ритамот на rockисе тркалаат или блузот...

BGN 27.18

Аудио кабел, 6 фута (1,8 м)екраниран Стереокабель, с щепсел с 3.5 мм, с щепсел 6,3 мм (CM-01)

Почитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даденекои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

BGN 20.00 26.66

50 бр новата средна 0.71 мм празен китара избор перлено лилав без печат

50 компјутери нов медиум 0.71 mm Бисер Пурпурна гитара зема Нема ПечатењеОпис : Бренд нови;Дебелина : Медиум 0.71 mmКоличина : 50 компјутери по многуБоја : Бисер ВиолетоваПечатење : Не се печати .Материјал : CelluloidПакет : 50 компјутери гитара зема.За Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

BGN 12.00

Dopro Real Custom Natural Abalone Shell Guitar Truss Род Cover with 3 Holes Fits for Epip LP Les Paul

Abalone школка е природен материјал толку различни решетка род опфаќа може да има варијацииНаправени од вистински abalone школка3 Дупки за Epip Стил Les Pauls; Навртки кои не се опфатениОва е резервни покрие, не оригиналната корицаНие не може да се обезбеди покритие ќе се вклопи во сите Epip Les Pauls, па ве молиме да бидете сигурни да се провери димензии внимателно пред да ги нарачате на објектотРешетка Род Покрие x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

BGN 11.00 11.82

1бр скрипичная струна тънък тунер регулатор цигулка аксесоари за 3/4-4/4 цигулка

1 PC Виолина String парична Казна Тјунер Прилагодувач Виолина Додатоци за 3 / 44 / 4 ВиолинаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Одговара за 3 / 44 / 4 виолина Лесно да се инсталира...

BGN 1.00 1.18